Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
Autorská citace #1
23.10.2020 13:19 - Chyba
wlkeR: 15.listopadu je neděle
Edit: nebo to plánuješ na rok 2025?
Autorská citace #2
23.10.2020 13:56 - wlkeR
Dík, už dneska po 5 hodinách výuky moc nefunguju :)
Autorská citace #3
23.10.2020 13:59 - Skaven
Bude mít kostka nějaký stream?
Autorská citace #4
23.10.2020 14:32 - RoVan
wlkeR zjevně ne :-) změnil jsi datum sezony na jeden den a hra je na sobotu 15 listopadu, což počítám je buď sobota 14.11 nebo neděle 15.11.
Každopádně cením myšlenku a jestli to bude neděle 15.11. tak si mě rovnou napiš.
Autorská citace #5
23.10.2020 15:45 - sirien
Sezóna 1 - 13.-13. listopadu, proto 15. listopadu? :)
Autorská citace #6
23.10.2020 22:17 - York
WlkeR: Strašně rád bych se přidal, bohužel toho stále nejsem schopen. Každopádně přeju, ať se to rozjede - organizovaný otevřený hraní mi tady dlouho chybí.
Autorská citace #7
24.10.2020 08:48 - Necromancer
Jako, když to doma projde a když to bude v tu sobotu 14.,tak asi proč ne? Jen by mě zajímalo, co je to to "Na konci světa"? Piráti z Karibiku? Můžu vědět o čem to tak asi je? Jen zhruba. Má to být strašidelné?

Vím, jsem jak malý děcko, ale mám prostě hodně otázek.
Autorská citace #8
24.10.2020 13:04 - wlkeR
Říkám. Únava.

A co se dobrodružství týče, je to jako v běžný AL. Víš jen level, systém a rámec (kterým v tomhle případě není velký dobrodružství, ale téma "scary").

EDIT: @Skaven: Er, nikdy jsem nic nestreamoval, ale všecko je jednou poprvý. Uvidíme, co všechno zvládnu přes prázdniny zprovoznit.
Autorská citace #9
31.10.2020 08:39 - RoVan
Trochu obživím téma.
Vzhledem k prodloužení nouzového stavu se mi mění plány takže bych se přidal, pokud je místo.
Autorská citace #10
2.11.2020 18:03 - Gediman
To vypadá zajímavě. Můžu se přihlásit s Voidem?

Dám rovnou na výběr
- Void: Science Fantasy 2.0
- Void: Fantasy 2.0
- Void: Science Fiction 2.0
- Aliens vs Predator Void-mod (aby to bylo tématické - tenhle se na "scary" hru ze všech modů hodí nejvíc)

Třeba pátek večer?
Pouze přes Discord.
Autorská citace #11
4.11.2020 19:50 - vojta_h3
wlkeR pokud máš ještě místo tak bych se přidal
Autorská citace #12
4.11.2020 20:30 - wlkeR
Já jsem téma víceméně nechal usnout, protože ano, plány se mění, a vypadá to, že i moje :( Zatím nevím, jestli budu nebo nebudu mimo civilizaci, ale pokud jo, nechci na tom upíchnout X lidí.

@Gediman mám do článku připíchnout tvůj post?
Autorská citace #13
4.11.2020 22:27 - Gediman
wlkeR: Mno, rozmýšlím se, kterou ze čtyř možností nakonec nabídnu (předpřipravím misi a postavy). Hm...

No ale dobře, napiš tam Void: Science Fantasy 2.0.

Pokud by byla chuť spíš na AvP, můžu udělat i AvP, tam je ta tvorba postavy velmi rychlá. Plus, jeden nápad na zápletku už mám delší dobu.


Odkaz na Discord ZDE.
Autorská citace #14
5.11.2020 20:30 - wlkeR
Máš preferovaný čas?
Autorská citace #15
5.11.2020 21:21 - Gediman
Ano, 20:00. Tedy v ten pátek 13.
Autorská citace #16
8.11.2020 19:49 - Gediman
Protože je teď cool dělat promo plakáty, mám tu taky jeden :)

Autorská citace #17
8.11.2020 21:15 - sirien
...a hezej. Jen to bílý písmo na tom modrym pozadí je nic moc - neškodila by jiná barva nebo to obtáhnout nějakou lehkou linkou.
Autorská citace #18
8.11.2020 21:40 - Gediman
Jo, zkoušel jsem různé barvy, ale bílá vychází nejlépe. Ok, dal jsem tam trochu stínu.
Autorská citace #19
8.11.2020 21:45 - sirien
yup, citelně lepší.
Autorská citace #20
9.11.2020 15:36 - Jezus
Co se dá za čtyři hodiny v DnD zvládnout odehrát? Dungeon? "Zápletka" o třech jednáních? Ptám se, protože mám jedno malé "úvodní" dobrodružství, ale když jsem ho hrál naposled, trvalo tři sezení.

Ok, první byl takovej klidnej úvod, to si umím představit zkrátit, když by to byl one-shot. Ale na méně než dvě sezení se při nejlepší vůli nedostanu, aniž bych to osekal o veškeré zajímavé věci.

Jakože chápu, že když není co hrát/ nebo si to jako nováček chci zkusit/případně okoukat cizí styl, tak hra "z bodu A do bodu B nebo C, dle vaší volby, souboj, konec" se hodí", ale moc mě to neláká, a hlavně bych si to neuměl představit vést tak, aby mě to jao vypravěče uspokojovalo.

(Jen tak nahlas přemýšlím :-) )
Autorská citace #21
9.11.2020 18:45 - Tarfill
Jezusi,
já osobně bych měl problém připravit oneshot, který odehraje družina neznámých hráčů během pouhých čtyř hodin.
Z mých zkušeností potřebuju alespoň šest hodin, aby to stálo alespoň za snahu do toho jít.

Takže kdybych já navrhoval virtuální akci, bylo by to rovnou s tím, že to bude třeba dvě nebo tři sessions, aby nebyl press...
Autorská citace #22
9.11.2020 19:16 - Gediman
Heh, přihlašte se na Void. Skvělý na oneshoty, co se dají zvládnout i za něco málo pod 3 hodiny :)
Autorská citace #23
9.11.2020 20:19 - Tarfill
Gedimane,
diky, ale mě scifi nebaví. Pokud někdy nabídneš čistý fantasy, tak se třeba přihlásím, když mi to vyjde, ale sci nee.
Autorská citace #24
9.11.2020 22:52 - Jezus
Hmm, v pátek od osmi do cca půlnoci bych to klidně zkusil. Můžu u toho pít? :-D
Autorská citace #25
9.11.2020 22:58 - Gediman
Jezus: Jasně, můžeš. :)

Jinak - postavy budou samozřejmě předpřipravené. Už na nich pracuji.
Autorská citace #26
9.11.2020 23:13 - Jezus
Gediman píše:
Jezus: Jasně, můžeš. :)

Cool :-)

Gediman píše:
Jinak - postavy budou samozřejmě předpřipravené. Už na nich pracuji.

Cool :-)
Autorská citace #27
10.11.2020 10:17 - Necromancer
Dalo by se zkusit třeba CoS po kouskách?

Nebo DiA?
Autorská citace #28
10.11.2020 13:39 - Jezus
Tak jako určitě "dalo". My hráli kampaň on-line od jara a "de" to docela v poho (byť atmosféricy je to prostě slabší než u stolu, ale ne o tolik).

Takže spíš na to ukecat lidi. A taky bych asi doporučil nejdřív zkusit něco kratšího, tak na čtyři sezení, aby se vidělo, zda to nová parta v poho dává...

Tady si myslím, že pointa je jinde. Adventure League mají být krátká otevřená sezení pro ty, co mají zrovna čas... Ale je fakt, že kdybych něco chtěl vést já, ta minimum jsou pro mě dvě, tři, nejlépe čtyři sezení, protože jinak se mi jako GMovi "nevyplatí" do toho vrážet reativitu :-)
Autorská citace #29
10.11.2020 15:29 - Tarfill
Necro,
a Ty bys to chtěl DMovat?
Autorská citace #30
12.11.2020 21:00 - Necromancer
No ne, spíš si to nejdřív jen zahrát. Já to(DiA, CoS) sice znám relativně bezvdně, ale chybí mi praxe
Autorská citace #31
13.11.2020 19:23 - Gediman
Tak za chvíli. Pokud to vyjde, budou tři hráči, ale ještě se můžete přihlásit!
Neváhejte! :)

Odkaz na Discord ZDE.
Aktualizovaná pozvánka.
Autorská citace #32
14.11.2020 20:40 - Gediman
Zápis ze včerejší mise je venku!

Záchrana vicekrále
Autorská citace #33
19.11.2020 20:53 - Gediman
Mimochodem, kdy bude příští Virtuální Víkend?
Autorská citace #34
19.11.2020 21:05 - Jezus
A kdo ho povede? ;-)
Autorská citace #35
19.11.2020 21:19 - Gediman
Já bych určitě zase připravil Void. Možná i ten Fantasy, aby se chytli i lidi, co ostatní žánry (z nějakého důvodu) nemusí.

Hlavně mě zajímá téma, protože to je dobrá inspirace.
Autorská citace #36
20.11.2020 19:55 - arkto
Dobrý den,
mohl bych se zeptat, zda-li je možné se připojit na některý z budoucích "one-shotů"? Jsem úplně nový hráč a chtěl bych si vyzkoušet dnd a pochopit pravidla/průběh hry.
Děkuji za odpověď
Autorská citace #37
23.11.2020 20:17 - Gediman
Klidně se připoj. Já hráče uvítám a nováčky zvlášť - pakliže si chceš ale vyzkoušet RPG jako takové a ne nutně systém DnD.
Autorská citace #38
23.11.2020 20:28 - Necromancer
Ehm, je tu nejaky aktualy dnd virtualy vikend kam bych se mohl propojit?
Autorská citace #39
23.11.2020 22:53 - sirien
Ok, podle všeho to vypadá, že pokud by byl zájem, tak bych mohl udělat něco za 2 týdny v neděli 6. Pokud je zájem o něco konkrétního, tak dejte vědět, jinak to vymyslim nějak v průběhu týdne.

Dopředu říkám že v online módu se mi chce hrát max. "jednodušší" věci ktero jsou víc na jistotu - tj. žádné Mage, Vampire, Ashen Stars aj. - spíš něco jako Fate (třeba Star Warsy...) nebo DnDčko (Noc Goblinů pokud by byli zájemci co jí neznají) atp.
Autorská citace #40
23.11.2020 23:03 - Jezus
Cool, já bych do toho určitě šel.

Myslím, že největší zájem by byl o to DnD a kdyby tam byl i jeden dva nováčci, plnilo by to trochu tu původní funkci - ukázat to novým hráčům. (Noc Goblinů neznám).

Osobně bych rád viděl i ty Star Wars, ale jak píšu víše... navíc na d20 by tak nějak mělo mít DnD přednost :-)
Autorská citace #41
23.11.2020 23:19 - Log 1=0
Já bych se taky přidal.
Systém mne až tak netrápí, Fate je intuitivní a DnD, no Sirien ví, jak to s ním mám...
Autorská citace #42
23.11.2020 23:28 - sirien
Jezus: d20 je odkaz ke kořenům webu, nikoliv přednost DnDčka - tenhle web je už dávno domovem mnoha jiných her.

Noc Goblinů by byla double fun, protože sem ve skutečnosti 5e ještě ani nikdy neDMoval :)
Autorská citace #43
24.11.2020 07:06 - Nachtrose
Sirien: Sakra! A ja tajne doufal, ze poposuneme nektrou nasi kroniku ;-)
Jinak do toho bych asi sel. Jen teda jeste musim proverit jak vhodne datum to je.
Autorská citace #44
24.11.2020 07:56 - RoVan
Konečně, někdo chce hrát v neděli - dobrý termín - to bych se přidal (nezávisle na systému, ale Noc Goblinů by mohla být sranda).
Autorská citace #45
24.11.2020 08:34 - Hroch
Ahoj, také bych se zůčastnil, pokud by to šlo.
Varování - v RPG jsem dost noobík, což nemusí být v kombinaci s virtuálem žádoucí. Klidně me bez okolků odmítněte.
Autorská citace #46
24.11.2020 08:41 - Ugy
No pokud by ještě bylo místo tak bych se taky přidal
Autorská citace #47
24.11.2020 10:56 - wlkeR
Ok, můžu vypsat něco na 4. až 6. prosince. Jen teda formát fóra mi na organizaci nepřijde nejlepší, není nejvyšší čas založit Discord kostky?
Autorská citace #48
24.11.2020 11:21 - Nachtrose
wlkeR: hele, na rovinu nevim. Aby to tady pak neumrelo. Ze by se velka cast diskuzi prenesla rovnou tam.
Ale vyhodu bych videl pro tohle konkretni vlakno zase v tom, ze by mistni hrani slo resit na lokalnim discordu. Vcetne toho hrani samotneho.
Autorská citace #49
24.11.2020 11:26 - York
Moc si to nedovedu představit. Na Discordu je nestrukturovanej seznam kanálů, za chvilku by se v něm nikdo nevyznal. V čem by byla výhoda organizovat to tam?
Autorská citace #50
24.11.2020 12:15 - wlkeR
Já mám na svym osobnim teda dvě hry, každou se svym vlastnim kanálem, a jedinej, kdo je vidí všecky, jsem já, zbytek je pozamykanej podle lidí, se kterýma tam hraju. Myslím, že Discord používá i oficiální pořadatel.

Nijak extra se v tom nevyžívám, ale myslím, že role uživatelů jdou nastavit dost podrobně na to, aby každej viděl jen relevantní kanály a lidi s rolí DM v nich měli i nějaký pravomoce. Můžu to zkusit založit a zprovoznit, jestli netrváte na používání vlastních.
Autorská citace #51
24.11.2020 12:28 - York
wlkeR píše:
role uživatelů jdou nastavit dost podrobně na to, aby každej viděl jen relevantní kanály a lidi s rolí DM v nich měli i nějaký pravomoce.


To by mělo jít ve skupinách na Kostce taky, ne? Navíc v tom z hlediska organizace nevidim až takovej přínos - máš zájem o hru, ale nepodíváš se, kdo k ní co píše, protože na to nemáš práva...
Autorská citace #52
24.11.2020 12:34 - Nachtrose
York: myslim, ze se s wlkeRem dost rozchazite v tom, co si kdo pod tim představuje. Ciste a pouze na online hrani by ten discord mohl byt funkcni. Kazdy DM dostane treba temer plna prava a pridelenou podskupinu, aby mohl pridelovat viditelnost sve podskupiny svym hracum vseobecne. A pak by tam bylo jedno, nebo nekolik viditelnych vlaken, kde by se hrani organizovala. Pripadne kazda podskupina by mohla mit jedno verejne vlakno s popisem konkretni hry/systemu/kdo si co nastavi. A ano, udelas to i na kostce, ale hrat jdes nakonec stejne na discord, tak proc to nedalat rovnou tam a jen jsem obcas hodit odkaz, ze se planuje hra na tehdy a tehdy, detaily tam a tam.
Autorská citace #53
24.11.2020 12:44 - wlkeR
Popravdě znám líp funkcionalitu Discordu než Kostky... Jde mi o to, že management organizovanýho hraní v tomhle vlákně není nic moc, protože v hlavním postu se (myslím) můžu vrtat jenom já, takže kdykoli někdo jinej něco vypíše, musím to já najít a zaktualizovat. To v okamžiku, kdy já nemám čas (a takových je teď hodně) nejde, takže každej musí lovit info v celý diskusi. Kdyby diskuse šla rozdělit do kanálů a důležitý posty (např. termíny, poznámky k pravidlům a tak) šly pinovat - nemluvě o tom, že by ty práva mělo víc lidí - věci by se imo podstatně zjednodušily.

Takže Nacht to vystihnul: k organizaci této konkrétní činnosti Kostka není dobrý nástroj. Osobně myslím, že Discord by byl lepší, ale 1) nechci zakládat "ofiko kostka Discord" když nejsem z upper managementu, a 2) nechci piplat systém, když lidi (především GM) budou preferovat vlastní server.
Autorská citace #54
24.11.2020 12:46 - York
Nachtrose píše:
Ciste a pouze na online hrani by ten discord mohl byt funkcni.


To celkem je, já teď na discordu hraju. Není mi ale moc jasná jeho výhoda na organizaci. Přijde mi, že na Kostce máš to samý, ale přehlednějš.


wlkeR píše:
Kdyby diskuse šla rozdělit do kanálů a důležitý posty (např. termíny, poznámky k pravidlům a tak) šly pinovat - nemluvě o tom, že by ty práva mělo víc lidí - věci by se imo podstatně zjednodušily.


Každej GM přece může založit organizační diskusi na svoji konkrétní hru, tj. bude mít info v záhlaví, který si bude moct updatovat. A ta diskuse bude vyskakovat v novinkách, když bude aktivní, a hlavně kdo o ni nestojí, může ji přestat sledovat. Fakt mi na tohle Kostka přijde lepší.

edit: A jak říkáš - pokud někdo nechce hrát na Discordu, tak se výhoda organizace na Discordu úplně ztrácí.
Autorská citace #55
24.11.2020 12:55 - sirien
wlker: v záhalví se můžu vrtat taky, neni problém.

O Discordu Kostky jsme kdysi uvažovali a došli jsme k závěru, že se bez něj vesele obejdeme.

Z hlediska diskusí je Discord nanic, protože to je jen chat (...Lethrendis si to může vzít jako case study rozdílu...), takže se v něm všechno ztratí a už nikdy se to nedohledá. Efektivně totéž platí i pro organizační účely - pro nějakou finální domluvu to může být v pohodě, ale samotné vyhlašování věcí atp. je lepší mít v diskusi. (A to ani neřešim fakt že Discord je napůl neviditelnej z venku a fakt je, že ho většina lidí spíš nepoužívá, takže by ani nebylo vidět, že se tu něco děje a půlka lidí by to nevěděla a případně by se tam nemohla nijak snadno dostat)

...kromě toho, Discord je teď boom trend - a dost možná zase za chvíli zmizí. Ostatně musim říct že mě osobně Discord v poslední době dost leze krkem pravidelnou nestabilitou videa u některých lidí a začínám velmi vážně přemýšlet o přenesení hry na Google Meet nebo tak něco, protože mě ty nutnosti pravidelnýho resetování přestávaj bavit.

York píše:
To by mělo jít ve skupinách na Kostce taky, ne?

Aktuálně bohužel ne.
Autorská citace #56
24.11.2020 12:57 - sirien
Jinak ohledně hraní...

Vypadá to, že bych zvládnul udělat nějakou hru na oba víkendy - tj. na ten současný i na ten příští. Otázka je, jestli by měl někdo zájem i tenhle víkend? (Plětí výše uvedené). Kdo jste měl zájem kdyžtak napište který víkend byste mohli/měli zájem (tenhle, příští, oba) a zhruba o co.

(tenhle víkend bych mohl teoreticky i v sobotu, pokud by byla preferovanější - ten příští jen neděli)

EDIT: jo jinak moje hry určitě 4-6 hodin, viděl bych to nějak cca od odpoledne po brzkém obědě / pozdní snídani do podvečera.


EDIT2: jinak počítám s češtinou, ale kdyby byl zájem tak zvládnu i v angličtině - ale to je potřeba přirozeně domluvit předem a na celou skupinu ideálně. Nečekám, že by někdo chtěl, ale kdyby náhodou...
Autorská citace #57
24.11.2020 13:10 - Jezus
Sirien: Můžu oba víkendy a zatím i v sobotu (kterou bych zatím i mírně preferoval). Zajímají mě jak Goblini (DnD), tak StarWarsy (Fate).

Zatím tedy vycházím jako ideální hráč (:-D) a rád se přizpůsobím zájmu a času ostatní, aby se to nějak rozumně poskládalo.
Autorská citace #58
24.11.2020 13:24 - Log 1=0
Jezus píše:
Můžu oba víkendy a zatím i v sobotu (kterou bych zatím i mírně preferoval). Zajímají mě jak Goblini (DnD), tak StarWarsy (Fate).

Také se hlásím do klubu ideálních hráčů.
Autorská citace #59
24.11.2020 13:31 - wlkeR
Je fakt, že co se kvality hovoru týče, taky občas organizuju emergency stěhování na Meet. Jako organizační nástroj mi ale Discord celkem vyhovuje, jediný co chybí (nebo o čem nevím) je nějakej rychlej poll ke zjištění kdo má jak čas, a to pak teda lovím z commentů. A můj momentálně největší problém je, že nemůžu dát ničí odkaz na herní discord do postu, protože má trvanlivost asi 24 hodin, což je o něco nižší než můj průměrný refresh rate kostky (dneska se nudím, ale to není normální).

