Kultura

8.2.2021 22:12 - Gergon
Myslím všechny diskuze, protože to není jen jedna platforma.

A s pachutí být můžou, mě jen přijde škoda útočit na lidi, když se řeší pravidla. A přístup právě - dobrá většiny, když ne všech - zastánců DH - "nemohu vyvrátit argumenty, tak označím jejich autora za ubožáka/idiota/podplaceného/hloupého..." mi přijde dost špatný a pro mě shazuje úroveň té komunity kolem těch pravidel.
A tím nemyslím sebe, já jsem s tím počítal že se po mě svezou, ale i ostatních. Aby nějaký divák shazoval a urážel diváky, kteří napíšou že s mou recenzí souhlasí a označil je za nezletilé blbečky, to je fakt ubohé.

Později nevím, ale je to tam, když ne v komentářích ,tak v odpovědích na nějaké jiné komentáře, nebo to možná už i uživatelé smazali, když se jim dostalo odpovědi, která ty jejich argumenty zametla, protože byly bezpředmětné. Já jsem žádný komentář nikomu nemazal, takže by to tam být mělo, ale autor sám to později mohl smazat.
8.2.2021 22:40 - LokiB
Gergon: souhlasim, takove chovani je ubohe. Ja tu treba o DH diskutoval od te doby, co vysly a mohl jsem si je koupit. Narozdil od nekterych vidim mozne duvody, proc to hracum z DrD prijde treba lepsi. A proc nesouhlasim s tim, kdyz nekdo tvrdi, ze je to nehratelne. moje hlavni vytky byly ke kouzlum, ktera se autorum velmi nepovedla, celkove. Dovednostni system ma vyrazny sklon k tomu se rozbit. Atd
Ale debatovat tu dokola o diskutujicich a fanouscich, kteri se chovaji uboze, mne uz to prijde vycpele. Holt se vsak vzdycky nejak vrati.
9.2.2021 09:27 - wlkeR
Gergon píše:
nemohu vyvrátit argumenty, tak označím jejich autora za ubožáka/idiota/podplaceného/hloupého...


Možná jsem zaspal dobu, ale tohle mi přijde jako Internet obecně. Jsou lidi, kteří neřeší "je tohle takové, nebo makové," ale "můžu se o tom s někým do krve rozhádat?" Tzn. možná nejde o kvalitu pravidel, ale míru kontroverze, a ta je tady vysoká, a každá další argumentace jí jen šroubuje nahoru.

Představte si to: vyjdou PPP, recenze budou supr, že všechny neduhy PPZ byly vyžehleny a ještě dostaly fantastickou nadstavbu, ze který všechny systémy padaj na zadek? Recenzenti to vychválí do nebes a co dostanou za odezvu? "Si teď musíš přijít jako totální idiot, co, žes to před X lety tak strhal."

It's the circle of hate.
9.2.2021 09:42 - Gergon
To je pravda že to je internet obecně, však mě to taky mrzí u všech takových diskuzí,
a já si třeba jako recenzent nebudu připadat za debila pokud PPP budou dobré, hodnotil jsem PPz a ty byly hrozné, pokud PPP budou super, nemám problém to přiznat a uznat že se poučili a napravili chyby, bohužel pokud se snaží PPP vydat tak rychle jak je potřeba a PPz ladili 6 let, tak se obávám že výsledek bude ještě horší. Ale třeba se pletu, uvidíme.
9.2.2021 09:53 - sirien
Tenhle mýtus a reflexivní obranná hláška že "PPP všechno napraví" je absurdní.

A) autoři měli 6 let a výsledkem jsou mizerná pravidla s příšernou produkcí která snad ani nestihla potkat korekce - ta PPP by měla být jakkoliv lepší proč přesně?

B) velká část chyb je v podstatě systému nebo v základních "radách" - to jako že PPP, které z podstaty mají hlavně rozšiřovat hry o další úrovně, natvrdo změní věci z PPZ? Nebo jak si to jako kdo představuje? (Řečnická otázka.)

