Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
18.3.2021 11:40 - Jezus
On ten elfí barbar není až takový nesmysl. Obratnost se hodí i tak - zejména na nižších úrovních je dobré tankovat i skrze OČ, nejen životy ;-)

Ale samozřejmě to je poměrně daleko optimu - tomu by byl možná blíž i barbarský pulčík (pořízek) :-D

V tomhle modu ovšem navrhovaného černokněžníka jedině jako půl-orka, ne? :-)
18.3.2021 11:57 - Dukolm
Jako já jsme v DnD jen občasný hráč a jestli plánujete jet experiment co popsal Sirien tak to spíš přenechám místo jinému hráči.
18.3.2021 12:05 - Nachtrose
Dukolm píše:
Jako já jsme v DnD jen občasný hráč a jestli plánujete jet experiment co popsal Sirien tak to spíš přenechám místo jinému hráči.


Jediny experiment, ktery planuju ja, je podle pravidel co napsala Shari a podle tohoho, co si sam urcim.
18.3.2021 13:31 - York
Necromancer píše:
protož bojoník může být i přez* obratnost, a tu mají elfové +2.

*Btw, tady je z nebo s?


"S", tj. "přes obratnost".
18.3.2021 15:43 - sirien
Dukolm: já bych to ani hrát nechtěl, spíš tak trolluju když sem tak sledoval to Nachtovo rozhodování se co vlastně hrát :D

Plus sem si řikal že to možmá pošťouchne ostatní napsat co by chtěli hrát, protože se sám nějak nemůžu rozhodnout.
18.3.2021 16:48 - Nachtrose
sirien píše:
když sem tak sledoval to Nachtovo rozhodování se co vlastně hrát :D


Ja porad jeste nejsem rozhodnutej, planuju tomu venovat pristi tyden. Ale rikal jsem si, proc nezkusit neco, co bezne nehravam. Nebo spis vubec. Treba Barda. Trpaslika. Ale 15/+2 na charisma asi vazne nevydejcham :-D
18.3.2021 16:56 - shari
Nachtrose píše:
Treba Barda. Trpaslika.

Go for it! :)
18.3.2021 22:21 - Nachtrose
shari: já si nemůžu pomoci, ale mě třeba strašně evokuje nějaké trpasličí doly třeba i tohle :-)
18.3.2021 22:33 - LokiB
Jsem se na elfi verici barbary tesil :(
18.3.2021 22:38 - Log 1=0
17, 16, 15, 11, 10, 7, přísahám při Panně modré a vítězící. Věříš mi, Shari?

Jinak pokud někteří váhají nad trpaslíky, tak ať už je to posune jedním nebo druhým směrem nebo vůbec, já do něj jdu.
18.3.2021 22:46 - sirien
To jako budeme nahazovat? Vážně?

Takže Log hraje trpasličího černokněžníka?
Nachtrose trpasličího barda?
Dukolm zkusí trpasličího JaD alchymistu?

Co za trpaslíky zbejvá na mě a na Naokiho? Tulák a Bojovník?


EDIT: hm... trpasličí tulák...
18.3.2021 22:48 - Dukolm
O trpaslíkovy jsme taky uvažoval, vzít si trpaslíka druida ale byl to jen prvotní nápad zkusit si ho i na nižším levlu než na 16 jak při první hře 5e.
18.3.2021 23:46 - Nachtrose
sirien píše:
To jako budeme nahazovat? Vážně?


Za sebe si jsem poměrně jist, že bych dopadnul výrazne hůř než s Fixed Array :-D

Ale ok, i commit, dwarven bard it is.
19.3.2021 01:08 - Naoki
Dwarven party it is then.
Já si jdu betatestovat svůj výtvor - trpaslík kazatel

EDIT: teda, jak moc vážná hra to má být? mohl bych si vzít něco, co nikdo neočekává
19.3.2021 06:53 - shari
sirien píše:
To jako budeme nahazovat? Vážně?

WUT? Počítala jsem s tím, že při nemožnosti osobního setkání je defaultní možnost Point Buy. Takže vás poprosím o Point Buy nebo Standard Array.

Naoki píše:
EDIT: teda, jak moc vážná hra to má být? mohl bych si vzít něco, co nikdo neočekává

Super vážné to nebude, (i když pokud chcete může být), ale není to vytvořené ani jako komedie. Takže postavy s neobvyklou kombinací Rasy+Povolání+Zázemí jsou vítány, ale prosím, vyrobte si něco, s čím se dá mluvit.

Naoki píše:
trpaslík kazatel

Pro zjednodušení v tom světě existují "Bohové Světla" a "Bohové Temnoty", specifická jména nemají. Klidně mi napiš zprávu, pokud bys chtěl něco probrat.
19.3.2021 08:07 - Necromancer
V jakém typu světa bude ta kampaň zasazená? Teda pokud se můžu zeptat.
19.3.2021 08:29 - shari
Necromancer:
Bude to one-shot, ne kampaň. Teda alespoň doufám, že to stihnou za jeden den. :)
A typ světa... nejsem si 100% jistá, co tím máš na mysli, je to standardní "středověký fantasy" svět, jen se mi pro účely one-shotu nechce vymýšlet celý panteon bohů.
A oblast, kde se to bude odehrávat, je popsaná zde.
19.3.2021 08:59 - Nachtrose
shari: to je v pohodě, bohové leckdy vznikají zcela spontánně. Nám tak jednou na FreeRPG day hraní vznikl Velkej Svetersön ;-)
19.3.2021 10:48 - Necromancer
shari píše:
A typ světa... nejsem si 100% jistá, co tím máš na mysli, je to standardní "středověký fantasy" svět

Vlastně mě zajímalo hlavně tohle. Ale taky je možné zmínit jak moc magický ten svět je. Ale to asi taky není tak podstatný. Díky
19.3.2021 11:55 - Nachtrose
shari píše:
WUT? Počítala jsem s tím, že při nemožnosti osobního setkání je defaultní možnost Point Buy. Takže vás poprosím o Point Buy nebo Standard Array.


Jinak čistě teoreticky bych mohl udělat třeba Foundry server, kde by si lidi mohli naházet staty veřejně. Kdyby by zájem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085662126541138 secREMOTE_IP: 44.223.94.103