Co se diskuse ke konkrétní hře týče, well, to si zase myslím, že zapadne tady. Nevím, jak ostatní, ale já upozornění na nový články vypínám zásadně omylem (a jenom kvůli několika takovým omylům jsem zjistil, že to vlastně jde).
Autorská citace #60
24.11.2020 13:45 - York
wlkeR píše:
nemůžu dát ničí odkaz na herní discord do postu, protože má trvanlivost asi 24 hodin


Můžeš. Klikni na "edit invite link" a nastav "never expires".
Autorská citace #61
24.11.2020 13:47 - sirien
wlker: tak nepoužívej na termíny Discord, ale Doodle.
Autorská citace #62
24.11.2020 13:54 - York
wlkeR píše:
nějakej rychlej poll ke zjištění kdo má jak čas


Určitě na to bude existovat nějakej bot. Používali jsme bota na přihlašování na raidy ve WoWku, to je dost podobný.
Autorská citace #63
24.11.2020 14:01 - RoVan
Sirien zvládám (=mám zájem hrát) oba víkendy, lehce preferovanější mám neděli, kdyby to padlo na sobotu tak bych se zvládl zařídit taky.


Edit v reakci na Siriena :-)
Autorská citace #64
24.11.2020 14:03 - sirien
...prosím všimněte si, že ta otázka nestála ani tak který víkend můžete, jako spíš který víkend hrát chcete - zda první, druhý nebo oba. Jakože asi mám fakt prostor vést hru oba víkendy, takže bych si rád ujasnil seznam zájemců na první i druhej.
Autorská citace #65
24.11.2020 14:25 - Log 1=0
Pokud by na každý vycházelo max 5 hráčů, tak oba.
Pokud by bylo víc, tak na ten, kdy bude méně lidí.
Autorská citace #66
24.11.2020 14:42 - Jezus
Taky jsem si to představoval tak, že vzhledem k tomu, že je dost zájem, tak se vytvoří dvě skupinky na oba víkendy podle toho, jak zbývající dotyční mohou a co preferují a my ideální hráči (TM) to doplníme do optimálního počtu...

Každopádně preferuji tenhle víkend, protože lépe dříve nežli později. Ideálně sobota (mohu oba dny). Lehce preferuji DnD.

EDIT: Rád si zahraju oba víkendy, ale to fakt jen kdyby bylo místo do "optima +1". Nemusím bejt všude :-)
Hlavně ale sdílím Logovu filozofii. Vzhledem tomu, že všechny varianty jsou pro mě hratelné, ideál je pro mě ta skupina, kde bude míň hráčů :-)
Autorská citace #67
24.11.2020 16:29 - Hroch
Já jsem s Discordem docela spokojen, co se týče přehlednosti tak dost pomáhá když se důležité příspěvky připnou, nebo se udělá oznamovací kanál kam může psát jen admin. Případně kombinovat s Google kalendářem.

Hrochova dostupnot: Tento víkend mužu pouze v neděli 29, příští víkend můžu oba dva dny (5 nebo 6. 12.)
Autorská citace #68
24.11.2020 17:34 - Nachtrose
Za mne si můžu z těch dvou víkendů vybrat jenom jeden. 6.12. povolenku mám, tento víkend už něco plánujeme, tak ještě přesně nevím vhodnější den a zda to bude flexibilní. Systém/hra mi je vlastně jedno. Ve FATE výrazně plavu, ale s tím Sirien většinou problém nemá.
Co se preference skupinu týče, tak bych rád hrál s Hrochem ;-)
Autorská citace #69
24.11.2020 18:04 - Gediman
wlkeR: Fajn, že je to v záhlaví, ale hráči jsou správně Nekra a Jezus. Eliphase máš dobře. :)


Hm, tohle je možná dobrá příležitost na docela efektivní porovnání her - Void: Fantasy vs DnD 5. edice.

Tedy, pokud by Sirien to DnD nakonec vzal. Nicméně, koukám na to dobrodružství "Noc Goblinů"... uh, 41 stran kvůli jednomu dobrodružství? Na něco takového nejsem jako GM ani hráč zvyklý...

No, ale pokud bude zájem, tak si to tedy přečtu a udělám nějakou rychlou konverzi do systému Void. Zápis ze hry bude samozřejmě zveřejněn.

Pro mě je ideální sobota, 28. listopadu.
Autorská citace #70
24.11.2020 18:06 - Nachtrose
Sirien: btw. jaký VTT plánuješ použít, pokud nějaký?
Autorská citace #71
24.11.2020 18:19 - Tarfill
Siriene,
pokud bude ještě místo na hru, hlásím se jako vážný zájemce.
Pouze však tuhle sobotu 28, pouze o DnD.
Noc goblinů jsem ještě nečetl, takže bych se o překvapení nepřipravil a rovnou bych vybral na test nějaké povolání pro JaD.
Zároveň jsem ještě virtuálně nehrál jako hráč (zatím vždy pouze jako vypravěč), takže Tvá nabídka je pro mě dost lákavá...
Autorská citace #72
24.11.2020 19:31 - sirien
Nachtrose: žádný, po nějakých zkoušeních roll20 a po letmém průchodu FG sem si na VTT vypěstoval alergii jako hráč a z představy že to používám jako DM mám vosypky. Sdílený white boardy mi vyhovujou mnohem víc.


Jinak klidně se hlašte dál, teď mám otevřenou ještě další práci, pak to nějak přerovnám


Gediman: Noc Goblinů má 41 stran, protože je psaná jako DnD intro pro nováčky s miliardou keců a rámečků který se věnujou i tomu jak používat základní mechaniky, který zaběhlej DM nepotřebuje. Což ale ve skutečnosti místy vyjadřuje nějakej designovej záměr v pozadí, takže pro konverzi by se Ti něco z toho mohlo i hodit. Reálně to je scénář designovanej na 4 hodiny hry a pár lidí co to testovalo hlásilo že to v podstatě vychází.

To záhlaví v aktuální podobě sem udělal já - jestli tam je něco blbě, tak reklamuj.
Autorská citace #73
24.11.2020 20:24 - Necromancer
Ehm, tak pokud jde o tu sobotu teď 28, tak asi budu moci taky. Možná. I když osobně bych preferoval něco jako Kaple na Útesech nebo Alcrosský řezník. Ale Noc Goblinů jsem mečetl, protože mne to nezaujalo, takže se chci zeptat, jestli máte ještě místo na jednoho sorcerera?

Jinak k Discordu. Jako nějaký ofiko Kostka server není podle mě dobrý nápad. Zato nějaký servřík pro lidi na online hry mi přijde super. Zvlášť při současné nejisté situaci.
Autorská citace #74
24.11.2020 20:41 - Gediman
Sirien: Ok, no... kouknu na to. Už teď vidím, že některé rasy budou muset být jiné.

Reklamuji tedy jména hráčů: Nekra a Jezus. Ať nejsou komolené :)


Pro ostatní: Ještě mě napadlo, že bych mohl uspořádat Noc Goblinů ve Voidu až ten následující týden... teoreticky byste si to mohli zkusit zahrát znova a porovnat. I když je mi jasné, že hrát stejnou zápletku znovu už není to pravé. Mno, prostě dejde vědět.
Autorská citace #75
24.11.2020 20:53 - sirien
Gediman píše:
Nekra a Jezus

ahá... shit, mae culpa, sorry, opraveno.
Autorská citace #76
24.11.2020 21:37 - Nachtrose
Tak drobnej update: program neklapnul, tak jsem teoreticky volnej na kterýkoli navrhovaný termín. Max jeden herní den z navrhovaných tří ale zůstává v platnosti.
Autorská citace #77
24.11.2020 22:50 - Gediman
Tak jsem zběžně přečetl Noc Goblinů - tohle půjde docela snadno a ani to nebude tak dlouhé. Ve Voidu jsou boje velmi rychlé a akční, takže tohle může být dost cool jízda!
Autorská citace #78
25.11.2020 20:04 - Necromancer
Tak teda pokud se bude hrát někdy mezi tou třetí a sedmou max 4 hodiny, přes discord a roll20 a doma něco nekrachne, tak pak si mage v Noci goblinů zahraju moc rád.

Edit: s tím časem de teda hlavně o to, abychom nehráli nějak povečeru, takže po o klidně asi budu moci, za předpokladu že pojedeme třeba do pěti.
Autorská citace #79
25.11.2020 20:08 - sirien
EDIT: Tenhle post nejspíš vůbec neplatí, viz další strana diskuse /EDIT


Dobře. Takže z toho jak na to koukám:

TAHLE Sobota, tj- 28. listopadu
- Jezus
- RoVan
- Hroch
- Nachtrose
- Tarfill

...dáme DnDčko, Noc Goblinů, tak si jí pls nečtěte :)

Můžeme dát třeba... 13:00-19:00 ? Cca. I s tvorbou postav (chci si na vás v real-time otestovat tvorbu postav podle JaD textů - nebojte, to přežijete :D )


______________

6. prosince (neděle)

...nejspíš teda nějaký Fate Star Wars, proč ne. Log a Necromancer (kteří Noc Goblinů četli) a Ugy mají kdyžtak přednost, zbylá místa asi kdo dřív přijde...



wlker: Ty budeš na toho 4.-6. něco vypisovat? Že bysme se domluvili na nějakym tom rámcovym tématu, když bude víc her, aby to případně splnilo Tvůj původní záměr a formát :)
Autorská citace #80
25.11.2020 20:13 - Jezus
[total EDIT :-)]: Za mě dobrý. Postavu rád teda vytvořím "na místě". Snad nebudu mít paralýzu analýzou :-)
Autorská citace #81
25.11.2020 20:22 - RoVan
Sirien za mě dobrý
+ s JaD mi jdeš dobře na ránu, měl jsem v plánu si zkusit něco z JaD povolání a doteď jsem neměl příležitost :)
Autorská citace #82
25.11.2020 20:32 - sirien
Jezus: well... systém tvorby postavy je psaný tak, že by tomu měl bránit, takže to bude vlastně užitečnej test :)

RoVan: jakože povolání jsou (až na Alchymistu) stejný, liší se Obory, ale bojím se, že to si asi až tak moc neužiješ, protože Noc Goblinů je pro 1 Úroveň, tzn. JaD věci se projeví jen u Čaroděje, Černokněžníka a Klerika (pokud se vybavuju dobře...) a i u těch jen trochu.
Autorská citace #83
25.11.2020 20:37 - Jezus
Takže si to nemám študovat dopředu? :-)

S první úrovní vlastně stejně většina "analytické paralýzy" padá. Maximálně se dá seknout na kouzlech.

(Kdybys to chtěl pojmout hodně jako testovačku, dala by se ta Noc goblinů upravit na třetí úroveň 3:-) Ale asi by to bylo zbytečně moc práce).
Autorská citace #84
25.11.2020 20:42 - sirien
Jezus: ...ani na kouzlech by se nemělo jít seknout :)

3. Úroveň - jako jo, asi by to neměl bejt tak moc problém, ale asi si to nelajsnu sám, takže pokud by byl zájem tak to můžu zkusit konzultovat s někym kdo má DnD čísílka víc v ruce a můžu na to mrknout.
Autorská citace #85
25.11.2020 21:13 - Nachtrose
Sirien: Hroch psal, že tento víkend má pouze neděli.

Hroch píše:
Hrochova dostupnot: Tento víkend mužu pouze v neděli 29, příští víkend můžu oba dva dny (5 nebo 6. 12.)
Autorská citace #86
25.11.2020 21:33 - sirien
Ale DAMN IT. Sem si to zapsal opačně.
A skoro to vypadalo že se to tak sešlo na tu sobotu :/

Jakože takhle to na Noc Goblinů nevychází ideálně nikde :(

Dobře, počkáme, co napíše Ugy a podle toho to nějak rozseknu.
Autorská citace #87
25.11.2020 22:14 - Ugy
Me se vic hodi 6.12. a zahraju si cokoliv.
Autorská citace #88
25.11.2020 22:33 - sirien
Tak tos tomu vůbec nepomoh :D

Aktuální možnosti Pro DnD / Noc Goblinů při splnění všech žádostí a podmínek jsou:

28: Jezus + RoVan + Tarfill
29: Jezus + RoVan + (Hroch + Nacht)
6. Jezus + RoVan + (Hroch + Nacht) + Ugy

Tuhle sobotu nemůžeš?
Autorská citace #89
26.11.2020 07:24 - Ugy
Nop nemuzu jsem mimo.
Autorská citace #90
26.11.2020 08:10 - Tarfill
Siriene,
pokud se Ti to bude třískat v organizaci či termínech, klidně mojí osobu vynech a termín podřiď většině...
Autorská citace #91
26.11.2020 08:31 - wlkeR
Já nebudu nic stíhat nejspíš minimálně do půlky prosince.
Autorská citace #92
26.11.2020 09:05 - Necromancer
sirien píše:
TAHLE Sobota, tj- 28. listopadu
- Jezus
- RoVan
- Hroch
- Nachtrose
- Tarfill

Takže já nehraju, chápu to správně? Jen to chci vědět, protože doma jsme se o tom bavili a bylo docela dost zle. Takže můžu říct že mi z toho sešlo?
Autorská citace #93
26.11.2020 10:23 - Necromancer
Mimochodem, je někde k dispozici JaD v podobě, s kterou mohu vytvořit kompletní postavu pro tento systém?
Autorská citace #94
26.11.2020 10:30 - sirien
Necromancer: jo no, zájem je velký, na hru zvládnu 5 hráčů max, Ty ses přihlásil jako sedmý. Plus když sis to dobrodružství přečetl, tak ses sám poněkud vyřadil.

Plus bys měl zájem o Fate Star Wars trek si zkus doma domluvit ten další víkend v neděli.

Tarfill: ok, dík za usnadnění, tak někdy jindy :)

___________________________

Dobře, takže...


Neděle 29. - Noc Goblinů
- Jezus
- RoVan
- Hroch
- Nacht

...jak jsem psal, cca těch 13-19h. 4 hráči jsou na online hru vcelku ok, ale kdyby byl fakt hodně zájem tak asi je páté místo.

Neděle 6. - Fate Star Wars
- Log
- Ugy

- ? (Necromancer?)
- ?
- (?)
Autorská citace #95
26.11.2020 11:08 - sirien
Teď mi Hroch připomněl - silně preferuju hraní s videem, nejen voice. Pokud jste bez webky protože jsou všechny vykoupené tak mrkněte na app "Droidcam".
Autorská citace #96
26.11.2020 11:23 - Jezus
Tak to abych se učesal :-)
Autorská citace #97
26.11.2020 11:26 - Nachtrose
Sirien: ja mam sice webku integrovanou v NTB a funkcni, presto bych z technickych duvodu ( slabej net v miste meho vikendoveho naleziste ) hral bez ni.
Autorská citace #98
26.11.2020 11:39 - sirien
Nacht: já bych to aspoň zkusil. Když to nepůjde tak to holt nepůjde, ale za pokus to stojí, moje zkušenost je že vidět na sebe špatně je pořád citelně lepší než na sebe nevidět vůbec :)

Jezus: nemusíš, streamovat to nebudeme :D
Autorská citace #99
26.11.2020 11:51 - Nachtrose
Sirien: ono nejde ani tak o spatnou kvalitu obrazu, jak o to, ze mi pak Evca spila, ze ji nejde net. Hele, uvidime. Zkusime to a pokud se ozve, tak to nejak osekame. To vis, tady u nas v zapadnim Mongolsku jeste porad neni optika v kazde domacnosti samozrejmosti.
Btw. Jake SW vybaveni planujes pouzit?
26.11.2020 11:57 - sirien
To si ještě rozmyslím a dám vědět. Nicméně určitě nic nějak speciálního.
26.11.2020 13:01 - Necromancer
Promiň ale Fate neznám a nemám teď prostor se učit nový systém. Star Wars teda jako osobně miluju, ale nevím jak by to šmakovalo v RPG systému. Plus teda docela raději než osobní fighty mám bitvy mezi flotilami nebo armádamy pozemní techniky a pěchoty. Navíc projít si znova tu hádku s tím, že to z nějakého důvodu nejde tak jak jsme se domluvili, ale někdy jindy... A taky jsme teda počítali se sobotou 28., jak bylo napsáno původně. Neděle jsou zas jinak hektický.
26.11.2020 13:07 - Hroch
Myslím si že něco takového je ale téma na stolní hry či wargamming a nikoliv RPG.
26.11.2020 13:18 - York
Necromancer píše:
Fate neznám a nemám teď prostor se učit nový systém


To je v pohodě, na otevřených hraních se standardně počítá s tím, že hráči nemusí znát pravidla. Je ale fakt špatnej nápad si předem přečíst dobrodružství, který se bude hrát - nejen že tím vyspoileruješ hru sobě, ale pravděpodobně ji budeš nechtěně kazit i spoluhráčům.
26.11.2020 17:42 - sirien
Necromancer: jako vážně?

Víš, že člověk může něco zahlídnout i omylem, bez ohledu na to, že okolo toho napíšeš spoiler - zvlášť, když to tak hezky graficky oddělíš, aby to stáhlo oči? Nechceš to třeba zeditovat a smazat a řešit to v tématu Noci Goblinů - nebo si rovnou založit diskusi o hraní příběhů, které jsi už jako hráč četl předem?

Kromě toho nejde jen o příběh, ale v některých scénách třeba i o taktiku, která je često závislá na tom, že nějaké věci nevíš (např. o co vůbec jde, kolik je okolo nepřátel, kde a jací atd.)
26.11.2020 19:10 - Necromancer
Ok, sorry, zpráva smazaná.
26.11.2020 19:37 - sirien
Díky.

Jinak to, že Fate neznáš není problém, ukázkové hry se často dělají i proto aby si lidi mohli zkusit jiná pravidla. (Stranou toho, že tu máme třeba články s krátkými vysvětleními různých systémů...)

Na druhou stranu pokud o nic kromě DnD nemáš zájem, tak Ti to nenutim - a samozřejmě pokud s tím máš problémy doma, tak chápu, že se Ti to nechce absolvovat kvůli hře co neni Tvoje srdcovka.
26.11.2020 20:12 - Necromancer
Mimochodem, ještě k tomu spoilování taktik u některých bitevních scén, četl jsem to včera, a už teď si nepamatuju víc než základní dějovou kostru a to, že tam byly gigantický tabulky o tom, v kterou denní dobu bude kde kolik nepřátel a v jakém stavu...

Na Fate se někdy podívám, vypadá to docela oblíbeně...
26.11.2020 20:52 - Jezus
Necromancer: Páni, teď budu pod velkým tlakem, jestli budu dostatečně inteligentní postava... :-)

Každopádně škoda, že jsi se s tou sobotou tak unáhlil. Ta sobota byla nastřelena jako pravděpodobný draft, ale nic definitívního - právě s tím, že se ještě potvrdí/doladí/změní... Kdybys tu neděli dával - byl bych ti ochotný přenechat místo a vzít příští týden ten Fate.

Ale netřeba se rmoutit. Nemyslím, že by to byla poslední příležitost a třeba bude něco dalšího mimo víkend, což se ti bude asi i líp domlouvat doma.

Sirien: Vím, že postavy budeme tvořit na začátku hraní, aby se JaD vyzkoušel, ale co koncepty? :-) Nerad vymýšlím "charakter" na místě, tak bych se rád domluvil (s těmi, kteří budou mít zájem) na nějakém tom složení družiny. Jako že bych docela rád zkusil klerika nebo paladina O:-)
26.11.2020 20:57 - Pan Bača
Jezus: není paladin z JaD vyhozen?
26.11.2020 21:00 - Log 1=0
Pan Bača píše:
Jezus: není paladin z JaD vyhozen?

Je.
Jezus píše:
Jako že bych docela rád zkusil klerika nebo paladina O:-)

No, zrovna k tobě se to docela hodí, Jezusi.
26.11.2020 21:25 - Necromancer
Píše:
není paladin z JaD vyhozen? Je

Si děláte p*d*l, můj nejoblíbenější tank! Ok, JaD nehraju...

Jezus: Dík, ale zahraj si. Cením že jsi to alespoň nabídl.
26.11.2020 21:30 - Jezus
Tak proto je tam ta plná kompatibilita - není problém hrát DnD paladina s ostatními, co si pořídí česká pravidla JaD...
26.11.2020 22:08 - sirien
Ok, v neděli se k nám na Noc Goblinů přidá ještě Krytah nejspíš.

Jezus: jakože obvykle proti tomu nic nemám, ale v tomhle případě tím že budeme mít DnD nováčky a chci tam testnout ty pravidla bych to asi mírnil a spíš bych to fakt tvořil namístě. Jako jestli chceš klerika tak to asi neni problém - ten má beztak už na 1. levelu Obory a v JaD sou jiný - máš tam Kazatele, Misionáře a Inkvizitora.

(Jinak ano, Paladin, Hraničář a Mnich letěli v JaD oknem - resp. jsou kompatibilní a hratelní, takže nic proti ničemu, ale v tom základním JaD výběru nejsou.)


Necromancer: Jakože věřim, že si to teď nevybavuješ, ale jsou tam scény kde nemám pochybnost že kdyby na ně došlo, tak si vzpomeneš.

