Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
27.11.2020 12:55 - sirien
Nachtrose: prosimtě vůbec to neřeš, jakoby to bylo DnD, úplně na blind v pohodě.

Jinak abych předešel zmatkům jdu radši aktualizovat záhlaví.
28.11.2020 17:45 - sirien
Jezus, RoVan, Hroch, Nacht: organizační poznámky - šel bych přes Google Meet. Zítra někdy před 13h založim konferenci a pošlu vám tu pozvánky via PM, to je asi nejjednodušší postup.

Prošel sem si znovu příběh a dospěl sem k závěru, že žádný VTT fakt nepotřebujeme. Na náčrtky nám bohatě vystačí AWW app (jednoduchej sdílenej white board - žádný koniny, prostě přímočarej white board, that's it)

Ke hře budete potřebovat nějakej papír/charsheet (klidně papírovej) a kostky (klidně fyzický) - sem úplně v pohodě s tim, že si hodíte kostkama u sebe na stole a řeknete mi výsledek (popravdě to preferuju).
29.11.2020 20:41 - sirien
Well - tak dnešní hra probíhala pro mě velmi zábavně a suprově... až do toho poněkud brutálního TPKčka.

Každopádně moc díky za hru a jak jsem říkal - ocením (klidně soukromě v PM / chatu) jakýkoliv feedback jak k příběhu tak k vedení hry, cokoliv vás napadne od věcných poznámek až po dojmy. Doufám, že i přes poněkud krutý závěr vás hra bavila a neděle nelitujete :)


Log, Ugy: Ohledně příštího týdne... máme tam tak 2-3 volná místa, nicméně tenhle příběh budu muset přes týden vymyslet, takže si možná klidně řekněte o jaké období / téma / stranu stojíte (note: Disney Wars neuznávám a post-Empire EU lore taky až tak moc ne).
29.11.2020 21:05 - Log 1=0
Já SW lore znám velmi povrchně, takže počítám s nějakou Luke-like naivní a neznalou postavou. Ale i tak bych rád něco z období epizod IIIIII nebo IVVVI, které jsem alespoň viděl, což se o seriálech, komiksech a knížkách říct nedá.
29.11.2020 21:15 - Jezus
Epizoda patnáct? Nebo máš zaseklou klávesnici? :-) Edit: Ajo, tobě jen nefunguje mezerník :-)
30.11.2020 17:39 - Gediman
Sirien: Máš nějaký zápis z Noci goblinů? Hned ho nepotřebuji, zajímalo by mě potom srování s Nocí goblinů ve Voidu.
30.11.2020 18:35 - sirien
Nemám a popravdě nevim jestli budu mít teď někdy na sepsání nějakého podrobnějšího zápisu úplně čas - pokud Tě ale zajímá "strohý" průběh některých momentů tak to bych asi případně shrnout zvládnul.
30.11.2020 19:55 - Gediman
Btw, a používali jste tedy předpřipravené postavy? Ty z té Noci goblinů?
30.11.2020 20:07 - sirien
nope, zneužil sem příležitosti a nechal sem hráče ať si postavy vytvoří sami přesně podle postupu "rychlé tvorby", který jsme napsali pro JaD. Složení skupiny ale vyšlo poměrně tradičně:
- člověk bojovník
- člověk tulák
- člověk alchymista
- drakorozený klerik (inkvizitor)
30.11.2020 20:12 - Gediman
Hm, dobré vědět.

Protože koukám, že ty ukázkové postavy po konverzi do Voidu jsou strašně under-powered. I jako startovní postavy...
30.11.2020 20:19 - Log 1=0
sirien píše:
- člověk alchymista

Co prosím?
Kdo ho hrál?
Jak fungoval?
30.11.2020 20:39 - sirien
co píšu
RoVan
...tak-nějak-ish.

Problém je že na 1. Úrovni má jen 1 použití truhly, což se v Noci Goblinů prostě moc neuplatní.
- v bojových scénách fungoval docela dobře mi přišlo - dost HP, relativně rozumný OČ, s Obratností i rozumný útoky a zranění.
- co do dovedností a arkáních věcí v pohodě zastoupil kouzelníka
- 1 použití truhly (resp. teoreticky max. 2 pokud by postavy dali Dlouhej odpočinek, což ale spíš nedaj) nebylo adekvátní náhradou kouzelníka/čaroděje a jejich 2 kouzel 1. Stupně (zejména něco vysoce taktického nebo plošně-efektového jako Hořící ruce) (na druhou stranu zase viz výše byl minimálně na lvl 1 rozumná bojová postava a reálně se dobře uplatnil při Nájezdu, v Kovárně i v Hrobce, což by u kouzelníka a čaroděje asi neplatilo).