C) I kdyby, tak co to vlastně bude říkat o PPZ? A o přístupu k hráčům? "Sorry že ste platili za shit, tady si zaplaťte za fix?"
9.2.2021 10:13 - Slaanesh
Já si to třeba představoval tak, že vzorové postavy, jejich příběhy, příklady v pravidlech i vzorové dobrodružství budou mít nějakou kontinuitu, budou rozvíjet nějaký příběh na pozadí, bude to na sebe navazovat a rozhodně nebudou zastoupena jména jako Nerd nebo Baldur (který ano, je normálním jménem, ale snad každý v komunitě tu asociaci vnímá jinak), takže nemůžu říct, že bych s tím videem nesouhlasil, zároveň jsem si ale vědom, že je to jenom fluff, který sice je součástí pravidel (a do 1.2. snad i v této podobě bude), ale neřekl bych, že nezbytnou, a ty se tam kolem toho strašně točíš, třetinu videa emotivně zvoláváš "proboha proč?!?" (byla kolem toho tuším picí hra, což mohlo trochu ovlivnit příčetnost reakcí na discordu) nad věcmi, které jsou naprosto marginální a z hlediska kvalit systému podružné, přesto přitápíš pod kotlem a zvyšuješ míru kontroverze? Je to upřimná snaha o nezaujatý náhled, nebo běžné chování "youtubera", kde se cíleně snažíš vyvolat rozpory, rozproudit diskusi, nažhavit algoritmy a zvýšit svůj dosah a "přiživit se" na aktuálně četně vyhledávaném stringu "Dračí Hlídka"? Na to se snadno nabalí odpor vůči autorovi. Osobně nejsem rád, pokud k podobným diskusním přehmatům dochází, přijde mi to zbytečné, i když v tom našem místním zatuchlém českém RPG rybníčku jsou napjaté vztahy jaksi součástí koloritu a to déle, než je DH na scéně.
9.2.2021 10:22 - Slaanesh
sirien

a) Tirus několikrát různě vysvětloval, že se tým a i přístup k pravidlům v průběhu vývoje změnil, takže tvrzení je že DH je 6 let ve vývoji není přesné.

b) errata se vydávají i nyní, mimo vývoj PPP, ale ten leccos změnil Tirus rozšířil tým, přibylo více lidí s širším rozhledem a přímou zkušeností s gamedesignem, mění se tak celkový pohled na pravidla a některé věci (byť ne core mechaniky) budou v rámci vývoje PPP opraveny a promítnuty zpětně do PPZ v rámci errata (zdarma) a vyšších verzí dotisků (třeba to topení)

c) errata se budou samozřejmě vydávat bezplatně, není to ideální, ale srovnej DrD 1.0 a 1.6e o DrD 2 před a po opravě ani nemluvě.
9.2.2021 10:40 - sirien
A) smutný tvořit a nevědět co, fakt omluva
B) lidé s rozhledem a game designem po 6 letech a až pro PPP - to brzo
C) jasně, srovnání s nejhoršími sedí - takové DrDII bylo extra fail

EDIT: Jinak podsouvat zrovna sluníčkovýmu Gergonovi nějakou snahu o umělou kontroverzi navíc ke snaze ho urážet, pomlouvat a hejtit mu komentáře na YT - toxicita Hlídkařský troll party je skutečně značná, reprezentuješ vzorně.
9.2.2021 10:59 - Slaanesh
Já ho neznám, takže nemůžu soudit, ať odpoví sám, na YT jsem žádné hejty nezaznamenal a nějaké excesy bůhví koho na discordu zapadnou mnohem snadněji než žlučovitá toxicita trollparty kolem konkurenčního produktu zde na oldschool foru, takže si nejsem jistý, jestli jsi ten pravý na podobné výtky ;)
9.2.2021 11:08 - Gurney
Tipuju že Slaanesh ten poloprofesionální amatér, co dělá pro Tiruse PR s průhlednými fake účty.
9.2.2021 11:10 - Corny
Jako já se do toho nechci moc zapojovat, ale ty jo, lidi kolem týmu DH budou označovat kostku, že je odlschool forum :D Tak to je dobrá trefa.
9.2.2021 11:12 - Slaanesh
Gurney tak určitě...

Corny Pro tebe má výraz "oldschool" nějakou trpkou pachuť, nebo co? :P
9.2.2021 11:17 - sirien
Ne, jen je z toho tak hrozné vidět že nejenže nevíš co žvaníš, ale ani s kym se bavíš. Ale nenech se rušit.
9.2.2021 11:24 - Slaanesh
Jj, samé "autority v oboru" a já vůbec nenašlapuju po špičkách, že? :D Ono to totiž bude dost i o tom že ono "víš ty kdo já jsem" má celkem pramalou váhu, samozřejmě, že to nevylučuje vzájemný respekt, což je ale zase obor, ke kterému jsi nikdy nepřičichl ty, takže ¯_(ツ)_/¯
9.2.2021 11:29 - Corny
Jsi zase Hodně netrefil, o čem je řeč. Mě oldschool třeba vůbec nevadí, ale je to jako kdyby zaměstnanec firmy, která se rozhodne udělat remake trabanta, šel do klubu majitelů Tesly a označil je za oldschool. Ukazuješ tím docela drsný nepochopení TTRPG scény, tohohle fóra, většiny lidí na něm, a hlavně toho co se DH celou dobu vytýká, debaty kolem toho a dokonce DH samotné. Jinak by jsi nemohl vůbec mluvit o "oldschoolu" v tomhle kontextu (a ostatně ani o konkurenčním produktu, když ta kritika s žádným jiným produktem nemá nic společného, pokud to tedy není jen trapná snaha odvést pozornost a devalvovat kritiku)
9.2.2021 11:33 - sirien
oh božíčku, náhodnej hlídkařskej trotl troll co se snaží pro svojí hru vynutit jakoukoliv pozornost jen aby nějakou dostala, protože to má očividně uboze zapotřebí, mi neprojevuje dostatek respektu. Co já na přijetí a uznání ostatních závislej chudák jen budu dělat.
9.2.2021 11:33 - Slaanesh
Ještě jednou a srozumitelněji: Ty vnímáš výraz "oldschool" nějak negativně, jako odsudek, kritiku?

