Produkty

12.1.2022 18:17 - Gergon
Psal jsem to na konci svého příspěvku - stavy s popisem účinků, klidně akce v boji co všechno se dá dělat, manévry, - když se podíváš na nějaké mé recenze ohledně Dm screenů tak uvidíš co chválím jako užitečné tabulky a co jako zbytečné.
podle mě nejužitečnější co se týká tabulek je dm screen wilderness kit. tam je toho většina prakticky použitelná přímo při hře pro PH/DM

Zároveň chápu že chtějí JaD vycházet vstříc nováčkům, ale nevím jestli je to dobrý přístup. nemám nic proti nováčkům, ale předpokládám, že většina nováčků přestane být nováčky po pár sezeních a pokud nechtějí kupovat deset dm screenů, tak jim po pár hrách přestane být většina tabulek zaměřená na nováčky užitečná a budou jen zabírat místo na tom jednom dm screenu který budou mít. přijde mi to jako takový krátkodobý užitek bez nějakého dlouhodobějšího smyslu. i jako nováček bych si radši koupil screen, který mi bude užitečný příštích 5 let, než první tři měsíce.
12.1.2022 18:47 - malkav
Sirien: Cyralis: #194 ... Tohle je třeba super nápad, ale je to vysoké = DnD zástěna, která je naležato, je podle mě v tomto lepší. Potom vkládací stránky ale musí být opět ležaté ...
12.1.2022 19:28 - Tarfill
OK, sirien nadhazuje brainstorming, tak pojďme klidně do toho... ;-)

Gergone,
s tím Tvým výrokem nesouhlasím...
Gergon píše:
hodnoty vlastností a jejich opravy jsou úplně k ničemu

Gergon píše:
na screenu zbytečné (výpočet pasivních věcí, výpočet SO ...)


Tyhle věci rozhodně neslouží jen pro potřeby hráčů. Úplně běžně je může použít PH, který třeba nemá správně připravené NPC a když se pak stane, že hráči zkusí na nějakou nepřipravenou NPC zakouzlit nějaké kouzlo, tak se určitě hodí vědět, od jakých hodnot se odrazit, jak stvořit třeba improvizovaný záchranný hod apod. Je snadné zapomenout z čeho se hody skládají a když pak jednou přičteš k hodu 2 a po druhé 3, můžeš hráčům snadno způsobit úspěch / neúspěch NPC a vyhodnotit situaci chybně.
Běžně se taky stává, že hráči si nepoznamenají někam do deníku nějakou hodnotu a pak se logicky místo listování v pravidlech ptají PH...
Nulové využití v tom tedy nevidím...
12.1.2022 19:58 - silik
Za mě rozhodně Manévry, Stavy, Obtížnosti a asi i nějaké tabulky pro Cestování a Mezidobí
+ bych uvítal e-verzi deníku, která by šla vyplnit (jako zdejší deníky pro 5E).
12.1.2022 20:43 - Gergon
nulové možná ne, ale stačí ti dvě tři sezení aby sis zapamatoval obtížnosti 10 15 20 a výpočet všeho pasivního 10+ vlastnsot, pouze u magie je to 8 + Zb + vlastnost. takže na prvních úrovních taky 10 + vlastnost. to není něco co by Pj potřeboval mít x let na dm screenu před sebou.
ale stavy si nezapamatuješ jen tak, taky stupně únavy, obzvláště když jad mají jiné než dnd, možná kostky iniciativy, pokud je v jad nějaká tabulka kolik stojí v hospodě, večeře, nocleh, cestovní rychlosti koně nebo povozu ... prostě takové ty tabulky co se hledají často. u manévrů na co se hází při vyrážení zbraně, při shazování na zem, ... jak se řeší skok do výšky, do dálky, zranění z pádu, tabulka zranění podle úrovně postav a obtížnosti ...
12.1.2022 20:46 - cyrasil
Par predgenerovanych jmen pro nejbeznejsi rasy (nebo aspon pro lidi) pro nahodna NPC.
12.1.2022 21:08 - Tarfill
Gergon píše:
to není něco co by Pj potřeboval mít x let na dm screenu před sebou.

