Kultura

9.2.2021 11:46 - Corny
Já pojem oldschool nijak negativně nevnímám, byť bych si klidně dovolil říct, že jsi ho sám použil spíše v negativním významu. To ale každopádně vůbec nebyla pointa, pointa byla, zjednodušeně řečeno, že označovat Kostku za oldschool je blbost.
9.2.2021 11:48 - Slaanesh
sirien jestli chceš naznačit, že vás všech 20, co tu (na RPGF, nyxu atd.) pravidelně přispíváte, jste gró komunity, tak dobrý :D

btw. pilchowski by jistě rád doplnil tohle
9.2.2021 11:51 - Slaanesh
Corny "tento web v roce 2005 vznikl" - ale i bez toho, podívám se a vidím oldschool, ne? Negativního na tom není vůbec nic...
9.2.2021 11:59 - sirien
vpohodě, ztrapňuj se tu dál.
9.2.2021 12:18 - Tarfill
sirien píše:
PPP by měla být jakkoliv lepší proč přesně

Možná proto, že by se tam konečně mohl objevit drak... všiml jste si někdo, že i když se to jmenuje Dračí Hlídka, tak v bestiáři žádný drak ani není? ;-)
9.2.2021 12:19 - Aegnor
Mám pocit, že Gergon si toho všiml.
9.2.2021 12:19 - sirien
Tady se musim DH zastat i já - stejně, jako v Dračím doupěti nemusí být drak, ale stačí jeho doupě, v Dračí hlídce není potřeba drak, ale stačí ona hlídka.
9.2.2021 12:23 - Tarfill
Jakože ho stále vyhlíží a ono nic??? :-D
9.2.2021 12:24 - Corny
Tak samozřejmě! To máš jak Hlídka na Zemeploše. Taky hlídají, kdyby někdo náhodou chtěl ukrást nějaký most, nebo třeba budovu opery. Ano, je to nepravděpodobné, ale až to jednou někdo zkusí, tak na to budou připraveni!
9.2.2021 12:25 - Slaanesh
Log 1=0 píše:
A tohle je přesně to, co vám Gergon plným právem vyčítá. Gergon vám vyčítá vaše chyby, a ty na to reaguješ stylem, že je zaujatý, chce se na vás přiživit, a je proti vám.


Já jsem na Gergonovo video reagoval pod videem samotným, na několika místech na d20, nikdy v tomto duchu. Když opakovaně přichází se stížností na napadání své osoby, které se ovšem nejspíše neudálo nikde jinde než jen jako jednorázový exces na obecném pokecu discord kanálu Hlídky, kde to je dávno zaváto tisíci jinými příspěvky a tedy k běžnému pročtení nedostupné, tak jsem to otočil, protože přehání a protože o těch motivacích každého jednotlivého kritika samozřejmě legitimně pochybovat lze, proto jsem to i vypsal, zároveň to ale nevystihuje celkové vyznění příspěvku, z něhož je pasáž citována, že? Není první, kdo na některé věci upozorňuje, má v lecčems pravdu, v něčem nemá, nebo se pohled na to liší, rozpitvávat věci jako pozadí názvu "Dračí hlídka"? Proboha proč? Video jsem sledoval pozorně, zápisky mám a budou se řešit, protože nejen on si myslí, že mechanika pro topení je... trochu hloupá. Přemítat o tom, jestli oprav mělo být tolik sice můžeme, ale nic se tím nevyřeší, vydávat pravidla RPG není holt jednoduché, klobouk dolů přede všemi, kteří to v podobně provizorních podmínkách dobrovolnické akce zvládnou lépe, já to rád podpořím, i když si myslím, že někteří členové tvůrčích týmů konkurenčních produktů jsou trochu debil. Myslím, že s JaD jste v trochu jiné situaci, ale když už, o tobě pochybnosti nemám, na nezdrženlivou prostořekost máte onačejší kapacity ;)
9.2.2021 12:28 - sirien
Mosazný most, nejen nějaký. To je důležitá pamětihodnost města. A navíc to zní trochu nefér, protože oni občas hlídají i jiné věci - třeba seržant Tračník před mnoha svědky pohotově zasáhl při podezření, že parta podezřelých individuí zkouší ukrást funkční a dobře ozkoušenou křižovatku kamsi do Jakazačistánu.
9.2.2021 12:29 - Corny
Jen mě teda napadá, je to Dračí hlídka jakože hlídá před draky, nebo že hlídá draky? Protože jestli to druhé, tak nedělají moc dobrou práci. Možná jim všichni draci utekli, zatoulali se a umřeli, třeba někde přimáčknutí za skříní nebo spláchnutí do latríny, a teď se to bojí přiznat, tak dál dělají, že hlídají draky, i když tam žádní draci nejsou.
9.2.2021 12:33 - sirien
když je řeč o hlídání draků... viděls Dragon Prince?