DH je svým zaměřením oldschool, d20.cz taky, eh?
9.2.2021 11:34 - Log 1=0
Slaanesh:
Důvod, proč se točí různé marginálie, je prostý:
Když máš nějaký designový problém, kde třeba kloubíš několik požadavků (například když chceš v soubojáku zohlednit kompetenci obou bojovníků, zbraň, zbroj, aby nevyšuměla radost z dobrého hodu, aby to nebylo moc složité, aby boj netrval dlouho atd.), tak se recenzent musí zamyslet, jak to funguje, a i když třeba odhalí bug, tak vidí, že to mělo nějaké důvody, že to prostě byl problém, a prostě se nepovedlo ho optimálně vyřešit. A to jako svým způsobem chápeš.

Ale když procházíš příručku a do očí tě uhodí nějaká totální krávovina, kterou by stačilo vypustit nebo opravit za deset minut, právě protože je to marginálie, tak tě to dráždí, protože právě nechápeš. Nechápeš, proč to autor jednoduše neopravil. To jako nestíhal? Nevšiml si?) (A to je ta nejpozitivnější věc, co tě napadne.) A když těch chyb potkáš hodně, tak ta frustrace z nedotaženosti exponenciálně narůstá.

Takže se dostanou do recenze, protože i když poctivě vzato nejsou zásadní, tak tě štvou jako celek víc, než ty skutečné bugy, a jediný způsob, jak to v recenzi předat, je vyjmenovat je.
Slaanesh píše:
běžné chování "youtubera", kde se cíleně snažíš vyvolat rozpory, rozproudit diskusi, nažhavit algoritmy a zvýšit svůj dosah a "přiživit se" na aktuálně četně vyhledávaném stringu "Dračí Hlídka"?

A tohle je přesně to, co vám Gergon plným právem vyčítá. Gergon vám vyčítá vaše chyby, a ty na to reaguješ stylem, že je zaujatý, chce se na vás přiživit, a je proti vám. Rozhodně není problém na vaší straně (třeba že jste finální produkt nedali přečíst nějakému novému člověku s trochou vhledu, nebo jste to udělali, ale ten člověk to odbyl). Ale jde o "ně", "oni" jsou ti zlí, co proti vám vedou křížovou výpravu.

Tohle je hrozně nezdravý přístup. A právě ten vytváří ty "napjaté vztahy". Ne protože je to tu nějak elitářské, ale protože jste spoustu lidí naštvali svým chováním. Vy teď myslím celou komunitu kolem, což je trochu nefér, protože ji těžko můžete kontrolovat. Ale tak snad třeba někdo moderuje ten Discord, snad se dá vymezit proti přípitkům na vaše selhání (spíš než picí hru byste si měli dělat poznámky pro errata, pokud to už máte, tak přemítat, jestli jich muselo být tolik).

Na férovku: Pokud se po vydání JaD budu chovat podobným způsobem, tak někdo vemte tenhle post, klidně ty Slaaneshi, a omlaťte mi ho o hlavu. V takovou chvíli to budu asi potřebovat nejvíc ze všeho. Díky.
9.2.2021 11:35 - sirien
:D :D :D

tyvole na to kolik máš keců o pokoře vůči komunitě fakt nemáš šajnu, kde ses octnul, co?
9.2.2021 11:36 - Slaanesh
sirien v poslední době, jsou tvé reakce hodně slabé, bez vtipu, bez pointy, jen zahořklé skuhrání, jako, nikdo už nejsme nejmladší, že, ale tohle je vysloveně syndrom vyhoření, hlavu vzhůru, bude líp! :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090691089630127 secREMOTE_IP: 44.204.204.14