Produkty

7.1.2022 19:48 - strucky
Navrhuji, abychom je zahltili stěžovačnýma e-mailama. :-D
7.1.2022 20:28 - Tarfill
Pro JaD asi trochu skoda, protoze tenhle prodavac neznaboh muze sirit mezi potencialni zakazniky bludy, ale sam se pripravuje o kseft. Pokud je to specialka, mel by JaD mit, kazdopadne nekteri fanaticti uctivaci DH uz parkrat prokazali svoji pevnou viru no, s tim se pak blbe hejbe...
7.1.2022 20:44 - malkav
Tarfill: Proč do toho zase taháš fanatické uctívače DH? Vy se jednou z těch DH fakt po... Třeba je hnán právě jen mamonem a snaží se vyprodat sklad. Pak je to právě ten šikovný obchodník, který se nepřipravuje o kšeft ;)

Navíc Jerson píše o tom, že chlapík má morální dilema s tím, že se jedná o "vykrádačku" pravidel, kterou pod tím klidně může vidět. Pod cizím názvem vyšlo něco, co staví na DnD a ještě na tom vydělává peníze ... že to je v pořádku právně neznamená, že to každému musí být jedno ... jeho obchod, jeho sortiment.

EDIT: Pardon, Jerson to samozřejmě píše jinak, jde o mou interpretaci jak jsem to pochopil.
7.1.2022 20:48 - ShadoWWW
Píše:
Tak myslím, že asi jde o to výslovné nezmínění DnD v textu JaD.

No kdyby si tu licenci (OGL) přečetl, tak by věděl, že (mimo jiné) loga a názvy chráněné ochrannou známkou, což Dungeons & Dragons podle OGL explicitně jsou, nelze v produktu vycházejícím z OGL použít!
OGL píše:
The text of the Open Gaming License itself is not Open Game Content. Instructions on using the License are provided within the License itself. The following items are designated Product Identity, as defined in Section 1(e) of the Open Game License Version 1.0a, and are subject to the Conditions set forth in Section 7 of the OGL, and are not Open Content: Dungeons & Dragons (...)

"Trademark" means the logos, names, mark, sign, motto, designs that are used by a Contributor to Identify itself or its products or the associated products contributed to the Open Game License by the Contributor


Ale co chtít od odborníka v té speciálce, že? :-(

Notabene s tou Dračí hlídkou je to fakt výsměch. Dračí hlídka porušuje český autorský zákon, kdy obsahuje dokonce i doslovné části pravidel Dračího doupěte, aniž by měli autoři Dračí hlídky svolení od Altaru. Dokonce od Altaru měli výslovný zákaz.

Ale co chtít od odborníka v té speciálce, že? :-(
7.1.2022 20:59 - sirien
malkav: možná protože jde o ofiko partnera DH.

Ale popravdě je to asi dost jedno a nepřijde mi, že by to stálo za tu pozornost, co to tady (a díky Jersonovu multi-postingu úplně všude) dostává. Je to tak jako zasmát se a popojet dál na něco zajímavějšího.
7.1.2022 21:11 - malkav
sirien: Oficiální partner = fanatik? Taky názor ... se zbytkem souhlas ;)
7.1.2022 21:13 - Tarfill
Šak v klidu malkave...
7.1.2022 21:16 - malkav
Tarfill: Však já jsem naprosto klidný :) Ale otevřu diskusi na d20 s tím, že jsou nějaké novinky k JaD a co nevidím ... flame na DH :D
7.1.2022 21:26 - Jerson
Za ten multipost se omlouvám, možná by to příště stačilo jen tady (jinde to lidé moc nerozebírají) - ale podělil jsem se hlavně proto, že jsem netušil, prodejci takové přístupy používají. Nebo je to možná zase moje specialita, že narážím na samé exotické případy, se kterými jiní nemají zkušenost (i když v tomto případě Nekromancer má tu samou zkušenost, takže mi snad nikdo neřekne, že si to cucám z prstu.)

Každopádně to s pochybnostmi o licenci JaD si musím zapamatovat, pokud na něco takového narazím v debatách třeba na FB, za rok nebo za dva.
10.1.2022 23:26 - sirien
Pár novinek ze zákulisí

imago plánuje různý merch a herní doplňky. Většina z toho nejde za autory (výjimkou je poptávaný a proto prioritizovaný DM screen a kartičky kouzel), tak kdyžtak poptávejte síš na adrese imaga :)

Za autorský tým jsme se se Skavenem (Mytagem) domluvili na rozšiřujících příručkách!

Očekávejte Bestiář... v nové a zajímavé formě. Bude to (možná až světový) experiment. Možná to u vás hráčů nevyjde. Možná to u vás bude epic :) Víc infa... někdy v dohledné budoucnosti :)

Očekávejte všechny tři v knize slíbená intro dobrodružství - v jedné společné knize s hromadou doprovodných textů pro úplně nové hráče.

