Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
14.3.2021 18:01 - Nachtrose
shari: datum mi je v podstate jedno, jenom bych potřeboval začínat nejdříve tak ve 14h, což vím, že to komplikuje trochu hraní Naokimu.
14.3.2021 21:50 - shari
OK, takže...

Kdy: sobota 27.3. od 14:00 (cca 4-5 hodin)
Co: Slunovrat v Udenveldu - vytvořte si postavy v D&D 5e na 2. levelu (PHB rasy, žádné featy, všechna povolání+obory)*
Kdo: Naoki, Sirien, Log, Nachtrose, Dukolm

Souhlas?


* EDIT: rasy a povolání z JaD jsou též povolené
14.3.2021 22:31 - Nachtrose
Za mne dobrý.
Jen jedna logistická: co budeme používat po SW stránce?
15.3.2021 00:15 - sirien
Na tenhle měsíc mám poruce placenou verzi Zoom, funguje výborně.

Jinak ok, 27. by pro mě mělo být ok.

Něco, co byh měl vědět o Undenveldu nebo čemkoliv jinym (s tím, že to slovo vidím dneska poprvé)?
15.3.2021 01:08 - Naoki
OK i za mě
15.3.2021 08:28 - Dukolm
Dukolm teď kostku sleduje dost omezeně ně, 27. 3. by šlo do té doby snad už budu zdravý.
15.3.2021 13:12 - Nachtrose
Dukolm: snad Te neskolila corona? Kazdopadne bez ohledu na to, co to je, preju brzke uzdraveni.

Jinak premyslim nad tim, jak moc experimentalne/"proti typu" to chci vlastne hrat :-)
15.3.2021 13:57 - shari
sirien píše:
Na tenhle měsíc mám poruce placenou verzi Zoom, funguje výborně.

Je na to potřeba appka, nebo to funguje přes prohlížeč?

sirien píše:
Něco, co byh měl vědět o Undenveldu nebo čemkoliv jinym (s tím, že to slovo vidím dneska poprvé)?

Udenveld je město na soutoku dvou řek, přičemž na jedné z nich ke kus proti proudu starodávná obří přehrada.
Je období zimního slunovratu, takže je zima. Ale je to jen pár desítek km od moře, takže je to taková ta hnusná, mlhavá, kolem-nuly deštivá zima. -> Vaše postavy nejsou idioti, takže do startovního vybavení máte zdarma zimní oblečení.
Začínáte jako doprovod malé karavany (3 vozy a bard na oslu), která se do tohoto města chystá na slavnosti slunovratu.
15.3.2021 14:16 - sirien
Shari: funguje to i přes prohlížeč (nabídne Ti to že máš stáhnout appku a tváří se to, že musíš, ale když to odmítneš, tak se to normálně připojí). Ale má to i desktop a mobile appku. Funguje to velmi dobře přes všechna rozhranní (přes appku to má nějaké věci navíc, ty ale nejsou pro hraní moc relevantní, jsou spíš pro profi meetingy, workshopy atp.)
15.3.2021 14:56 - Naoki
není přes appku i annotate funkce? ta by se na hraní dost hodila
15.3.2021 15:06 - sirien
(annotate = whiteboard) To funguje i přes web rozhranní ne?
15.3.2021 18:59 - shari
sirien: pokud koukám správně, tak když to budeš hostovat, můžem se my ostatní připojit free. Tak bych zkusila ten Zoom a kdyby to nevyšlo, tak Google Meets.
15.3.2021 19:10 - sirien
Shari: koukáš a skutečně to tak je. Dokonce můžu meeting založit předem (teď) a můžete se k němu pak připojit nezávisle na mě (tj. např. ještě dřív než se připojim já).
16.3.2021 23:56 - Nachtrose
Ciste ze zvedavosti: jak moc dulezite je, aby se postavy (ne)znaly?
17.3.2021 06:59 - shari
Nacht: budete spolu potřebovat spolupracovat v rámci one-shotu. Minimálně jste se poznali během posledního cca týdne, kdy jste spolu cestovali. Ideálně si připravte cca 30vteřinové představení postavy - jak vypadá (ošuntěle, nóbl, zcestovatele,...) a základní rysy, co se stihly projevit.

Jo, vidíš, na to jsem zapomněla: můžete používat i rasy a povolání z JaD, pokud k nim máte přístup.
17.3.2021 07:21 - Nachtrose
Mne aktualne nejvice chybi "variant human" :-D
A teda vyrazne se ve mne pere chut experimentovat a touha optimalizovat alespon trochu.
17.3.2021 11:59 - sirien
Ještě chvíli se budete rozmýšlet a začnu navrhovat věci. Jako třeba:
- pojďme všichni hrát elfy.
- pojďme všichni hrát nesesilatele.
- pojďme všichni hrát pouze postavy spojené s církví (V JaD na to jsou i dvě Společná zázemí btw)
- pojďme všichni hrát rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne
17.3.2021 12:07 - Naoki
Píše:
...vše výše zmíněné dohromady a je jedno jak toho probohy kdo dosáhne

Já jsem pro :D to zní jako dost fun challenge
17.3.2021 12:14 - Nachtrose
sirien píše:
- pojďme všichni hrát rasu co nedává žádný bonus k hlavním Vlastnostem povolání


Hele, tohle presne mi prave vychazi, jenze ma gamisticka stranka pri pomysleni na to, ze by zacinala s 15/+2 nekde v rohu jeci schoulena do fetalni pozice...
17.3.2021 12:20 - sirien
...Pojďme hrát postavy co mají staty 13 13 13 12 12 12.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089012145996094 secREMOTE_IP: 44.220.41.140