Jasný...to už nechť rozhodne sirien... my jsme svůj příspěvek do diskuze dali...
12.1.2022 21:38 - snekoun
Zdar,
za mě: Tabulka: zbraní a zbrojí / jezdeckých zvířat + postrojů a příslušenství / životních nákladů / jídlo pití a ubytování / stavy / Obtížnosti / Používání Vlastností a Dovedností / Hodnoty a Opravy Vlastností / Rychlost a Pohyb / Pád z výšky / Viditelnost / Síly střetnutí podle Nebezpečnosti a Úrovní / Mince / Služby / Míry a jednotky
Snad je to vše co mě napadlo.
12.1.2022 22:24 - malkav
Trochu se chytím toho návrhu s kapsami a navrhnu další asi netradiční věci, které hodně záleží na technických možnostech (a asi by se to taky odrazilo na ceně) - co tam mít i nějaká "šoupátka" a "hejblátka"? Měřítko času, měřítko výdrže, hodiny s otočnou ručičkou apod.
13.1.2022 09:12 - Ugy
Taky zástěnu nepoužívám, ale co mám na cheat sheetu u DnD dodnes jsou tyhle věci.
* Stavy
* Seznam skillu a příslušných vlastností - i po dlouhý době se mi to občas plete a hlavně jsem zjistil že je dobrý mít před očima všechny skilly abych nespadal do pasti na všechno nechat hazet investigation když se mnohem víc může hodit třeba arcane nebo nature
* Základní stupně obtížnosti a jejich slovní vyjádření. - Opět abych neměl podvědomý tendence všechno rvát stejně a dával ty náročnosti nějak konzistetně a ne GM fiat.
* Zhuštěná tabulka zbraní a zbrojí kterou používám když narychlo potřebuju vygenoravt čísla pro nějakýho strážnýho/potvoru

EDIT: samozřejmě možnost si na to něco napsat či vložit do toho papír by určitě byla supr. Teoreticky se pak ta vkládací stránka dá udělat jako pdf třeba se čtyřma variantama obsahu volně stažitelná a ať si tam každej vytiskne dá co chce a nebo si tam dá úplně něco svýho.
13.1.2022 10:04 - Lethrendis
Zástěny nepoužívám, ale kdyby ano, ocenil bych asi nějaký zhuštěný seznam nejdůležitějších odkazů na stránky pravidel. Seznam dovedností, stavů a taky tabulku obtížnosti testů.
18.1.2022 17:20 - sirien
Mňo, myslím že už většina lidí měla čas si JaD aspoň pročíst, takže je asi dobrý čas poprosit vás, jestli byste si nenašli chvíli na to dát Jeskyním a drakům i:

Hodnocení na RPG Databázi

...zatím tam toho moc není, což je docela škoda na to že to je hned u sousedů :)
18.1.2022 22:07 - pilchowski
vidim že se ozval i ten prodavač z Budějic
18.1.2022 22:08 - strucky
Taky mě to po Jersonově příběhu napadlo... :-D
18.1.2022 22:17 - ShadoWWW
pilchowski píše:
vidim že se ozval i ten prodavač z Budějic

Kde?
18.1.2022 22:21 - pilchowski
V hodnocení JaD na RPG Databázi(pozor, vtip!... i když...)
18.1.2022 22:22 - Jerson
Nemyslím si, že by to byl on, to by nejspíš hodnotil Dračák lépe. :-)
18.1.2022 22:27 - GOLEM
No každopádně je takový názor velmi smutný.. jak říkám přej a bude Ti přáno.
19.1.2022 00:09 - sirien
nah. Kdo je Fionor vim... a nemá smysl řešit :)
19.1.2022 07:43 - PetrH
na druhou stranu, kdyby bylo světla jen bez stínu tak by taky svět nebyl v pořádku. sice je vždy fajn, když to není striktně bipolární, ale spíše tak nějak gaussovsky, ale to se časem poddá ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09681510925293 secREMOTE_IP: 44.203.235.24