Kultura

sirien
17.5.2022 17:23
Vícečetný výběr = ctrl nebo shift + kliknutí. Ctrl + kliknutí výběr i ruší.
Výběry v 1 rolovátku se sčítají, výběry napříč rolovátky se podmiňují

První načtení může několik vteřin trvat (občas i 10)

kartoteky.d20.cz/


zdrojové soubory
Autorská citace #21
18.5.2022 10:34 - Arled
Rád bych trochu pomohl, ale mám pár otázek.

Mám vyselektována kouzla unikátní pro JaD a nebojové triky (kvůli změně popisu). Když bych to chtěl přidat do kartotéky (triky klidně oddělám, pokud by to byl problém a nerozlišilo by to dle zdroje), jak mám postupovat. Všiml jsem si, že v dokumentu dnd-spells.md je vždy jen první řádek popisu kouzla. Tahá to přímo z SRD dokumentů, nebo je potřeba dodat .md dokument s těmi kouzly v nějaké rozumné podobě?

Dále bude problém, když tag original bude =""?
Autorská citace #22
18.5.2022 10:36 - sirien
Gergon: tak ono kdokoliv může pomoct už teď pokud skutečně chce - přeložit těch 7 kouzel v jednoduchém textovém editoru typu windows poznámkový blok do formátu který si můžeš překopírovat z těch už existujících kouzel je fakt triviální že to snazší už být nemůže a pokud někdo má fakt zájem to udělat tak mi vůbec nic nebrání. A v tom texťáku se to pak bude i o dost snáz kontrolovat.

Podobně je hezké říkat jak by bylo fajn "kdyby něco podobného vzniklo pro magické předměty", ale ono je reálně stačí vykopírovat z těch velmi jednoduchých SRD textových dokumentů a udělat jim patřičné hlavičky. Jediné co k tomu je potřeba je aby to někdo udělal, technicky to je tak nenáročné že by to zvládli i rodiče.
Autorská citace #23
18.5.2022 10:42 - sirien
Arled: atributy s prázdnou hodnotou není nutné vůbec uvádět. Tj. pokud je věc z JaD a není z původního DnD, tak "original" můžeš úplně vynechat.

Kartotéky mají dočasné vlastní zdrojáky (v budoucnu je sjednotíme na SRD snippety), které jsou ale vykopírované z SRD. Kouzla by měla mít všechna plný popis se všemi odstavci, formátování markdown stejně jako u SRD. Pokud to tak není tak je někde chyba :)
Autorská citace #24
18.5.2022 10:59 - Arled
sirien: No pokud mě gDrive neklame, tak je to tak jak píšu a funguje to :) Šlo mi právě o to jak tam udělat seznamy a rozřádkování, protože to je v md jinak než v té hlavičce.

EDIT: Jinými slovy je potřeba z JaD kouzel udělat snippety.
Autorská citace #25
18.5.2022 11:14 - sirien
Arled: huh. To je nějaký WTF bug vznikly nejspíš pro nějakém zpracování toho dokumentu a Naoki se bude muset podívat kde se stala chyba.

Zdroje kouzel rozhodně musí obsahovat celý popis se všemi odstavci, stejně jako v SRD. (Při nahrávání to tam bylo, protože v kartotéce ty popisy jsou celý - jak a kam zmizely z toho dokumentu netuším :/ )

