Produkty

30.12.2021 21:43 - Gergon
todor píše:
jak takova "mestska" divokost tedy vypada?

No - tohle je zase zajímavé téma k diskuzi =) díky =)
mě přijde že tady by záleželo na povaze druida a podle toho by každý mohl fungovat - nějaký temný druid by se snažil právě o rozvrat té civilizace, aby se víc probudila příroda, aby parky rostly divoce, aby bylo víc krys a plísní kolem a dokázal by je využívat, jiný druid by se snažil o nastolení rovnováhy, tedy aby ty "lepší" i "horší " čtvrti byly v rovnováze, jiný druid by měl rád řád a zasluhoval by se o pěstěné parky a zelené chodníčky podél cest, přesně vyměřené. pro jistotu dodávám
- jsou to jen nástřely příkladů úplně od boku a neberte tedy doslova, že by zákonně zlý druid musel podle mně nutně pěstovat plísně a krysy ve městech =)
30.12.2021 21:47 - silik
Já bych si představoval, že by městští druidi mohli dělat totéž co ti “lesní”, což v mém chápání není zachovávat divokost. Spíše zachovat diverzitu a rovnováhu. Když je na louce moc kopretin a žádný sedmikrásky (ve městě moc vil a žádný slumy), nějaký tam vysázet. Pokud se mu v rajónu přemnoží vlci na úkor vysoký (ať už si za vlky dosadíte stráže nebo zločince), bude se s tim snažit něco dělat…
Taky by se mu asi nelíbylo, kdyby někdo ničil takový ty houštiny na nevyužívanejch pozemcích (viz vágní terén, nevim jak sem nacpat funkční odkaz), to je vlastně ta městská divočina.


+by mohl vytvářet útočiště a prostředí pro všechny ty holuby, sokoly, krysy, vrabce, ibisy, mývaly, lišky, šakaly, hyeny atd.
30.12.2021 22:20 - ShadoWWW
30.12.2021 22:27 - todor
silik píše:
+by mohl vytvářet útočiště a prostředí pro všechny ty holuby, sokoly, krysy, vrabce, ibisy, mývaly, lišky, šakaly, hyeny atd.


...<rychtar> zatraceny holuby, proc to delaj, zase nam pokaleli vevodu...
...<mestsky druid si vesele mne ruce>...
30.12.2021 22:31 - todor
ShadoWWW píše:
jo, kdyby to byl neutralne-neutralnej druid, tak by v tech vozitkach jeste zili bezdaci :D
30.12.2021 22:52 - crowen
Sirien: vdaka
31.12.2021 01:08 - sirien
2.1.2022 15:43 - LokiB
Jsem si vyzkoušel, že procházet s 11 a 12 letými dětmi tvorbu postavy není nic jednoduchého. Pozornost moc neudrží, některé koncepty jsou jim obtížně srozumitelné (společné zázemí byl celkem zásek, i zázemí postavy ... obecně tam, kde jde o nějaký výběr z možností :))
Koncept hodnot vlastností a oprav z DND jim taky moc nešel do hlavy (proč mít hodnotu vlastnosti, když se pak používá bonus; že rodový bonus k vlastnosti je k hodnotě a ne k opravě atd)

Trasličí barbat a elfí černokněžník se tedy na dobrodružství nakonec vydali, ale bude to tedy boj.
Pro tuhle věkovou kategorii mi DND / JaD pravidla přijdou ještě moc komplexní a složitá. Knížka se obšem líbí moc :)
2.1.2022 16:00 - Šaman
LokiB píše:
proč mít hodnotu vlastnosti, když se pak používá bonus

Tohle nechápu od začátku u všech DxD systémů. Imho bad design.
2.1.2022 16:05 - ShadoWWW
No zrovna v 5E to trochu dává smysl při zvyšování hodnot vlastností/braní odborností. Že některé odbornosti jsou jen jako +1 k vlastnosti (čti +0,5 k bonusu), ale jiné jsou jako +2 k vlastnosti (či +1 k bonusu). To půlení by se blbě vystihovalo, takhle je to zřejmější. Prostě si zvýším hodnotu jen o 1, ale bonus se mi zvýší až příště. Nebo si naopak místo odbornosti můžu zvýšit dva bonusy tam, kde už teď to vychází na horním okraji.

