Kultura

25.1.2021 13:53 - Jerson
Nevím jak přesně to je v DnD udělané, tak jsem to pochopil jako že by chtěl, aby šlo útočit i přes obratnost.
25.1.2021 14:07 - sirien
Tarfill: jen aby bylo jasno, já jim dal 1*za to že to sou z různých důvodů nehorázný shity, ne za to že jsou pro Dračí hlídku. Ty důvody jsem tam ke každému i jasně vypsal. A našel sem tam asi 3 (z 21, dobře...) kterým jsem dal 2 a 3* - z toho dokonce jedno přímo Tirusovo. Hodnotil sem to poctivě, že to je hromada hnoje je problém na druhé straně, ne u mě.

York: Něco je napsané promo pro DH tak po paměti cca půl na půl, možná dvě třetiny (původní) třetina (DH). Každopádně jsou na webu DH jako materiál pro DH, autoři k tomu svolili a autoři DH se k nim hlásí jako k reprezentativním a vydávají je za herní podporu.

efram: asi úplně nechápu co přesně a od koho označuješ za absurditu?
25.1.2021 14:13 - Jerson
A ještě jedna věc pro Gergona - DH se nejspíše nedá hrát tak, že se hráčům říkají cílová čísla dopředu.
25.1.2021 14:14 - LokiB
Jerson píše:
Se základem 4 bych to označil za "výrazně méně výhodné" a se základem 1 a méně bych to už označil na "nepříliš funkční".


Ale není nutné minmaxování ... ano, minování (jakožto opak maxování) skutečně vede k tomu, že postava bude selhávat. Point je, že nemusíš minmaxovat. S maxováním budeš lepší, o tom není pochyb :)

Jerson píše:
DH se nejspíše nedá hrát tak, že se hráčům říkají cílová čísla dopředu.


Hrát se tak dá, bude to produkovat hru, která některým hráčům nebude vyhovovat.
25.1.2021 15:04 - Tarfill
sirien píše:
Hodnotil sem to poctivě, že to je hromada hnoje je problém na druhé straně, ne u mě.

Toho jsem si dobře vědom...
25.1.2021 15:21 - pilchowski
sirien píše:
Včera web fungoval v pohodě, jen /download ne. A teď to je stejný - kromě /download běží všechno.


Na Discordu DH Ondruš píše, že "tam něco upravoval a omylem to smazal". Náhody se dějí, no...
25.1.2021 15:31 - sirien
pilchowski: Jo no. Taky dostává 10 pochvalných e-mailů specificky od hráčů alchymistů denně a taky vůbec nepoužívá prokazatelně fake holčičí účty aby sám sobě dával 5* hodnocení a pochvalný recenze. Popravdě sem z těch keců a jeho naprosté lidské nedůvěryhodnosti už dost znuděnej. (Jakože jasně, je možný, že mu ze 365 dní v roce spadnul web zrovna uprostřed mýho třeti-denního 1* rating maratonu - a zrovna jen ta sekce v níž jsou uložený ty dobrodružství. Ale jeho slovo pro mě v tomhle směru už dávno nemá ani gram váhy.)
25.1.2021 15:37 - Gergon
Jerson píše:
Gergone, jedna poznámka k tvému hodnocení. Nedá se jen tak vyměnit obratnost v útoku za sílu. Tedy dá, ale tím se síla stane víceméně nadbytečná, bude třeba jen určitá hodnota pro použití těžších zbraní, a všichni budou maxovat obratnost. Zrovna tohle by soubojáku DH vůbec nepomohlo, naopak by to z DH udělalo one-stat system.

To je mi jasné, chtěl jsem jen vyjádřit, že by bylo super moct mít i bojovníky založené na obratnosti a ne jen na síle. Ale pitvat to víc ... no už tak je video dost dlouhé :D
25.1.2021 16:35 - Aegnor
Jerson píše:
Nevím jak přesně to je v DnD udělané, tak jsem to pochopil jako že by chtěl, aby šlo útočit i přes obratnost.

V DnD máš některé zbraně (třeba rapír) u kterých se můžeš rozhodnout, zda si budeš při hodu na útok (a zranění) přičítat opravu za sílu nebo obratnost. Tzn. většina zbraní a bojujících používá sílu, ale máš možnost si udělat slabého ale obratného šermíře.
25.1.2021 17:01 - Gergon
Jerson píše:
A ještě jedna věc pro Gergona - DH se nejspíše nedá hrát tak, že se hráčům říkají cílová čísla dopředu.

