Kultura

29.1.2021 19:03 - sirien
Cherry-picknout si z toho videa jen pozitivní výroky, odignorovat všechnu přímou a nepřímou ale zjevnou kritiku co tam je (např. strhanej kouzelník aj. srandy) a pak obvinit Jersona z toho, že si účelově vybírá kritické pasáže... to neni slabý kafe.
29.1.2021 19:22 - efram
sirien

Nic jsem si nechery-puicknul. Ale dal jsem to k těm Jersonovým výrokům, protože to ti lidé řekli. A pokud si myslíš že to na hodnocení jako celku nemá vliv, tak to buď děláš záměrně (nevím proč) a nebo z nevědomosti. Ti lidé se v tom videu nějak vyjádřili a téměř vždy uvedli

"jo bavilo mě to, ta postava je taková a maková, a tohle mi tu chybí, jsou tu super kouzla, která lze hrát dvěma způsoby, ale zvolil jsem si postavu, která v dobrodružství moc nevynikla, protože není tak bojová"

Naopak přesně v duchu tvého výroku je zjevné, že si právě Jerson vypichuje co potřebuje a buď záměrně nebo prostě jen tak neuvádí některé věci v kontextu.

Perlou je pak to, že místo aby vysvětlil proč to tak udělal tak řekne ať si napíšu vlastní recenzi. Jenže on jako recenzent, když už recenzuje, jde prostě s kůží na trh stejně tak jako tvůrci pravidel.
29.1.2021 19:36 - sirien
efram: Problém je, že většina lidí nerada kritizuje a nerada říká negativní věci napřímo - zvlášť, když se třeba necítí úplně fundovaně. Přesto té přímé kritiky tam od mrkwovců zaznělo docela hodně - a navíc k tomu i dost "rozpačitých" momentů které byly jakože nekritické, ale jen protože byly zabalené do zmírňujících frází typu "no ale až vyjde PPP, tak to asi bude ok..." nebo "ale stejně sem se bavil, tenhle typ dobrodružství mi vyhovuje" (typ dobrodružství a jeho zábavnost nemá nic společného se systémem, samozřejmě)

To co cituješ jsou věci co mě při sledování toho videa nezněly ani tak jako pochvaly, jako spíš jako zaobalení kritiky. Čímž neříkám, že bych měl dojem že to mrkwovci nějak "strhali" nebo že by jim to nějak extrémně nesedělo (jako třeba Gergonovi) - ale pozitivně ve smyslu pochvalně a doporučujícně mi to jejich hodnocení fakt nevyznívalo.

Ale to je něco co nemá smysl řešit tim že tu po sobě budeme házet nekonečna citací - koho to zajímá si těch asi dvacet minut nebo kolik to je relevantní pasáže může pustit a posoudit sám jak to vyznívá.
29.1.2021 19:51 - Jerson
efram píše:
Hele v čem je problém? Ty jsi napsal co je spatně na DH a odkazuješ se na konkrétní video.

Problém je, že jsem se pokusil sepsat názory, které v tom videu zazněly, dobré i špatné. Jednoznačně dobrých názoru je tam přinejmenším pět, takže pokud jsi k mému shrnutí názoru Skorohrdinů přistoupil jako k vypsaní toho, co je špatné, tak jsi už od začátku měl zbytečné předsudky.

To shrnutí jsem vůbec nezamýšlel jako důkaz, že je DH špatná, ale jen jako přepis pro lidi, kteří nemají možnost co chuť pustit si video.

Kdybych chtěl kritiku, tak napíšu, že jim DH nevyhovovala, ale možná se k němu vrátí, až vyjdou pravidla pro pokročilé. A snažili se na tom systému najít i nějaká pozitiva.
Btw. Tirus a lidé okolo DH jejich snahu o hledání pozitiv také moc neocenili.