Jinak k vyřazení Paladina byly objektivní game design důvody. V JaD bude jeho existence v DnD i možnost jeho hraní zmíněná a "ofiko" potvrzená jako validní hru nebořící možnost (včetně toho, že v seznamu kouzel zachováváme soupis Paladinských kouzel atp.)
26.11.2020 22:21 - Jezus
Ok, já to myslel fakt jen koncepčně - jakože se domluvit předem kdo by stál o který "klasický" role, aby se nám nesešli tři mystičtí sesilatelé a žádnej healer, případně se dva lidi netahali o zloděje. Jako v zásadě bych asi neměl nic proti družině složené čistě z černokněžníků (hmm, budu muset později kouknout na jeho nové obory v JaD), ale bejvá obecně lepší se domluvit, aby se to nedublovalo...

Klidně ale počkám na něděli.
26.11.2020 22:34 - krytah
Jezus: Za sebe říkám, že si vezmu "roli", jaká zrovna bude chybět nebo bude potřeba.
26.11.2020 23:29 - strucky
sirien píše:
Necromancer: Jakože věřim, že si to teď nevybavuješ, ale jsou tam scény kde nemám pochybnost že kdyby na ně došlo, tak si vzpomeneš.

Si děláš... :-D Teď jsem zažil hroznou haluzárnu. Přesně tohle, do posledního slova, jsem tu měl napsané taky jako odpověď, ale rozhodl jsem se to neodeslat, protože jsem tady toho dnes už nakecal dost. xD A teď to tady čtu od tebe a hlava mi absolutně nebere, co se děje...
27.11.2020 06:27 - Necromancer
Strucky: Err, err, system error...

Sirien: Jako když myslíš, tak zpětně asi ano... Ale jako dát pryč Paladina i Hraničáře, neni to trochu škoda? Jako pokud se třeba Klerik bude v jednom oboru specializovat na těžké zbraně a zbroje, stále to nebude paladin ale OK. Ale co s Hraničářem, to mi hlava nebere. Jako na táboře šli hrát se mnou DnD tři lidi, aby mohli mít hraničáře jako byl Will a Halt z Hraničářova Učně... Ještě neco co jste vyhodili nebo překopali?
Jo mimochodem, je k přečtení někde ta kapitola JaD o povoláních?
27.11.2020 10:41 - chrochta
Necromancer: No nevím, jestli je vyhození pravidlového defaultního DnD hraničáře chyba. Flannagana jsem nečetl, ale hraničář, co si musí vybrat specializaci, jestli bude: a) mistr šermíř s dvěma meči á la Drizzt (a lepší s nimi než bojovník), nebo b) lučištnický specialista (a opět, lepší s lukem než bojovník), ten mi do stylizace "zálesák" poměrně fest nesedne.

A co si vzpomínám, někde je zmínka, že do hraničáře půjde ladit druida. Můj soukromý názor je, že to druidovi dost pomůže v hratelnosti.
27.11.2020 10:52 - sirien
27.11.2020 12:27 - Nachtrose
Sirien: kdyz uz to chces jet podle JaD, jak moc blind se do toho da jit? Priznam barvu, ze se mi jeste procitavat JaD aktualne moc nechce...
27.11.2020 12:55 - sirien
Nachtrose: prosimtě vůbec to neřeš, jakoby to bylo DnD, úplně na blind v pohodě.

Jinak abych předešel zmatkům jdu radši aktualizovat záhlaví.
28.11.2020 17:45 - sirien
Jezus, RoVan, Hroch, Nacht: organizační poznámky - šel bych přes Google Meet. Zítra někdy před 13h založim konferenci a pošlu vám tu pozvánky via PM, to je asi nejjednodušší postup.

Prošel sem si znovu příběh a dospěl sem k závěru, že žádný VTT fakt nepotřebujeme. Na náčrtky nám bohatě vystačí AWW app (jednoduchej sdílenej white board - žádný koniny, prostě přímočarej white board, that's it)

Ke hře budete potřebovat nějakej papír/charsheet (klidně papírovej) a kostky (klidně fyzický) - sem úplně v pohodě s tim, že si hodíte kostkama u sebe na stole a řeknete mi výsledek (popravdě to preferuju).
29.11.2020 20:41 - sirien
Well - tak dnešní hra probíhala pro mě velmi zábavně a suprově... až do toho poněkud brutálního TPKčka.

Každopádně moc díky za hru a jak jsem říkal - ocením (klidně soukromě v PM / chatu) jakýkoliv feedback jak k příběhu tak k vedení hry, cokoliv vás napadne od věcných poznámek až po dojmy. Doufám, že i přes poněkud krutý závěr vás hra bavila a neděle nelitujete :)


Log, Ugy: Ohledně příštího týdne... máme tam tak 2-3 volná místa, nicméně tenhle příběh budu muset přes týden vymyslet, takže si možná klidně řekněte o jaké období / téma / stranu stojíte (note: Disney Wars neuznávám a post-Empire EU lore taky až tak moc ne).
29.11.2020 21:05 - Log 1=0
Já SW lore znám velmi povrchně, takže počítám s nějakou Luke-like naivní a neznalou postavou. Ale i tak bych rád něco z období epizod IIIIII nebo IVVVI, které jsem alespoň viděl, což se o seriálech, komiksech a knížkách říct nedá.
29.11.2020 21:15 - Jezus
Epizoda patnáct? Nebo máš zaseklou klávesnici? :-) Edit: Ajo, tobě jen nefunguje mezerník :-)
30.11.2020 17:39 - Gediman
Sirien: Máš nějaký zápis z Noci goblinů? Hned ho nepotřebuji, zajímalo by mě potom srování s Nocí goblinů ve Voidu.
30.11.2020 18:35 - sirien
Nemám a popravdě nevim jestli budu mít teď někdy na sepsání nějakého podrobnějšího zápisu úplně čas - pokud Tě ale zajímá "strohý" průběh některých momentů tak to bych asi případně shrnout zvládnul.
30.11.2020 19:55 - Gediman
Btw, a používali jste tedy předpřipravené postavy? Ty z té Noci goblinů?
30.11.2020 20:07 - sirien
nope, zneužil sem příležitosti a nechal sem hráče ať si postavy vytvoří sami přesně podle postupu "rychlé tvorby", který jsme napsali pro JaD. Složení skupiny ale vyšlo poměrně tradičně:
- člověk bojovník
- člověk tulák
- člověk alchymista
- drakorozený klerik (inkvizitor)
30.11.2020 20:12 - Gediman
Hm, dobré vědět.

Protože koukám, že ty ukázkové postavy po konverzi do Voidu jsou strašně under-powered. I jako startovní postavy...
30.11.2020 20:19 - Log 1=0
sirien píše:
- člověk alchymista

Co prosím?
Kdo ho hrál?
Jak fungoval?
30.11.2020 20:39 - sirien
co píšu
RoVan
...tak-nějak-ish.

Problém je že na 1. Úrovni má jen 1 použití truhly, což se v Noci Goblinů prostě moc neuplatní.
- v bojových scénách fungoval docela dobře mi přišlo - dost HP, relativně rozumný OČ, s Obratností i rozumný útoky a zranění.
- co do dovedností a arkáních věcí v pohodě zastoupil kouzelníka
- 1 použití truhly (resp. teoreticky max. 2 pokud by postavy dali Dlouhej odpočinek, což ale spíš nedaj) nebylo adekvátní náhradou kouzelníka/čaroděje a jejich 2 kouzel 1. Stupně (zejména něco vysoce taktického nebo plošně-efektového jako Hořící ruce) (na druhou stranu zase viz výše byl minimálně na lvl 1 rozumná bojová postava a reálně se dobře uplatnil při Nájezdu, v Kovárně i v Hrobce, což by u kouzelníka a čaroděje asi neplatilo).

Osobně bych zauvažoval o rozšíření položek Truhly (popř. klidně adekvátně i seznamu vybavení) o nějaké "taktické" položky - např. dýmovnici.


Jakože detaly k věci asi musí napsat RoVan, za mě jako DMa fungoval - jak moc to můžu posoudit - dobře.
30.11.2020 22:20 - RoVan
Log:

Sirien to shrnul docela hezky, první úroveň je docela špatně hodnotitelná, postavy se většinou dají dokupy co do použitelnosti až kolem třetí úrovně. Moje dojmy jsou:

- Jedno použití truhy na první úrovni je dost svazující (ono otázka jestli by nešlo třeba implementovat něco obdobného jako u kouzelníka a mít možnost třeba část použití obnovit i u krátkého odpočinku)
- Sice jsem se k tomu nedostal, ale zvážil bych jestli by nemohl být alchymista zdatný ve vrhání věcí, které vytáhne z truhly (voda sfér/al oheň/kyselina)
- původně jsem nad tím uvažoval právě tak, že alchymista nevyváží sesilatele (absencí at-will a plošných efektů) na drhuhé straně to vynahradí v boji a ověření dovedností


A ano, fungoval moc dobře*, můj dojem je, že půjde moc hezky hrát jako opravdu adventuring character (oproti DrDo) a jestli někdy budu mít možnost, tak bych si ho rád zahrál na vyšší úrovni, nebo -a to bych preferoval- v kampani.

*jenom dodám, že v hrobce jsem se moc neiplatnil - protože kostky :-)
30.11.2020 22:48 - Log 1=0
Obnovení části použití po krátkém odpočinku dostane na 5. levelu.
Zdatný s těmi věcmi je, minimálně ve verzi, která je aktuálně v materiálech pro JaD, tu verzi na Blogu jsem už neaktualizoval dost dlouho, tu z webu Mytága ani nemůžu.
Každopádně díky.
30.11.2020 22:59 - sirien
Log 1=0 píše:
Zdatný s těmi věcmi je

ne neni - viz nedávná diskuse o tom jak se vlastně hodnotí zásah flakónkem - jak při hození (na dálku) tak při chrstnutí (na blízko) jde o improvizovanou zbraň, s níž není by default Zdatný nikdo. Dát Alchymistovi specifickou zdatnost právě s flakónky které pro něj tímto přestanou být improvizovanými zbraněmi (aby mohl všechny ty z truhly vytažené věci použít se Zdatností k Útoku), by nebylo od věci (skoro se mi zdá, že si to tak myslel, jen to uteklo mezi řádky)

Ta použití truhly bohužel nejde zvýšit (na vyšších levelech to je zdroj pro tahání docela drsnějších věcí než jsou položky ze základního seznamu vybavení...), ale myslím že dát mu tu možnost refreshnout alespoň jedno použití Truhly s Krátkým odpočinkem by nebylo od věci - v Noci Giblinů by to myslím bylo docela cítit, protože na nižších levelech by se z toho stala encounter power namísto daily power, což jakože spíš chceš, protože na těch nižších levelech ty věci co tahá stejně nejsou tak drsný - a na vyšších se to jedno obnovení za krátkej odpočinek ztratí.
30.11.2020 23:10 - Log 1=0
Wurmf.
Last edit 17. October píše:
Jako akci můžeš takový předmět vytáhnout a použít. Při tom zvol, jaký předmět z následujícího seznamu jsi vlastně vytáhl: Alchymický oheň, kyselina, základní jed, voda sfér, protijed, léčivý lektvar, léčitelská souprava. Voda sfér se chová stejně jako svěcená voda, ale její moc pochází ze znalosti fungování sfér a nikoli božského požehnání. Popis těchto předmětů najdeš v Příručce hráče v páté kapitole Vybavení, sekce Výbava dobrodruhů. Pokud použití předmětu zahrnuje hod na útok či ověření vlastností, považuješ se za zdatného s tímto nástrojem či improvizovanou zbraní.
30.11.2020 23:15 - sirien
Aha; bohužel kapitolu 4 jsme vůbec neotevřeli, protože jsme jeli lvl 1 tak jsme vytvořili postavy jen podle kapitoly 2 - a do té se tenhle detail zjevně nějak opomněl propsat :/ . Du to napravit.
2.12.2020 08:04 - Necromancer
Jo a mimochodem, jak hra dopadla?
-zachránili tu holku?
-zabránili vzestupu démona?
- rozprášili gobliní kmen?
2.12.2020 09:59 - Jezus
Třemi písmeny - T.P.K. :-D
2.12.2020 21:16 - Gediman
Tak Noc Goblinů zatím plánuji na tento pátek, od 19:00.
Postavy budou samozřejmě předpřipravené.

Měl by tedy někdo zájem?
3.12.2020 12:09 - Log 1=0
Ověřuju si, ta neděle platí?
3.12.2020 13:12 - Ugy
Ja s ni počítám. Jinak co se preferencí týče tak souhlasim se sirien v toim že poslední existující episoda je ep 6 :D. Za mě jinak preference možná něco mezi 3 a 4. Imperium v plný síle počátky rebelie a tak, ale to teď střílím od boku je mi to vcelku jedno.
3.12.2020 13:18 - sirien
S nědělí počítám.

Dobrá - chápu to tedy tak, že chcete hrát za Světlou stranu :) Klidně můžeme dát počátky Rebelie. Nicméně prosím nekamenujte mě, i když rozhodně nepopírám jejich kvality (něco útržků sem viděl a vypadaly fajn), tak sem neviděl ani Clone Wars, ani Rebels, ani Mandaloriana, takže bohužel nejsem schopný dodat nějaké cool reference těmito směry.

Jinak očekávám, že se třeba na neděli ještě někdo ozve - dva kamarádi říkali kdyžtak budou vědět zítra a ozvou se, ale není to jisté a jsou ok s tím že pokud se někdo ozve dřív, tak se samozřejmě ozve dřív, tak klidně někoho ještě dopozvěte, ať nás je trochu víc :)
3.12.2020 13:32 - Ugy
na druhou stranu nějakej imp team lovici počatky rebelie zbytky jediu taky nemusi bejt nutně bad. Byli bysme na straně zákona :D
3.12.2020 17:10 - Gediman
Ofic plakát :)

3.12.2020 17:34 - Jezus
Cool plakát!
3.12.2020 17:45 - sirien
Ale ovšem to je fakt krásnej plakát :D
3.12.2020 19:46 - Ugy
Přidávám se k pochvale plakátu.
4.12.2020 01:16 - Naoki
+1
4.12.2020 14:29 - Gediman
Pozvánka na Discrod ZDE.
4.12.2020 18:56 - Gediman
Ok, mám jednoho hráče. Někdo další?

Čekáme :)

EDIT: Tak jsme to odložili na příští týden.
5.12.2020 15:03 - sirien
Zítřejší Fate SW - volná místa :)

...asi nás je dost na hru, ale stále tam jsou 2-3 volná místa, kdyby si někdo chtěl zahrát (i) zítra.
5.12.2020 17:00 - Ugy
Už máme nejakej startovní čas?
5.12.2020 17:41 - sirien
Těch 13:00 sem cca počítal
6.12.2020 07:26 - Naoki
nemohu slíbit, ale pokud budete mít na poslední chvíli volné místo, možná bych se zkusil přidat
6.12.2020 12:05 - Log 1=0
A přes co se vlastně hraje?
6.12.2020 12:16 - sirien
Dáme Google Meet, minule sem s nim byl spokojenej, někdy před celou pošlu link PMkou
6.12.2020 12:24 - Naoki
vypadá to že nakonec budu moci, pokud je teda eště volné místo
6.12.2020 12:51 - sirien
určitě je.

Jen si tu něco doladim a pošlu link PM jak sem psal. Jinak teda požadavek byl hra někdy po ep. III, takže tady je příslušný zeitgeist theme pro správnou atmosféru :)
6.12.2020 13:00 - Log 1=0
Brainstorming už nebude nikdy stejný.
6.12.2020 13:02 - Ugy
Tak tohle mě hodně pobavilo :D Obvlášť ty klipy u tý části brainstorming :D
6.12.2020 20:49 - sirien
ok, Star Wars byly sice krátká přímočará storka, ale dost fun - Order 66 byl nakonec splněn a Jedi byla sundána - což teda dalo nemalou práci, ale o to zábavnější a pocestě vzniklo několik velmi kvalitních filmově popisných momentek.

Teoreticky bych možná mohl něco vypsat ještě v pátek 18., ale to teď fakt nechci slibovat a kdyžtak dám vědět.
7.12.2020 09:09 - Ugy
Tak včerejší SW byli nadmíru vydařená záležitost. Sirienem zmiňováná přímočarost nebyla ničemu na škodu přeci jen SW nejsou alespoň pro mě úplně o intirkácha rozvětvěnejch složitejch příbězích. Takže náš příběh s premisou: dva clone troopeři a jejich shady operativec nezvládli při orderu 66 zabít svou jedi a teď to musí napravit nebo upadnou v nelibost nového imperia. To je přesně to co dle mě odovídá SW.

Akční to bylo dost a akce se hlavně skvěle povedla, že to nebylo jen pew pew, ale opravdu se nám všem dařilo vymýšlet zajímavé činnosti. A byla sranda stát na druhé straně barikády a nechat sebou v roli zástupců imperia pohazovat tam a zpátky pomocí síly.

Za mě dva palce nahoru.
7.12.2020 10:15 - Ugy
Trochu odlehčený zápis z naši SW hry.

Seržant HG-514 "Gunner", sniper a technik CT-144 "Impulse" a provianťák co sežene vše Johny Flame dostali order 66. Bohužel v tu dobu byl Impulse trochu mimo, protože tak nějak ujížděl na smrtičkách a ti dva se o něj starali. Jednotka tedy nebyla v plné síle, když napadla jejich Jediku a tak tenhle jedi scum mohl uprchnout.

Trojice byla předvolána na velitelství, s tím že batalion odjíždí protože válka skončila. A tihle tři mají Jedi najít a zabít nebo při tom umřít. Imperiu je to očividně jedno.

Dream team se vydal do bažin, kde našel stopy po lightsaber boji. Stopovaní se díky Impulsově kocovině protahuje a Jedika ziskává naskok. Stopy nakonec vedou do městečka místních kudlankoidnich hmyzoidních domorodců, kteří pomáhali Jedi utéct z bojiště. Hned při příchodu spatřujeme přistávající cargo transport.

Clone troopeři Gunner a Impulse zaujali palebne pozice s výhledem na spaceport, zatímco Johny šel do města na výzvědy aby se dozvěděl co jak. Jedi tu byla a sháněla odvoz z města. Kde je teď nikdo nevi. Ta loď co právě přistála je první co tu je po pár dnech a kapitán twi'lek asi jede v pašování drog a místních hub. Impulse si mezitím z palebného stanoviště všiml, že do beden u lodi někdo leze a ukrývá se v nich. Rodí se první skvělý plán.

Protoze pašeráci jsou stejnej scum jako jediové a nemají v našem novém impériu co dělat seženeme bednu mistnich houbiček, narveme ji trhavinou a prodáme pašerákům. Až odstartují, vyhodíme je do vzduchu i s Jedi ukrytou v bednách, zajišťujíc tak mír a prosperitu našemu novému impériu.

Bedna sehnána, vybušnina nainstalována a pomocí Johnyho obratného vyjednávání, prodána Twi´leckému kapitánovi. Seržant Gunner upozorňuje na chybu v našem plánu. Nejsme si úplně jistí, že ti uprchlíci které jsme viděli skrývat se do beden jsou Jedii a její doprovod.

Johny Flame mění svůj holopřevlek a s vizáží místního důstojníka úkoluje zkorumpovaného správce spaceportu aby šel prohlídnout náklad připravený k odvozu. Správci se očividně nechce, ale nakonec jde úkol horlivě splnit. Při prohlídce v bednách opravdu někoho objevuje a na přistávací ploše se strhne přestřelka mezi uprchlíky v bednách, přístavní stráží a posádkou lodě. Impulse, přesvědčen, že v bedně je i Jedii a ovlivněn houbičkama který si vzal z bedny když do ní instaloval výbušninu, bednu odpaluje trochu dřív než bylo v plánu. Na přistávací ploše zavládl menší chaos.

Během přestřelky z přistávací plochy prchá několik zástupců separatistů a jejich doprovod. Během chvíle mizí ve městě, kde si opatřují speedery. Jedii nikde. Ukazuje se, že jsme odhalili špatné uprchlíky. Gunner se vydává na pronásledování separatistického scumu. Úspěšně je dohání a pomocí svého minigunu mění dva prchající speedry v hromadu kouřících trosek. Johny se ujímá vyjednávání se zbabělými Neimodianci, kteří prý viděli Jedi, když přišla do města. Další informace byly dle slov separatistů k sehnání v kantýně u místního crime bosse.

Crime boss nakonec výměnou za značnou sumu republikových kreditů prodává úkryt Jedie. Je v nedalekém skladu.

Johny jde do skladu v doprovodu místní celní kontroly obhlédnout situaci, Impulse zaujímá palebné postavení na střeše skladiště a Gunner čeká na signál aby zakročil ve správný moment. Během obhlížení situace ve skladišti Jedie znervozní a Gunner se rozhodne, že jeho čas nastal. Ve své těžké zbroji vpadá do skladu a do hejna kudlankoidů a Jedii posílá ránů z granátometu. Za mír a prosperitu imperia!

