Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

____________________


3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?
26.11.2020 13:01 - Necromancer
Promiň ale Fate neznám a nemám teď prostor se učit nový systém. Star Wars teda jako osobně miluju, ale nevím jak by to šmakovalo v RPG systému. Plus teda docela raději než osobní fighty mám bitvy mezi flotilami nebo armádamy pozemní techniky a pěchoty. Navíc projít si znova tu hádku s tím, že to z nějakého důvodu nejde tak jak jsme se domluvili, ale někdy jindy... A taky jsme teda počítali se sobotou 28., jak bylo napsáno původně. Neděle jsou zas jinak hektický.
26.11.2020 13:07 - Hroch
Myslím si že něco takového je ale téma na stolní hry či wargamming a nikoliv RPG.
26.11.2020 13:18 - York
Necromancer píše:
Fate neznám a nemám teď prostor se učit nový systém


To je v pohodě, na otevřených hraních se standardně počítá s tím, že hráči nemusí znát pravidla. Je ale fakt špatnej nápad si předem přečíst dobrodružství, který se bude hrát - nejen že tím vyspoileruješ hru sobě, ale pravděpodobně ji budeš nechtěně kazit i spoluhráčům.
26.11.2020 17:42 - sirien
Necromancer: jako vážně?

Víš, že člověk může něco zahlídnout i omylem, bez ohledu na to, že okolo toho napíšeš spoiler - zvlášť, když to tak hezky graficky oddělíš, aby to stáhlo oči? Nechceš to třeba zeditovat a smazat a řešit to v tématu Noci Goblinů - nebo si rovnou založit diskusi o hraní příběhů, které jsi už jako hráč četl předem?

Kromě toho nejde jen o příběh, ale v některých scénách třeba i o taktiku, která je često závislá na tom, že nějaké věci nevíš (např. o co vůbec jde, kolik je okolo nepřátel, kde a jací atd.)
26.11.2020 19:10 - Necromancer
Ok, sorry, zpráva smazaná.
26.11.2020 19:37 - sirien
Díky.

Jinak to, že Fate neznáš není problém, ukázkové hry se často dělají i proto aby si lidi mohli zkusit jiná pravidla. (Stranou toho, že tu máme třeba články s krátkými vysvětleními různých systémů...)

Na druhou stranu pokud o nic kromě DnD nemáš zájem, tak Ti to nenutim - a samozřejmě pokud s tím máš problémy doma, tak chápu, že se Ti to nechce absolvovat kvůli hře co neni Tvoje srdcovka.
26.11.2020 20:12 - Necromancer
Mimochodem, ještě k tomu spoilování taktik u některých bitevních scén, četl jsem to včera, a už teď si nepamatuju víc než základní dějovou kostru a to, že tam byly gigantický tabulky o tom, v kterou denní dobu bude kde kolik nepřátel a v jakém stavu...

Na Fate se někdy podívám, vypadá to docela oblíbeně...
26.11.2020 20:52 - Jezus
Necromancer: Páni, teď budu pod velkým tlakem, jestli budu dostatečně inteligentní postava... :-)

Každopádně škoda, že jsi se s tou sobotou tak unáhlil. Ta sobota byla nastřelena jako pravděpodobný draft, ale nic definitívního - právě s tím, že se ještě potvrdí/doladí/změní... Kdybys tu neděli dával - byl bych ti ochotný přenechat místo a vzít příští týden ten Fate.

Ale netřeba se rmoutit. Nemyslím, že by to byla poslední příležitost a třeba bude něco dalšího mimo víkend, což se ti bude asi i líp domlouvat doma.

Sirien: Vím, že postavy budeme tvořit na začátku hraní, aby se JaD vyzkoušel, ale co koncepty? :-) Nerad vymýšlím "charakter" na místě, tak bych se rád domluvil (s těmi, kteří budou mít zájem) na nějakém tom složení družiny. Jako že bych docela rád zkusil klerika nebo paladina O:-)
26.11.2020 20:57 - Pan Bača
Jezus: není paladin z JaD vyhozen?
26.11.2020 21:00 - Log 1=0
Pan Bača píše:
Jezus: není paladin z JaD vyhozen?

Je.
Jezus píše:
Jako že bych docela rád zkusil klerika nebo paladina O:-)

No, zrovna k tobě se to docela hodí, Jezusi.
26.11.2020 21:25 - Necromancer
Píše:
není paladin z JaD vyhozen? Je

Si děláte p*d*l, můj nejoblíbenější tank! Ok, JaD nehraju...

