Kultura

wlkeR
23.10.2020 13:05
Virtuální Víkendy na Kostce
Inspiroval jsem se u programu D&D Virtual Play Weekends, který nabízí hraní ve stylu Adventurer's League po síti. Budu se držet jejich základních pravidel, ale zároveň omezení, která plynou z toho, že nejsem ofiko členem programu, tedy:


  • nabídka oneshotů v rozsahu 1, 2, nebo 4 hodin (+ až 0, 0,5, nebo 1 hodina na technické záležitosti)
  • všechny hry mají v daný termín dané téma;
  • hraje se, co má kdo zrovna k dispozici a připravené;
  • není žádné zápisné, ani finanční odměny DM;
  • DM rozhoduje o použitých platformách a hráčích, které "bere";
  • chcete-li se přidat, komentujte.

HRY:

1: so 14. listopadu 16-20; DnD 5e, Na konci světa, lvl 1, Cs, Discord / zrušeno

2: pá 13. listopadu 20+; Void: Science Fantasy 2.0, Cs, Discord
Gediman + Lord Eliphas, Nekra, Jezus; zápis

3: ne 29. listopadu; DnD, Noc Goblinů, Cs; sirien
sirien + Jezus, RoVan, Hroch, Nachtrose

4: ne 6. prosince; Fate Star Wars, ?, Cs; sirien
sirien + Log, Ugy, ?, ?

5: so 13. února, BitD, Cs, sirien
sirien + Nacht, Naoki, Demonica, Log, Dukolm


6: so 27 března, 14:00 (4-5h), Cs, DnD, Shari
Shari + Naoki (T-?/K-K), Sirien (T-?/?), Log (T-?/Č), Nachtrose (T-?/Bd), Dukolm (T-?/Dr)
Autorská citace #61
24.11.2020 13:47 - sirien
wlker: tak nepoužívej na termíny Discord, ale Doodle.
Autorská citace #62
24.11.2020 13:54 - York
wlkeR píše:
nějakej rychlej poll ke zjištění kdo má jak čas


Určitě na to bude existovat nějakej bot. Používali jsme bota na přihlašování na raidy ve WoWku, to je dost podobný.
Autorská citace #63
24.11.2020 14:01 - RoVan
Sirien zvládám (=mám zájem hrát) oba víkendy, lehce preferovanější mám neděli, kdyby to padlo na sobotu tak bych se zvládl zařídit taky.


Edit v reakci na Siriena :-)
Autorská citace #64
24.11.2020 14:03 - sirien
...prosím všimněte si, že ta otázka nestála ani tak který víkend můžete, jako spíš který víkend hrát chcete - zda první, druhý nebo oba. Jakože asi mám fakt prostor vést hru oba víkendy, takže bych si rád ujasnil seznam zájemců na první i druhej.
Autorská citace #65
24.11.2020 14:25 - Log 1=0
Pokud by na každý vycházelo max 5 hráčů, tak oba.
Pokud by bylo víc, tak na ten, kdy bude méně lidí.
Autorská citace #66
24.11.2020 14:42 - Jezus
Taky jsem si to představoval tak, že vzhledem k tomu, že je dost zájem, tak se vytvoří dvě skupinky na oba víkendy podle toho, jak zbývající dotyční mohou a co preferují a my ideální hráči (TM) to doplníme do optimálního počtu...

Každopádně preferuji tenhle víkend, protože lépe dříve nežli později. Ideálně sobota (mohu oba dny). Lehce preferuji DnD.

EDIT: Rád si zahraju oba víkendy, ale to fakt jen kdyby bylo místo do "optima +1". Nemusím bejt všude :-)
Hlavně ale sdílím Logovu filozofii. Vzhledem tomu, že všechny varianty jsou pro mě hratelné, ideál je pro mě ta skupina, kde bude míň hráčů :-)
Autorská citace #67
24.11.2020 16:29 - Hroch
Já jsem s Discordem docela spokojen, co se týče přehlednosti tak dost pomáhá když se důležité příspěvky připnou, nebo se udělá oznamovací kanál kam může psát jen admin. Případně kombinovat s Google kalendářem.

Hrochova dostupnot: Tento víkend mužu pouze v neděli 29, příští víkend můžu oba dva dny (5 nebo 6. 12.)
Autorská citace #68
24.11.2020 17:34 - Nachtrose
Za mne si můžu z těch dvou víkendů vybrat jenom jeden. 6.12. povolenku mám, tento víkend už něco plánujeme, tak ještě přesně nevím vhodnější den a zda to bude flexibilní. Systém/hra mi je vlastně jedno. Ve FATE výrazně plavu, ale s tím Sirien většinou problém nemá.
Co se preference skupinu týče, tak bych rád hrál s Hrochem ;-)
Autorská citace #69
24.11.2020 18:04 - Gediman
wlkeR: Fajn, že je to v záhlaví, ale hráči jsou správně Nekra a Jezus. Eliphase máš dobře. :)


Hm, tohle je možná dobrá příležitost na docela efektivní porovnání her - Void: Fantasy vs DnD 5. edice.

Tedy, pokud by Sirien to DnD nakonec vzal. Nicméně, koukám na to dobrodružství "Noc Goblinů"... uh, 41 stran kvůli jednomu dobrodružství? Na něco takového nejsem jako GM ani hráč zvyklý...

No, ale pokud bude zájem, tak si to tedy přečtu a udělám nějakou rychlou konverzi do systému Void. Zápis ze hry bude samozřejmě zveřejněn.