Následuje zběsilá potyčka s Jedii a jejím doprovodem. Kudlankoidi jsou postupně rozmetání po skladu. Jedii utrpí propálená žebra od Impulsovi sniperovky za což se mu vzápětí odmění tím, že Impulse i s částí střechy skladiště, strhne dovnitř. Vzduchem všude létájí blasterové výstřely a Impulse, kterého Jedii použije jako berandilo proti Gunnerovi. Bedny padají situace na bojiši se dramaticky mění každou vteřinou. V jednu chvíli Jedii vypadá, že se vzdá a rozbrečí protože ji Johny obviní ze zbabělství, ale je to jen trik. Je stejně podlá jako zbytek jejího čarodějnického řádu. Jedii se běží schovat mezi vysoké štosy beden. Po cestě uštědřuje Johnymu ránu svým světelným mečem. Nastává chvilka napětí. Jedi se zbaběle skrývá. Impulse jde pátrat, ale je v úzkých uličkách skladiště napaden. Rozhodne se pohřbít sebe i Jedi pod hromadou beden které na oba shodí. Pod bednami však nakonec zůstává jen Impulse, protože Jedi se nějak podařilo uhnout a prchá ze skladu. Padající bedny však otevřeli Gunnerovi palebnou linii a tak je prchající Jedii zasažena do zad plnou dávkou z minigunu a padá mrtvá k zemi. Mír a prosperita imperia byla znovu nastolena.
8.12.2020 00:57 - Naoki
Taky se připojují ke chválozpěvům na Fate SW. Pro mě to byla první Fate hra kterou jsem si užil, tak jsem rád že jsem do toho konečně proniknul.
Jedinou maličkot co bych tomu vytknul bylo že jsme nemohli mít ten shared whiteboard a videocall na stejné stránce, tak jsme aspoň já furt překlikával z jednoho na druhý. Možná by stálo za to mrknout na toto: https://miro.com/online-meetings/ ?
8.12.2020 08:30 - Log 1=0
Já s předřečníky souhlasím, bylo to naprosto super, zejména to finále ve skladu. A to si s námi občas hrály kostičky (padlo 4+ i 4-).
8.12.2020 20:53 - Gediman
Připomínám, že v pátek od 19:00 na Discordu bude ta odložená Noc goblinů ve Voidu. Klidně uvítám i lidi, kteří hráli Noc goblinů v DnD - alespoň budou moci porovnat.
8.12.2020 21:07 - Necromancer
#Chceš smrtičky?
#Jedi scum!
#Mír a prosperita.
11.12.2020 15:39 - Gediman
Dnes od 19:00 - Noc goblinů. Zatím se přihlásili dva hráči, další stále můžete!

Pozvánka zde.
16.12.2020 20:33 - sirien
Píše:
Hrdinové se sešli ve vesnici Smithford

tohle... mě z nějakýho důvodu hrozně pobavilo :D

I když osobně bych šel spíš s "Forge" než "Smith" - Forgeford?

V kovárně v Kovaříkově - pardon, Smithfordu - sehnat u kováře brnění a zbraně, to byl trošku žánrovej posun :)

Ale koukám že při tvorbě neuvažovaná taktika "zajmeme ňákýho goblina živýho a vyslechneme ho / donutíme ho nás tam odvést" je mezi hráči poměrně intuitivní a oblíbená.

Ve Voidu se koukám o hodně víc kouzlí oproti DnDčku.

Každopádně jak to hodnotíš po odehrání celkově? :)
16.12.2020 21:41 - Gediman
Forgeford - taky by šlo, ale Smithford mi zní líp.

No, předně jsem nějak nepochopil, na co je tam mapa okolí Kovaříkova. Respektive... je to pro konkrétní dobrodružství zcela nevyužité. Hrdinové mají vlastně jedno dilema - jít po stopách hned, nebo až potom, co pomohou hasit vesnici. O návštěvě jiných vesnic to není. Vlastně díky pronásledování se hrdinové dostanou úplně mimo mapu, pokud jsem to pochopil správně.

Je to škoda, ta mapa je docela hezká.

Taky jsem měl potíž představit si, jak vypadá ta řeka a srázy kolem ní. Až po hře jsem našel obrázek v příručce a zas tak nebezpečně to nevypadá - pokud to tedy má být ilustrace vztahující se k této řece.

Další postřeh - jméno gobliního šamana - fajn, ale hrdinové nemají vlastně jak se o něm dozvědět. A to i mé hráče, kteří gobliny vyslýchali, žádná jména nezajímala. Nebyl k tomu důvod.

Jo, koukal jsem, že kouzel je u předpřipravených postav fakt málo. To tedy nebylo úplně přesně podle vzoru. Ve Voidu není mana, ovšem selhání při kouzlení má pro kouzelníka v krajním případě i smrtící následky. Štěstí, že hráči ani jednou selhání nepadlo.
16.12.2020 21:59 - RoVan
Gediman:

Nemyslím, že ta mapa je zbytečná, možná pro hru samotnou ji nepotřebuješ, ale pro GMa a utvoření představy o daném kraji je to fajn. Funny fact: A my se teda málem vydali na nějaký hrad (protože nám přišlo, že by tam mohli mít goblini útočiště). :)

Jméno šamana jsme se dozvěděli, protože nám Sirien roleplayoval zajatého goblina a třeba atmosfericky to fungovalo moc pěkně namísto vyslýchání "otázka - odpověď" nás strašil svým pánem (Gek mocný, Gek odčarovat most, Gek vás proklít). Takže asi záleží, jak to kdo uchopí.
16.12.2020 22:49 - sirien
Ta mapa je důležitá pro větev B druhýho aktu - pokud postavy zůstanou a pomůžou naplno vesnici, tak gobliny už nejde pronásledovat / stopovat a je potřeba je vypátrat. Stopy okolo jsou vytvořené tak aby se navzájem poskládaly vůči té mapě. Jinak tu mapu neni potřeba dodržet do detailu, je to spíš pro orientaci - Maelik tam těch vesnic nakreslil nakonec dost víc než si jich tam třeba představuju já, v mojí hře je ten kraj o něco odlehlejší/divočejší. Ale v důsledku to funguje plus mínus stejně tak jako tak.

Jméno šamana můžeš odposlechnout když třeba špehuješ gobliny, příležitostí je víc. Já to tam hodil jako že zajatej goblin Gekem jmenovitě vyhrožoval. Nicméně ano, jak píšu vejš, pasáž "co za info by mělo vypadnout z goblinů" v tom soupisu chybí. Kromě toho je to hezkej detail co ničemu nepřekáží - rozhodně lepší jak "goblin#15 - šaman"


Že ve Voidu ta kouzla fungujou jinak neni nic proti ničemu, byl to ode mě spíš takovej namátkovej postřeh ze čtení toho zápisu - těm scénám to dává trochu jiný průběh a feeling, ale to se v jinym systému dá čekat.
16.12.2020 23:08 - Jezus
"Gek mocný - Gek odčarovat žebřík!" mě během naší hry dost pobavilo. Vůbec je dobré s sebou nějakého goblina tahat, čistě pro legraci :-)
17.12.2020 10:06 - Nachtrose
A v pripade nouze nejvyssi jde pouzit jako stit ;-)
17.12.2020 14:42 - Gediman
Ano, štít byl jeden z důvodů, proč zajali toho druhého :) Také padl návrh, že by se goblin dal sníst... načež se řešilo, jestli je kanibalismus, když hobgoblin sní goblina, jakožto příbuznou rasu. :)
17.12.2020 15:05 - sirien
Jezus: zrovna golbiny mi přijde docela fun rolaplayovat, je to takovej vděčnej materiál - ne moc těžkej na exekuci, ale publikem zpravidla oceněnej :) Plus to v sobě má takovej černohumornej mix absurdity a krutosti, kterej mi je docela blízkej.


RoVan: jo, to jak rychle ste se chytli toho hradu mě na chvíli maličko vyděsilo, ale pak se to naštěstí srovnalo :D

Tohle je věc, nad kterou sem přemejšlel když sme to psali - na jednu stranu ty zkazky o jiných lokacích boří přímočarost a jednoduchost toho scénáře, ale na druhou stranu umožňují aby ta druhá větev pátrání byla fakt odlišná plus ten svět víc prokreslují tím že se postavy doslechnou i o existenci míst, co s tím příběhem nesouvisí, ale přitom znějí zajímavě a mají nějakou svojí vlastní zkazkovitou backstory.
22.1.2021 12:06 - sirien
Nachtrose píše:
Sirien: neplánuješ zase něco odmasterovat?

Něco? :)

Popravdě nemám až tak moc kdy - tuhle neděli teoreticky, i když sem měl trošku jiné plány, ale whatever, nebo až v půlce února.
22.1.2021 13:25 - Nachtrose
Sirien: ano, "něco". Je mi téměř jedno, co by to bylo - 5e, FATE, STS... jen bych si zase zahrál.
22.1.2021 16:00 - sirien
Well - pokud se neseskládá tahle neděle (což poněkud pochybuju), tak můžeme něco dohodnout na tu půlku Februára (11.-17., mezi 14 a 24h)
22.1.2021 23:52 - Nachtrose
No, tahle nedele by byla asi VELMI narychlo. A jinak klidne piš "únor". Tady na mongolskem pohranici tomu rozumime ;-)
23.1.2021 03:43 - Naoki
pokud by to bylo někdy od těch 14 tak se rád přidám :)
24.1.2021 09:07 - Demonica
Já bych si taky ráda zahrála :) Pro mě je ideální sobota.
24.1.2021 19:59 - Nachtrose
Ja si asi dokazu konkretni den prizpusobit, pokud se urci dostatecne s predstihem.
24.1.2021 20:19 - Log 1=0
Já nevím, jak na tom v únoru budu, ale taky bych si zahrál, kdyby to šlo.
24.1.2021 20:44 - sirien
A už jste někdo vymyslel co vlastně?
25.1.2021 07:15 - Nachtrose
Je neco konkretniho na vyber, nebo cokoli, na cem se shodneme?
25.1.2021 08:27 - Necromancer
Kaple na útesech?
25.1.2021 11:58 - Nachtrose
Jinak k terminu: rad bych se vyhnul datu 13. a 14.2.

/edit: koukam, ze 11. neni pondeli, jak jsem si myslel a 13. vychazi zrovna na sobotu. Mno nic, skusim to nejak vysmoulovat.

/edit2: sobota ( 13.2. ) je nakonec k dispozici, nedele ( 14.2. ) je za mne ale definitivne pass.
25.1.2021 19:27 - Nachtrose
Tohle me napadlo nahodou pri sledovani YT, ale co tak treba nejaky Heist? Trochu zmenit zanr.

A co se systemu tyce ( bez ohledu na hru samotnou ), tak za mbe asi takhle:

STs ( HtV, MtA ) - opravdu rad bych si zase zahral, ale asi si to radsi necham na Dalavu.
FATE - v tom hodne plavu, ale je dost easy to chytat za behu
D20 - nemam nejmensi problem
PbA - s timto systemem si ani trochu nerozumim
CPR - tohle bych si hodne rad zkusil, ale to asi nikdo nedame O:-)

Nic dalsi takhoe z hlavy neznam ...
25.1.2021 20:07 - sirien
Heist... by asi mohl být.

Ideální heist systém je samozřejmě Blades in the Dark, který byl přímo pro tohle primárně napsaný. Technicky by to mělo ale jí i ve Fate nebo v něčem jinym. (CPR neznám a nemám teď tenhle měsíc úplně manu se učit novej systém na úroveň potřebnou k jeho vedení).
25.1.2021 20:45 - Nachtrose
Jak slozitej je Blades?
25.1.2021 21:15 - sirien
Blades in the Dark v Kostce - takhle :)

Pravidla potřebná pro one-shot... středně. Nic mimo Tvůj dosah.

(koukám, že sem dokonce přeložil i karty postav... ale ne karty skupin)
26.1.2021 09:33 - Nachtrose
Tak ted jeste co na to ti ostatni, co projevili zajem. Pripadne alternativni navrhy ;-)
3.2.2021 11:02 - Nachtrose
Nejak to tady podezrele utichlo...
3.2.2021 11:13 - Demonica
Já jsem pro heist v Blades in the Dark :)
3.2.2021 12:22 - Naoki
já mám zkušenost že harní se Sirienem jako DM je zábava bez ohledu na systém tak ponechám systémové preference jiným :) (i když by nebylo od věci kdyby víc DMoval DnD 5e aby se vžil s pravidly, když dělá na JaD ;) )
3.2.2021 13:04 - sirien
ok, tak dáme Blades. Dukolm mi říkal, že by se případně přidal taky. Klidně si domluvte co chcete hrát za skupinu a tak - na one-shot to je vcelku jedno.

Určitě se ale rozhodněte / dohodněte ASAP jestli preferujete pátek (12) nebo sobotu (13). Mě to je jedno.
3.2.2021 13:11 - Nachtrose
Pro.mne v pomerubasi 60:40 je vyhodnejsi sobota, ale fungovat by mohlo oboji.
3.2.2021 13:14 - Nachtrose
Jen se jeste zeptam: kdo z potencialni druziny tady uz ma nenulove zkusenosti s Blades?
3.2.2021 13:40 - sirien
Já, Dukolm a Demonica jsme v nich hráli kampaň, Naoki s náma hrál minimálně jeden one-shot. Ale to je jedno, ten systém je... jakože jinej, ale dost intuitivní a jako hráč tam potřebuješ vědět asi tři nebo čtyři věci.
3.2.2021 13:46 - Log 1=0
Preferuji sobotu, mám za sebou one shot.
3.2.2021 14:43 - Naoki
můžů oba dny
3.2.2021 20:31 - Demonica
Já raději v sobotu.
3.2.2021 22:35 - Dukolm
mě to je cca jedno jen v pátek cca nemůžu dřív než 15-16h ale asi bych preferoval sobotu.
3.2.2021 22:39 - Log 1=0
Tak zůžení, můžu jen v sobotu.
3.2.2021 22:47 - sirien
ok, všichni preferujou sobotu, tim se to docela elegantně řeší :)

Pokud si chcete domluvit něco dalšího nebo nadhodit téma mise nebo tak něco, tak samozřejmě vesele do toho.
4.2.2021 10:11 - Nachtrose
Heist mne napadnul jen diky tomu, co prave sleduju na YT, jinak v zanru strasne plavu ( jako ostatne ve vetsine ). Takze mam jen zakladni povedomi a moc zajimavych veci mne zrejme nenapadne.

Jinak teda moje aktualninpreference:
Postava: lurk nebo leech ( bez vyrazne priority )
Typ: extraction of property ( velmi zakladni klasika )
Archetyp skupiny: vlastne se mi z popisu od siriena tak uplne nezamlouva ani jeden O:-)
4.2.2021 12:16 - Necromancer
Hej, co se na někdy domluvit na to nový zrcadlo? Já četl jenom ten úvod do dobrodružsrví a moc se mi to líbí.
4.2.2021 12:22 - Log 1=0
Necromancer píše:
Hej, co se na někdy domluvit na to nový zrcadlo

Blbé je, že to je předělávka dobrodružství, co už tu visí čtyři roky, takže už ho tu asi většina lidí četla (já třeba jo).
4.2.2021 14:43 - Necromancer
A to vadí moc? Protože mě osobně nevadí kyž hráč tuší co následuje, jen když umí roleplayingovat A jestli to tu je už čtyři roky, nezapomene se to?
4.2.2021 15:05 - Tarfill
Necromancer píše:
A to vadí moc?

Zakázat ani zabránit Ti v přečtení toho dobrodružství nikdo nemůže. Obecně je ale rozhodně! lepší, když hráči neznají to, co je čeká. A obzvláště u mladších hráčů a začátečníků...


Jinak co se týče mě osobně - jak už jsem tady jednou psal - já bych uspořádal maximálně nějaké "více než jedno" herní sezení, což by znamenalo, že nebudu hrát nějaký oneshot v průběhu dne o víkendu, ale potřebuji si to rozdělit třeba do dvou, tří večerních sessions po třech, čtyřech hodinách, protože mám většinou příběhy delší než na jedno sezení. Na to bych se v případě velkého zájmu umluvit dal... na jakékoliv D&Dčko.
4.2.2021 16:26 - Necromancer
Píše:
Zakázat ani zabránit Ti v přečtení toho dobrodružství nikdo nemůže.

Jop, jen tě pak sirien nenechá hrát s nimi. :-)

Tarfill píše:
ale potřebuji si to rozdělit třeba do dvou, tří večerních sessions po třech, čtyřech hodinách

Hele upřímě já bych asi taky nemohl na víc než tři hodiny...
5.2.2021 09:42 - Necromancer
Ne ážně, je tu někdo ko by se dal přemluvit na Zrcadlo v DnD?
5.2.2021 09:49 - Naoki
já určo
5.2.2021 10:03 - shari
Já to ještě nečetla, tak bych si taky klidně zahrála. :)
5.2.2021 10:37 - Nachtrose
Mam chut se na to taky prihlasit jenom abych si zase zahral se Shari :-D
5.2.2021 11:01 - Nachtrose
A teda jinak pokud by se to slozilo, jake jsou k tomu detaily? DM, system, datum, cas?
( btw. ja to taky necetl, tak vlastne ani nevim, wo co gou )
5.2.2021 11:22 - Necromancer
Reálně nemám páru, tohle byl jen tak nárh střelený do větru. Jakože je o pro D&D 5e, kdy to bude nevím, možná za týden za dva, to je potřeba domluvit se všemi. Otázka: Kdo by chtěl DMovat? Já osobně bych si to vzít nechtěl, zvlášť protože jsem teď sám hrál hodně jako DM. Jako jestli by se nás ujal Sirien, byl bych rád. Ej a jestli by se to smluvilo, rád bych jel Kouzelníka.
5.2.2021 11:32 - sirien
V zrcadle: Je to pro DnD 5e pro 3.-4 úroveň pro 3-5 hráčů s primárním důrazem na průzkum a sociální interakce, sekundárně na boj, story je o tom, že cestujete (sami nebo s obchodní karavanou) do severské oblasti, kde... se začne něco dít. Dobrodružství má nějaký další dílčí set-up, který je potřeba dořešit s DMem, ale v podstatě stačí ujasnit před hrou (minimálně některé postavy mají mít na oblast vazbu / pocházet odtamtud, nic složitého).

Jinak nevim co vymejšlíte s DMem když máte poruce autora osobně. Se mnou spíš nepočítejte, především protože to momentálně nepotkává moje časové možnosti.
5.2.2021 11:47 - Nachtrose
Sirien: to ze tady mame autora jeste nemusi znamenat, ze bude mit cas/chut to pro nas masterovat.
5.2.2021 11:53 - Necromancer
Ale jako Tarfila klidně beru taky. :-)
5.2.2021 12:27 - sirien
5.2.2021 12:34 - Nachtrose
Sirien: fair point. Je to sice jenom o stranu nazpet, ale zrejme sem to tehdy odfiltroval, kdyz se tam de facto bavil jenom Necromancer s Tarfillem a nic realneho z toho nekoukalo.

Tarfill: hrani v tydnu mne osobne nevadi, ale podle domluveneho casu to muze byt trochu rizikove, jelikoz nemam uplne pevnou pracovni dobu.
5.2.2021 14:05 - Tarfill
Necromancer píše:
jen tě pak sirien nenechá hrát

Nejen on, mě by se taky nelíbilo hrát s Tebou, když bych věděl, žes to před tím četl... :-)

Nachtrose píše:
nemam uplne pevnou pracovni dobu

když už, já mám čas pouze večery, třeba 19:30 - 23:30. Až tam snad Tvoje pracovní doba nesahá, což? ;-)
5.2.2021 14:18 - Nachtrose
Tarfill: jen ve velmi zridkavych pripadech. Standard je do 16h, ne tak vzacne do 17h, nejpozdeji to balim v 18:30, kdyz je fakt problem a jeste si jdu na veceri. +asi hodina na cestu domu. Ale zacatek po 18h by mel byt bohate vyhovujici a opravdu by se muselo neco stat, abych nestihal.
Ja spis cekal, ze napises zacatek tak kolem 16-17h ;-)
5.2.2021 14:21 - shari
Tarfill: Takže budem hrát? :)

Tarfill píše:
když už, já mám čas pouze večery, třeba 19:30 - 23:30. Až tam snad Tvoje pracovní doba nesahá, což? ;-)

Za mě je tenhle čas OK, ideálně pondělí nebo středa, ale použitelné jsou i ostatní pracovní dny.
5.2.2021 14:29 - Tarfill
Shari,

nebráním se tomu s Vámi někdy něco odehrát, ale tenhle měsíc se mi to ještě nehodí. Váš zájem mě těší a pokud se shodneme na čase a na tom, že se sejdeme vícekrát, rád pak něco připravím. Ale prostě až později...
5.2.2021 14:40 - Nachtrose
Tarfill: tak pro kompletnost doplnim za sebe: navrzeny cas je vyhovujici, moznost posunu obema smery realna, konkretni datum zatim irelevantni, pri oznameni v predstihu se prizpusobim. S opakovanym hranim nemam problem. Za dane epidemiologicko-abstinencni situace bych ho dokonce i uvital. Zacatek v breznu je dostacujici. :-)
5.2.2021 14:42 - Necromancer
A co takhle pátek/sobota 18-21 hodin? To nikdo nemůže? Protože později už nemůžu, a přez všední dny je práce a nutnost odpočinku... Jsem docela omezen rodinou. :-(
5.2.2021 14:44 - Naoki
to já zase odpadám...
18-21 je pro mě 2-5 ráno
5.2.2021 14:47 - sirien
Naoki: jen projistotu, ten příští týden vdím tu hru reálně tak na 15-22... (je mi jasný, že jedna víkendová noc je pro Tebe zkousnutelnější než tři všední dny, ale jen tak pro jistotu :D )
5.2.2021 14:48 - Necromancer
Naoki píše:
to já zase odpadám...

