Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
19.3.2021 12:06 - LokiB
:) to mi připomnělo jednu hodně hodně starou hru, která skončila velmi rychle, když jeden hráč přinesl naházenou postavu ... "vy mi moje hezký naházený staty nevěříte, to jako podle vás lžu? tak nazdar" :)
Viva la PointBuy!

Držím palce!
19.3.2021 12:07 - shari
Necro:
Standardní, defaultní D&D magie - existuje, lidi o ní ví, ale i tak jsou kouzla vnímána jako něco "wow, to je cool!" a většina lidí žádné kouzlo nesvede.

Nacht:
Není nutné. Už tak mi připadá, že tu přípravu řešíme víc, než odpovídá samotnému hraní. :D
19.3.2021 12:17 - Nachtrose
shari píše:
Není nutné. Už tak mi připadá, že tu přípravu řešíme víc, než odpovídá samotnému hraní. :D


Tak musíme nějak vyplnit ještě ten týden do hraní ;-)
19.3.2021 12:27 - Naoki
to bychom mohli vyplnit představením postav ať to neděláme během hry :)
19.3.2021 12:43 - Necromancer
shari píše:
"wow, to je cool!"

WoW, začínám litovat že nejsem tak populární, abych si mohl zahrát taky. :-)
19.3.2021 12:44 - Nachtrose
Naoki píše:
to bychom mohli vyplnit představením postav ať to neděláme během hry :)


Tak daleko ještě nejsem :-D
19.3.2021 12:46 - shari
Necromancer píše:
WoW, začínám litovat že nejsem tak populární, abych si mohl zahrát taky. :-)

Ses měl přihlásit, když jsem to vypisovala. Viselo to tam dost dlouho, a pak jsem oslovila ty, kdo se přihlásili. :/
A teď už mám pět hráčů, víc si na jednu hru netroufnu ukočírovat. Zkus to příště, snad tohle nebude poslední hra, co povedu. ;) (i když... to bude i záležet na feedbacku od ostatních)
19.3.2021 13:42 - sirien
chceme si hrát s trpasličíma Rodama a klanama?
19.3.2021 14:42 - todor
Pujde do odposlouchavat jako guest nebo tak neco?
19.3.2021 14:44 - shari
todor píše:
Pujde do odposlouchavat jako guest nebo tak neco?

Ne.
Můžeš se ale domluvit s Necromancerem, sehnat ještě alespoň jednoho hráče a já se pokusím najít vhodný termín pro další hru.
19.3.2021 14:52 - Jezus
Tu sem! :-D

Ne, vážně, rád si zahraju. Už jsem se právě necpal, protože pět hráčů je dost, ale nějaký (nejlépe víkendový) termín se rád přidám.
19.3.2021 15:12 - Naoki
sirien píše:
chceme si hrát s trpasličíma Rodama a klanama?

větší různorodost lepší, ne?
19.3.2021 15:25 - shari
Jezus píše:
ale nějaký (nejlépe víkendový) termín se rád přidám

Tak prozatím mám ve víkendových termínech volno:
20.3. (zítra) - 21.3 (pozítří) - pokud si stihnete vyrobit postavy :D
28.3. (neděle)
celé Velikonoce 2.4. (Velký pátek) - 5.4. (Velikonoční pondělí)
a asi i následující víkendy...
19.3.2021 15:43 - Jezus
Hmm... byla by to trochu výzva, ale na druhé straně vybírám prakticky jen z elfího barbara a půlorčího černokněžníka ;-)

Já bych tenhle víkend tím pádem zvládl (klidně zítra), ale nevím, co ostatní. Nemyslím, že je nutné spěchat, ale kdyby to vyšlo, proč ne?

Ostatní termíny jsou taky v cajku - ono kvůli koroně stejně není moc co dělat. (Velikonoce jsem doufal, že budu na chalupě, ale zatím to nevypadá :-/ ).
19.3.2021 16:15 - todor
shari píše:
Ne.


Hmmm, chtel jsem byl treba i naprosto mute posluchac. Rad bych si poslechl, co zabavnyho a jak budou ostatni hrat.

Jezus píše:
Hmm... byla by to trochu výzva, ale na druhé straně vybírám prakticky jen z elfího barbara a půlorčího černokněžníka ;-)


jo to by byla, protoze DD5 uplne moc nehraju, spis vyjimecne. Tenhle vikend nevim, Velikonconi bych asi dal.
19.3.2021 16:26 - Jezus
To by asi nebyla extra překážka. S tvorbou postavy ti můžu pomoct a na druhý levelu stejně není tak moc schopností. Když vezmeš nějaký jednoduší povolání, neměl by být větší problém...
19.3.2021 18:37 - Necromancer
Jen tak mimochodem, je tu vůbec někdo, kdo by měl čas hrát v sobotu (žádnou blíže specifikovanou, prostě v sobotu) mezi 18. a 21. hodinou? Ideálně D&D 5e. Abych věděl jestli má cenu něco vůbec chtít organizovat...
19.3.2021 19:29 - Log 1=0
shari píše:
Takže vás poprosím o Point Buy nebo Standard Array.

Jasně. Popravdě už mám tak tu postavu udělanou. Ale protože jsem líný, tak se mi na stole od středečného sezení Zapovězených zemí válí hromada šestistěnek. Tak jsem čtyři vzal a ze srandy nahodil staty. A vyšlo to tak hezky, že mi přišlo škoda se alespoň nezeptat.
19.3.2021 19:33 - Jezus
Necromancer: Mě ten čas nedělá problém. Ale na one-shot je to moc krátký rozpětí. Za tři hodiny se nic moc odehrát nedá (v D&D). Leda to rozdělit třeba na dvě soboty po sobě...
19.3.2021 19:59 - sirien
Hm... takže si mám vzít Tuláka a dáme to bez válečníků, nebo na mě zbyl Bojovník / Barbar?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086397886276245 secREMOTE_IP: 54.160.243.44