...a něco dalšího, ale one step at a time, takže o tom až někdy v budoucnu :)

...pokud půjde všechno dobře, pak by vše (a možná něco víc) mělo být hotové už tento rok. POKUD. Je to příslib - ale ne slib, díky za pochopení :)
12.1.2022 14:00 - sirien
Sbíráme návrhy na obsah Zástěny PH

Oceníme názory nováčků!

Od veteránů oceníme i zkušenosti s tím, co reálně používají nebo naopak nepoužívají a přijde jim to zbytečné.

Jde hlavně o brainstorming a návrhy - neslibujeme, že tam dokážeme dostat všechno a diskusi nad návrhy pak budeme mít v autorském týmu.

Díky!
12.1.2022 14:40 - York
Překvapuje mě, že vůbec zástěnu pro GMa chcete vydávat. A road to dark site it is.

(Překlep, ale nechám ho ;-))
12.1.2022 14:55 - ShadoWWW
Za mě byly vždycky nejdůležitější efekty Stavů. Ty jsem si nikdy pořádně nepamatoval a bylo dobrý je mít na očích.
12.1.2022 15:33 - cyrasil
Imho by mohly byt uzitecne kapsicky na vlastni poznamky

Neco jako: link na amazon, ale i treba jen pul strankove (3. obrazek tam)
12.1.2022 15:50 - Tarfill
Rád bych pro inspiraci připomenul DM screen, který kdysi přeložil Efram, a který je v diskuzi "Materiály pro pátou edici" nějak nedostupný - asi ten odkaz dostal taky ban ;-) Odkaz

Z tohohle screenu bych se rád inspiroval. Ačkoliv jako Průvodce hrou screen taky nepoužívám rozhodně bych tam uvítal:

- stavy a jejich popis (jak nadhodil Shadowww)!!!
- hodnoty vlastností a jejich opravy v rozsahu 1-30
- jak se tvoří základní "SO postav - princip 8 + zdat bon + vlastnost apod."
- jak se vypočítá pasivní vnímání
- akce v boji - co je reakce a co je bonus akce apod, jak používat odloženou akci (tohle jsou věci, které třeba často zapomínám)
- základní OČ zbrojí
- tabulka životních nákladů
- pěkná je třeba v JaD tabulka bojových zranění na str. 294
- vyjmenování manévrů, které lze použít v boji (není nutné přesný popis, pouze název, aby si PH uvědomil, že je může použít)
- tabulka popisu cílů oblasti magických účinků (krychle, kužel, koule apod)
- tabulka růstu zdatnostních bonusů (lvl 1-4 = 2; 6-8 = 3 apod)
- typové rozdělení bestií: nemrtví, zrůdy, elementálové, běsi apod (opět pouze základní vyjmenování aby PH dokázal rozlišovat)
- jaké jsou školy kouzel (zaklínací, vymítací, očarovávací, nekromantická apod)

...příspěvek průběžně editován, aby jsem to nepsal na více míst...
12.1.2022 15:53 - sirien
cyrasil: interesting concept, noted. Poptám se na možnosti produkce podobné srandy.
12.1.2022 16:24 - GOLEM
Aspoň jednu stránku mazací magnetickou tabulku resp. pokovenou bílou fólií na kterou se dá psát fixem popř. bude držet magnet, no a nebo prostě nechat klidně hromadu místa ať si tam dá kdo co chce.
12.1.2022 16:34 - Gergon
Já bych byl pro praktické věci, které PH využije při hře dlouhodobě. Třeba hodnoty vlastností a jejich opravy jsou úplně k ničemu, protože ty využijí většinou pouze hráči a pouze při tvorbě postavy, tedy jako Ph při hře využití nulové.
růst zdatnostních bonusů - opět nepotřebné při hře - věci co jsou spíš pro hráče a při přestupu na úrovně a pak je mají jasně napsané v deníku jsou na screenu zbytečné (výpočet pasivních věcí, výpočet SO ...). Pokud je potřebuje Ph při tvorbě dobrodružství tak má čas si to najít na netu nebo v příručce.

Na screenu by mělo být to co je potřeba často a rychle vyhledat během hry u stolu. - stavy a popis určitě, akce v boji mohou být, manévry ...
12.1.2022 16:37 - Aegnor
Gergone, a dokázal bys nám říct, co by se tam konkrétně tobě hodilo?
Tedy ne "co tam nemá být", ani obecné "měli by tam být věci co jsou potřeba často", ale konkrétně. Mně by to upřímně docela zajímalo, co ty osobně využíváš často a chtěl bys to mít na očích.
12.1.2022 17:02 - RoVan
Zástěnu sice nepoužívám, ale co se týče cheatsheetu (zejména pro nového PH) tak určitě:

- Stavy (povinnost)
- Akce v boji a manévry
- Oblast magických účinků
- List vlastností a dovedností
- Stupně obtížnosti*

+ viz Cyrasil - místo na vlastní poznámky

*není problém si je pamatovat, ale zezačátku to pomáhá, protože člověk nemá v hlavě číslo, ale že je nějaká akce prostě "těžká"

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071745872497559 secREMOTE_IP: 3.135.213.214