Hele to jsme dva, já si taky nemůžu dovolit 19:30 až 23:30 pondělí nebo středa. :-)
5.2.2021 14:51 - Naoki
mno, nepočítal jsem že pojedeme tak dlouho tak zkusím si dát během dne siestu ale stejně neručím že vydržím do konce :D
5.2.2021 14:51 - Nachtrose
Nihon ni imasu ka?
5.2.2021 14:53 - Naoki
住んでいます
5.2.2021 14:55 - Nachtrose
Naoki: to byla podpasovka, kanu uz cist neumim ( uz jenom par znaku ) :-D
To jsi tam ted na trvalo, nebo pri nejmensim dlouhodobe?
5.2.2021 16:29 - sirien
Wirklich?

Naoki: jakože hraní v Blades je docela škálovatelný, takže to bude poměrně na chuti, ale obecně beru v úvahu že na začátek bude potřeba trochu vysvětlování a nejspíš dotvoření postav atp., takže je spíš lepší počítat že se to protáhne do (našeho) večera.
6.2.2021 15:49 - Tarfill
Tak jo, Nachte, Shari, beru na vědomí Váš zájem a až přijde správný čas, ozvu se. Btw: jde Vám o to si něco zahrát, nebo chcete vyloženě to Zrcadlo? Protože bych možná nabídnul i jiný příběh...

Naoki:teď nevim, jestli ses vyjadřoval i k tomu času cca 19:30 až 22:30. Neznamenalo by to pro Tebe vstávat příliš brzo? Zvládl bys i tento "náš" čas?
6.2.2021 16:19 - sirien
Zahrát si s Tebou chtěl i Necromancer. Naoki žije v Tokiu, což je tuším... +8h?
6.2.2021 16:26 - Tarfill
Jo to vim, ale Necromant uvedl, že mu můj časový rozptyl nevyhovuje...
6.2.2021 17:39 - Nachtrose
Tarfill píše:
Tak jo, Nachte, Shari, beru na vědomí Váš zájem a až přijde správný čas, ozvu se. Btw: jde Vám o to si něco zahrát, nebo chcete vyloženě to Zrcadlo? Protože bych možná nabídnul i jiný příběh...


Tak za mne na Zrcadle vyloženě netrvám.

A teda budu odpovídat i za cizí, ale co se Naokiho týče, zřejmě to nebude jednoduché vstávat ve 2(4) ráno, hrát a pak jít ještě do práce...
6.2.2021 18:28 - Tarfill
...což by ale neplatilo třeba v pátek...
6.2.2021 18:34 - Necromancer
Chápu to dobře, že já jsem už definitivně mimo?
6.2.2021 18:36 - Nachtrose
Tarfill píše:
...což by ale neplatilo třeba v pátek...


hele... nevím. Záleží asi i přesně co Naoki dělá, ale vzhledem k tomu, že v Japonsku je i škola 6 dní v týdnu, růžově bych to neviděl.
6.2.2021 20:24 - shari
Tarfill píše:
Tak jo, Nachte, Shari, beru na vědomí Váš zájem a až přijde správný čas, ozvu se. Btw: jde Vám o to si něco zahrát, nebo chcete vyloženě to Zrcadlo? Protože bych možná nabídnul i jiný příběh...

Úplně nejraději bych si odehrála nějaké místní publikované dobrodružství, abych si ho pak mohla přečíst a zjistit, jak se mi hrálo v porovnání s tím, co je napsané. Do toho se počítají i případná dobrodružství, která by ses chystal publikovat.
Ale pokud bys měl nějaký sice nepublikovaný, ale fakt one-shot, tak bych si to taky zahrála, pokud bych mohla zkusit nějaký obor z JaD. :)
6.2.2021 20:43 - Tarfill
Shari, beru na vědomí. Obor z JaD nebude problém, spíš jak jsem řekl, bude třeba počítat s tím, že mám příběhy většinou delší než na čtyři pět hodin (pokud z nějakého důvodu nenastane nějaké TPK) ;-)
6.2.2021 22:22 - sirien
Si kdyžtak řekni který - oproti té test verzi před rokem jsme některé dost upravili.
7.2.2021 02:14 - Naoki
19:30 až 22:30 českého času v týdnu je pro mě nemožné
11.2.2021 19:32 - sirien
jen tak mimochodem bych rád poznamenal, že se sobotou počítám...
11.2.2021 19:47 - Log 1=0
Já taky.
11.2.2021 22:26 - Demonica
Já taky.
11.2.2021 22:43 - Dukolm
Taky
12.2.2021 08:42 - Naoki
idem (to the best of my waking power)
12.2.2021 09:35 - Nachtrose
Count me in!

( a jelikoz budu tentokrate na dobrym netu, tak si to snad i uziju O:-) )
12.2.2021 10:12 - Dukolm
Tyhle archetypy jsme nehrál a klidně zkusil
Lurk
Hound

Sekundární volby:
Whisperer (Taky zajíkavá volba)
Leech (Pokud by ho nikdo nehrál tak bych si si ho klidně vzal, ale jinak rád přenechám)
Slide (taky by šel)

Spider (u toho mi příjde že na jednorázovou hru s minimem dowtime nemusí vyiniknout)

sirien tušíš počáteční podmínky postav jestli začínáme na začátku nebo už trochu pokročilý?
12.2.2021 10:37 - Corny
Dukolm: Sice se mě to zas tolik netýká (zahrál bych si rád, ale už vás je hodně, tak nanejvýš někdy v budoucnu), a snad nepřekročím nějakou hranici (samozřejmě nechci lézt sirienovi ani ostatním do zelí)...,
ale dovolím si poznamenat jako radu, že Blades playbooky jsou hooooodně soft archetypy. Vzhledem k tomu, že se skoro nemusíš vázat na ability, co má ten který playbook a můžeš si libovolně brát ability z jiných playbooků (Blades ani nemá tu pevnou startovací abilitu, jako třeba S&V; přičemž na playbooku jsou sice "jen" tři veteran ability, ale John opakovaně zdůrazňuje, že to je jen soft omezení s tím, že kdyby si někdo chtěl brát těch veteranů víc, tak klidně může, jen by se měl zamyslet nad tím, jestli pak pro něj není jiný playbook vhodnější), tak tě playbooky v podstatě zavazují jen k tomu 1) Jak expíš (což tě ve oneshotu asi nemusí tolik zajímat, ale i kdyby zajímalo, tak "You addressed a challenge with calculation or conspiracy" není ani do oneshotu marné; 2) Jaký máš kontakty (což tě stejně asi u oneshotu tolik nezajímá); 3) Jaký máš výjimečný předměty (který má Spider docela užitečný i do oneshotu) a tedy ještě 4) v čem máš na začátku tečky (study a consort, což úplně zbytečné není).

Tím chci jen říct, že si klidně můžeš vzít Spidera kvůli tomu, že ti připadá cool a chceš být mastermind, vezmeš si s tím třeba Foresight (který i ve oneshotu klidně využiješ) a pak si nabereš ability z jiných playbooků, který ti na tenhle styl sezení víc sedí a máš pocit, že je víc využiješ. Jen aby se někdo zkrátka nebál si vzít i zdánlivě neoptimální postavu.
12.2.2021 10:51 - Dukolm
Corny ono spíš je to o tom že bych si ho radši zahrál v delší kampani než oneshotu. Takže dám přednost jiným věcem co jsem ještě nehrál z těch Archetypu.
12.2.2021 10:59 - Corny
Jo, samozřejmě v pohodě ;) Já to jen myslel jako povzbuzení, aby si třeba někdo neřekl "Rád bych si zahrál Spidera, ale většinu těch dovedností bych asi teď nepoužil".
13.2.2021 12:30 - shari
Ráda bych se připojila k virtuálním víkendům jako DM.
Hráli bychom dobrodružství Slunovrat v Udenveldu* v systému D&D 5e pro postavy 2. úrovně.

Hlaste se, kdo má zájem.
Přes co by se hrálo, ještě doladíme.

* jednoduché začáteční dobrodružství, převážně tvořeno průzkumem a roleplayem, ale akce se tam dá najít také dost.


EDIT:
Smazán datum, ten se určí podle toho, jak budou mít zájemci čas.
13.2.2021 12:39 - Nachtrose
shari: máš i nějaký přesnější hodinový rozsah? Dva herní víkendy po sobě mi asi tak úplně neprojdou, ale kdyby se začínalo později, tj. kolem páté-šesté, tak už by šance byli výrazně vyšší. Ale zase by to vyžadovalo ideálně sobotu, kdyby se to náhodou protáhlo...
13.2.2021 12:48 - shari
Původně jsem počítala s tím, že by se to dalo stihnout za cca 4 hodiny, ale moje stálá skupina to dala za 5 hodin, takže minimálně těch 5 by to sebrat mohlo.
13.2.2021 13:08 - Naoki
ad BitD, asi bych chtěl zkusit archetypa Slides (neboli jinde znám jako Face)
13.2.2021 13:43 - sirien
Výborně. Windows aktualizace... Chjo.

Hned co se můj počítač laskavě vzpamatuje udělám google meeting a pošlu vám odkaz v PM. Kdyby to nestihl tak se na začátek připojím z telefonu.
14.2.2021 02:47 - Naoki
Tak japa jste dopadli? :)
14.2.2021 11:16 - Nachtrose
Naoki píše:
Tak japa jste dopadli? :)


Úkol úspěšně splněn. Jen s tou tichostí/nenápadností to tak úplně neklaplo.
14.2.2021 18:25 - Nachtrose
shari: tak nakonec to musím úplne passnout, mám tam ještě konflikt s pracovním projektem :-/
15.2.2021 07:54 - shari
Nachtrose píše:
shari: tak nakonec to musím úplne passnout, mám tam ještě konflikt s pracovním projektem :-/

Jelikož jsi jediný, kdo projevil zájem, tak bych to mohla zkusit přesunout na ten následující víkend (27,28)... případně nahoď, kdy by se ti to hodilo. :)
A třeba se přihlásí víc lidí, když to bude s odstupem...
15.2.2021 11:24 - sirien
Já bych obecně zájem měl, ale bohužel další minimálně měsíc nebudu moct, tak sem se ani nahlásil.
15.2.2021 12:02 - Nachtrose
Shari: projekt odevzdavame ( kdyz vse klapne ) 26. takze pokud jeste dostanu doma povolenku, mohlo by to jit. Alternativne pokud Ti to nespecha, prizpusobit to i ostatnim ( jako treba Sirien ).
Vecer v tydnu nemam problem hrat prakticky kdykoli. Sance ucasti o vikendu ale roste ( kvuli aktualni globalni situaci ) primou umerou s odstupem od posledniho vikendoveho hrani.
15.2.2021 12:04 - shari
Hm... to je dobrý point. Tak já to nechám bez datumu a když se najde dostatek lidí, s nimiž se budu moci dohodnout na datu, tak to s nimi/vámi odehraju. Klidně i více skupinek po sobě.
15.2.2021 12:18 - Dukolm
Tak já bych se když tak taky předběžně hlásil na bez datumu.
15.2.2021 12:19 - Nachtrose
Shari: tak to si mne rozhodne napis jako zajemce a nejblizsi vikendove hrani si vymezim pro Tvoji hru. S Tarfillem budeme hrat v tydnu, to to nijak nenarusi.
15.2.2021 12:19 - Log 1=0
Klidně se přidám do buffetu.
15.2.2021 12:59 - Naoki
taky se předběžně hlásím, ale po minulých zkušenostech bych potřeboval aby hra začala někdy mezi 13:00-14:00
14.3.2021 14:10 - shari
Tak jak jste na tom, Nachtrose, Sirien, Dukolm, Log, Naoki?
Vyhovoval by vám nějaký víkend v dohledné době? Já zatím nemám v plánu vůbec nic, takže nějaká ta hra na otestování mých vypravěčských dovedností by se mi hodila. :)
14.3.2021 14:37 - Naoki
já mám všechny víkendy volné, jen bych prosil sobotu :)
14.3.2021 14:53 - sirien
Já teď 20. bohužel něco mám, ale klidně se mnou nenechte omezovat. 27. bych kdyžtak možná zvládnul.
14.3.2021 15:11 - Log 1=0
Já mám víkendy volné.
14.3.2021 18:01 - Nachtrose
shari: datum mi je v podstate jedno, jenom bych potřeboval začínat nejdříve tak ve 14h, což vím, že to komplikuje trochu hraní Naokimu.
14.3.2021 21:50 - shari
OK, takže...

Kdy: sobota 27.3. od 14:00 (cca 4-5 hodin)
Co: Slunovrat v Udenveldu - vytvořte si postavy v D&D 5e na 2. levelu (PHB rasy, žádné featy, všechna povolání+obory)*
Kdo: Naoki, Sirien, Log, Nachtrose, Dukolm

Souhlas?


* EDIT: rasy a povolání z JaD jsou též povolené
14.3.2021 22:31 - Nachtrose
Za mne dobrý.
Jen jedna logistická: co budeme používat po SW stránce?
15.3.2021 00:15 - sirien
Na tenhle měsíc mám poruce placenou verzi Zoom, funguje výborně.

Jinak ok, 27. by pro mě mělo být ok.

Něco, co byh měl vědět o Undenveldu nebo čemkoliv jinym (s tím, že to slovo vidím dneska poprvé)?
15.3.2021 01:08 - Naoki
OK i za mě
15.3.2021 08:28 - Dukolm
Dukolm teď kostku sleduje dost omezeně ně, 27. 3. by šlo do té doby snad už budu zdravý.
15.3.2021 13:12 - Nachtrose
Dukolm: snad Te neskolila corona? Kazdopadne bez ohledu na to, co to je, preju brzke uzdraveni.

Jinak premyslim nad tim, jak moc experimentalne/"proti typu" to chci vlastne hrat :-)
15.3.2021 13:57 - shari
sirien píše:
Na tenhle měsíc mám poruce placenou verzi Zoom, funguje výborně.

Je na to potřeba appka, nebo to funguje přes prohlížeč?

sirien píše:
Něco, co byh měl vědět o Undenveldu nebo čemkoliv jinym (s tím, že to slovo vidím dneska poprvé)?

Udenveld je město na soutoku dvou řek, přičemž na jedné z nich ke kus proti proudu starodávná obří přehrada.
Je období zimního slunovratu, takže je zima. Ale je to jen pár desítek km od moře, takže je to taková ta hnusná, mlhavá, kolem-nuly deštivá zima. -> Vaše postavy nejsou idioti, takže do startovního vybavení máte zdarma zimní oblečení.
Začínáte jako doprovod malé karavany (3 vozy a bard na oslu), která se do tohoto města chystá na slavnosti slunovratu.
15.3.2021 14:16 - sirien
Shari: funguje to i přes prohlížeč (nabídne Ti to že máš stáhnout appku a tváří se to, že musíš, ale když to odmítneš, tak se to normálně připojí). Ale má to i desktop a mobile appku. Funguje to velmi dobře přes všechna rozhranní (přes appku to má nějaké věci navíc, ty ale nejsou pro hraní moc relevantní, jsou spíš pro profi meetingy, workshopy atp.)
15.3.2021 14:56 - Naoki
není přes appku i annotate funkce? ta by se na hraní dost hodila
15.3.2021 15:06 - sirien
(annotate = whiteboard) To funguje i přes web rozhranní ne?
15.3.2021 18:59 - shari
sirien: pokud koukám správně, tak když to budeš hostovat, můžem se my ostatní připojit free. Tak bych zkusila ten Zoom a kdyby to nevyšlo, tak Google Meets.
15.3.2021 19:10 - sirien
Shari: koukáš a skutečně to tak je. Dokonce můžu meeting založit předem (teď) a můžete se k němu pak připojit nezávisle na mě (tj. např. ještě dřív než se připojim já).
16.3.2021 23:56 - Nachtrose
Ciste ze zvedavosti: jak moc dulezite je, aby se postavy (ne)znaly?
17.3.2021 06:59 - shari
Nacht: budete spolu potřebovat spolupracovat v rámci one-shotu. Minimálně jste se poznali během posledního cca týdne, kdy jste spolu cestovali. Ideálně si připravte cca 30vteřinové představení postavy - jak vypadá (ošuntěle, nóbl, zcestovatele,...) a základní rysy, co se stihly projevit.

Jo, vidíš, na to jsem zapomněla: můžete používat i rasy a povolání z JaD, pokud k nim máte přístup.
17.3.2021 07:21 - Nachtrose
Mne aktualne nejvice chybi "variant human" :-D
A teda vyrazne se ve mne pere chut experimentovat a touha optimalizovat alespon trochu.
17.3.2021 11:59 - sirien
Ještě chvíli se budete rozmýšlet a začnu navrhovat věci. Jako třeba:
- pojďme všichni hrát elfy.
- pojďme všichni hrát nesesilatele.
- pojďme všichni hrát pouze postavy spojené s církví (V JaD na to jsou i dvě Společná zázemí btw)
- pojďme všichni hrát rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne
17.3.2021 12:07 - Naoki
Píše:
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne

Já jsem pro :D to zní jako dost fun challenge
17.3.2021 12:14 - Nachtrose
sirien píše:
- pojďme všichni hrát rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání


Hele, tohle presne mi prave vychazi, jenze ma gamisticka stranka pri pomysleni na to, ze by zacinala s 15/+2 nekde v rohu jeci schoulena do fetalni pozice...
17.3.2021 12:20 - sirien
...Pojďme hrát postavy co mají staty 13 13 13 12 12 12.
17.3.2021 12:30 - shari
sirien píše:
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne

Sakra, to zní tak dobře, že bych si to chtěla zahrát taky! :D (tak snad někdy jindy)
Jinak směle do toho!
17.3.2021 12:39 - Nachtrose
sirien píše:
...Pojďme hrát postavy co mají staty 13 13 13 12 12 12.


Toho se nejspis ucastnit nebudu...
17.3.2021 12:50 - Šaman
A není to munchkinovina, hrát postavy, které mají nejslabší vlastnost 12? :D
17.3.2021 14:45 - Naoki
Píše:
...Pojďme hrát postavy co mají staty 13 13 13 12 12 12.

to už je moc i na mě...
17.3.2021 16:24 - Log 1=0
sirien píše:
- pojďme všichni hrát elfy.
- pojďme všichni hrát nesesilatele.
- pojďme všichni hrát pouze postavy spojené s církví (V JaD na to jsou i dvě Společná zázemí btw)
- pojďme všichni hrát rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne

Pět elfích barbarů, kteří nesou totem, zní jako cool random encounter. Ale jestli bych je měl hrát, asi bych na to vzal pravidla, které lépe rozlišují mezi elfími barbary.
sirien píše:
...Pojďme hrát postavy co mají staty 13 13 13 12 12 12.

Vzpomínám na jednoho začátečníka, který si dělal první skutečně svoji postavu. Ta nostalgie. Kolik už to je let? Tři nebo dokonce čtyři?
17.3.2021 18:28 - Tarfill
No ty vole, takovejhle nestandardní družinovej mix, do toho bych taky šel... :-)
17.3.2021 19:20 - Necromancer
sirien píše:

- pojďme všichni hrát elfy.
- pojďme všichni hrát nesesilatele.
- pojďme všichni hrát pouze postavy spojené s církví (V JaD na to jsou i dvě Společná zázemí btw)
- pojďme všichni hrát rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne


sirien píše:
...Pojďme hrát postavy co mají staty 13 13 13 12 12 12.


Udělejte to a já .......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... vám na to dám Like. :-P

EDIT: Ta grafika zlobí...
17.3.2021 21:47 - Nachtrose
Tarfill: a jak to vypadá u Tebe? Já už bych třeba technicky mohl/měl být v týdnu volný.
18.3.2021 03:55 - Colombo
A kdy a kolik hodin tak běžně hrajete?
18.3.2021 05:02 - Naoki
Píše:
Pět elfích barbarů, kteří nesou totem, zní jako cool random encounter. Ale jestli bych je měl hrát, asi bych na to vzal pravidla, které lépe rozlišují mezi elfími barbary.