Jezus: Dík, ale zahraj si. Cením že jsi to alespoň nabídl.
26.11.2020 21:30 - Jezus
Tak proto je tam ta plná kompatibilita - není problém hrát DnD paladina s ostatními, co si pořídí česká pravidla JaD...
26.11.2020 22:08 - sirien
Ok, v neděli se k nám na Noc Goblinů přidá ještě Krytah nejspíš.

Jezus: jakože obvykle proti tomu nic nemám, ale v tomhle případě tím že budeme mít DnD nováčky a chci tam testnout ty pravidla bych to asi mírnil a spíš bych to fakt tvořil namístě. Jako jestli chceš klerika tak to asi neni problém - ten má beztak už na 1. levelu Obory a v JaD sou jiný - máš tam Kazatele, Misionáře a Inkvizitora.

(Jinak ano, Paladin, Hraničář a Mnich letěli v JaD oknem - resp. jsou kompatibilní a hratelní, takže nic proti ničemu, ale v tom základním JaD výběru nejsou.)


Necromancer: Jakože věřim, že si to teď nevybavuješ, ale jsou tam scény kde nemám pochybnost že kdyby na ně došlo, tak si vzpomeneš.

Jinak k vyřazení Paladina byly objektivní game design důvody. V JaD bude jeho existence v DnD i možnost jeho hraní zmíněná a "ofiko" potvrzená jako validní hru nebořící možnost (včetně toho, že v seznamu kouzel zachováváme soupis Paladinských kouzel atp.)
26.11.2020 22:21 - Jezus
Ok, já to myslel fakt jen koncepčně - jakože se domluvit předem kdo by stál o který "klasický" role, aby se nám nesešli tři mystičtí sesilatelé a žádnej healer, případně se dva lidi netahali o zloděje. Jako v zásadě bych asi neměl nic proti družině složené čistě z černokněžníků (hmm, budu muset později kouknout na jeho nové obory v JaD), ale bejvá obecně lepší se domluvit, aby se to nedublovalo...

Klidně ale počkám na něděli.
26.11.2020 22:34 - krytah
Jezus: Za sebe říkám, že si vezmu "roli", jaká zrovna bude chybět nebo bude potřeba.
26.11.2020 23:29 - strucky
sirien píše:
Necromancer: Jakože věřim, že si to teď nevybavuješ, ale jsou tam scény kde nemám pochybnost že kdyby na ně došlo, tak si vzpomeneš.

Si děláš... :-D Teď jsem zažil hroznou haluzárnu. Přesně tohle, do posledního slova, jsem tu měl napsané taky jako odpověď, ale rozhodl jsem se to neodeslat, protože jsem tady toho dnes už nakecal dost. xD A teď to tady čtu od tebe a hlava mi absolutně nebere, co se děje...
27.11.2020 06:27 - Necromancer
Strucky: Err, err, system error...

Sirien: Jako když myslíš, tak zpětně asi ano... Ale jako dát pryč Paladina i Hraničáře, neni to trochu škoda? Jako pokud se třeba Klerik bude v jednom oboru specializovat na těžké zbraně a zbroje, stále to nebude paladin ale OK. Ale co s Hraničářem, to mi hlava nebere. Jako na táboře šli hrát se mnou DnD tři lidi, aby mohli mít hraničáře jako byl Will a Halt z Hraničářova Učně... Ještě neco co jste vyhodili nebo překopali?
Jo mimochodem, je k přečtení někde ta kapitola JaD o povoláních?
27.11.2020 10:41 - chrochta
Necromancer: No nevím, jestli je vyhození pravidlového defaultního DnD hraničáře chyba. Flannagana jsem nečetl, ale hraničář, co si musí vybrat specializaci, jestli bude: a) mistr šermíř s dvěma meči á la Drizzt (a lepší s nimi než bojovník), nebo b) lučištnický specialista (a opět, lepší s lukem než bojovník), ten mi do stylizace "zálesák" poměrně fest nesedne.

A co si vzpomínám, někde je zmínka, že do hraničáře půjde ladit druida. Můj soukromý názor je, že to druidovi dost pomůže v hratelnosti.
27.11.2020 10:52 - sirien
27.11.2020 12:27 - Nachtrose
Sirien: kdyz uz to chces jet podle JaD, jak moc blind se do toho da jit? Priznam barvu, ze se mi jeste procitavat JaD aktualne moc nechce...
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.35718011856079 secREMOTE_IP: 3.227.247.17