Pro DnD je 12 let oficiálně spodní hranice. Znám ale dost dětí, co to zvládají už od sedmi let s pomocí nebo od 10 let samy o sobě (jen po přečtení pravidel).
2.1.2022 16:17 - York
Loki: Pro děti bych určitě pravidla zjednodušil a spoustu věcí počítal za ně. Ono se to teda hodí pro jakýkoliv začátečníky, začít hrát se dá i s naprostym základem a postupně můžeš přidávat další pravidla.
2.1.2022 16:32 - malkav
Šaman: U DrD my ty hodnoty atributů dávaly smysl jen při zavedení dovedností. A už si to tedy nepamatuji, ale nebyly ty hodnoty taky nějak důležité pro zloděje a jeho tabulky úspěšností?
2.1.2022 16:57 - ShadoWWW
malkav: ne, nebyly. Tam se přičítaly násobky oprav/bonusů.
2.1.2022 17:25 - Necromancer
Za mě je teda DrD ještě složitější, než D&D. Celé ty mechaniky postřehů a zatížení... To nechápu ani teď. Na druhou stranu se šestiletým dítětem hrát všechna RPG je makačka, ale nějak to kupodivu zvládám. :D
2.1.2022 17:28 - Aegnor
Hodnoty vlastností v DnD jsou svým způsobem svatá kráva kvůli nahazování.
2.1.2022 17:31 - sirien
Hodnoty a Bonusy jsou svatá kráva DnD, které se nešlo zbavit - a to i když 5e Hodnoty reálně nepoužívá. (U těch odborností by to šlo hravě nahradit nějakou specifickou Zdatností navíc.) Nadával sem na to už při tvorbě, víc to nemá smysl pitvat.

Děti a pozornost... mi taky přijdou že s JaD moc nesouvisí. Jsou děti, co v 8 letech mají pravidla nastudovaná a namemorovaná. Jsou dospělí, pro které je složité už to, že si nehází jen šestistěnkou. Někteří se do toho časem dostanou. Jiní ne. Nějaká cucprst arbitrární "dolní hranice" věku nikdy nebude nijak obecně platná.
2.1.2022 17:33 - LokiB
Nemyslel jsem to jako kritiku, byla to po letech prvni zkusenost s detmi a DND like
2.1.2022 17:41 - sirien
Nejde o kritiku, spíš že by se to tematicky víc hodilo řešit tady (nebo tady, popř. možná tady), protože mi to prostě přijde jako obecné téma dětí a nováčků a ne moc jako JaD téma.
2.1.2022 18:14 - Gergon
začal sjem hrát DnD 5e s dětma na základní škole první stupeň a úplně v pohodě. Jasně - nevybalil jsem na ně všechno hned, ale každý týden přidával postupně nějaké nové pravidlo a po pár měsících jsou plně funkční na 4. úrovni.
5.1.2022 12:23 - Tarfill
Jen takové malé zamyšlení

Od té doby co jsou v oběhu JaD, pozoruji hlavně tady na Kostce zvýšený výskyt inzerce od nováčků se zájmem hrát DnD5e/JaD a velká část z toho jsou chlapi věku 30+. To mi přijde jako super, protože normálně bych čekal nováčky třeba 13-20 let. Říkám si tedy, jestli ten výskyt nejni jen nějaká izolovaná bublina a pokud není, jestli k tomu přispívá kromě vydání JaD ještě něco jiného...

Jen takové malé zamyšlení

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081401824951172 secREMOTE_IP: 18.116.63.236