Tak technicky vzato se ještě nabízí fighter jako varianta. To už máš minimálně minimálně 6 různých kombinací ras a povolání, to si vybereš :)
18.3.2021 06:42 - Necromancer
Naoki píše:
Tak technicky vzato se ještě nabízí fighter

Toho myslím neuvedl schválně, protož bojoník může být i přez* obratnost, a tu mají elfové +2.

*Btw, tady je z nebo s?
18.3.2021 06:45 - Naoki
featy nejsou povoleny tak fighter by měl asi defaultní sílu, ne?
18.3.2021 06:46 - Necromancer
To myslím není o Featech. Myslím že to má normálně. Teď ale nevím...
18.3.2021 07:06 - Nachtrose
Naoki: tak muzes mit lukostrelce, nebo treba pouzivat finesse zbrane.
18.3.2021 08:28 - Naoki
dobře no, tak stále můžeme mít fightery přes ne-finesse zbraně, možných buildů je tam dost :)
18.3.2021 08:43 - Tarfill
Vždyť na druhý úrovni můžete hrát i za nemagické tuláky...
18.3.2021 08:44 - Tarfill
Nachtrose píše:
jak to vypadá u Tebe?

Vypadá to bídně, Nachte. Poslední dobou mám práce víc a bere mi to tu potřebnou kreativní energii, každopádně na Tebe, shari a další nezapomínám a nakonec se k Vám dostanu... ;-)
18.3.2021 08:56 - shari
Naoki píše:
dobře no, tak stále můžeme mít fightery přes ne-finesse zbraně, možných buildů je tam dost :)

Nebo si místo toho bodu "rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání" dáte "max 15/+2 do vlastností" a možnosti se vám rozšíří, jak píše Tarfill o tuláky a ještě o mnichy a bloodhuntery.
18.3.2021 09:13 - Pan Bača
tak si zrovna testněte povolání z JaD
18.3.2021 09:48 - sirien
Na druhý úrovni žádná sláva, většina povolání má obor až na třetí, popř ty schopnosti na nižších úrovních nejsou žádná raketová věda. Ale samozřejmě Čaroděj, Klerik a Černokněžník mají obor už na 1 a Kouzelník na 2, takže taky může být (přístup kdyžtak pošlu, pokud ho někdo nemá).
18.3.2021 11:40 - Jezus
On ten elfí barbar není až takový nesmysl. Obratnost se hodí i tak - zejména na nižších úrovních je dobré tankovat i skrze OČ, nejen životy ;-)

Ale samozřejmě to je poměrně daleko optimu - tomu by byl možná blíž i barbarský pulčík (pořízek) :-D

V tomhle modu ovšem navrhovaného černokněžníka jedině jako půl-orka, ne? :-)
18.3.2021 11:57 - Dukolm
Jako já jsme v DnD jen občasný hráč a jestli plánujete jet experiment co popsal Sirien tak to spíš přenechám místo jinému hráči.
18.3.2021 12:05 - Nachtrose
Dukolm píše:
Jako já jsme v DnD jen občasný hráč a jestli plánujete jet experiment co popsal Sirien tak to spíš přenechám místo jinému hráči.


Jediny experiment, ktery planuju ja, je podle pravidel co napsala Shari a podle tohoho, co si sam urcim.
18.3.2021 13:31 - York
Necromancer píše:
protož bojoník může být i přez* obratnost, a tu mají elfové +2.

*Btw, tady je z nebo s?


"S", tj. "přes obratnost".
18.3.2021 15:43 - sirien
Dukolm: já bych to ani hrát nechtěl, spíš tak trolluju když sem tak sledoval to Nachtovo rozhodování se co vlastně hrát :D

Plus sem si řikal že to možmá pošťouchne ostatní napsat co by chtěli hrát, protože se sám nějak nemůžu rozhodnout.
18.3.2021 16:48 - Nachtrose
sirien píše:
když sem tak sledoval to Nachtovo rozhodování se co vlastně hrát :D


Ja porad jeste nejsem rozhodnutej, planuju tomu venovat pristi tyden. Ale rikal jsem si, proc nezkusit neco, co bezne nehravam. Nebo spis vubec. Treba Barda. Trpaslika. Ale 15/+2 na charisma asi vazne nevydejcham :-D
18.3.2021 16:56 - shari
Nachtrose píše:
Treba Barda. Trpaslika.

Go for it! :)
18.3.2021 22:21 - Nachtrose
shari: já si nemůžu pomoci, ale mě třeba strašně evokuje nějaké trpasličí doly třeba i tohle :-)
18.3.2021 22:33 - LokiB
Jsem se na elfi verici barbary tesil :(
18.3.2021 22:38 - Log 1=0
17, 16, 15, 11, 10, 7, přísahám při Panně modré a vítězící. Věříš mi, Shari?

Jinak pokud někteří váhají nad trpaslíky, tak ať už je to posune jedním nebo druhým směrem nebo vůbec, já do něj jdu.
18.3.2021 22:46 - sirien
To jako budeme nahazovat? Vážně?

Takže Log hraje trpasličího černokněžníka?
Nachtrose trpasličího barda?
Dukolm zkusí trpasličího JaD alchymistu?

Co za trpaslíky zbejvá na mě a na Naokiho? Tulák a Bojovník?


EDIT: hm... trpasličí tulák...
18.3.2021 22:48 - Dukolm
O trpaslíkovy jsme taky uvažoval, vzít si trpaslíka druida ale byl to jen prvotní nápad zkusit si ho i na nižším levlu než na 16 jak při první hře 5e.
18.3.2021 23:46 - Nachtrose
sirien píše:
To jako budeme nahazovat? Vážně?


Za sebe si jsem poměrně jist, že bych dopadnul výrazne hůř než s Fixed Array :-D

Ale ok, i commit, dwarven bard it is.
19.3.2021 01:08 - Naoki
Dwarven party it is then.
Já si jdu betatestovat svůj výtvor - trpaslík kazatel

EDIT: teda, jak moc vážná hra to má být? mohl bych si vzít něco, co nikdo neočekává
19.3.2021 06:53 - shari
sirien píše:
To jako budeme nahazovat? Vážně?

WUT? Počítala jsem s tím, že při nemožnosti osobního setkání je defaultní možnost Point Buy. Takže vás poprosím o Point Buy nebo Standard Array.

Naoki píše:
EDIT: teda, jak moc vážná hra to má být? mohl bych si vzít něco, co nikdo neočekává

Super vážné to nebude, (i když pokud chcete může být), ale není to vytvořené ani jako komedie. Takže postavy s neobvyklou kombinací Rasy+Povolání+Zázemí jsou vítány, ale prosím, vyrobte si něco, s čím se dá mluvit.

Naoki píše:
trpaslík kazatel

Pro zjednodušení v tom světě existují "Bohové Světla" a "Bohové Temnoty", specifická jména nemají. Klidně mi napiš zprávu, pokud bys chtěl něco probrat.
19.3.2021 08:07 - Necromancer
V jakém typu světa bude ta kampaň zasazená? Teda pokud se můžu zeptat.
19.3.2021 08:29 - shari
Necromancer:
Bude to one-shot, ne kampaň. Teda alespoň doufám, že to stihnou za jeden den. :)
A typ světa... nejsem si 100% jistá, co tím máš na mysli, je to standardní "středověký fantasy" svět, jen se mi pro účely one-shotu nechce vymýšlet celý panteon bohů.
A oblast, kde se to bude odehrávat, je popsaná zde.
19.3.2021 08:59 - Nachtrose
shari: to je v pohodě, bohové leckdy vznikají zcela spontánně. Nám tak jednou na FreeRPG day hraní vznikl Velkej Svetersön ;-)
19.3.2021 10:48 - Necromancer
shari píše:
A typ světa... nejsem si 100% jistá, co tím máš na mysli, je to standardní "středověký fantasy" svět

Vlastně mě zajímalo hlavně tohle. Ale taky je možné zmínit jak moc magický ten svět je. Ale to asi taky není tak podstatný. Díky
19.3.2021 11:55 - Nachtrose
shari píše:
WUT? Počítala jsem s tím, že při nemožnosti osobního setkání je defaultní možnost Point Buy. Takže vás poprosím o Point Buy nebo Standard Array.


Jinak čistě teoreticky bych mohl udělat třeba Foundry server, kde by si lidi mohli naházet staty veřejně. Kdyby by zájem.
19.3.2021 12:06 - LokiB
:) to mi připomnělo jednu hodně hodně starou hru, která skončila velmi rychle, když jeden hráč přinesl naházenou postavu ... "vy mi moje hezký naházený staty nevěříte, to jako podle vás lžu? tak nazdar" :)
Viva la PointBuy!

Držím palce!
19.3.2021 12:07 - shari
Necro:
Standardní, defaultní D&D magie - existuje, lidi o ní ví, ale i tak jsou kouzla vnímána jako něco "wow, to je cool!" a většina lidí žádné kouzlo nesvede.

Nacht:
Není nutné. Už tak mi připadá, že tu přípravu řešíme víc, než odpovídá samotnému hraní. :D
19.3.2021 12:17 - Nachtrose
shari píše:
Není nutné. Už tak mi připadá, že tu přípravu řešíme víc, než odpovídá samotnému hraní. :D


Tak musíme nějak vyplnit ještě ten týden do hraní ;-)
19.3.2021 12:27 - Naoki
to bychom mohli vyplnit představením postav ať to neděláme během hry :)
19.3.2021 12:43 - Necromancer
shari píše:
"wow, to je cool!"

WoW, začínám litovat že nejsem tak populární, abych si mohl zahrát taky. :-)
19.3.2021 12:44 - Nachtrose
Naoki píše:
to bychom mohli vyplnit představením postav ať to neděláme během hry :)


Tak daleko ještě nejsem :-D
19.3.2021 12:46 - shari
Necromancer píše:
WoW, začínám litovat že nejsem tak populární, abych si mohl zahrát taky. :-)

Ses měl přihlásit, když jsem to vypisovala. Viselo to tam dost dlouho, a pak jsem oslovila ty, kdo se přihlásili. :/
A teď už mám pět hráčů, víc si na jednu hru netroufnu ukočírovat. Zkus to příště, snad tohle nebude poslední hra, co povedu. ;) (i když... to bude i záležet na feedbacku od ostatních)
19.3.2021 13:42 - sirien
chceme si hrát s trpasličíma Rodama a klanama?
19.3.2021 14:42 - todor
Pujde do odposlouchavat jako guest nebo tak neco?
19.3.2021 14:44 - shari
todor píše:
Pujde do odposlouchavat jako guest nebo tak neco?

Ne.
Můžeš se ale domluvit s Necromancerem, sehnat ještě alespoň jednoho hráče a já se pokusím najít vhodný termín pro další hru.
19.3.2021 14:52 - Jezus
Tu sem! :-D

Ne, vážně, rád si zahraju. Už jsem se právě necpal, protože pět hráčů je dost, ale nějaký (nejlépe víkendový) termín se rád přidám.
19.3.2021 15:12 - Naoki
sirien píše:
chceme si hrát s trpasličíma Rodama a klanama?

větší různorodost lepší, ne?
19.3.2021 15:25 - shari
Jezus píše:
ale nějaký (nejlépe víkendový) termín se rád přidám

Tak prozatím mám ve víkendových termínech volno:
20.3. (zítra) - 21.3 (pozítří) - pokud si stihnete vyrobit postavy :D
28.3. (neděle)
celé Velikonoce 2.4. (Velký pátek) - 5.4. (Velikonoční pondělí)
a asi i následující víkendy...
19.3.2021 15:43 - Jezus
Hmm... byla by to trochu výzva, ale na druhé straně vybírám prakticky jen z elfího barbara a půlorčího černokněžníka ;-)

Já bych tenhle víkend tím pádem zvládl (klidně zítra), ale nevím, co ostatní. Nemyslím, že je nutné spěchat, ale kdyby to vyšlo, proč ne?

Ostatní termíny jsou taky v cajku - ono kvůli koroně stejně není moc co dělat. (Velikonoce jsem doufal, že budu na chalupě, ale zatím to nevypadá :-/ ).
19.3.2021 16:15 - todor
shari píše:
Ne.


Hmmm, chtel jsem byl treba i naprosto mute posluchac. Rad bych si poslechl, co zabavnyho a jak budou ostatni hrat.

Jezus píše:
Hmm... byla by to trochu výzva, ale na druhé straně vybírám prakticky jen z elfího barbara a půlorčího černokněžníka ;-)


jo to by byla, protoze DD5 uplne moc nehraju, spis vyjimecne. Tenhle vikend nevim, Velikonconi bych asi dal.
19.3.2021 16:26 - Jezus
To by asi nebyla extra překážka. S tvorbou postavy ti můžu pomoct a na druhý levelu stejně není tak moc schopností. Když vezmeš nějaký jednoduší povolání, neměl by být větší problém...
19.3.2021 18:37 - Necromancer
Jen tak mimochodem, je tu vůbec někdo, kdo by měl čas hrát v sobotu (žádnou blíže specifikovanou, prostě v sobotu) mezi 18. a 21. hodinou? Ideálně D&D 5e. Abych věděl jestli má cenu něco vůbec chtít organizovat...
19.3.2021 19:29 - Log 1=0
shari píše:
Takže vás poprosím o Point Buy nebo Standard Array.

Jasně. Popravdě už mám tak tu postavu udělanou. Ale protože jsem líný, tak se mi na stole od středečného sezení Zapovězených zemí válí hromada šestistěnek. Tak jsem čtyři vzal a ze srandy nahodil staty. A vyšlo to tak hezky, že mi přišlo škoda se alespoň nezeptat.
19.3.2021 19:33 - Jezus
Necromancer: Mě ten čas nedělá problém. Ale na one-shot je to moc krátký rozpětí. Za tři hodiny se nic moc odehrát nedá (v D&D). Leda to rozdělit třeba na dvě soboty po sobě...
19.3.2021 19:59 - sirien
Hm... takže si mám vzít Tuláka a dáme to bez válečníků, nebo na mě zbyl Bojovník / Barbar?
19.3.2021 20:25 - Pan Bača
sirien. vem si lovce netvorů
19.3.2021 20:35 - Necromancer
Jezus Souhlas, ale dvě soboty po sobě neprotlačím, to by chtělo tak 2-4 týdny odstup. A jako to zn tak spíš ty čtyři...
19.3.2021 21:16 - Jezus
Hmm, to je takové docela blbé. Což o to, dva týdny rozestup se dají (ostatně hraje se pro zábavu, tak žádný drama, žejo), víc je to už takové opruzové, protože zapomeneš spoustu věcí... To už by bylo lepší ten jeden den protáhnout na ty čtyři hodiny, za to už se dá IMHO snad něco zahrát.

(Jakože my hráváme DrD2 jen tři hodiny, ale kdyby to nebylo každý týden, tak by to bylo docela málo).
19.3.2021 22:09 - todor
Jezus píše:
S tvorbou postavy ti můžu pomoct a na druhý levelu stejně není tak moc schopností.

Ja hral asi nejvic DD na pocitaci, 3e. Takze si pamatuji ty zbesilosti poskladat tu postavu pouzitelne. DD5 jsem snad jeste nehral

Necromancer píše:
Jen tak mimochodem, je tu vůbec někdo...

Cas taky neni problem, sice ne uplne kazdej tyden, ale na one-shooty urcite.
19.3.2021 23:22 - Nachtrose
todor píše:
Ja hral asi nejvic DD na pocitaci, 3e. Takze si pamatuji ty zbesilosti poskladat tu postavu pouzitelne. DD5 jsem snad jeste nehral


Tak co jsi pamatuješ z PC her/DnD3e můžeš rovnou vymazat z paměti, jelikož pro 5e je to absolutně irelevantní. Featy se na lvl 2 ( na který má Shari to své dobrodružství ) neřeší, atributy jsou vesměs dány předem, povolání mají pevně dané schopnosti... Jediné, co Tě vlastně musí zajímat je rasa, povolání a pokud chceš hrát sesilatele, tak výběr kouzel. A nějaké ty RP věci.
20.3.2021 13:30 - Jezus
Je to tak. DnD 5e vcelku právem posílilo své pozice právě tím, že 5e není tak rule heavy a vůbec kombinační orgie složitosti. Pořád je tam s čím si hrát, ale jen pokud chceš.Jinak prostě poslechneš doporučení pro rychlou tvorbu u každého povolání a hraješ :-)

(Ještě je na zvážení jaké dovednosti by tvá postava měla mít, ale i tam je to trochu proseto povoláním a původem, takže opět nic, na čem by se jeden extra zasekl - kór pro oneshot).

"Vyčištěná" jsou i pravidla boje, různých efektů a používání schopností v tom smyslu, že se v zásadě chovají podle stejného schématu d20+bonus+"proficiency", což taky usnadňuje hru.

No prostě bych se toho nebál. A jak říkám, klidně se můžeme před tím "sejít" na nějakém diskordu a já se s tebou při tvorbě podělím o moudré rady :-)
20.3.2021 13:43 - todor
Jezus píše:

No prostě bych se toho nebál. A jak říkám, klidně se můžeme před tím "sejít" na nějakém diskordu a já se s tebou při tvorbě podělím o moudré rady :-)


haha, asi bych se bal vic tech moudrych rad nez tvorby postavy :D.

Ne vazne, koukal jsem na to spis s pohledu casovy narocnosti nez obav ze slozitosti btw :)
22.3.2021 12:58 - Nachtrose
shari píše:
Go for it! :)


gettin' close

24.3.2021 11:55 - sirien
Tak ten Zoom bohužel padnul, protože Cemi ho tam docela víc potřebuje na nějaký org meeting 20+ lidí nebo tak něco :/ Sorry za zmatky. Ale popravdě - Jitsy nebo Meets sou pro online hraní podobně dobrý, takže to je asi jedno.
24.3.2021 12:25 - shari
sirien píše:
Tak ten Zoom bohužel padnul, protože Cemi ho tam docela víc potřebuje na nějaký org meeting 20+ lidí nebo tak něco :/ Sorry za zmatky. Ale popravdě - Jitsy nebo Meets sou pro online hraní podobně dobrý, takže to je asi jedno.

OK, založim Google Meets a před hrou vám pošlu odkazy.
27.3.2021 21:31 - Nachtrose
sirien: jak jsi na debriefingu spomínal, že by to příště při mono-race družině chtělo zkusit něco jiného než trpaslíky, co tak něco bláznivého jak třeba koboldy?
27.3.2021 22:12 - cyrasil
27.3.2021 23:45 - sirien
Tak jako... proč ne :)

Jinak jak jsme to na konci pak ještě pitvali, tak to vyznělo myslim až moc kriticky, tak bych rád řek, že takhle na krátkou a tím nutně přímočarou jednohubku to byla fakt zábava a ten příběh má na svůj rozsah i docela dost zajímavejch prvků a určitě stojí za dotažení a zveřejnění.

Určitě dík za hru :)
28.3.2021 08:47 - shari
sirien píše:
Určitě dík za hru :)

Já děkuji vám všem, že jste z toho tu zábavu udělali. :)

Jinak to pitvání na konci bylo úplně v pohodě. Všechno, co jste řekli, bylo k věci a pokusím se to zapracovat. :)
18.4.2021 13:27 - Naoki
Chtěl bych zkusit vést hru podle JaD, s tím že bych implementoval pár "speciálních" pravidel co se tam objevují

Termín sobota 1. května od 13:00 do ještě nevím kdy (na dobrodružství teprve dělám).

Byl by zájem?
18.4.2021 13:57 - Šaman
JaD už existují v nějaké celistvé podobě?
18.4.2021 14:21 - Naoki
ještě ne, ale jsou dostatečně hotové aby se podle nich dalo něco vést
18.4.2021 15:02 - KDolecek
Zájem by byl :)
18.4.2021 15:08 - Pan Bača
Šaman: Pokud bereš jako celistvou formu cca 38 souborů, tak jo.
18.4.2021 15:22 - Log 1=0
Zájem určitě je.
18.4.2021 17:15 - Necromancer
Kéééž by byl na něco takovýho čas...
18.4.2021 20:10 - RoVan
Naoki: Jestli ještě máš místo, tak se hlásím.
19.4.2021 02:39 - Naoki
ok, zatím přihlášeni jsou:
KDolecek
Log 1=0
RoVan
uvítal bych ještě 1-2 hráče/ky ale i ve třech by se to dalo.

Předběžný nástín dobrodružství:
Dlouholetý válečný konflikt lidí* proti ne-lidským rasám (podobně jako u Dragon Prince, ale s DnD rasami a "fluffem"). Fronta se několikrát táhla tam a zpátky, ale ani jedna strana se nechce vzdát. Teď velitelé připravují akci kterou doufají přinese jednoznačné vítězství.
Postavy jsou ostřílení veterání které se zúčastnili mnoha bojových kampaní a získali si renomé (pozitivní na vlastní straně, negativní na té druhé). Proto velitelé plánují že akci povedou postavy.

