Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
18.4.2021 17:15 - Necromancer
Kéééž by byl na něco takovýho čas...
18.4.2021 20:10 - RoVan
Naoki: Jestli ještě máš místo, tak se hlásím.
19.4.2021 02:39 - Naoki
ok, zatím přihlášeni jsou:
KDolecek
Log 1=0
RoVan
uvítal bych ještě 1-2 hráče/ky ale i ve třech by se to dalo.

Předběžný nástín dobrodružství:
Dlouholetý válečný konflikt lidí* proti ne-lidským rasám (podobně jako u Dragon Prince, ale s DnD rasami a "fluffem"). Fronta se několikrát táhla tam a zpátky, ale ani jedna strana se nechce vzdát. Teď velitelé připravují akci kterou doufají přinese jednoznačné vítězství.
Postavy jsou ostřílení veterání které se zúčastnili mnoha bojových kampaní a získali si renomé (pozitivní na vlastní straně, negativní na té druhé). Proto velitelé plánují že akci povedou postavy.

* pulčíci teda by asi byli u lidí.

K postavám:
Domluvete se na kteoru stranu konfliktu chcete stát. Podle toho budou i určitá omezení:

A) Lidé
Povolené rasy: lidé, pulčíci
Omezení: max 1 arcane povolání do družiny

B) Ne-lidé
Povolené rasy: zbylé JaD rasy
Omezení: žádná nekromantská kouzla nebo schopnosti

Bylo by fajn se domluvit i na společném zázemí - to určí jak jste se ve válce angažovali.

Povolené rasy/povolání podle JaD. Přesný lvl postav doladím až podle encounteru, ale zatím počítejte 12.
19.4.2021 07:32 - shari
Naoki píše:
uvítal bych ještě 1-2 hráče/ky

Já se hlásím!
(A hlasuji pro ne-lidi)
19.4.2021 11:15 - KDolecek
Taky ne-lidi
19.4.2021 11:42 - Nachtrose
shari píše:
Já se hlásím!
(A hlasuji pro ne-lidi)


Trpasličí sapperské komando? :-D
19.4.2021 13:17 - RoVan
Make nonhumans great again!

Nachtovo trpasličí sapperské komando nebo jednotku stylu Tuctu špinavců, nebo nějakou jinou podobnou výstřednost bych si zahrál.
19.4.2021 18:41 - Log 1=0
Mě to je celkem jedno, tak se přidám k ostatním.
Co to zázemí? To mi je taky vlastně fuk.
20.4.2021 14:39 - KDolecek
Ze společného zázemí se mi líbí Kumpanie - průzkumníci, případně žoldáci. Zajímavé mi taky příjde vojenský Řád.
23.4.2021 16:23 - Naoki
ok, encountery se začínají rýsovat, tak prubněme level na 14.
sice tím některé z nich budou jednodušší, ale zase netoužím po nějakém extra hard oneshotu se skoro jistým TPK (mumlymumlynocgoblinůmumlymumly :D ;) )
23.4.2021 16:41 - sirien
Menuje se to Dungeons and Dragons, ne Pillows and Pussies :p
23.4.2021 18:56 - Šaman
sirien píše:
Pillows and Pussies

To je nějaká hra od Červené lucerny? :D
23.4.2021 19:09 - RoVan
hmm... zní to jako modul k "My life with Master"

Jinak návrh pro hráče - nechcete si někdy večer udělat call a domluvit se na tom zázemí, případně co budeme hrát za postavy? Asi by to bylo rychlejší / efektivnější.

Edit: v sobotu mám čas do 21:00 a v neděli kdykoli
23.4.2021 19:10 - KDolecek
Byl bych velmi pro, díky za ten návrh.
23.4.2021 19:37 - Log 1=0
Klidně.
23.4.2021 19:43 - KDolecek
Teď přes víkend? Já mám volno libovolně.
23.4.2021 22:47 - shari
Jo, jsem pro. V sobotu mam cas cely den, v nedeli az skoncim jinou hru, takze asi po 7. vecer.
23.4.2021 23:14 - Log 1=0
Já mám zítřek taky celkem volný, sle spíše bych preferoval později odpoledne.
23.4.2021 23:59 - KDolecek
Tak v pět?
Pošlu link na Zoom do zpráv.
24.4.2021 18:01 - KDolecek
For Naoki:

Společné zázemí: Šlechtická družina
RoVan - Šlechtic. Vznešený elf - Barbar. Má problémy se zvládáním hněvu.
Log - Rádce. Půlork - Šaman (Černokněžník). Do služeb šlechtice se dostal v rámci spojenectví mezi nelidskými rasami, aby mu pomohl s jeho emocionální stabilitou.
shari - Mistr Lovčí. Elfka - Druid. Šlechticem a jeho družinou byla zachráněna před lidmi.
Karel - Žolík. Tiefling - Lovec lidí (tak u nás říkáme netvorům). Když byl vydán rozkaz, který mnozí nechtěli poslechnout, Žolík poslechl, protože zabíjení je zabíjení, je jedno o koho jde. Šlechtic si ho povšiml a usoudil, že takový voják se vždycky hodí.

EDIT: Exotický jazyk: dračí řeč

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097434997558594 secREMOTE_IP: 44.222.212.138