Edit: Sirien mě předešel.
29.1.2021 20:24 - Colombo
efram:

Hele v čem je problém? Ty jsi napsal co je spatně na Jersonovi recenzi DH a odkazuješ se na konkrétní video. Já jsem si ho poslechl a z toho co jsem slyšel mi přijde, že své důkazy o tom jak moc je [del]ten systém spatný[/del] Jersonova recenze špatná, zakládáš na z kontextu vytržených vět. Přijde mi podstatné zmínit celý výrok a to zejména v případě, že poměrně dost ovlivňuje celé vyznění věty.
29.1.2021 20:54 - efram
Asi tak panové, skutečný kritik uvádí + a -

Víc netřeba dodávat.
29.1.2021 21:42 - Log 1=0
efram píše:
Asi tak panové, skutečný kritik uvádí a -

Jako například Jerson, který uvádí Plusy:
Jerson píše:
zaměření na 2. úrovni dost pomohlo

Jerson píše:
Dvě varianty kouzla dobré

Jerson píše:
vzorové postavy pomohly, tvorba jednodušší než v DnD

Jerson píše:
I když jsi nikdy nevedl hru, můžeš začít za 10 minut (následně řečeno, že za 10 minut čtení se dá začít hrát postava)

Jerson píše:
Produkt pro začátečníky (na rozdíl od ZZ)

Mínusy:
Jerson píše:
Alchymista musí hodně spoléhat na lektvary

Jerson píše:
Všichni alchymisté jsou na začátku stejní (a snad se zlepší s pravidly pro pokročilé)

Jerson píše:
Na lektvary byla třeba excelovská tabulka

Jerson píše:
V pravidlech bylo "určí to PJ", mohlo to být jasnější, většina věcí je na PJjovi

Jerson píše:
půlka kouzel k ničemu, nesmyslná, další jen proti kouzelníkům, málo zajímavých kouzel
jen tři útočná kouzla, navíc podobná

Jerson píše:
zloděj má moc konkrétních činností, dovednosti nejsou moc rozepsané
Jerson píše:
DH vyžaduje specifický setting (Pána prstenů?)

Navíc uvádí pár věcí, co nejsou ani jedno:
Jerson píše:
Každá postava má specializované místo

Jerson píše:
DH vyžaduje specifický setting (Pána prstenů?)

A pár co souvisí spíše s hodnotiteli:
Jerson píše:
systém není šálek kávy, DH není úplně špatná, uvidíme příště, příručka pro pokročilé snad bude zajímavější

Jerson píše:
Nevím zda kampaň byla vhodná pro tento systém
Klerik nepoužil dost schopností (nebyla zaměřená kampaň)

Jerson píše:
nemá rád systémy s nastavováním obtížnosti, neví jak nastavovat (obecně)

Jestli jsou fér nebo nejsou fér, za to Jerson coby zprostředkovatel nemůže. Pravda, zapomněl zmínit jedno pozitivum, totiž že není tolik jiných systémů, kde lze hrát alchymistu.
2.2.2021 20:30 - Xeth
Můj příspěvek z "Pozvání do databáze RPG" dávám i sem, prostože se tu odehrála velká část zmiňovaných obvinění:
Xeth píše:
Já musím říct, že tu paranoiu kolem DH vnímám taky, hlavně u siriena. Tirus má práce nad hlavu s pracemi kolem pravidel, jejich vydáváním, jejich smysluplnou propagací mezi lidmi a s fungováním v DH komunitě. Nemá proto prostor pro něj a DH nevýznamné hlouposti jako si nafakeovat něco málo likeů na FB, vytvářet si fake účty, aby mohl na RPG fóru, které je naprosto mimo jeho cílovou skupinu a zájem, dát několik hvězdiček navíc v přehledu, který je mu šumák (případně aby sledoval, jestli náhodou někdo někde něco podobného nedělá a zabíjel drahocenný čas, který nemá, řešením takových nepodstatností), nebo shazovat stránky DH, aby sirien nemohl recenzovat DH dobrodružství.

Toto mi už hraničí s obsesí, že si říkám, zda je za tím jen taková ukrutná nelibost vůči DH nebo ještě něco víc. Upřímně vám (siriene) přeji, abste se po vydání JaD nesetkali s tak urputnou nevraživostí. Je to otravné.
7.2.2021 14:20 - Kirael
Pročetl jsem si po dlouhé době vlákno, včetně recenzí na RPG foru a musím říct, že mě opravdu baví některé názory. Dovolím si vypíchnout recenzi Siriena, kde píše, že má Tirus PROKAZATELNĚ další FB účty, se kterými chodí lajkovat vlastní věci a další nesmysly. Pak tady čtu ty "prokazatelné" důkazy, ale chytám se fakt za hlavu. :D
Já fakt nevím, co vás k takovým věcem vede. Ale začíná to být už fakt trochu smutné. Kdyby jste si ty svoje fantazie psali tady mezi sebou, tak vem čert, ale do recenzí je to trochu úlet. / Kirael
7.2.2021 14:32 - Log 1=0
Píše:
Já fakt nevím, co vás k takovým věcem vede.

