Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
24.4.2021 18:10 - shari
Oops, my jsme se nedomluvili na tom exotickém jazyku, který získáme ze společného zázemí... Navrhuji Dračí řeč, když už tu byla zmínka o Dragon prince (pokud to tedy z pohledu DMa dává smysl, aby ten jazyk družina uměla).
24.4.2021 18:16 - KDolecek
Pardon, to jsem přehlédl. Dračí řeč je ok.
24.4.2021 18:49 - Log 1=0
Souhlas.
24.4.2021 19:28 - KDolecek
I když, není pro nás exotická spíš "obecná řeč" aka "nechutná lidština"?
24.4.2021 20:17 - Log 1=0
Tu umíme tak jako tak.
24.4.2021 20:32 - KDolecek
To asi záleží na tom jak dlouhý je ten konflikt v Naokiho hře.
24.4.2021 21:11 - RoVan
Já bych to nekomplikoval, kdyžtak se to vyřeší ad hoc.

Jinak teda mám postavu dokončenou; Volkan, vévoda Oblačných pramenů*
(Elfího osídlení v na úbočí sopečného pohoří - dost možná nacházejícího se v blízkosti demarkační linie, nebo až za ní)

*líbilo se mi to spojení postavy elfa s prostředím :-)
EDIT: A teda vzal jsem Barbara - Ničitele(v mém podání spíš dobyvatele), zrovna mám rozečtené staré Conany :D
24.4.2021 23:53 - KDolecek
Že já bych se snad nechal unést a přehnaně překombinovával přípravu na jednovečerní hru? Neeeeee, to určitě není možná.
(also sorry)
25.4.2021 08:06 - Naoki
Díky za seznam postav!
Dračí řeč je určitě možná, ale propo, obecná řeč je dorozumívacím jazykem ne-lidí a lidé mají vlastní jazyk
25.4.2021 10:04 - shari
Naoki, když už jsi zmiňoval podobnost s tím Dračím princem, mají u tebe elfové taky rohy a čtyři prsty, nebo vypadají víc... standardněji?
25.4.2021 11:50 - Naoki
beru standard JaD/DnD podobnost
25.4.2021 16:34 - KDolecek
Teď jsem si podrobně přečetl lovce monster a zjistil, že je to na mne až moc mystické, tak pravděpodobně přesedlám na klasického bojovníka.
25.4.2021 17:53 - shari
Seznamte se s druidkou Arálií:
25.4.2021 22:07 - Jezus
KDolecek píše:
Vznešený elf - Barbar. Má problémy se zvládáním hněvu.
Log - Rádce. Půlork - Šaman (Černokněžník). Do služeb šlechtice se dostal v rámci spojenectví mezi nelidskými rasami, aby mu pomohl s jeho emocionální stabilitou.

(zvýrazněno a podtrženo mnou).

Tleskám! :-D

Jinak temná elfka-druidka oblečená jako "pohádková elfka-víla" ze dvora královny Mab? Jak vysoko cool faktor té hry hodláte ještě dostat? :-D
25.4.2021 22:49 - sirien
Vždycky můžeš přidat piráty.
25.4.2021 22:51 - Nachtrose
sirien píše:
Vždycky můžeš přidat piráty.


A ninji. Nezapomínej na ninji!
25.4.2021 22:57 - Aegnor
Ale u Ninjů je potřeba pamatovat na Conservation of Ninjutsu.
25.4.2021 23:09 - RoVan
Nachtrose píše:
A ninji. Nezapomínej na ninji!

To že je nevidíš neznamená, že tam nejsou. Horší věc než pod postelí najít číhajícího ninju, je ho tam nenajít -_-

Viz každoroční průvod ninjů.
26.4.2021 00:10 - Jezus
Přesně tak! S ninji tam počítám automaticky, protože nejde dokázat, že tam nejsou!
26.4.2021 00:14 - Log 1=0
Burjan si nasadil na prošedivělou hlavu čepici z kůže divokých králíků a zahleděl se černýma očima do západu slunce. Pak si upravil kabátec z kožichů horských koz, aby dobře dosáhl na svůj náhrdelník, na kterém visely desítky dva palce dlouhých destiček z kůry. Do těch malých pokladů vyryl kdysi nejdůležitější věci, co znal. Jména duchů, jména předků, obřady, kouzla i smlouvy. Vše co ho poutalo k duchům a krvi. Když kůra zachrastila, černé linie tetování v jeho nazelenalé kůži se viditelně zavlnily. Poslepu sáhl do kabely z teletiny a mezi bylinkami a jedy nahmatal malý kožený měch s kumysem. Přičichl k němu a krom typické kyselé vůně vnímal i nahořklý odér speciálních bylin. Znovu pohlédl ke slunci a napil se. Chvíli počkal, než se tento svět stane nezřetelnějším a mlhavějším a pak se dal do tance. Dupal botami z kobylí kůže, každý krok nesl energii orka, ale přesnost pohybů byla lidská. Roztočil hůl s naraženou hlavou hada velkou jako pěst a destička na ní se při tom rozebzučela nepřeslechnutelným tónem. Toho hada kdysi sám ulovil, ale to už odvál čas. Teď se jeho mysl vzdalovala hmotě. Klesl na kolena a nedbal, že si ušpiní nohavice z šedé vlny. Skvrny a čáry před jeho očima se začaly spojovat do tváře půlorka s tváří jako seschlé jablko. Burjan měl pocit, že se stařec lehce usmál a srdce se mu rozbušilo. Mezi jemnými vráskami se mu objevila slza a stekla po tváři s dvěma malými rovnoběznými jizvami k dlouhému zub zdobenému lesklým kamínkem.
„Dědečku,“ vydechl, „jsem připraven naslouchat tvé moudrosti.“

(Já prostě umím líp psát, než kreslit.)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098910093307495 secREMOTE_IP: 54.198.37.250