Produkty

8.7.2022 13:51 - sirien
York píše:
"jak na to" sem do diskuze?

Ideálně do nějaké jiné, tematicky vhodnější diskuse...
4.8.2022 23:58 - sirien
2. vydání je v prodeji na imago (na původním odkaze).

Rozdíly:

2. vydání odpovídá PDF verzi 1.4.4 (v tuto chvíli poslední PDF verze). Tzn.:
- má opravenou verzi vzhledu a formátování Bestiáře
- má zapracovaná všechna errata - 3 kritičtější omyly, 11 důležitějších oprav a ujasnění, nějaké desítky detailů (drobné opravy, změny formulací atp.) a nějaké desítky překlepů atp.

U obrázků jsou doplněna jména autorů, a) jako credits a promo autorů (chtěli jsme už do 1. vydání, nestihlo se zpracovat), b) pro snazší dohledání dalších pokud se vám nějaký autor zejména líbí

Bohužel, krize v tiskařství nejen opět zkomplikovala vydání, ale navíc není k dispozici náš původní papír - druhé vydání je tak na standardním, nikoliv tenkém kříďáku, takže je o 8 mm tlustší :(

Aktuální doporučená koncová cena je 1429, na imago za 1199.

Původní vydání je v doprodeji i s JaD kostkami za 1099 (kostky samotné jsou skoro za pětikilčo, takže to jsou kostky za pětistovku plus knížka za šest stovek cca).


Proč si 2. vydání koupit:
- pokud nemáte 1. vydání, ale stejně chcete fyzickou knihu, popř. chcete knížku jako dárek nebo všechny další podobné standardní důvody proč si koupit něco, co nemáte
- pokud máte OCD nebo estetickou potřebu mít verzi se zapracovanými errata (pokud máte OCD na finální podobu, tak se netrapte - errata a erratovaná PDF budou dál pokračovat, takže i 2. vydání proti PDF a SRD "zastará" - nejspíš koncem léta nebo v září bude další PDF verze)
- pokud vám bestiář přišel fakt nepraktickej a novej vám přijde citelně lepší

Proč si 2. vydání nekoupit:
- neobsahuje žádné zásadní změny
- (pro vás) důležitá zapracovaná errata můžete u 1. vydání vyřešit pár nalepovacíma papírkama co hodíte na kraj stránky


Každopádně z toho že 2. vydání vychází jen něco málo víc než půl roku po tom prvním, které už tak mělo dost velký náklad, mě fakt těší a doufám, že to je z větší části pro hru a ne do sbírek :)


PS - naprosto netuším, co udělá s prodeji konec léta popř. Vánoce a nejsem si teď ani jistý, kolik byl náklad 2. vydání - poslední info od Skavena mám že to bude nejspíš 1.5k-2k, ale pak sem se už neaktualizoval - nicméně při prodejích z posledních měsíců bude 2. vydání nejspíš v prodeji další 2-3 roky, tzn. 3. vydání bude až za nějakou dobu... s tím jak klesá počet nalezených/hlášených errat nebude rozdíl 2. a 3. vydání o nic větší, než mezi 1. a 2.


PPS - Zástěna snad už konečně našla svou tiskárnu, takže pokud se nic nezjebe tak by mohla být v prodeji do pár týdnů.
23.9.2022 17:54 - sirien
PDF 1.5.4 je na imago.

Obsahuje korekce už i ke 2. vydání: Vojevůdcovy plošné rozkazy jsme rozšířili i na krity spojenců (za Reakci) plus teda kouzelné zbraně a střely dávají bonus Útoku i Zásahu a Těžká kuše má dostřel 20/80 (kratší než ten co tam byl... ne že by to kdy někoho ve hře moc trápilo). jinak to jsou všechno jen nějaká drobnější upřesnění a vyjasnění (viz errata dokument).

(Bitch is, že víc jak půlku z toho včetně dvou z těch tří větších oprav sme věděli ještě než vyšlo 2. vydání... jenže to už bylo objednané i s podklady a pokračující krize tiskařství a to jak to dopadá na čekačky, fronty a fungování objednávek nám znemožnily to opravit :( )

Anyway, frekvence potřeby nových verzí i množství jejich rozdílů zjevně klesá, takže další verze bude nejspíš nejdřív koncem roku - a spíš až někdy příští rok, s trochou štěstí snad už ani ne na začátku.