* pulčíci teda by asi byli u lidí.

K postavám:
Domluvete se na kteoru stranu konfliktu chcete stát. Podle toho budou i určitá omezení:

A) Lidé
Povolené rasy: lidé, pulčíci
Omezení: max 1 arcane povolání do družiny

B) Ne-lidé
Povolené rasy: zbylé JaD rasy
Omezení: žádná nekromantská kouzla nebo schopnosti

Bylo by fajn se domluvit i na společném zázemí - to určí jak jste se ve válce angažovali.

Povolené rasy/povolání podle JaD. Přesný lvl postav doladím až podle encounteru, ale zatím počítejte 12.
19.4.2021 07:32 - shari
Naoki píše:
uvítal bych ještě 1-2 hráče/ky

Já se hlásím!
(A hlasuji pro ne-lidi)
19.4.2021 11:15 - KDolecek
Taky ne-lidi
19.4.2021 11:42 - Nachtrose
shari píše:
Já se hlásím!
(A hlasuji pro ne-lidi)


Trpasličí sapperské komando? :-D
19.4.2021 13:17 - RoVan
Make nonhumans great again!

Nachtovo trpasličí sapperské komando nebo jednotku stylu Tuctu špinavců, nebo nějakou jinou podobnou výstřednost bych si zahrál.
19.4.2021 18:41 - Log 1=0
Mě to je celkem jedno, tak se přidám k ostatním.
Co to zázemí? To mi je taky vlastně fuk.
20.4.2021 14:39 - KDolecek
Ze společného zázemí se mi líbí Kumpanie - průzkumníci, případně žoldáci. Zajímavé mi taky příjde vojenský Řád.
23.4.2021 16:23 - Naoki
ok, encountery se začínají rýsovat, tak prubněme level na 14.
sice tím některé z nich budou jednodušší, ale zase netoužím po nějakém extra hard oneshotu se skoro jistým TPK (mumlymumlynocgoblinůmumlymumly :D ;) )
23.4.2021 16:41 - sirien
Menuje se to Dungeons and Dragons, ne Pillows and Pussies :p
23.4.2021 18:56 - Šaman
sirien píše:
Pillows and Pussies

To je nějaká hra od Červené lucerny? :D
23.4.2021 19:09 - RoVan
hmm... zní to jako modul k "My life with Master"

Jinak návrh pro hráče - nechcete si někdy večer udělat call a domluvit se na tom zázemí, případně co budeme hrát za postavy? Asi by to bylo rychlejší / efektivnější.

Edit: v sobotu mám čas do 21:00 a v neděli kdykoli
23.4.2021 19:10 - KDolecek
Byl bych velmi pro, díky za ten návrh.
23.4.2021 19:37 - Log 1=0
Klidně.
23.4.2021 19:43 - KDolecek
Teď přes víkend? Já mám volno libovolně.
23.4.2021 22:47 - shari
Jo, jsem pro. V sobotu mam cas cely den, v nedeli az skoncim jinou hru, takze asi po 7. vecer.
23.4.2021 23:14 - Log 1=0
Já mám zítřek taky celkem volný, sle spíše bych preferoval později odpoledne.
23.4.2021 23:59 - KDolecek
Tak v pět?
Pošlu link na Zoom do zpráv.
24.4.2021 18:01 - KDolecek
For Naoki:

Společné zázemí: Šlechtická družina
RoVan - Šlechtic. Vznešený elf - Barbar. Má problémy se zvládáním hněvu.
Log - Rádce. Půlork - Šaman (Černokněžník). Do služeb šlechtice se dostal v rámci spojenectví mezi nelidskými rasami, aby mu pomohl s jeho emocionální stabilitou.
shari - Mistr Lovčí. Elfka - Druid. Šlechticem a jeho družinou byla zachráněna před lidmi.
Karel - Žolík. Tiefling - Lovec lidí (tak u nás říkáme netvorům). Když byl vydán rozkaz, který mnozí nechtěli poslechnout, Žolík poslechl, protože zabíjení je zabíjení, je jedno o koho jde. Šlechtic si ho povšiml a usoudil, že takový voják se vždycky hodí.

EDIT: Exotický jazyk: dračí řeč
24.4.2021 18:10 - shari
Oops, my jsme se nedomluvili na tom exotickém jazyku, který získáme ze společného zázemí... Navrhuji Dračí řeč, když už tu byla zmínka o Dragon prince (pokud to tedy z pohledu DMa dává smysl, aby ten jazyk družina uměla).
24.4.2021 18:16 - KDolecek
Pardon, to jsem přehlédl. Dračí řeč je ok.
24.4.2021 18:49 - Log 1=0
Souhlas.
24.4.2021 19:28 - KDolecek
I když, není pro nás exotická spíš "obecná řeč" aka "nechutná lidština"?
24.4.2021 20:17 - Log 1=0
Tu umíme tak jako tak.
24.4.2021 20:32 - KDolecek
To asi záleží na tom jak dlouhý je ten konflikt v Naokiho hře.
24.4.2021 21:11 - RoVan
Já bych to nekomplikoval, kdyžtak se to vyřeší ad hoc.

Jinak teda mám postavu dokončenou; Volkan, vévoda Oblačných pramenů*
(Elfího osídlení v na úbočí sopečného pohoří - dost možná nacházejícího se v blízkosti demarkační linie, nebo až za ní)

*líbilo se mi to spojení postavy elfa s prostředím :-)
EDIT: A teda vzal jsem Barbara - Ničitele(v mém podání spíš dobyvatele), zrovna mám rozečtené staré Conany :D
24.4.2021 23:53 - KDolecek
Že já bych se snad nechal unést a přehnaně překombinovával přípravu na jednovečerní hru? Neeeeee, to určitě není možná.
(also sorry)
25.4.2021 08:06 - Naoki
Díky za seznam postav!
Dračí řeč je určitě možná, ale propo, obecná řeč je dorozumívacím jazykem ne-lidí a lidé mají vlastní jazyk
25.4.2021 10:04 - shari
Naoki, když už jsi zmiňoval podobnost s tím Dračím princem, mají u tebe elfové taky rohy a čtyři prsty, nebo vypadají víc... standardněji?
25.4.2021 11:50 - Naoki
beru standard JaD/DnD podobnost
25.4.2021 16:34 - KDolecek
Teď jsem si podrobně přečetl lovce monster a zjistil, že je to na mne až moc mystické, tak pravděpodobně přesedlám na klasického bojovníka.
25.4.2021 17:53 - shari
Seznamte se s druidkou Arálií:
25.4.2021 22:07 - Jezus
KDolecek píše:
Vznešený elf - Barbar. Má problémy se zvládáním hněvu.
Log - Rádce. Půlork - Šaman (Černokněžník). Do služeb šlechtice se dostal v rámci spojenectví mezi nelidskými rasami, aby mu pomohl s jeho emocionální stabilitou.

(zvýrazněno a podtrženo mnou).

Tleskám! :-D

Jinak temná elfka-druidka oblečená jako "pohádková elfka-víla" ze dvora královny Mab? Jak vysoko cool faktor té hry hodláte ještě dostat? :-D
25.4.2021 22:49 - sirien
Vždycky můžeš přidat piráty.
25.4.2021 22:51 - Nachtrose
sirien píše:
Vždycky můžeš přidat piráty.


A ninji. Nezapomínej na ninji!
25.4.2021 22:57 - Aegnor
Ale u Ninjů je potřeba pamatovat na Conservation of Ninjutsu.
25.4.2021 23:09 - RoVan
Nachtrose píše:
A ninji. Nezapomínej na ninji!

To že je nevidíš neznamená, že tam nejsou. Horší věc než pod postelí najít číhajícího ninju, je ho tam nenajít -_-

Viz každoroční průvod ninjů.
26.4.2021 00:10 - Jezus
Přesně tak! S ninji tam počítám automaticky, protože nejde dokázat, že tam nejsou!
26.4.2021 00:14 - Log 1=0
Burjan si nasadil na prošedivělou hlavu čepici z kůže divokých králíků a zahleděl se černýma očima do západu slunce. Pak si upravil kabátec z kožichů horských koz, aby dobře dosáhl na svůj náhrdelník, na kterém visely desítky dva palce dlouhých destiček z kůry. Do těch malých pokladů vyryl kdysi nejdůležitější věci, co znal. Jména duchů, jména předků, obřady, kouzla i smlouvy. Vše co ho poutalo k duchům a krvi. Když kůra zachrastila, černé linie tetování v jeho nazelenalé kůži se viditelně zavlnily. Poslepu sáhl do kabely z teletiny a mezi bylinkami a jedy nahmatal malý kožený měch s kumysem. Přičichl k němu a krom typické kyselé vůně vnímal i nahořklý odér speciálních bylin. Znovu pohlédl ke slunci a napil se. Chvíli počkal, než se tento svět stane nezřetelnějším a mlhavějším a pak se dal do tance. Dupal botami z kobylí kůže, každý krok nesl energii orka, ale přesnost pohybů byla lidská. Roztočil hůl s naraženou hlavou hada velkou jako pěst a destička na ní se při tom rozebzučela nepřeslechnutelným tónem. Toho hada kdysi sám ulovil, ale to už odvál čas. Teď se jeho mysl vzdalovala hmotě. Klesl na kolena a nedbal, že si ušpiní nohavice z šedé vlny. Skvrny a čáry před jeho očima se začaly spojovat do tváře půlorka s tváří jako seschlé jablko. Burjan měl pocit, že se stařec lehce usmál a srdce se mu rozbušilo. Mezi jemnými vráskami se mu objevila slza a stekla po tváři s dvěma malými rovnoběznými jizvami k dlouhému zub zdobenému lesklým kamínkem.
„Dědečku,“ vydechl, „jsem připraven naslouchat tvé moudrosti.“

(Já prostě umím líp psát, než kreslit.)
28.4.2021 21:54 - Pan Bača
Shari: proč všichni kreslíte elfy s těma oslíma ušima? Jinak kresba moc pěkná, obdivuji lidi, kteří umějí nakreslit ženskou, co vypadá jako žena (jen mám pocit, že ten štít by se jí na ruce otočil dolů, když ho nedrží)
29.4.2021 03:18 - KDolecek
Naoki, přepokládám, že vzhledem k té 14. úrovni si moc nemáme všímat počátečního vybavení?
Ještě potřebují učesat popisy schopností, ale v základu je postava hotova.

Domov? Tam kde se můj oštěp potká s kůži, tam jsem doma.
Morthos zvaný Ged
29.4.2021 06:32 - Naoki
ha! já věděl že na něco zapomínám

asi není po ruce žádná tabulka na itemy pro vyšší lvly, tak si pořiďte následující:
1x +3 item
1x +2 item
1x +1 item
5x consumables
29.4.2021 08:07 - Necromancer
Tím 5x consumables myslíš třeba pět svitků s kouzlem Přání? :D

Navíc nehodila by se třeba kouzelníkům víc Berla Moci než +3 obouručák?
29.4.2021 09:48 - sirien
1x velmi vzácný
1x vzácný
1x neobvyklý
5x spotřební do stupně velmi vzácného
...je nejspíš zamýšlená nabídka :)
29.4.2021 10:41 - Necromancer
Sirien:
+3 předmět může být ale i Plátovka +3, ale ta je Legendární. To by znamenalo pět spotřebních předmětů Legendárních - tzn pět svitků s Přáním. ;D

Btw. Za spotřební se považuje cokoli co se nedobíjí? Jako třeba prsten Tří Přání.
29.4.2021 10:45 - sirien
já zkoušel tipnout co tím Naoki myslel, nezkoušel sem mu to právnicky rozbít.
29.4.2021 10:47 - Necromancer
:D
29.4.2021 15:18 - Naoki
to je tak když je člověk zvyklý z 4e...
ok, našel jsem tabulku, tak snad to osvětlí:

5 common consumables
5 uncommon consumables
3 rare consumables
2 uncommon permanent items
2 rare permanent items
29.4.2021 17:07 - sirien
Jo no, to seš hodně zvyklej ze 4e... S těmahle počtama se v 5e v těch předmětech utopíte. Bych Ti doporučil tak 3 uncommon consumables a 1/1/1 uncommon, rare a very rare, protože jakmile v 5e musíš koukat na itemy do seznamu tak jich máš zbytečně moc.
29.4.2021 19:30 - Log 1=0
Naoki:
To, co postuješ teď je tak možná něco, co postava za těch 14 levelů nasbírá, když se s itemy nebude skrblit.
Jako 2x vzácný a 2x neobvyklý jsou asi stejně silné a míň zajímavé než neobvyklý, vzácný a velmi vzácný. Ale víceméně to sedí.

Ale u těch spotřebních to je počet, kdyby postavy jen sbíraly a nespotřebovávaly. těch 5 je maximum.

Suma sumárum, sirienův první odhad mi sedí mnohem víc než tohle.

Ale mě je to vlastně fuk, já s ničím ani nepočítal.
30.4.2021 02:16 - Naoki
fajn no :D

1x velmi vzácný
1x vzácný
1x neobvyklý
3x spotřební do stupně vzácného
2x spotřební do stupně neobvyklého
30.4.2021 12:27 - KDolecek
Ale notak. Já už to měl hotové :D
1.5.2021 13:14 - RoVan
Mám dobře napsané, že se hraje dneska, že ano?
1.5.2021 13:15 - KDolecek
Já to tam mám taky.
1.5.2021 13:18 - shari
Naoki? Jsi tu?
1.5.2021 13:37 - Naoki
ho? já měl napsaný zítřek! kua, minutku
2.5.2021 18:25 - Tarfill
Tak dobrodruzi, jak dopadl oneshot na 14.levelu? Podařila se hra?
2.5.2021 18:32 - shari
Přežili jsme, zabili jsme patrolu šesti(!) strážných, hlavního nekromanata a následně i jeho výtvor. A těsně před koncem si Arálie stihla seslat na část nepřátelské armády Reverse Gravity. Takže mise úspěčně dokončena. :)

Jinak je zajímavé pozorovat, že ač to nikdy nemívám v plánu, tak si při každém hraní spellcastera najdu nějaké "signature" kouzlo, které používám na řešení většiny situací. Bardka ve Storm King's Thunder měla takhle Thunderwave, moje současná rogue-sorcka má Minor Illusion a Arálie měla Ice Storm...
3.5.2021 02:32 - Naoki
a prý to nebylo žádný Pillows and Pussies :D
3.5.2021 08:58 - RoVan
No jo, když ti strážní byli Dévy :D

Za sebe jsem objevil, že mi vadí, že se barbar nemůže rozzuřit když už zuří a udělat "Super saiyan four transformation."

Ad. Ninjové a piráti
Arálie je technicky pirát, protože odrovnala posádku "obchodní lodi" jejíž náhlad jsme zkonfiskovali.
Asasinace nekromanta proběhla jako útok ze zálohy (z tajné chodby) a jednalo se o bleskovou elegantní akci.
3.5.2021 11:52 - KDolecek
Už je to hodně let co jsem uprostřed počítání dmg zapomněl to první číslo, protože jsem házel tolika kostkami.
6.5.2021 21:47 - Log 1=0
Našel jsem dobrodružství, které jsem kdysi vymyslel, ale nehrál. Klasický dungeon plný pastí a podobných radostí života. Chtěl by se do něj někdo podívat?
6.5.2021 21:49 - Tarfill
Kdy?
6.5.2021 21:56 - KDolecek
Sure. DnD?
6.5.2021 21:56 - Log 1=0
Ideálně příští týden, ale dá se domluvit i jiný termín.
EDIT: KDoleček: jj.
6.5.2021 22:16 - KDolecek
Já bych si klidně zahrál, takže mne můžeš počítat jako zájemce, ale kdyby se objevili jiní, kteří třeba nemají teď tolik příležitost si zahrát, tak jim klidně přenechám místo.
6.5.2021 22:39 - krytah
Hmm, rád bych se přidal, ale záleží kdy.
7.5.2021 06:59 - Necromancer
Čas? Level? Náročnost?
7.5.2021 10:55 - RoVan
Log: A zrovna dungeon bych si rád zahrál, sbalím desti sáhovou tyč a vyrazím.
7.5.2021 19:28 - Log 1=0
Čas? Začal bych ideálně někdy kolem půl třetí, ale dá se s tím hýbat.
Level 3-4 podle toho, kolkk hráčů nakonec bude.
Náročnost? Nevím, ještě jsem to nerál...
7.5.2021 20:54 - KDolecek
Sobota/Neděle?
7.5.2021 21:01 - Log 1=0
Vlastně jedno, o fousek sobota, ale když vy ostatní řeknete radši neděle, já řeknu jen OK.
7.5.2021 21:05 - KDolecek
Za mne obojí ok
8.5.2021 14:56 - shari
Trochu se zpožděním přidávám záznam z Naokiho hry z 1.5.2021:
https://www.youtube.com/watch?v=VySd5e6-GQI
8.5.2021 15:45 - KDolecek
Tvrzení "ty se ani Gedovi nechtělo zabíjet" považuji za pomluvu. Volkan zavelel, že dáme přednost skrytu lesa a Ged jej poslechl, ale předtím byl naopak velmi připraven na eventualitu TPK skupiny civilistů.
8.5.2021 16:02 - sirien
Zní jako fun hra :)
8.5.2021 16:11 - shari
KDolecek píše:
Volkan zavelel

Pardon, na ten rozkaz jsem zapomněla.
8.5.2021 17:29 - RoVan
Shari: "seslala jsem na ně takové drobné ledové krupobití... " pure gold :D

Log: So/Ne taky nemám preference.

Když už Shari kreslí a dělá záznamy a Log píše flavor texty, protože by měly jít autority příkladem, tak tu hodím i něco od Volkana.

Volkan z Oblačných pramenů píše:

Písně o lidské válce

- Jaro domova -
Oblaka páry
vystupují ze země
v lázních domova

- Léto -
Cinká smích sklenic,
dolévají poháry -
až přetečou v hněv

- Podzim -
Mračna krkavců
vrhají stín na domov
zbrocený krví

- Zima -
Pod sněhem hora
dříme a sbírá síly
pak chrlí oheň

- Jaro válek -
Sníh z hory taje
Zpěv slavíků se nese
nad horou z kostí
8.5.2021 17:41 - krytah
Log 1=0: Já bych taky radši neděli.
8.5.2021 18:14 - Log 1=0
Krytah: Taky? Ale OK.

Zatím tedy So 15. 5. 14:30
Vedu já, tedy Log 1 = 0

Hrají:
KDoleček
RoVan
Krytah

Někdo další? Místa ještě jsou.
EDIT: Změněno datum.
8.5.2021 18:32 - KDolecek
Kolik času si vyhradit na dobrodružství a případnou diskuzi potom?
8.5.2021 18:50 - Log 1=0
Já to fakt nemám ozkoušené, takže raději větší rezervu, kdyby ta byl nějaký zásek.
8.5.2021 19:29 - krytah
Log 1=0: Měl jsem dojem, že jsi psal, že spíš sobota, ael když se rozhodneme na neděli tak neděle. Možná jsem se přehlédl.
Každopádně sobotu můžu, neděli ještě nemůžu potvrdit.
8.5.2021 19:47 - Log 1=0
Napsals:
krytah píše:
Log 1=0: Já bych taky radši neděli.


Ale jestli to byl omyl, změním to za sobotu, no problemo, zdá se.
8.5.2021 20:32 - krytah
Oooh, brainfart. Moc se omlouvám, blbá chyba.
Myslel jsem sobotu.
11.5.2021 13:48 - KDolecek
Log 1=0 píše:
Level 3-4 podle toho, kolkk hráčů nakonec bude.

Vybavení asi jen základní?
11.5.2021 19:19 - Log 1=0
Jop, základní, ale když si zpřeházíš zbraně a zbroje tak, aby nebyly výrazně dražší, tak se zlobit nebudu.
11.5.2021 20:00 - krytah
Jaká všechna pravidla jsou povolená? (a můžu si zahrát Goblina artificera? :D)
11.5.2021 20:18 - Log 1=0
Všechna, co jsou česky.
12.5.2021 07:02 - Necromancer
krytah píše:
Jaká všechna pravidla jsou povolená?

Log 1=0 píše:
Všechna, co jsou česky.

Rasu z Vola, Povolání Homebrew, obry z JaD, featy z Xanathara, kouzelný předměty z DMG, vybavení z Tashy...
12.5.2021 16:56 - Log 1=0
Necromancer. Ty chceš taky hrát, nebo jen nezávazně rýpeš?