Osobně bych zauvažoval o rozšíření položek Truhly (popř. klidně adekvátně i seznamu vybavení) o nějaké "taktické" položky - např. dýmovnici.


Jakože detaly k věci asi musí napsat RoVan, za mě jako DMa fungoval - jak moc to můžu posoudit - dobře.
30.11.2020 22:20 - RoVan
Log:

Sirien to shrnul docela hezky, první úroveň je docela špatně hodnotitelná, postavy se většinou dají dokupy co do použitelnosti až kolem třetí úrovně. Moje dojmy jsou:

- Jedno použití truhy na první úrovni je dost svazující (ono otázka jestli by nešlo třeba implementovat něco obdobného jako u kouzelníka a mít možnost třeba část použití obnovit i u krátkého odpočinku)
- Sice jsem se k tomu nedostal, ale zvážil bych jestli by nemohl být alchymista zdatný ve vrhání věcí, které vytáhne z truhly (voda sfér/al oheň/kyselina)
- původně jsem nad tím uvažoval právě tak, že alchymista nevyváží sesilatele (absencí at-will a plošných efektů) na drhuhé straně to vynahradí v boji a ověření dovedností


A ano, fungoval moc dobře*, můj dojem je, že půjde moc hezky hrát jako opravdu adventuring character (oproti DrDo) a jestli někdy budu mít možnost, tak bych si ho rád zahrál na vyšší úrovni, nebo -a to bych preferoval- v kampani.

*jenom dodám, že v hrobce jsem se moc neiplatnil - protože kostky :-)
30.11.2020 22:48 - Log 1=0
Obnovení části použití po krátkém odpočinku dostane na 5. levelu.
Zdatný s těmi věcmi je, minimálně ve verzi, která je aktuálně v materiálech pro JaD, tu verzi na Blogu jsem už neaktualizoval dost dlouho, tu z webu Mytága ani nemůžu.
Každopádně díky.
30.11.2020 22:59 - sirien
Log 1=0 píše:
Zdatný s těmi věcmi je

ne neni - viz nedávná diskuse o tom jak se vlastně hodnotí zásah flakónkem - jak při hození (na dálku) tak při chrstnutí (na blízko) jde o improvizovanou zbraň, s níž není by default Zdatný nikdo. Dát Alchymistovi specifickou zdatnost právě s flakónky které pro něj tímto přestanou být improvizovanými zbraněmi (aby mohl všechny ty z truhly vytažené věci použít se Zdatností k Útoku), by nebylo od věci (skoro se mi zdá, že si to tak myslel, jen to uteklo mezi řádky)

Ta použití truhly bohužel nejde zvýšit (na vyšších levelech to je zdroj pro tahání docela drsnějších věcí než jsou položky ze základního seznamu vybavení...), ale myslím že dát mu tu možnost refreshnout alespoň jedno použití Truhly s Krátkým odpočinkem by nebylo od věci - v Noci Giblinů by to myslím bylo docela cítit, protože na nižších levelech by se z toho stala encounter power namísto daily power, což jakože spíš chceš, protože na těch nižších levelech ty věci co tahá stejně nejsou tak drsný - a na vyšších se to jedno obnovení za krátkej odpočinek ztratí.
30.11.2020 23:10 - Log 1=0
Wurmf.
Last edit 17. October píše:
Jako akci můžeš takový předmět vytáhnout a použít. Při tom zvol, jaký předmět z následujícího seznamu jsi vlastně vytáhl: Alchymický oheň, kyselina, základní jed, voda sfér, protijed, léčivý lektvar, léčitelská souprava. Voda sfér se chová stejně jako svěcená voda, ale její moc pochází ze znalosti fungování sfér a nikoli božského požehnání. Popis těchto předmětů najdeš v Příručce hráče v páté kapitole Vybavení, sekce Výbava dobrodruhů. Pokud použití předmětu zahrnuje hod na útok či ověření vlastností, považuješ se za zdatného s tímto nástrojem či improvizovanou zbraní.
30.11.2020 23:15 - sirien
Aha; bohužel kapitolu 4 jsme vůbec neotevřeli, protože jsme jeli lvl 1 tak jsme vytvořili postavy jen podle kapitoly 2 - a do té se tenhle detail zjevně nějak opomněl propsat :/ . Du to napravit.
2.12.2020 08:04 - Necromancer
Jo a mimochodem, jak hra dopadla?
-zachránili tu holku?
-zabránili vzestupu démona?
- rozprášili gobliní kmen?
2.12.2020 09:59 - Jezus
Třemi písmeny - T.P.K. :-D
2.12.2020 21:16 - Gediman
Tak Noc Goblinů zatím plánuji na tento pátek, od 19:00.
Postavy budou samozřejmě předpřipravené.

Měl by tedy někdo zájem?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10741090774536 secREMOTE_IP: 3.238.228.191