Kultura

sirien
17.5.2022 17:23
Vícečetný výběr = ctrl nebo shift + kliknutí. Ctrl + kliknutí výběr i ruší.
Výběry v 1 rolovátku se sčítají, výběry napříč rolovátky se podmiňují

První načtení může několik vteřin trvat (občas i 10)

kartoteky.d20.cz/


zdrojové soubory
Autorská citace #41
18.5.2022 19:28 - sirien
Ve složce se zdroji je tabulka "_Přehledy dials" - pro kouzla a triky tam jsou vyjmenované všechny vlastnosti (jednotlivá rolovátka) a jejich existující nebo možné hodnoty.

Pro kouzelné předměty jsem tam nastřelil možné hodnoty, které by se tam daly vepsat, tak na to zkuste mrknout a zamyslet se nad tim (nad možnejma vlastnostma i hodnotama), popř. navrhněte nějaké další pokud vás napadají. Já pak klidně připravim vzorovej zápis.

Z jednoho dialu (vlastnosti) lze přiřazovat i více hodnot.
Autorská citace #42
18.5.2022 19:50 - Šaman
Lehce offtopic se zeptám na technikálie - umí to zpracovat adresář plný malých souborů, nebo je nutné mít všechno v jednom megasouboru? Ptám se pro sebe, protože VuePress už jsem nějakou dobu neviděl. Takže odpověď "šlo by to, ale my to tak neděláme" je pro mě taky uspokojující. Díky.
Autorská citace #43
18.5.2022 20:30 - Archimedesfort1
Nevím jak ostatní, ale já už koukám za zvuků elfího lesa na soubor přes půl hodiny, ale nic dalšího mě už nenapadá.
Autorská citace #44
19.5.2022 00:32 - Naoki
Píše:
umí to zpracovat adresář plný malých souborů, nebo je nutné mít všechno v jednom megasouboru?

Šlo by to, ale my to tak neděláme
Autorská citace #45
19.5.2022 15:33 - sirien
Dobře, ty předměty už vypadají docela použitelně. Co tam je k dovyjasnění:


Kategorie: přidal sem tam to dělení předmětů z DnD 5e... ale... fakt ho tam chcete? Jakože chleba to nesežere, ale přijde mi úplně stupidní a bezúčelný a totálně k ničemu ve všech myslitelných směrech:
- pravidlově to nemá žádnej efekt
- co do uživatelské užitečnosti mi je úplně ukradený, jestli je něco prsten, hůlka nebo amulet, to co mě zajímá je jestli to něco detekuje, jestli mě to chrání nebo jestli mi to umožní seslat magickou střelu.
- co do vzhledu atp. to je totálně nanic, protože to je gamistickej legacy bullshit kde se specificky řeší zbraně a zbroje, ale pak tam je "kategorie" s názvem "divotvorné předměty" což je v překladu "hromada těch věcí pro roleplayery" kde je na jedné hromadě oblečení s hudebníma nástrojema se šperkama a lítajícíma kobercema

Osobně bych tenhle dial kompletně dropnul a nezabejval bych se s nim. Teoreticky jde udělat alternativní dial nějakého "vzhledu" nebo "typu předmětu" kde by bylo co je daná věc zač - zbraň, šperk, oblečení, (dobrodružná) výbava, všední předmět... ale IMO ani to vlastně neni nutný, protože u magickejch předmětů jde o účel, samotný vzhled a podkladový předmět jde libovolně re-fluffnout.


Sladění: fakt tam je účelné tam mít ten dlouhý výčet, ve kterém je např. každé povolání jmenovitě, popř. jednotlivé rasy? (Pokud to skončí s tím že tam budou 2 předměty pro kouzelníka, 1 pro klerika a 1 pro druida, tak v tom moc smysl nevidim a dal bych souhrné "konkrétním povoláním". Pokud tam bude +-3 pro každýho, tak už to smysl mít může...)


Hodnota "žádný" a její obdoby - tohle je taková tricky věc. U několika dialů by se hodilo mít tam nulovou možnost, aby šlo vyfiltrovat pryč všechny předměty, které mají nějakou jinou hodnotu. Tím se ale dial stane povinným. Osobně v tom nevidím moc problém, ale přišlo mi že se to hodí zmínit.