Od tvůrců Avatara, ve fantasy světě, o korunním princi, jeho nevlastním bratrovi a elfí asasince co je oba měla zabít, co se společně snaží dostat zpátky domů dračí vejce co bylo všemi považované za zničené, aby zabránili kontinentální válce. Fakt dobrý.
9.2.2021 12:34 - Aegnor
Tak vzhledem k tomu, že už jednou zmizela celá Neviditelná Univerzita ... tak ten přístup Hlídky dává smysl.
9.2.2021 12:35 - sirien
Jen jednou? Fakt?
(abych řek pravdu tak se teď ani nevybavuju ve které knížce - Prazdroj?)
9.2.2021 12:44 - Slaanesh
Jeden moudrý muž kdysi řekl "...taktika 'zavalíme to postama ať to zanikne' " :D
9.2.2021 12:44 - York
Teda fakt nevim, jestli si myslíte, že se s váma někdo bude chtít slušně a konstruktivně bavit, když se do něj budete takhle opírat, nebo vám je to jedno. Předpokládám, že spíš to druhý, což mě mrzí :\

Slaaneshi, máš můj respekt, žes to ještě nevzdal, a že se dokážeš udržet a odpovídat slušně.
9.2.2021 12:48 - Corny
Sirien: Viděl jsem kousek. Přišlo mi to zatím hodně pěkné, ještě jsem se k tomu nedokopal, mám to určitě v plánu.

Jinak se přiznám, že si nepamatuju, že by ta Univerzita přímo zmizela v nějaké knize, oni se o tom spíš pořád baví, že tak nějak mizí a objevuje se a vůbec.

York: Ty jo Yorku, až se objeví někdo, kdo bude mít snahu se slušně a konstruktivně bavit, tak se do něj nikdo opírat nebude ;) A vůbec, jaký opírání, tu se řeší důležité DH souvislosti.
9.2.2021 12:51 - Aegnor
Sirien, Corny: To byla nějaká poznámka pod čarou v návaznosti právě na popis tohohle přístupu. Ale už si nevybavuju, která kniha to byla.
"(...) a díky tomuto přístupu se žádný z důležitých orientačních bodů města neztratil.*"

*Tedy, jednou se ztratila Neviditelná Univerzita, ale to byl takový hloupý studentský žertík.


Takhle nějak.
9.2.2021 13:06 - sirien
Aegnor: aj, pravda, matně si to vybavuju. Ale teda kdybych si vzpomněl odkud. Nicméně ta univerzita je, tak nějak, neviditelná, z podstaty věci, takže... její mizení je takové trochu diskutabilní.

Když zmizí univerzita, kterou nikdo nevidí, je zmizelejší, než byla předtím?

Corny: hej, ten seriál začíná fakt dobře - a pak de dál nahoru s tim jak se ten příběh a vztahy rozvíjí a ukazuje se tam víc a víc z toho světa. Jen mu bohužel trochu škodí, že má proti Avatarovi jen poloviční rozsah, některé věci... jakože nejsou příliš uspěchané, ale je cítit, že by dokázaly zužitkovat víc prostoru nebo pozvolnější vývoj.

York: attention-whoringovej troll, diskuse s takovym je nám (zjevně) ukradená.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061036825180054 secREMOTE_IP: 44.212.26.248