Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
Autorská citace #41
23.11.2020 23:19 - Log 1=0
Já bych se taky přidal.
Systém mne až tak netrápí, Fate je intuitivní a DnD, no Sirien ví, jak to s ním mám...
Autorská citace #42
23.11.2020 23:28 - sirien
Jezus: d20 je odkaz ke kořenům webu, nikoliv přednost DnDčka - tenhle web je už dávno domovem mnoha jiných her.

Noc Goblinů by byla double fun, protože sem ve skutečnosti 5e ještě ani nikdy neDMoval :)
Autorská citace #43
24.11.2020 07:06 - Nachtrose
Sirien: Sakra! A ja tajne doufal, ze poposuneme nektrou nasi kroniku ;-)
Jinak do toho bych asi sel. Jen teda jeste musim proverit jak vhodne datum to je.
Autorská citace #44
24.11.2020 07:56 - RoVan
Konečně, někdo chce hrát v neděli - dobrý termín - to bych se přidal (nezávisle na systému, ale Noc Goblinů by mohla být sranda).
Autorská citace #45
24.11.2020 08:34 - Hroch
Ahoj, také bych se zůčastnil, pokud by to šlo.
Varování - v RPG jsem dost noobík, což nemusí být v kombinaci s virtuálem žádoucí. Klidně me bez okolků odmítněte.
Autorská citace #46
24.11.2020 08:41 - Ugy
No pokud by ještě bylo místo tak bych se taky přidal
Autorská citace #47
24.11.2020 10:56 - wlkeR
Ok, můžu vypsat něco na 4. až 6. prosince. Jen teda formát fóra mi na organizaci nepřijde nejlepší, není nejvyšší čas založit Discord kostky?
Autorská citace #48
24.11.2020 11:21 - Nachtrose
wlkeR: hele, na rovinu nevim. Aby to tady pak neumrelo. Ze by se velka cast diskuzi prenesla rovnou tam.
Ale vyhodu bych videl pro tohle konkretni vlakno zase v tom, ze by mistni hrani slo resit na lokalnim discordu. Vcetne toho hrani samotneho.
Autorská citace #49
24.11.2020 11:26 - York
Moc si to nedovedu představit. Na Discordu je nestrukturovanej seznam kanálů, za chvilku by se v něm nikdo nevyznal. V čem by byla výhoda organizovat to tam?
Autorská citace #50
24.11.2020 12:15 - wlkeR
Já mám na svym osobnim teda dvě hry, každou se svym vlastnim kanálem, a jedinej, kdo je vidí všecky, jsem já, zbytek je pozamykanej podle lidí, se kterýma tam hraju. Myslím, že Discord používá i oficiální pořadatel.

Nijak extra se v tom nevyžívám, ale myslím, že role uživatelů jdou nastavit dost podrobně na to, aby každej viděl jen relevantní kanály a lidi s rolí DM v nich měli i nějaký pravomoce. Můžu to zkusit založit a zprovoznit, jestli netrváte na používání vlastních.
Autorská citace #51
24.11.2020 12:28 - York
wlkeR píše:
role uživatelů jdou nastavit dost podrobně na to, aby každej viděl jen relevantní kanály a lidi s rolí DM v nich měli i nějaký pravomoce.


To by mělo jít ve skupinách na Kostce taky, ne? Navíc v tom z hlediska organizace nevidim až takovej přínos - máš zájem o hru, ale nepodíváš se, kdo k ní co píše, protože na to nemáš práva...
Autorská citace #52
24.11.2020 12:34 - Nachtrose
York: myslim, ze se s wlkeRem dost rozchazite v tom, co si kdo pod tim představuje. Ciste a pouze na online hrani by ten discord mohl byt funkcni. Kazdy DM dostane treba temer plna prava a pridelenou podskupinu, aby mohl pridelovat viditelnost sve podskupiny svym hracum vseobecne. A pak by tam bylo jedno, nebo nekolik viditelnych vlaken, kde by se hrani organizovala. Pripadne kazda podskupina by mohla mit jedno verejne vlakno s popisem konkretni hry/systemu/kdo si co nastavi. A ano, udelas to i na kostce, ale hrat jdes nakonec stejne na discord, tak proc to nedalat rovnou tam a jen jsem obcas hodit odkaz, ze se planuje hra na tehdy a tehdy, detaily tam a tam.
Autorská citace #53
24.11.2020 12:44 - wlkeR
Popravdě znám líp funkcionalitu Discordu než Kostky... Jde mi o to, že management organizovanýho hraní v tomhle vlákně není nic moc, protože v hlavním postu se (myslím) můžu vrtat jenom já, takže kdykoli někdo jinej něco vypíše, musím to já najít a zaktualizovat. To v okamžiku, kdy já nemám čas (a takových je teď hodně) nejde, takže každej musí lovit info v celý diskusi. Kdyby diskuse šla rozdělit do kanálů a důležitý posty (např. termíny, poznámky k pravidlům a tak) šly pinovat - nemluvě o tom, že by ty práva mělo víc lidí - věci by se imo podstatně zjednodušily.

Takže Nacht to vystihnul: k organizaci této konkrétní činnosti Kostka není dobrý nástroj. Osobně myslím, že Discord by byl lepší, ale 1) nechci zakládat "ofiko kostka Discord" když nejsem z upper managementu, a 2) nechci piplat systém, když lidi (především GM) budou preferovat vlastní server.
Autorská citace #54
24.11.2020 12:46 - York
Nachtrose píše:
Ciste a pouze na online hrani by ten discord mohl byt funkcni.