MOŽNÉ, ALE IMO ZBYTEČNÉ DIALY

Prostředí: teoreticky by mohlo jít přiřazovat předměty settingům, do kterých patří (Forgotten realms, Dragonlance...). IMO to ve většině případů skončí tím, že většina bude zapadat skoro kamkoliv... a pro přiřazení dračích jablek Dragonlance není potřeba dělat speciální dial.

Element: tohle je možná dial u kouzel... který by teoreticky u některých předmětů mohl dávat smysl... ale IMO je s většinou předmětů tak mimoběžný, že je spíš zbytečný.



Dejte vědět co si o tom myslíte a já pak podle toho připravím ten vzor.
Autorská citace #46
19.5.2022 17:18 - Archimedesfort1
Kategorie Kategorie předmětů z 5e asi opravdu nejsou až tak potřeba, maximálně možná pro někoho, kdo úplně nezná JaD a jede jen podle 5e.

Sladění Jak jsem zatím projížděl předměty nedávno a koukal na slazení, tak pro kouzelníka, čaroděje a černokněžníka jsem našel kolem pěti předmětů a to jsem skončil u "B", konkrétně u bot. U ras to myslím je dost vzácné. Ale možnost konkrétní rasou/povoláním nezní úplně špatně s tím, že by to bylo upřesněné v textu.

Hodnota "žádný" Já v ní nevidím problém.

Prostředí To je za mě zbytečné. Využití by možná mělo u artefaktů, ale jde to začlenit i do textu.

Element Ten je teoreticky využitelný jen u předmětů sesílajících útočná kouzla, zbraní a předmětů dávajících odolnost/imunitu. Vzpomínám si na jednu situaci, kdy bych element využil (hledání magických předmětů pro BBEG - ledového prastarého draka). Ale podobná situace moc často nenastane.
Autorská citace #47
19.5.2022 17:34 - Gergon
Kategorii určitě ano - to že ty to nevyužiješ neznamená že to nevyužijí ostatní. Já třeba celkem běžně vybírám magické předměty podle druhu co má družina najít. Mám omezené množství magických předmětů a třeba nemůže mít postava dva amulety, takže pokud někdo nosí magický amulet a chci aby měl šanci během dobrodružství najít nějaký magický předmět, tak mu tam už nebudu dávat znovu amulet, pokud naopak vyloženě zase nechci aby si musel vybírat mezi jedním nebo druhým. Pro bojovníka hledám konkrétní zbraně nebo zbroje, pro kouzelníky hůlky, pro tuláky boty ...
nebo když mám ve městě NPC ševce co umí magické věci tak si moc rád vyfiltruju všechny magické boty a vyberu si třeba podle vzácnosti které bude umět vyrobit.
Autorská citace #48
19.5.2022 17:54 - sirien
Archimedesfort: ...kdo jede podle 5e tam stejně nenajde to co hledá, protože viz výše (a níže).

Ten element se tam dá zařadit jako nepovinná položka (tj. bez volby "žádný" a vyplnit jen tam kde to dává smysl (popř. se můžeme zeptat Naokiho jestli by "žádný živel" nešlo doplnit automatizovaně všude, kde to uvedené neni...)

Otázka pak je jestli chceme zůstávat jen u standardní palety Zásahů, nebo jestli přidat i ty Aritotelské živly (protože to přiřazení mezi aristotelem a zásahama je spíš nefunkční - oheň je jasnej, vzduch v zásadě dobrý, země ale hapruje u kyseliny a jedu a voda reálně nemá zastoupení)