Pro mě je ideální sobota, 28. listopadu.
Autorská citace #70
24.11.2020 18:06 - Nachtrose
Sirien: btw. jaký VTT plánuješ použít, pokud nějaký?
Autorská citace #71
24.11.2020 18:19 - Tarfill
Siriene,
pokud bude ještě místo na hru, hlásím se jako vážný zájemce.
Pouze však tuhle sobotu 28, pouze o DnD.
Noc goblinů jsem ještě nečetl, takže bych se o překvapení nepřipravil a rovnou bych vybral na test nějaké povolání pro JaD.
Zároveň jsem ještě virtuálně nehrál jako hráč (zatím vždy pouze jako vypravěč), takže Tvá nabídka je pro mě dost lákavá...
Autorská citace #72
24.11.2020 19:31 - sirien
Nachtrose: žádný, po nějakých zkoušeních roll20 a po letmém průchodu FG sem si na VTT vypěstoval alergii jako hráč a z představy že to používám jako DM mám vosypky. Sdílený white boardy mi vyhovujou mnohem víc.


Jinak klidně se hlašte dál, teď mám otevřenou ještě další práci, pak to nějak přerovnám


Gediman: Noc Goblinů má 41 stran, protože je psaná jako DnD intro pro nováčky s miliardou keců a rámečků který se věnujou i tomu jak používat základní mechaniky, který zaběhlej DM nepotřebuje. Což ale ve skutečnosti místy vyjadřuje nějakej designovej záměr v pozadí, takže pro konverzi by se Ti něco z toho mohlo i hodit. Reálně to je scénář designovanej na 4 hodiny hry a pár lidí co to testovalo hlásilo že to v podstatě vychází.

To záhlaví v aktuální podobě sem udělal já - jestli tam je něco blbě, tak reklamuj.
Autorská citace #73
24.11.2020 20:24 - Necromancer
Ehm, tak pokud jde o tu sobotu teď 28, tak asi budu moci taky. Možná. I když osobně bych preferoval něco jako Kaple na Útesech nebo Alcrosský řezník. Ale Noc Goblinů jsem mečetl, protože mne to nezaujalo, takže se chci zeptat, jestli máte ještě místo na jednoho sorcerera?

Jinak k Discordu. Jako nějaký ofiko Kostka server není podle mě dobrý nápad. Zato nějaký servřík pro lidi na online hry mi přijde super. Zvlášť při současné nejisté situaci.
Autorská citace #74
24.11.2020 20:41 - Gediman
Sirien: Ok, no... kouknu na to. Už teď vidím, že některé rasy budou muset být jiné.

Reklamuji tedy jména hráčů: Nekra a Jezus. Ať nejsou komolené :)


Pro ostatní: Ještě mě napadlo, že bych mohl uspořádat Noc Goblinů ve Voidu až ten následující týden... teoreticky byste si to mohli zkusit zahrát znova a porovnat. I když je mi jasné, že hrát stejnou zápletku znovu už není to pravé. Mno, prostě dejde vědět.
Autorská citace #75
24.11.2020 20:53 - sirien
Gediman píše:
Nekra a Jezus

ahá... shit, mae culpa, sorry, opraveno.
Autorská citace #76
24.11.2020 21:37 - Nachtrose
Tak drobnej update: program neklapnul, tak jsem teoreticky volnej na kterýkoli navrhovaný termín. Max jeden herní den z navrhovaných tří ale zůstává v platnosti.
Autorská citace #77
24.11.2020 22:50 - Gediman
Tak jsem zběžně přečetl Noc Goblinů - tohle půjde docela snadno a ani to nebude tak dlouhé. Ve Voidu jsou boje velmi rychlé a akční, takže tohle může být dost cool jízda!
Autorská citace #78
25.11.2020 20:04 - Necromancer
Tak teda pokud se bude hrát někdy mezi tou třetí a sedmou max 4 hodiny, přes discord a roll20 a doma něco nekrachne, tak pak si mage v Noci goblinů zahraju moc rád.

Edit: s tím časem de teda hlavně o to, abychom nehráli nějak povečeru, takže po o klidně asi budu moci, za předpokladu že pojedeme třeba do pěti.
Autorská citace #79
25.11.2020 20:08 - sirien
EDIT: Tenhle post nejspíš vůbec neplatí, viz další strana diskuse /EDIT


Dobře. Takže z toho jak na to koukám:

TAHLE Sobota, tj- 28. listopadu
- Jezus
- RoVan
- Hroch
- Nachtrose
- Tarfill

...dáme DnDčko, Noc Goblinů, tak si jí pls nečtěte :)

Můžeme dát třeba... 13:00-19:00 ? Cca. I s tvorbou postav (chci si na vás v real-time otestovat tvorbu postav podle JaD textů - nebojte, to přežijete :D )


______________

6. prosince (neděle)

...nejspíš teda nějaký Fate Star Wars, proč ne. Log a Necromancer (kteří Noc Goblinů četli) a Ugy mají kdyžtak přednost, zbylá místa asi kdo dřív přijde...



wlker: Ty budeš na toho 4.-6. něco vypisovat? Že bysme se domluvili na nějakym tom rámcovym tématu, když bude víc her, aby to případně splnilo Tvůj původní záměr a formát :)
Autorská citace #80
25.11.2020 20:13 - Jezus
[total EDIT :-)]: Za mě dobrý. Postavu rád teda vytvořím "na místě". Snad nebudu mít paralýzu analýzou :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08380389213562 secREMOTE_IP: 34.204.196.206