To celkem je, já teď na discordu hraju. Není mi ale moc jasná jeho výhoda na organizaci. Přijde mi, že na Kostce máš to samý, ale přehlednějš.


wlkeR píše:
Kdyby diskuse šla rozdělit do kanálů a důležitý posty (např. termíny, poznámky k pravidlům a tak) šly pinovat - nemluvě o tom, že by ty práva mělo víc lidí - věci by se imo podstatně zjednodušily.


Každej GM přece může založit organizační diskusi na svoji konkrétní hru, tj. bude mít info v záhlaví, který si bude moct updatovat. A ta diskuse bude vyskakovat v novinkách, když bude aktivní, a hlavně kdo o ni nestojí, může ji přestat sledovat. Fakt mi na tohle Kostka přijde lepší.

edit: A jak říkáš - pokud někdo nechce hrát na Discordu, tak se výhoda organizace na Discordu úplně ztrácí.
Autorská citace #55
24.11.2020 12:55 - sirien
wlker: v záhalví se můžu vrtat taky, neni problém.

O Discordu Kostky jsme kdysi uvažovali a došli jsme k závěru, že se bez něj vesele obejdeme.

Z hlediska diskusí je Discord nanic, protože to je jen chat (...Lethrendis si to může vzít jako case study rozdílu...), takže se v něm všechno ztratí a už nikdy se to nedohledá. Efektivně totéž platí i pro organizační účely - pro nějakou finální domluvu to může být v pohodě, ale samotné vyhlašování věcí atp. je lepší mít v diskusi. (A to ani neřešim fakt že Discord je napůl neviditelnej z venku a fakt je, že ho většina lidí spíš nepoužívá, takže by ani nebylo vidět, že se tu něco děje a půlka lidí by to nevěděla a případně by se tam nemohla nijak snadno dostat)

...kromě toho, Discord je teď boom trend - a dost možná zase za chvíli zmizí. Ostatně musim říct že mě osobně Discord v poslední době dost leze krkem pravidelnou nestabilitou videa u některých lidí a začínám velmi vážně přemýšlet o přenesení hry na Google Meet nebo tak něco, protože mě ty nutnosti pravidelnýho resetování přestávaj bavit.

York píše:
To by mělo jít ve skupinách na Kostce taky, ne?

Aktuálně bohužel ne.
Autorská citace #56
24.11.2020 12:57 - sirien
Jinak ohledně hraní...

Vypadá to, že bych zvládnul udělat nějakou hru na oba víkendy - tj. na ten současný i na ten příští. Otázka je, jestli by měl někdo zájem i tenhle víkend? (Plětí výše uvedené). Kdo jste měl zájem kdyžtak napište který víkend byste mohli/měli zájem (tenhle, příští, oba) a zhruba o co.

(tenhle víkend bych mohl teoreticky i v sobotu, pokud by byla preferovanější - ten příští jen neděli)

EDIT: jo jinak moje hry určitě 4-6 hodin, viděl bych to nějak cca od odpoledne po brzkém obědě / pozdní snídani do podvečera.


EDIT2: jinak počítám s češtinou, ale kdyby byl zájem tak zvládnu i v angličtině - ale to je potřeba přirozeně domluvit předem a na celou skupinu ideálně. Nečekám, že by někdo chtěl, ale kdyby náhodou...
Autorská citace #57
24.11.2020 13:10 - Jezus
Sirien: Můžu oba víkendy a zatím i v sobotu (kterou bych zatím i mírně preferoval). Zajímají mě jak Goblini (DnD), tak StarWarsy (Fate).

Zatím tedy vycházím jako ideální hráč (:-D) a rád se přizpůsobím zájmu a času ostatní, aby se to nějak rozumně poskládalo.
Autorská citace #58
24.11.2020 13:24 - Log 1=0
Jezus píše:
Můžu oba víkendy a zatím i v sobotu (kterou bych zatím i mírně preferoval). Zajímají mě jak Goblini (DnD), tak StarWarsy (Fate).

Také se hlásím do klubu ideálních hráčů.
Autorská citace #59
24.11.2020 13:31 - wlkeR
Je fakt, že co se kvality hovoru týče, taky občas organizuju emergency stěhování na Meet. Jako organizační nástroj mi ale Discord celkem vyhovuje, jediný co chybí (nebo o čem nevím) je nějakej rychlej poll ke zjištění kdo má jak čas, a to pak teda lovím z commentů. A můj momentálně největší problém je, že nemůžu dát ničí odkaz na herní discord do postu, protože má trvanlivost asi 24 hodin, což je o něco nižší než můj průměrný refresh rate kostky (dneska se nudím, ale to není normální).

Co se diskuse ke konkrétní hře týče, well, to si zase myslím, že zapadne tady. Nevím, jak ostatní, ale já upozornění na nový články vypínám zásadně omylem (a jenom kvůli několika takovým omylům jsem zjistil, že to vlastně jde).
Autorská citace #60
24.11.2020 13:45 - York
wlkeR píše:
nemůžu dát ničí odkaz na herní discord do postu, protože má trvanlivost asi 24 hodin


Můžeš. Klikni na "edit invite link" a nastav "never expires".

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092413902282715 secREMOTE_IP: 18.209.66.87