Jinak... Jako úplně ne, kartotéky teď používají jeden zdrojový dokument (místo snippet kde co kouzlo to soubor) a používají XML hlavičku (místo prosté markdown hlavičky - ono snippety v SRD se výhledově také asi budou měnit na XML, ale to až někdy v budoucnu). Ale ano, jinak to je podobný.
Autorská citace #26
18.5.2022 11:53 - Archimedesfort1
Když nad tím tak přemýšlím a koukám na svůj časový harmonogram, tak bych mohl pomalu (tak hodinu maximálně dvě denně) začít pomáhat už dříve než na konci příštího týdne. Vlastně klidně dnes k večeru, pokud by byl někdo ochoten mi sdělit, co z D&D 5e kartotéky je aktuálně potřeba udělat. Fate bohužel neznám, takže tam pomoct efektivně nemohu.
Autorská citace #27
18.5.2022 12:10 - Arled
Archimedesfort1: Kouzla z JaD udělám. Co by mohlo být zajímavé jsou kouzelné předměty (jak zmiňoval Gergon) nebo bestiář.
Autorská citace #28
18.5.2022 12:17 - Archimedesfort1
Na předměty bych se klidně mohl vrhnout k večeru. Ty mi odhadem připadají jednodušší.
Autorská citace #29
18.5.2022 13:01 - sirien
Zdrojový soubor kouzel je bohužel zjevně rozbitý (data v kartotéce jsou ok), na nápravě se pracuje.

Archimedesfort1: večer bych měl být poruce kdyžtak :) kouzelné předměty by byly fakt super.
Autorská citace #30
18.5.2022 14:21 - Maelik
Arled píše:
kouzelné předměty (jak zmiňoval Gergon) nebo bestiář.


Tak pokud někdo udělá vzor tal asi není problém to tam přehazet.
Autorská citace #31
18.5.2022 14:23 - Arled
Řekl bych, že bestiář 5e je celkem dobře v SRD připravená pro překlopení do kartotéky. U předmětů by to chtělo hlavně vymyslet co vše budou mít za tagy.
Autorská citace #32
18.5.2022 14:32 - Naoki
pracuju na aktualizaci souboru dnd-kouzla.md, ale už tu máme první případ kdy nám někdo smazal kontent xD
Autorská citace #33
18.5.2022 14:37 - Naoki
ok, nahrál jsem opravený soubor

te%d se vrhnu na sirienovi připomínky z #18
Autorská citace #34
18.5.2022 14:39 - Dukolm
Jestli zmizel konec souboru tak stackedit zařezává na určitou velikost soubor
Autorská citace #35
18.5.2022 14:47 - Naoki
uh, takže asi lepší needitovat pomoci stackedit? xD
Autorská citace #36
18.5.2022 15:12 - Arled
Naoki: Soubory nad 279 kB zmenší na 279 kB. Proto jsou sobory z SR děleny na menší (kouzla...).
Autorská citace #37
18.5.2022 15:24 - sirien
Maelik píše:
Tak pokud někdo udělá vzor tal asi není problém to tam přehazet.

Vzor není problém - otázka je kolik kolik dodatečných atributů pro třídění tam chcete? :)

(Např JaD třídění podle užití by bylo hodně useful - Log dokonce už i vytřídil všechno z DMG.)
Autorská citace #38
18.5.2022 15:40 - Naoki
Implementovány požadavky z #19

hmm, ty soubory nevím jak pořešit :( já jak právě edituju ty soubory offline pomoci VS Code tak tyto omezení neznám
jednali jsme interně a říkalo se že lepší jeden mega soubor než to mít po individuálních kouzlech/tricích (a ad hoc dělení by taky moc nepomohlo)
Autorská citace #39
18.5.2022 15:44 - Arled
Je mi jasné, že je to hodně práce s otagováním, ale mě by se líbilo kdyby bylo dělení dle užití (JaD), dle typu (lektvar, zbraň..), dle vzácnosti, zda se musí sladit, zda mají kletbu (možná zbytečné, ale pár jich je).
Autorská citace #40
18.5.2022 15:54 - sirien
Arled: zas tak moc práce to není. Já jsem tohle dělal ve velkém pro ty Fate triky a šlo to rychle (na to kolik těch triků je a na to že sem to třikrát předělával protože jsme v rámci vývoje měnili formáty...)

Obecně z této mojí zkušenosti je lepší vymyslet to hned a udělat to rovnou naráz než to pak doplňovat.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077852964401245 secREMOTE_IP: 35.169.107.177