Kultura

sirien
17.5.2022 17:23
Vícečetný výběr = ctrl nebo shift + kliknutí. Ctrl + kliknutí výběr i ruší.
Výběry v 1 rolovátku se sčítají, výběry napříč rolovátky se podmiňují

První načtení může několik vteřin trvat (občas i 10)

kartoteky.d20.cz/


zdrojové soubory
Autorská citace #1
17.5.2022 17:23 - Maelik
při pokusu o otevření odkazu mi to píše

Píše:
Při spojení s kartoteky.d20.cz nastala chyba. Partner protokolu SSL nemá pro požadovaný název DNS žádný certifikát .

Kód chyby: SSL_ERROR_UNRECOGNIZED_NAME_ALERT


se srdčkama to nemá problém.

prohlížeč je firefox, pokud by to bylo podstatné.
Autorská citace #2
17.5.2022 17:33 - Naoki
@maelik: Zkus http://kartoteky.d20.cz/

Jinak z mé strany bych chtěl rovněž poděkovat Dukolmovi, ale i Sirienovi za jeho projektový management. Ono to nebylo jen tak že já jsem to nějak naprogramoval, ale bylo tam spousta "back-and-forth" které mu zabrali kupa času ;-)
Autorská citace #3
17.5.2022 18:02 - Chyba
nefunguje mi funkce Rituál
Autorská citace #4
17.5.2022 18:09 - York
Vypadá to hodně dobře, ale nesedí mi název "kartotéky". Přijde mi, že je to vlastně vyhledávání nad srd, nebo se pletu? Možná by dávala větší smysl adresa srd.d20.cz/search, nebo tak něco.


Drobnost: Je to docela pěkně responzivní, ale v určitý šířce viewportu se trochu rozhodí indentování.
Autorská citace #5
17.5.2022 18:17 - sirien
Maelik: omlouvám se, moje chyba, to "s" tam bohužel nemělo co dělat, jedeme tam (zatím?) jen na http protokolu.


York: v aktuální verzi úplně ne - v budoucnu bysme rádi sjednotili zdrojové soubory Kartoték se snippety SRDček, ale to je až nějaký budoucí krok (který bude vyžadovat nějaké úpravy nejen Kartoték a snippet, ale i samotných SRD). Aktuálně Kartotéky z SRD vychází, ale běží na vlastních přetažených (a modifikovaných) zdrojácích.

Čistě uživatelsky jde o odlišnou funkci než SRDčka (dynamické prohledávání krátkých položek vs. statický výpis obsáhlého textu), tak jsme zvolili odlišné URL. Důvodem byla ale i větší jednoduchost a přehlednost v rámci vývoje a implementace plus snazší URL na zapamatování a oddělený vstupní portál který do budoucna možná ještě nějak využijeme.
Autorská citace #6
17.5.2022 18:18 - Arled
Vypadá to velice dobře a užitečně. Díky moc za vaši práci na tom.

V tuto chvíli mi nefungují zatrhávací políčka (Rituál a Soustředění).
Autorská citace #7
17.5.2022 18:41 - sirien
Soustředění + Rituál - bugy :(

Soustředění je nějaký bug (vypadá to že s refreshem zmizí zakliknutí... což může být efekt last moment přidaného pop-upu o cookies, protože fuck that, srsly... :/ )

Rituál může být totéž... ale co tak koukám na zdrojáky tak si skoro říkám že se možná stala chybička a někde v procesu zpracování dat nám zmizela samotná informace o tom, jestli kouzlo je nebo není rituál. Ono by to stejně jako to soustředění asi ideálně chtělo vlastní atribut a ne to tahat z jinejch. ... Naoki má fun časový posun co hrozně zjednodušuje práci, tak se na to asi mrkne v jeho zítra :)
Autorská citace #8
17.5.2022 18:41 - Gergon
Jak moc komplikované by bylo dát tam tlačítko - "přidat kouzlo" ?
Bylo yb super kdyby i bez překladů příruček byla tohle KOMPLETNÍ databáze všech oficiálních existujících kouzel pro DnD 5e. A stačila by možnost jedno tlačítko - přidat kouzlo, tam by člověk napsal anglický název zaškrtnul by veškeré ty volitelné věci - stupen, rituál, soustředění atd... v nouzi by tam třeba jen přepsal anglický text, v lepším případě ho rovnou přeložil.
Protože jsou různé příručky a dobrodružství kde je prostě pár nových kouzel tak by nebyl problém je tam nakopírovat a někdo jiný zase třeba kdyby měl volnou chvilku, tak by si to rozkliknul, vyhledal by si text v angličtině a přeložil třeba jen jedno kouzlo. a takhle by se postupně dalo dohromady úplně všechno.
Mohlo by u toho být zaškrtnuté políčko že je to pouze draft nehotový a teprve kdyby to prošlo ofiko kontrolou, tak by to bylo třeba bez toho políčka draft. a když by pak někdo časem třeba překládal celou příručku, tak kouzla by si už mohl vytahat odsud.
Autorská citace #9
17.5.2022 18:43 - York
sirien píše:
Čistě uživatelsky jde o odlišnou funkci než SRDčka (dynamické prohledávání krátkých položek vs. statický výpis obsáhlého textu)