Gergon: ...k čemuž Ti je "kategorie" naprosto k ničemu, protože položka "amulet" (natož "boty" atp.) je zahrabaná kdesi v nerozlišené hromadě "divotvorných předmětů". To můžeš vzít JaD dělení a zatrhnout všechno co není zbraň, zbroj nebo lekvar a dostaneš stejnej výsledek. Na tenhle účel bys potřeboval úplně jinej dial kterej by tohle rozlišoval.
Autorská citace #49
19.5.2022 18:23 - Gergon
No dobře tak boty zrovna ne, ale zbraně, zbroje, prsteny atd jo. Když jsem si koupil balíček karet magických předmětů tak první a jediné podle čeho jsem si to roztřídil je právě tenhle druh a funguje mi to jako systém skvěle jak se v tom orientovat.
Takže databáze kde si nemůžu vyfiltrovat pouze prsteny mi přijde jak jsi psal nahoře: "úplně stupidní a bezúčelný a totálně k ničemu ve všech myslitelných směrech" :D
ale naprosto souhlasím s tím že by bylo super kdyby se divotvorné předměty rozdělili na další pod kategorie vážně podle druhu. protože mít to všechno v jedné hromadě je na houby, to ano. Ale to je spíš důvod přidat další kategorie - třeba oblečení, boty, atd... není to důvod kategorie vynechat.
Autorská citace #50
19.5.2022 20:57 - Arled
Tak jen pro ujasnění.
Dnd kategorie jsou: Berly, Divotvorné předměty, Hůlky, Lektvary, Prsteny, Svitky, Zbraně, Zbroje, Žezla.
Za mě tyto kategorie nejsou špatné a dobře se doplňují s JaD kategoriemi. Ale jsou sami o sobě dost chudé (tedy spíš bych Divotvorné předměty rozšířil na Amulety (šperky), Oblečení (Boty, Pláště), Výbava..).
Nemyslím si, že jsou zas tak zbytečné. ALe hlavně, pokud někdo chce dělení dle 5e, tak jej tam bude mít. Pokud někde chce dle JaD, bude tam.
Autorská citace #51
19.5.2022 21:02 - sirien
Arled: v momentě, kdy "divotvorné předměty" rozepíšeš na jiné položky, tak už nefunguješ s původním DnD setem (který je uzavřeným výčtem), ale s nějakou alternativou (jak jsem popsal výše), která jakože může být na ten DnD výčet mapovatelná, ale prostě to už není ta původní DMG sada.
Autorská citace #52
19.5.2022 21:45 - Arled
Ano, máš absolutní pravdu a plně si to uvědomuji. Ale myslím si, že domluvit se na tom jak to konkrétně rozšířit může být trochu problém, ale ta Dnd sada je a určitě existuje skupina lidí co ji používá.
Autorská citace #53
19.5.2022 23:25 - Dukolm
Šaman píše:
Ptám se pro sebe, protože VuePress už jsem nějakou dobu neviděl.

Jen bych zmínil že vuepress pohání SRD ne ale kartotéky.
Autorská citace #54
19.5.2022 23:53 - sirien
Co s těma živlama? Konkrétně - má smysl rozšiřovat ten výběr i na aristotelské (tj. nejspíš přidat vodu, vzduch a zemi), nebo to nechat jen na těch DnD typech zásahů?
Autorská citace #55
20.5.2022 07:50 - Gergon
Živly jsou zajímavý nápad, to se mi líbí. A rozšíření je určitě užitečné. Bude to víc použitelné i v jiných světech. Například v mém světě kde se odehrává trilogie Dračák je magie založená na protikladech takže ohen voda a podobný elementy by byly pecka =)
Autorská citace #56
20.5.2022 09:38 - Arled
Osobně v těch živlech a ani v typech zásahů pro magické předměty nevidím moc využití. Přijde mi to jako celkem dost práce s minimem využití (a to jedny i druhé, přičemž ty základní jsou o něco snazší).
Autorská citace #57
24.5.2022 13:24 - sirien
ok, sorry, byl sem přes víkend mimo.

Přijde mi, že už je docela shoda na tom co má smysl k DnD předmětům uvádět v hlavičce, tak sem vytvořil texťák se vzorovym zápisem předmětu, který se dá rozkopírovat.

Popis předmětu je možné překopírovat ze zdrojáků SRDček 1:1.
Hlavičku je potřeba vypsat manuálně.

StackEdit (online .md editor) velké soubory uřízne - tzn. je potřeba to zpracovávat v offline editoru (já používám PSPad, Naoki používá VS Code... efektivně stačí blbej NotePad)


Jeskyně a draci mají 4 vlastní Artefakty a několik vlastních "Běžných" předmětů, jinak tam jsou běžné věci z DnD DMG (byť popis je spíš naše převyprávění než překlad, ale to se asi dá docela dobře zanedbat)
Autorská citace #58
24.5.2022 14:25 - Archimedesfort1
Jdu to začít sepisovat. Kam to mám pak poslat? Zpracovávám DMG od "A".
Autorská citace #59
24.5.2022 14:49 - sirien
Nahraj to do té složky se zdrojákama
Autorská citace #60
25.5.2022 14:17 - Arled
Co je myšleno kategorií Interakce/Ovlivňující? Ten zbytek mi je jasný, ale nevím co by mohlo spadnout do této kategorie.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091588020324707 secREMOTE_IP: 3.94.99.173