Předpokládám, že bylo jasné, že míním oficiální zdroje, ne homebrew.
Volo, Xanathar, základní triáda, JaD, Dobrodruhův průvodce, klidně i něco bokem.
Že toho někdo nakombí víc? Toho se nebojím.
12.5.2021 18:07 - RoVan
Jinak jestli nikdo nebude proti, tak mám rozehranou postavu se kterou jsem betatestoval jedno dobrodružství:

Hasan al-Talaal al-Hashim al-Azaad; ( حسن الطلال الهاشم الازاد )

Člověk s tmavou kůží, mystik a učenec z dalekých zemí na jihu dříve velice úspěšný* "kreativní námořní obchodník." Možná mu nebylo do vínku dáno nadání čarovat, ale jsou jiné, racionálnější způsoby jak ohnout svět ve svůj prospěch.


*Hlavně protože peníze nebo život je zkrátka nabídka která se neodmítá
12.5.2021 18:08 - KDolecek
Já si vezmu zase Geda, akorát příjde o levely a vybavení.
14.5.2021 22:48 - Log 1=0
Vzhledem k tomu, že jste jen 3, udělejte si 4 level.
15.5.2021 00:04 - krytah
KDolecek, RoVan: Co budete mít za postavy, ať to můžu nějak doplnit?
15.5.2021 00:08 - KDolecek
Tiefling, bojovník
15.5.2021 00:13 - RoVan
Mno já plánuju vzít Hasana (o tři posty výše), technicky je to:
Člověk / Alchymista - Pyrofor / Námořník - Pirát
15.5.2021 09:45 - krytah
Moje postava bude Graz, Ještěrec, druid/klerik.

Vyrostl v bažinném kmeni Ještěrců, v souladu s přírodou. Kmen se řídil zásadami jako: "Nic nemá přijít nazmar" a "Ber si jen tolik, kolik potřebuješ". Pak ale jednoho dne bažinou prošla karavana a Graz se dozvěděl o okolním světě a jak funguje. Rozhodl se, že by okolní svět mohl benefitovat z jeho přítomnosti více, než jeho rodná bažina.
15.5.2021 13:56 - Jezus
Log 1=0 píše:
Klasický dungeon plný pastí a podobných radostí života.


... a skupina nemá zloděje? Ts, ts, ts... :-D

(Ale tak alespoň že druid/klerik ty pasti alespoň uvidí :-) ).
15.5.2021 14:20 - Log 1=0
Na poslední chvíli se přidává 4 hráč, Sirien.
6.6.2022 21:54 - Log 1=0
Potřebuji trénovat na Gamecon a možná i trochu poladit to dobrodružstvé a postavy, takže vypisuju nový virtuální víkend.

Tažení proti sopečné ježibabě

Jen ti nejlepší bojovníci mohou vést armádu proti nepříteli, jenž nechal už pár zemí lehnout popelem.
Celé kraje už lehly popelem, když jimi prošly vojska Sopečné ježibaby. Ale tohle království se nehodlá dát lacino. Jeho vojska už se začínají chystat na výpravu, aby mohli ohnivé stvůry zničit, sotva překročí hory. A v jeho čele stane samozřejmě výkvět rytířských řádů, skupina odvážných a zkušených bojovníků, kteří jsou víc než schopni čelit nesmírné hrozbě. Dokáží si ale poradit s planoucími vojsky?

Přestože zde postavy povládnou spíše meči než kouzly, je tohle jedno z těch epičtějších fantasy dobrodružství, kde poznáte slasti a strasti nejen vysokých úrovní, ale i velké odpovědnosti. Přece jenom už nejsou jen parta dobrodruhů, jsou velitelé celého vojska.

Jeskyně a draci jsou česká verze Dungeons and Dragons 5E, nejznámějšího stolního RPG na světě. Nejnovější iterace onoho klasického stylu her na hrdiny, na dobrodruhy čelící hrozbám ve fantasy světě plném magie, kteří se z relativně skromných začátků vyšvihnou v legendární hrdiny a hrdinky.

V tomto dobrodružství si budou hráči moci vyzkoušet mnoho mechanik, které jsou v Jeskyních a dracích nové a původní. S ohledem na to, a na vysokou úroveň postav, je určeno zkušeným hráčům Jeskyní a draků a DnD 5E. Budou použity předem připravené postavy.

Termín klidně už tento víkend, ale klidně to budu posouvat, dokud se nesejde dost lidí.
7.6.2022 11:43 - vojta_h3
Tak teoreticky bych se přidal pokud je místo
7.6.2022 11:53 - Selhan
Jestli vyjde termín, kdy budu mít volno (což teda zrovna tenhle ani příští víkend není) tak bych se rád přidal.
7.6.2022 12:00 - sirien
Já bych teoreticky mohl.
7.6.2022 12:34 - Pan Bača
Log 1=0 píše:
a na vysokou úroveň postav,


jak moc vysokou?
7.6.2022 12:41 - Naoki
Rád bych, ale mohu pouze v neděli
7.6.2022 12:43 - sirien
Log hrozil osmnáctkou, ale s jen pár třetinovými sesilateli (zbabělec, nemá rád ohňostroje...)
7.6.2022 15:53 - Tarfill
Logu,
taky bych měl zájem, i když spíše než v odpoledních, radši ve večerních / nočních hodinách.
Tento víkend je mi asi jedno jestli SO nebo NE, 18-19.06 nemohu.
7.6.2022 18:11 - Log 1=0
Tak vidím, že zájem je.
Tento víkend tedy
Sirien
Vojta_h3
Tarfill (večer)
Naoki (v neděli)

Tak zkusíme nahodit konkrétní čas, jestli se všichni vejdeme:
Neděle 18:00
Kolika to vyhovuje?
7.6.2022 19:16 - vojta_h3
No popravdě bych mohl osobně jen v tuhle sobotu, v neděli od 18 mám Descent into Avernus a další víkendy mám dost zaflákané. Pak možná 25.6 ale někdy věčer nejspíš vyzvedávám ségru z koncertu.
7.6.2022 19:27 - Tarfill
Heleď, možná se mi tento víkend nakonec ještě více uvolní a budu moct hrát klidně už od rána... Jak ostatní můžete v čas navržený Logem?
7.6.2022 19:50 - Log 1=0
No mě by se to hodilo spíš dříve. Ale dá se domluvit.

Mimochodem, počítá se s 5 hráči, takže se nebojte ještě hlásit, už máme první kolizi.
9.6.2022 19:18 - Log 1=0
Chtělo by to ještě jednoho člověka.
10.6.2022 08:53 - Selhan
Tak já bych nakonec mohl, původní program mi odpadnul!
10.6.2022 14:42 - Cemi
Kdyby byl ještě někdo potřeba, tak já bych mohla a chtěla. =)
10.6.2022 15:35 - Tarfill
To vypadá na slušnou skupinku... ;-)
Jinak u mě stále platí radši spíš podvečer a večer, než dopoledne apod.
10.6.2022 18:46 - Log 1=0
Takže chápu správně:
Sirien
Cemi
Selhan
Tarfill
Naoki
Neděle 18:30?

Jestli ne, teď je příležitost řvát.
10.6.2022 20:35 - sirien
za mě a Cemi - tenhle týden nám je sobota/neděle dost jedno. Odpoledne je za nás silně preferované (cca 14:00 později), klidně zvládneme hrát do noci.

Postavy máš teda připravené, nebo si je máme udělat sami?
10.6.2022 21:32 - Log 1=0
Postavy jsou připravené a budou součástí testování, takže je dostanete.
10.6.2022 22:36 - Tarfill
Čas můžu klidně i 18:00.
Jakou platformu chceš využít?
10.6.2022 23:03 - sirien
já chci k postavě vlka.
10.6.2022 23:11 - Log 1=0
OK, klidně.
10.6.2022 23:31 - Dukolm
sirien píše:
já chci k postavě vlka.

Toho chce každý, u tebe bych čekal trochu kreativity a třeba válečného jezevčíka :-D
10.6.2022 23:54 - sirien
Píše:
OK, klidně.

Ha! Vidíš, Demonico? Vidíš!?

Dukolm: ale notak, tohle neni test Zapovězenek kde sem trollil s válečnickym hobitem s obouručákem nebo čim sem to tam mával :D
11.6.2022 06:07 - Naoki
potvzruji
11.6.2022 16:48 - Selhan
A kdy teda? Můžu prozatím kdykoli, ale rád bych si na to nastavil upomínku, než se zapomenu u něčeho jiného.
11.6.2022 16:52 - Log 1=0
Začátek Ne 18:00-18:30, ideálně těch 18:00, ale pro tu půlhodinu se nestřílí.
11.6.2022 22:27 - Log 1=0
Btw já jsem zvyklý hrát přes jednu obsjurní kravinu, takže platformu klidně vyberte.
11.6.2022 22:55 - sirien
Navrhuju Jit.si meet (alter google meet nebo ms teams...) + nějakej shared whiteboard... Let's keep it simple, z VTT mám už Pavlovovský vosypky a Discord naposled co sem to zkoušel na hraní měl fakt nesnesitelný škytavky.
11.6.2022 23:46 - Log 1=0
Jitsi znám, jsou OK.
12.6.2022 00:53 - sirien
Možná nám u hry bude zlobit štěně - nejspíš nic tragického co bysme operativně nezvládli, ale jen ať Tě to nepřekvapí :)
12.6.2022 06:09 - Tarfill
Já bych chtěl vyzkoušet Owlbearrodeo, ale pokud to někdo nezná, tak to nemá smysl začínat naslepo.

Vyberte co chcete a pošlete link...
18.6.2022 15:55 - Log 1=0
Tak jsem provedl pár drastických úprav v Tažení proti sopečné ježibabě, takže bych ji rád znovu otestoval.

Nějací zájemci?
18.6.2022 23:36 - RoVan
Já se hlásím, závisí ale určitě na dnu a čase.
18.6.2022 23:44 - sirien
kdybys neměl dost lidí tak klidně zkusím znovu, ale logicky radši dám prostor jiným...
19.6.2022 01:04 - Log 1=0
Bude to o víkendu v den a čas, kdy swe sejde nejvíc lidí.
23.6.2022 14:21 - Jezus
Já bych si zahrál. Záleží, jestli se mi trefíte do volného víkendu :-)
23.6.2022 15:24 - Necromancer
Systém?
23.6.2022 15:27 - Log 1=0
Necromancer:
Detaily jsou zde
23.6.2022 15:50 - Necromancer
Pakliže by to šlo již tento víkend, pak bych si možná zahrál.

Zásadní otázka zní: V kolik a na jak dlouho.
23.6.2022 18:07 - Skrita
Pokud by mi vysel cas, napr. tuto sobotu odpoledne/vecer si rad zahraji.
23.6.2022 18:38 - Log 1=0
Tuto sobotu bohužel nemůžu, ale v neděli odpoledne dejme tomu od 16:00 by to šlo.
Kolik by vás bylo?
Skříťa?
Necromancer?
RoVan?
Jezus?
Sirien?
Potvrďte/vyvraťe (s časem by se dalo případně hnout).
23.6.2022 20:08 - Necromancer
Já nevím, jednak mám odpoledne program (budu učit děcka na farním odpoledni střílet z luku - jako kdybych to sám uměl...), a z toho se možná dostanu domů třeba ve čtyři, v pět.
Potom důležitá věc. Na jak dlouho bys to viděl? Já stěží budu moct hrát do jedenácti, určitě nebudu moct nějak ponocovat. Plus samozřejmě bude to chtít tak hoďku pauzu na večeři... Záleží na ostatních, ale pokud bychom hráli cca od pěti do sedmi, pak půlhoďku pauzu na večeři, a jeli tak do desíti, zvládneme to za čtyři-pět hodin?

Over all, moc rád bych si zahrál, ale zatím je to tak 1/3 že to vyjde... Možná budu dělat náhradníka. ;-D
23.6.2022 22:19 - RoVan
Neděli bohužel beze mě, na sedm jsem se už upsal jinde.
Edit:
Teď se mi vyrojila kupa věcí a hráči mi potvrdili nějaké termíny na živé hraní, takže víkendy do gameconu patrně ezvládám.
24.6.2022 08:34 - Skrita
Neděle mi zatím taky nevychází.
24.6.2022 08:38 - Log 1=0
Aha, takže tento týden to tedy nevyjde.

Co ten další?
24.6.2022 14:58 - Jezus
U mě zatím dobrý :-)
24.6.2022 16:35 - Necromancer
Tak to se omlouvám, prázdninové víkendy (minimálně v červenci) jsou úplně mrtvé.
8.4.2023 17:18 - sirien
Mini-kronika, cca 4-5 cca 4-5h session

Docela bych si s chutí odvedl dobrodružství co jsem (nakonec spolu s Ugym, Shari a Demonicou) připravil na letošní Fokus roll, který se konal minulý týden - tam se to hrálo na 3 herní bloky (cca 3+5+4 hodiny), ale tentokrát bych to rád zkusil v rozšířené verzi (nelimitované turnajovými bloky).

JaD / DnD 5e
- prequel na nižší Úrovni, pak dobrodružství samotné na 4. Úrovni

Příběh se odehrává v pro letošní Fokus Roll vytvořeném světě Stínu a jde v podstatě o McGuffin hunt výpravu do bažin - tj. nějaké twisty, zajímavé prostředí, několik pasáží které mají každá trochu jiný herní styl a důraz.

Dejte vědět kdo byste měl zájem a uvidíme jak se nám podaří dohodnout případně čas a další detaily :)
8.4.2023 18:09 - Naoki
hlásím se :)
8.4.2023 18:59 - Log 1=0
Pro nás to asi nemá moc cenu, co?
8.4.2023 20:10 - Ugy
Log 1=0 Že bysme to sirienovi rozebrali jako kůlničku na dříví?
8.4.2023 22:33 - Necromancer
ten Prequel je One-shot?
8.4.2023 23:29 - sirien
Necromancer: Ano, ale rád bych to pojmul jako součást celé mini-kroniky - tj. stejní hráči, stejné postavy, protože tam jsou nějaké návaznosti, bez kterých to poněkud postrádá smysl.


Log: Well, vzhledem k tomu žes ten příběh už sám vedl na Fokus rollu, tak ne no :)
9.4.2023 10:15 - LokiB
Když by to byl termín , kdy můžu ... Bych si zas DnDcko zahral
9.4.2023 11:18 - Tarfill
Tyo siriene,
kdyby šlo čistě o zájem, tak ten bych rozhodně měl!
Sranda to bude spíš s tím časem...

Nepochopil jsem akorát, jestli to chceš odvést face to face, nebo online...?

Edit:
jo, teď vidím, že je to v sekci "Virtuální... " už mlčím... :)
9.4.2023 11:24 - sirien
Určitě online, proto taky tohle téma :)

Já pak udělám nějaký doodle pro zájemce, ať vidíme časové možnosti. Jak jsem psal, je to tak na 4-5 session.
9.4.2023 11:29 - Tarfill
Pro mě osobně je mnohem lepší rozvrhnout příběh na více sezení, než se omezit pouze na jeden den, to je pak většinou stresující všechno v klidu dohrát a užít si to...
9.4.2023 12:04 - Loddfafni
Pokud bys byl ochoten přijmout neznámého člověka a pokročilého nováčka, tak já bych měl také zájem.
9.4.2023 16:15 - sirien
Loddfafni: jo, asi by neměl bejt problém :)
9.4.2023 19:56 - LokiB
Tak si me dej pls do doodle
9.4.2023 20:15 - Necromancer
sirien: Ono jako ptám se proto, že jeden takový blok najdu relativně snadno, ale čtyři nebo pět už tolik ne. Tak právě kvůli kontinualitě bych radši do prologu, a pak nenápadně zmizet z příběhu, ideálně heroicko-tragicko zemřít. :-D
10.4.2023 12:34 - sirien
XXXXXXXX

(snad to bude fungovat, od posledně co sem tam byl to zas celý překopali :D )

EDIT: samozřejmě nefungovalo /EDIT

Já bych měl mít volno vcelku kdykoliv, problematický sou pro mě čtvrtky kdy mám volnej jen každej druhej. Ty časy jsou daný orientačně, prostě obecně dny po večerech, o víkendu sem přihodil i odpoledne.
10.4.2023 13:25 - Naoki
hmm ne, umožňuje to vybrat pouze jednu možnost a ta potom zmizí (funguje to tedy spíš jako calendly)
10.4.2023 13:30 - Tarfill
Akorat jsem chtěl říct, že vůbec nevím, jak se to sirienovi zobrazí, protože mi to háže nějaký zvěrstva a skrz ty pitomý reklamy nevím, jestli jsem to udělal dobře...
10.4.2023 13:49 - sirien
zjebaný high tech řešení.

TADY TAHLE TABULKA.
11.4.2023 20:10 - Tarfill
Tak co koukám, zatím překryv časů nic moc... možná by stálo za to doplnit jiné hráče, aby byla šance na souhru větší...
11.4.2023 21:51 - sirien
jj, jen já teď trochu cestuju sem a tam tak se k tomu asi dostanu až zítra /pozítří
18.4.2023 22:15 - sirien
Well... Ve čtyřech sme schopný se sejít po sobotách podle všeho. Ale asi by to chtělo ještě tak jednoho dva další lidi, tak jestli tu neni nikdo další tak se pudu poptat někde ve vzdálenějších krajích :)
19.4.2023 19:11 - Necromancer
V tomhle času bych to taky zvládal, ale jenom asi dvakrát do měsíce...
21.4.2023 11:14 - Skrita
Jsme dva a rádi by jsme se přidali. Sobota by měla být ok, ale dopíšeme se do tabulky.

Jen specifiky tuto sobotu nevím od kolika můžu neboť vymalovavam.
21.4.2023 15:02 - sirien
Necromancer: to je bojim se už trochu moc omezující, protože pokud se zvládáme sejít jen na sobotu, ještě navíc to nevyjde vždycky tak kdyby se do toho přimíchalo to že někdo může stabilně jen dvakrát do měsíce, tak bysme skončili s tim že bysme hráli jednou za měsíc a to mi už zase přijde moc málo. Počítám s tím, že některé soboty odpadnou a s tím že se někde hráči rozjedou víc a zdrží se dýl, ale i tak bych to rád měl dohrané před létem. Určitě to ale neni poslední hraní takhle, naopak bych rád výhledově jel podobné mini-kromiky pravidelnějc, tak to s tebou i Tarfillem snad vyjde někdy jindy :)


Skrita: cool cool! Pošli mi pls vaše Discord IDčka. Popř. mě rovnou propingněte, sirien#2387 Loki: hmh. A koukám, že tvoje taky nemám.

Tuhle sobotu už hraní moc nevidim, je to dost last moment - ale kdyby to vyšlo, tak bysme se mohli potkat třeba na dvě hoďky k ujasnění světa a domluvení postav atp. Příští týden (29.) bych to ale už viděl herně :)

Loddfafni: dtto s tím Discordem pls :)
21.4.2023 15:11 - LokiB
sirien: poslal jsem. takhle narychlo to na zítra přes den nedám, jdu na celodenní výlet. nevím jak třeba pak večer, to bych se třeba připojil.

případně příští sobotu 29.4., když si potvrdíme včas, si to zabookuju
9.8.2023 21:25 - Log 1=0
Docela bych si zahrál jedno menší (snad) dobrodružství pro 2 level v JaD.
O termíinu ještě nemám představu, klidně už tenhle týden, ale chápu, že to je asi moc brzo, takže bych se klidně přizpůsobil možnostem zájemců.
Pokud se nějací najdou a 2. není pod místní úroveň.
9.8.2023 21:30 - RoVan
Log: jestli to nebude už tento týden (to je fakt brzy), tak bych si rád zahrál.
12.8.2023 13:16 - Necromancer
Mohly bych buď v pondělí neboStředa-pátek večer.
12.8.2023 14:24 - Log 1=0
No, teoreticky by se dal domluvit i všední den večer, pokud by byl dostatečný zájem.
Což zatím tedy nevypadá, ale uvidíme.
12.8.2023 15:16 - sirien
Pro mě to těmhle týden není moc reálný - kdyby se hrálo někdy za 2 týdny tak bych zvládal.

BTW ten replay Fokus rollu před létem nakonec nevyšel, zkusil bych tomu dát ještě jednu šanci teď od konce léta do října pokud se sejdou hráči.
14.8.2023 20:41 - Loddfafni
Já můžu víceméně kdykoli, potřeboval bych to ale pochopitelně vědět alespoň trochu dopředu
17.8.2023 22:40 - Log 1=0
Protože tu je alespoň nějaký obecný zájem, hodím sem hlasování o termínu, a snad se nějaký najde. Samozřejmě, místa ještě jsou, kdyby se chtěl přidat ještě někdo.
https://www.srazovnik.cz/aaa994ec57-online-hrani-logova-oneshotu
18.8.2023 02:42 - Naoki
planovany zacatek a konec hry?
18.8.2023 08:14 - Log 1=0
Za mě by bylo ideální od 18:00 ve všední den, nebo 14:00 o víkendu, ale dá se s tím hýbat podle potřeb ostatních, v ty všední dny asi jen nahoru, víkend oběma směry.
21.8.2023 22:33 - Log 1=0
Tak jsem se taky doplnil do té tabulky, alespoň kde jsem si jistý.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.55797004699707 secREMOTE_IP: 44.195.23.152