Tohle mi právě přijde spíš jako programátorskej pohled než uživatelskej. Z uživatelskýho mi to přijde jako funkce "rozšířený hledání".

Pokud by to bylo pojatý jako funkce SRD, nepotřeboval by sis vůbec pamatovat extra adresu - prokliknul by ses do toho ze srd.d20.cz. Navíc koukám, že srd jednotlivejch her maj vlastní subdomény, takže bys pak mohl mít adresy jako http://dnd5esrd.d20.cz/kartoteka nebo http://dnd5esrd.d20.cz/kouzla, což mi přijde celkem intuitivní.
Autorská citace #10
17.5.2022 18:52 - sirien
Gergon / přidávání kouzel: viz článek, nadpisy "Tvorba nových kartoték" a "Rozšiřování stávajících Kartoték"

To co popisuješ by bylo technologicky nesmyslně náročné (jakože fakt HODNĚ náročné - zejména to s tím mezi-ukládáním atp.) a navíc zbytečné. Pokud chceš přidat další položky (kouzla), tak je stačí sepsat ve formátu těch stávajících do samostatného dokumentu. Tu hlavičku si můžeš prostě rozkopírovat pomocí ctrl-c-v a pak v ní jen přepisovat jednotlivé hodnoty.

Ty soubory jsou označené jako ".md", což je efektivně prakticky totéž jako ".txt", takže to můžeš klidně udělat v NotePadu - i když osobně bych radil spíš nějaký PSPad nebo tak něco (ale v důsledku se to dá udělat i ve Wordu atp.).

Každopádně určitě bysme aktuálně chtěli aby obsah byl v češtině nebo slovenštině. Ono to snad i trochu víc namotivuje k tomu ten obsah přeložit. Ostatně pokud Ti stačí angličtina, tak máš k dispozici compendium na roll20.


York: jak už jsem psal - Kartotéky a SRD jedou na rozdílné technologii (a mají rozdílné autory), takže nám aktuálně přišlo pohodlnější to rozdělit. Do budoucna se to může změnit (přesměrovat doménu kdyžtak není až tak velký problém).
Autorská citace #11
17.5.2022 20:11 - Archimedesfort1
Mám dotaz. Chtěl bych nabídnout pomoc s kartotékami (nejdříve až na konci příštího týdne, až se mi uvolní časový rozvrh). Nejdříve bych se však rád zeptal, jak moc to je náročné na znalost programovacích jazyků.
Autorská citace #12
17.5.2022 20:18 - sirien
Archimedesfort1: Super :)

Vkládání a úpravy nového obsahu nevyžadují vůbec žádnou programovací znalost. Musíš jen dodržet tu strukturu zápisu kterou vidíš v těch současných zdrojácích (a kterou lze snadno rozkopírovat).
Autorská citace #13
17.5.2022 20:32 - Archimedesfort1
Děkuji. To zní dobře. V tom případě vám z mého pohledu mohu pomoct. Děkuji za rychlou odpověď.
Autorská citace #14
17.5.2022 21:30 - cyrasil
Nice, dobra prace.

Par dotazu:
1) Neplanujete tam pridat nejakou moznost importu/exportu vlastnich kouzel, pripadne moznost oznacit si par konkretnich kouzel? (Use case: "moje postava zna tahle tri kouzla, tak si je tam vyklikam/importuju a vytisknu).
2) proc nepouzivate git misto google docu?:-)
Autorská citace #15
17.5.2022 22:26 - sirien
cyrasil:

1a) Podpora homebrew zdrojů zatím plánovaná není. V budoucnu to asi nějak fungovat může - teoreticky to může být vázané i na profil na Kostce, na skupinu atp. - to by se muselo promyslet

1b) výběr kouzel k tisku nás nenapadl. Nevím jak složité nebo užívané by to bylo, ale jako nápad si to určitě poznamenáme.

