Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
6.2.2021 16:19 - sirien
Zahrát si s Tebou chtěl i Necromancer. Naoki žije v Tokiu, což je tuším... +8h?
6.2.2021 16:26 - Tarfill
Jo to vim, ale Necromant uvedl, že mu můj časový rozptyl nevyhovuje...
6.2.2021 17:39 - Nachtrose
Tarfill píše:
Tak jo, Nachte, Shari, beru na vědomí Váš zájem a až přijde správný čas, ozvu se. Btw: jde Vám o to si něco zahrát, nebo chcete vyloženě to Zrcadlo? Protože bych možná nabídnul i jiný příběh...


Tak za mne na Zrcadle vyloženě netrvám.

A teda budu odpovídat i za cizí, ale co se Naokiho týče, zřejmě to nebude jednoduché vstávat ve 2(4) ráno, hrát a pak jít ještě do práce...
6.2.2021 18:28 - Tarfill
...což by ale neplatilo třeba v pátek...
6.2.2021 18:34 - Necromancer
Chápu to dobře, že já jsem už definitivně mimo?
6.2.2021 18:36 - Nachtrose
Tarfill píše:
...což by ale neplatilo třeba v pátek...


hele... nevím. Záleží asi i přesně co Naoki dělá, ale vzhledem k tomu, že v Japonsku je i škola 6 dní v týdnu, růžově bych to neviděl.
6.2.2021 20:24 - shari
Tarfill píše:
Tak jo, Nachte, Shari, beru na vědomí Váš zájem a až přijde správný čas, ozvu se. Btw: jde Vám o to si něco zahrát, nebo chcete vyloženě to Zrcadlo? Protože bych možná nabídnul i jiný příběh...

Úplně nejraději bych si odehrála nějaké místní publikované dobrodružství, abych si ho pak mohla přečíst a zjistit, jak se mi hrálo v porovnání s tím, co je napsané. Do toho se počítají i případná dobrodružství, která by ses chystal publikovat.
Ale pokud bys měl nějaký sice nepublikovaný, ale fakt one-shot, tak bych si to taky zahrála, pokud bych mohla zkusit nějaký obor z JaD. :)
6.2.2021 20:43 - Tarfill
Shari, beru na vědomí. Obor z JaD nebude problém, spíš jak jsem řekl, bude třeba počítat s tím, že mám příběhy většinou delší než na čtyři pět hodin (pokud z nějakého důvodu nenastane nějaké TPK) ;-)
6.2.2021 22:22 - sirien
Si kdyžtak řekni který - oproti té test verzi před rokem jsme některé dost upravili.
7.2.2021 02:14 - Naoki
19:30 až 22:30 českého času v týdnu je pro mě nemožné
11.2.2021 19:32 - sirien
jen tak mimochodem bych rád poznamenal, že se sobotou počítám...
11.2.2021 19:47 - Log 1=0
Já taky.
11.2.2021 22:26 - Demonica
Já taky.
11.2.2021 22:43 - Dukolm
Taky
12.2.2021 08:42 - Naoki
idem (to the best of my waking power)
12.2.2021 09:35 - Nachtrose
Count me in!

( a jelikoz budu tentokrate na dobrym netu, tak si to snad i uziju O:-) )
12.2.2021 10:12 - Dukolm
Tyhle archetypy jsme nehrál a klidně zkusil
Lurk
Hound

Sekundární volby:
Whisperer (Taky zajíkavá volba)
Leech (Pokud by ho nikdo nehrál tak bych si si ho klidně vzal, ale jinak rád přenechám)
Slide (taky by šel)

Spider (u toho mi příjde že na jednorázovou hru s minimem dowtime nemusí vyiniknout)

sirien tušíš počáteční podmínky postav jestli začínáme na začátku nebo už trochu pokročilý?
12.2.2021 10:37 - Corny
Dukolm: Sice se mě to zas tolik netýká (zahrál bych si rád, ale už vás je hodně, tak nanejvýš někdy v budoucnu), a snad nepřekročím nějakou hranici (samozřejmě nechci lézt sirienovi ani ostatním do zelí)...,
ale dovolím si poznamenat jako radu, že Blades playbooky jsou hooooodně soft archetypy. Vzhledem k tomu, že se skoro nemusíš vázat na ability, co má ten který playbook a můžeš si libovolně brát ability z jiných playbooků (Blades ani nemá tu pevnou startovací abilitu, jako třeba S&V; přičemž na playbooku jsou sice "jen" tři veteran ability, ale John opakovaně zdůrazňuje, že to je jen soft omezení s tím, že kdyby si někdo chtěl brát těch veteranů víc, tak klidně může, jen by se měl zamyslet nad tím, jestli pak pro něj není jiný playbook vhodnější), tak tě playbooky v podstatě zavazují jen k tomu 1) Jak expíš (což tě ve oneshotu asi nemusí tolik zajímat, ale i kdyby zajímalo, tak "You addressed a challenge with calculation or conspiracy" není ani do oneshotu marné; 2) Jaký máš kontakty (což tě stejně asi u oneshotu tolik nezajímá); 3) Jaký máš výjimečný předměty (který má Spider docela užitečný i do oneshotu) a tedy ještě 4) v čem máš na začátku tečky (study a consort, což úplně zbytečné není).

Tím chci jen říct, že si klidně můžeš vzít Spidera kvůli tomu, že ti připadá cool a chceš být mastermind, vezmeš si s tím třeba Foresight (který i ve oneshotu klidně využiješ) a pak si nabereš ability z jiných playbooků, který ti na tenhle styl sezení víc sedí a máš pocit, že je víc využiješ. Jen aby se někdo zkrátka nebál si vzít i zdánlivě neoptimální postavu.
12.2.2021 10:51 - Dukolm
Corny ono spíš je to o tom že bych si ho radši zahrál v delší kampani než oneshotu. Takže dám přednost jiným věcem co jsem ještě nehrál z těch Archetypu.
12.2.2021 10:59 - Corny
Jo, samozřejmě v pohodě ;) Já to jen myslel jako povzbuzení, aby si třeba někdo neřekl "Rád bych si zahrál Spidera, ale většinu těch dovedností bych asi teď nepoužil".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086084842681885 secREMOTE_IP: 54.196.27.122