Tak proč v pravidlech přesně toto autor radí jako "správný" postup? Říct předem proti jakému číslu hráč hází a dokonce je to uvedeno i v obou příkladech jak má vypadat hra?
Já souhlasím s tím, že tak by to být nemělo =)
25.1.2021 18:01 - LokiB
Gergon píše:
Já souhlasím s tím, že tak by to být nemělo


nemělo z jakého důvodu?
Jerson imho tvrdí, že to hrát nejde, protože se některé herní postupy rozbijí (nechci mluvit za něj, ale tipoval bych, že má za to, že DH se dá hrát POUZE iluzionistickým způsobem, a ten s čísly vyřčenými dopředu asi moc nefunguje)
Ale to mi přijde odlišné od důvodu, který máš, že "by to tak být nemělo"
25.1.2021 18:02 - Jerson
o Gerginovi na Discordu DH se píše:
Snažím se to brát nezaujatě. Beru to spíš tak, jak ten člověk vystupuje. Jestli se nepletu, tak jsem o něm slyšel že je "prezident" PJů v Čechách, možná si ho z někým pletu.
DH má chyby, o tom se ví. Na druhou stranu vím, nebo tomu věřím, že Pavel a tým komunikuje s lidmi a problémy vzniklé z těchto chyb řeší.
Co mě fakt začíná srát, tak je jeho ego a arogance. Hned na začátku říká, že dělá recenzy, ale hned na to si nasere do huby, když řekne, že to bude jenom jeho pohled a že on to nechce hrát a nesedí mu to. Takováhle "recenze" je od začátku špatně. Když tak nad tím přemýšlím, on ani Babiš nechtěl jít do politiky.

Po pěti minutách mám pocit že sleduji těžký trolling od člověka, který sám nic nedokázal, tak aspoň brečí na internetu a říkám si, klobouk dole před týmem DH, protože vím, že to rozhodně není a nebylo pro ně jednoduché
25.1.2021 18:16 - ShadoWWW
Arogance lidí kolem DH je do nebe volající!
25.1.2021 18:23 - Shako
Píše:
o Gerginovi na Discordu DH se píše:


To je reakce autora? :0
25.1.2021 18:27 - Gergon
LokiB píše:
nemělo z jakého důvodu?

Tohle rozebírám v některých svých videích, proč jsem proti prozrazování čísel a veřejnému házení.

Toto mé hodnocení na discordu DH mi přijde vtipné =) počítal jsem s tím, že se pár zastánců DH obrátí proti mě a budou mě osočovat a házet špínu, ale jsem v pohodě =) nejde ani o mé ego ani arognaci, naopak jsem se snažil přistoupit k tomu konstruktivně a upřímně hodnotit to co mi vadí i pozvednout to co se podařilo. Označit mě za "prezidenta PJů" a říct potom, že jsem nic nedokázal mě fakt rozesmálo =) sám jsem tohle označení ještě neslyšel, tak by mě zajímalo kde k němu přišli =)
ona je i vidět inteligence autora toho příspěvku. tím že já se snažil celé video brát slušně a několikrát se i omluvit pokud jsem se někoho dotknul a oni hned jak "si seru do huby" a podobně, takže to moc nemá smysl řešit takový výlev.
25.1.2021 18:37 - Jerson
Mně komunita DH na jejich Discordu přijde jako kult. I když sem tam zwm zaznívají i rozumné hlady, ale nevím co je to za lidi.
25.1.2021 18:47 - York
Jerson píše:
Mně komunita DH na jejich Discordu přijde jako kult.


Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo vzájemný a jim zase Kostka přišla jako kult.
25.1.2021 18:50 - shari
York píše:
Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo vzájemný a jim zase Kostka přišla jako kult.

S těmi několikastránkovými hádkami v pomalu každém třetím tématu? :D Možná tak několik vzájemně soupeřících kultů. :D
25.1.2021 19:21 - pilchowski
Shako píše:
To je reakce autora? :0

vzhledem k tomu, kolik má profilů, to není vyloučený
25.1.2021 19:24 - Jerson
Shako píše:
To je reakce autora? :0

Ne, ten se na veřejnosti snaží vyjadřovat neutrálněji, ve stylu "nedá se udělat systém, který by se líbil všem" nebo "sto lidí, sto chutí", případně "pravidla nejsou bible, nemusíme mít na všechno tabulky, každý PJ si to může upravit".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10878109931946 secREMOTE_IP: 44.200.196.114