2) Protože git sucks; zkoušeli jsme to u SRDček a pro kohokoliv kdo neni ITák to je nesmyslně složitý a spolu s různejma login walls a stupidníma UI Githubu to je neskutečná bariéra v zapojení a pomoci. (a není to gDoc, ale .md uloženej na gDrive ;) )
Autorská citace #16
17.5.2022 22:33 - cyrasil
Diky.

ad 1a) tohle by taky slo, ale ja myslel jen jednodussi variantu: tady mas textak a data tahej z neho misto z kostky (a priste ti ten textak klidne predhodim znovu).

ad 2b) pokud byste to implementovali, tak by bylo fajn, kdyby ten vystup byl dal snadno parsovatelny (klidne podmnozina toho markdownu), takze by ho pak slo snadno prohanet lokalnima skriptama a delat si karticky misto seznamu apod.
Autorská citace #17
18.5.2022 01:04 - Naoki
brej večír všem co jste ještě vzhůru :)

- Soustředění + Rituál: mrknu a pořeším

- tlačítko "přidat kouzlo": ve skutečnosti by to bylo z technologické stránky triviální. Problém by byl spíš z hlediska bezpečnosti a ověřování (může kdokoli přidát kouzlo nebo pouze přihlášený uživatel? jak pořešit aby nebyly přidány kouzla s chybou nebo homebrew kouzla?). Klidně můžem tento téma řešit veřejně

- psaní do zdrojáku: jak píše Sirien můžeš to klidně dělat v Notepadu ale spíš bych doporučoval použít nějaký program který automaticky maže mezery na konci řádky, protože ty byly opruz při psaní skriptu. Osobně používám VS Code, který je zdarma.

- výběr kouzel k tisku poznamenané

- homebrew zdroje: kartotéka má vlastní databázi takže data se netahají z texťáku. Teoreticky by šlo mít homebrew content, ale muselo by to být pouze po přihlášení, které z technických důvodů by byl zvlášť od kostky

- git: hodit soubory na github by nebyl problém (a pro mě osobně by to bylo jednodušší), horší by bylo zajistit aktuálnost vůči zdrojům na gDocs (nebo co hůř, řešit různé příspěvky)
Autorská citace #18
18.5.2022 01:37 - sirien
Do složky se zdrojema jsem přidal spreadsheet s přehledem dials a jejich hodnot. U DnD kouzel jsem rovnou nahodil i nějaké možné dials o které by ta stávající kouzla mohlo jít rozšířit.


Objevené detaily k dials u triků...


Tag má chybnou dualitu "skupina" a "skupiny" - správně je singulár, tzn. "skupina"

Zdrojové příručky by byly vlastně lepší kdyby byly řazené podle abecedy reverzně Z-A :D

U Akcí existuje úzus zapisovat je v pořadí O, CA, A, D, AO

FC dovednosti nemají "Přesvědčování"; "Držte linii" a "Kryté formace" jsou špatně namapované, má tam být fc-skill="Učenost".

SW dovednosti zase nemají "Technologii" ale techniku - vzniklo z blbě namapovaného "Ruka je více, než její nástroje", kde je jako hodnota uvedeno Technologie místo Technika.

...a dial SW protivníci nemá kapitalizované hodnoty - asi dává smysl, ale je to nehezky nesymetrické, klidně bych kapitalizoval.

Dial "Typ"... si nejsem jistej jak řadit. Měl jsem navržené takové logicky posloupné řazení, ale vlastně nevím, jestli je nebo není přehlednější než to abecední.
Autorská citace #19
18.5.2022 02:00 - Naoki
soustředění/rituál opraveno
Autorská citace #20
18.5.2022 09:42 - Gergon
Naoki píše:
ve skutečnosti by to bylo z technologické stránky triviální

Já si říkal že by to nebylo snad tak těžké, ale programování nerozumím, takže jsem neměl představu jestli ano nebo ne.
Co se týká toho aby z toho nebyl bordel, tak by to asi chtělo aby takhle přidané kouzlo (které by mohl přidat asi kdokoliv) bylo jasně označeno jako "draft" a teprve po projití kontrolou někým k tomu uzpůsobeným by toto označení zmizelo.
Myslím, že by to ušetřilo hodně práce lidem s tvorbou, protože by tam mohl kouzla nasázet kdokoliv a oni by pak jen zkoukli kontrolu jestli je přeloženo a zadáno správně. navíc by se nemuselo čekat celé roky než se někdo dostane k překladu příručky. Například Fizban Dragons obsahují asi sedm kouzel, a hodit je tam by byla otázka i s překladem třeba dvou hodin. Ale čekat tři roky než někdo přeloží celou příručku FD to by bylo na houby :/

A kdyby podobná databáze vznikla pro magické předměty, tak to by bylo ultimátní =)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088598966598511 secREMOTE_IP: 3.227.239.9