Kultura

sirien
17.5.2022 17:23
Vícečetný výběr = ctrl nebo shift + kliknutí. Ctrl + kliknutí výběr i ruší.
Výběry v 1 rolovátku se sčítají, výběry napříč rolovátky se podmiňují

První načtení může několik vteřin trvat (občas i 10)

kartoteky.d20.cz/


zdrojové soubory
Autorská citace #61
25.5.2022 14:29 - Archimedesfort1
Pokud jsem to pochopil, tak ovlivňující mohou ovlivňovat vědomí postavy, vnímající mají vlastní smysly a prokleté mají zkrátka kletbu zdarma.
Autorská citace #62
25.5.2022 14:33 - Arled
S tím souhlasím, je to pojem z JaD (SRD). Zjistil jsem to až jsem to odeslal. Ještě správně odhadnout co z 5e tam spadá :-)
Autorská citace #63
25.5.2022 15:35 - Evoker
A tím item="" jsou myšleny kategorie jak psal Arled?
(Dnd kategorie jsou: Berly, Divotvorné předměty, Hůlky, Lektvary, Prsteny, Svitky, Zbraně, Zbroje, Žezla.)
Autorská citace #64
25.5.2022 18:36 - sirien
Evoker: plus mínus - viz přehled hodnot v Dials.
Autorská citace #65
30.5.2022 10:04 - Naoki
Malý update: pracuji na přidání JaD kouzel do kartotéky. Bohužel jak na tom dělám tak jsem narazil na 2 komplikace:

1. současnému zdrojáku chybí kolonky pro rituální kouzla a kouzla se soustředěním (což ale snadno přidám do další verze)
2. dnd kouzla mají hodně atributů kde skutečná hodnota se lyší od té upravené pro vyhledávání (např. u kouzel co mají sesílání 1 reakce neuvádím další podmínky toho sesílání, pro snadnější vyhledávání, ale v textu by bylo dobré kdyby se objevilo)

Co to znamená pro přispivatele:
- zdroják dnd-spells.md se dost změní, což bude vyžadovat update JaD zdrojáků (informuju až tam hodím aktualizovanou verzi)
- práce na implementaci dalších karoték (třeba itemy) bude dočasně odložena

Děkuji za pochopení
Autorská citace #66
30.5.2022 12:28 - Naoki
Aktualizován dnd-spells.md file
Autorská citace #67
30.5.2022 13:08 - Arled
Naoki: Rituál a koncentrace má být jen Ano nebo prázdné? Nebo Ano/Ne?
Souhlasím, že by bylo fajn aby se podmínky objevily v textu, když nejsou v hlavičce. Dívám se správně, že s tím jsi nic nedělal a je potřeba dnd-spells.md doplnit?
Autorská citace #68
30.5.2022 13:37 - Naoki
ffs, ono se to tam nehodilo
minutku prosím
Autorská citace #69
30.5.2022 14:00 - Naoki
tak snad teď
Autorská citace #70
30.5.2022 14:07 - Arled
Naoki: true/false a v duration zrušit "Soustředění". Přehlédnul jsem něco?
Autorská citace #71
30.5.2022 14:36 - Arled
JaD kouzla upravena.
Autorská citace #72
31.5.2022 04:12 - Naoki
Update:

Přidána kouzla z JaD (díky Arlede).
Autorská citace #73
31.5.2022 10:47 - Arled
Uvažuji, zda u předmětů neudělat změnu v tagování u sladění (promiň Archimedesfort1). Jelikož přesvědčení máme pod jedním tagem (těch výskytů tam moc není, takže to dává smysl) a bude nutné to v textu nějak reflektovat (třeba nechat u těchto specifických případů úvodní řádek z DMG, kde je specifikace sladění), navrhl bych pod jeden tag dát i rasy. Těch výskytů není moc a dá se tím pak prolistovat. U povolání už to podle mě je trochu problém, jelikož tam těch výskytů je mnohem více.

Co si o tom myslíte?
Autorská citace #74
31.5.2022 11:27 - sirien
IMO pod 5 výskytů tag nemá smysl vůbec a relevantní začne být tak na 10.

U těhle kombinovaných věcí je to trochu jiné - pokud mi "rasa" vylistuje 10-15 itemů, tak to je furt v pohodě. Kdyby mi jich vylistovala 25, tak už bych to možná chtěl rozdělený - resp. minimálně vypíchnout ty nejfrekventovanější (klidně může být "trpaslíci", "elfové", "ostatní Rasy")
Autorská citace #75
31.5.2022 11:33 - Arled
Myslím, že tagu "rasa" bude něco mezi 10 a 15. Proto si myslím, že u povolání to není zas tak rozumné.

Co si myslíte o tom nechávání řádku z DMG u předmětů, kde je nějaké specifikum (pro sladění, nebo pro kategorii např. zbraní). Nechávat to všude mi přijde zbytečné, ale nevím jak snadno tuto informaci zachovat.
Autorská citace #76
31.5.2022 11:52 - sirien
dej příklad dvou tří předmětů ať se můžu podívat co přesně myslíš
Autorská citace #77
31.5.2022 11:58 - Archimedesfort1
Mohu se zeptat, co se teda mění? Ať to předělám, když už jsem chtěl pokračovat. Nebo mám zatím počkat, než se to dořeší?
Autorská citace #78
31.5.2022 12:20 - sirien
pro forma - já teď měním dokument s 5e kouzly (dopisuju Jeskyně a draky jako zdrojovou příručku ke kouzlům která mají JaD převzatá)
Autorská citace #79
31.5.2022 12:42 - Arled
Měl jsem na mysli, že bychom pod hlavičkou zachovali například:

*Zbraň (obouruční meč), legendární (vyžaduje sladění s tvorem s jiným než zákonným přesvědčením)*

nebo

*Divotvorný předmět, vzácný (vyžaduje sladění s druidem, klerikem nebo paladinem)*

případně

*Zbroj (štít), neobvyklý*

Ale ne

*Divotvorný předmět, velmi vzácný (vyžaduje sladění)*
Autorská citace #80
31.5.2022 13:14 - sirien
jo jako že bys přepsal hlavičku i do popisu.

Jako neni to nic proti ničemu, asi.

Psát tam "zbroj (štít)", když to neobsahuje nic navíc (nějakej konkrétnější popis atp.) a když máme v hlavičce atribut který umí přímo vydefinvat že to je "štít" mi přijde asi spíš zbytečný (leda bys to zachoval u všeho - což je trochu redundandní, ale asi ne kritický a možná to může ušetřit trochu práce při přepisování protože nebude nutný se rozhodovat).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092935085296631 secREMOTE_IP: 54.205.116.187