EDIT: jo ještě jsem při této příležitosti chtěl upozornit na to, že dokument s Errata je snadno přístupný kliknutím na odkaz přmo v PDF dole na stránce s tiráží. Kdybyste hledali přehled nebo chtěli nahlásit nějaké další chyby nebo překlepy...
23.9.2022 20:07 - Lethrendis
Vlastně bych měl jednu drobnou ale jednoznačnou chybku, na kterou jsem chtěl upozornit už dlouho: V řádcích statů nestvůr máte dvě statistiky se stejnou zkratkou "V" (Velikost a Výdrž). Zmatečné a vyžadující soustředění, jak to vlastně je. Silně doporučuji zkratku Výdrže přepsat na BV. Sry za to, že píšu pozdě.
23.9.2022 23:00 - strucky
Ha, to jsem taky už dávno chtěl napsat, proč v statblocích nejsou Body výdrže jako BV a zbytečně se motaj s Velikostí. Proč jsem to tenkrát neudělal už nevím... Nebo udělal, někde...?
Asi jsem si říkal, že takovou blbost by přece nepřehlédli, nevím...
23.9.2022 23:50 - Aegnor
Jako ... dává smysl, že je to na první pohled zmatené. Já s tím nemám problém (a do záznamu - s designem bestiáře jako takového nemám nic společného) hlavně kvůli tomu, že Výdrž je hned vedle OČ a jsou tak obě bojové statistiky pohromadě.
24.9.2022 00:40 - strucky
Ale mě jednoduše furt nedává smysl, proč jsou Body Výdrže zkracované na prosté V. To B navíc by podle mě ten layout moc nerozhodilo. :-)
24.9.2022 01:00 - Log 1=0
Protože je to Výdrž, která se počítá v bodech výdrže.
24.9.2022 16:53 - sirien
Ve skutečnosti to je triiválnější, co pamatuju tak tam původně bylo BV, pak se to zkrátilo na V ("Výdrž") kvůli šířce buňky, pak sem to vrátil, ale to B sem už vrátit zapomněl.

Extra zmatečný mi to nepřijde, V jako výdrž má jako hodnotu číslo, V jako velikost má jako hodnotu písmeno (a obojí je na opačných koncích té tabulky). Nicméně point, pro další iteraci tam to "B" zkusim dostat zpátky :) (btw. technicky by tam mělo bejt MV, jako Maximum výdrže... ale jo, všichni tam intuitivně čekaj BV a BV dává smysl)


strucky: no to by ses divil, jaký koniny dokáží autoři naprosto s klidem minout, zvlášť v pasážích, na kterých pracovalo víc lidí a několikrát se předělávaly :D
29.9.2022 09:10 - cyrasil
V SRD: Skurut ma velikost "s", goblin ma velikost "m". V dnd je hobgoblin (predpokladam, ze to je skurut) medium.

Edit: nevermind
29.9.2022 09:24 - shari
M = malý
S = střední
29.9.2022 09:47 - Log 1=0
V příští edici bychom měli velikost potvor značit XS, S, M, L, XL a XXL.
23.10.2022 21:33 - sirien
Nějaké updatey merche zatímco čekáme na Zástěnu :)

Už nějakou dobu jsou na imago.cz k dispozici i kusové JaD kostky. Tj. můžete si nakombit sadu s individuálním počtem kX dle vlastních potřeb.

Jako překvapení imago vytvořilo JaD herní podložky - použitelné pro RPG, karetky a nebo prostě na pracovní stůl pod klávesnici nebo myš :) K nalezení mezi Doplňky:
- Sídla moci

- Výpravy



O Zástěně nedávno dorazily nějaké optimistické informace... ale bohužel vzhledem k situaci je (zatím) nemožné něco konkrétního slíbit (snad příští týden - když budeme mít hodně štěstí). V mezičase malý fragment:

23.10.2022 21:59 - strucky
sirien: Máš přehozený ty Sídla moci a Výpravy. :-) Jinak z fragmentu zástěny furt nejsem s to identifikovat ten rozmazaný kus z Discordu. :-D

Edit: Aha, už na Discordu vidím tu plachetnici. :-D
23.10.2022 23:17 - sirien
dík, opraveno :) ...a ano, přesně ta :)
27.10.2022 20:13 - Count
Došli jsme k situaci, kterou neumím v pravidlech najít - Je živelný čaroděj chráněn i proti ledovým kouzlům?
27.10.2022 20:18 - Log 1=0
Pokud si nahodí vodní Živlovou tvář nebo Živlovou podobu.
12.11.2022 17:29 - Chrum
Objevila se situace, kdy hráč chtěl napadnout spící NPC potažmo protivníka. Jak byste to pravidlově vyhodnotili jako zkušenější GM pls.? V JaD pravidlech jsem nic k podobné situaci nenašel.
12.11.2022 19:54 - Log 1=0
Útočí s výhodou.
Zásahy automaticky kritují.

Pokud chce provést vysloveně něco ve stylu "podříznu mu krk" tak záleží na domluvě. Já třeba nechávám hráče hodit na Nenápadnost a při úspěchu akci povolím. Ale je to obcházení Bodů výdrže a to je něco, co nemusí dělat dobrotu, takže to ber fakt jako "zkušenost GM", ne jako autorskou radu. S těmihle věcmi je třeba být trochu opatrnější.
13.11.2022 03:07 - sirien
Mrkni i v pravidlech na rámeček "okamžitá zabití" těsně před pravidly pro zranění (tady nad tímhle nadpisem)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099802017211914 secREMOTE_IP: 3.238.87.31