1) Štve nás, že někdo používá tyhle celkem křivé obchodní praktiky obecně, a zejména v kontextu znehodnocování fan databáze.
2) Už nám trochu lezou na nervy lidi, kteří vidí profily s fotkami z fotobank a ukradené odjinud (což je dohledáno), a prohlašují, že ty účty nejsou fake, a už vůbec ne Tirusovy, protože na modle nesmí smítko ulpět.
7.2.2021 14:33 - Jerson
Kiraeli, ze zvědavosti - ptal ses Tiruse, co na ty FB profily a spojený účet s hodnocením v databázi říká?
8.2.2021 15:45 - Gergon
Co mě osobně vadí na zastáncích DH a netuším jestli jsou to jen fanoušci, nebo spolupracovníci nebo autoři, tak že automaticky útočí na lidi. Neustále budou dokola tvrdit jak je DH super, i když občas připustí že má nějaké chybičky, které se samozřejmě opravují, ale jinak budou tvrdit jak každý kdo DH kritizuje je idiot, arogantní, jak je podplacený, zaujatý, nebo nezletilé hloupé dítě... Nikde jsem neviděl, že by přiznali, že nějaký kritik DH je inteligentní dospělý člověk, který má nezaujatý názor a prostě se mu ta pravidla zdají špatná a nelíbí se mu. A hlavně většinou útočí na člověka osobně, protože nejsou schopni jeho kritiku a tvrzení nijak vyvrátit. Proto je pro ně snazší shodit a odsoudit člověka, než uznat jeho argumenty. Ted nemyslím jen svou recenzi, ale všeobecně co jsem viděl za diskuze kolem pravidel a různých recenzí, které DH nechválily. To mi vadí a to u mě dost shazuje tu komunitu kolem DH.
8.2.2021 19:55 - efram
Gergon

v tom případě jsi bud nečetl celou diskusi (což i chápu) a nebo se dopouštíš sebeklamu. bylo zde pár příspěvků, kdy ten člověk se sice zastával DH, ale neutočil na žádného recenzenta a dokonce sam rekl, že Dh má chyba a na těch se rpacuje. K další diskusi by pak bylo jaké se mu dostalo odpovědi.
8.2.2021 21:08 - Jerson
Gergon nejspíše myslí reakce lidí na Discordu DH.
8.2.2021 21:11 - Aegnor
A pod jeho video recenzí ...
8.2.2021 21:51 - Slaanesh
Aegnor Co je tam spatne?
8.2.2021 21:56 - Gergon
jj měl jsem na mysli primárně recenzi a discord, i když ten jsem nečetl. ale i tady se zastánci opírali třeba do siriena že je kritizuje prostě protože je sirien a neměli jak vyvrátit jeho námitky.

co je špatně?
tak třeba osočování že ta recenze je podplacená, protože jinak by určitě nemohla být tak negativní, že každý kdo s tou recenzí souhlasí je nezletilý ubožák co tomu vůbec nerozumí atd...
8.2.2021 22:05 - efram
Gergon

ok, myslel jsem, že myslíš diskusi zde. Nějak to pro mě nebylo z příspěvku zřejmé. Mě osobně přijde diskuse vyhrocená na obou stranách.
8.2.2021 22:08 - LokiB
Gergon: tak u me ty namitky jsou trochu s pachuti, protoze si myslim, ze ty pravidla stale jeste necetl :)

Jako reakce komunity kolem DH, co jsem cetl na discordu, tak jsou v nekterych pripadech skutecne hloupe. Neprijde mi ok, kdyz se to spojuje s DH. A rikal bych to same, kdyby nekdo utocil na JaD, kvuli tomu, ze to tahne sirien, ktery ma podle me v diskusich casto utocne a detinske prispevky. Tohle od sebe oddeluju. Nekdo ne, chapu, tezko se pak s nim ale shodnu.
A to bez ohlefu na to, ze DH ma realne designove problemy, ktere mnoha pripadnym hracum zasadne vadi.
8.2.2021 22:09 - Slaanesh
To tam pod videem pribylo nejak pozdeji? Narazil jsem na stiznosti na nejake negativni reakce, cele jsem to procetl a nenasel nic.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086493015289307 secREMOTE_IP: 3.231.146.172