Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
Autorská citace #41
7.8.2007 13:43 - Alek
Co jiného číst? No přece to, co čtou všici. Pottera! ;)
Tak kdo, už to máte za sebou? Já jsem tentokrát neodolal a přečet ten amatérskej překlad (zdál se mi mnohem kvalitnější, než ten u HP6). A nakonec to ušlo. Sic jsem toho měl někde v půlce už plný zuby, vleklo se to úděsnym způsobem, ale vyvrcholení bylo dobrý, tam už to odsejpalo. Jenže to v tom zběsilým zavěrečnym tempu hodně rychle usekla. Chybělo mi takový to Tolkienovský a Jacksonový (mnohými proklínaný ;)) loučení. Epilog to trochu, ale jen trochu zachránil no...
Autorská citace #42
7.8.2007 14:26 - Rytíř
Já včera dočet Prokletí Chalionu. A spokojenost :) Zase jedna knížka, která mě vtáhla do příběhu! Navíc hlavní hrdina takořka mého věku a ražení, no paráda.. :)) Jo a líbilo se mi, jak tam bylo pojato božstvo a jeho zázraky. Jediný, na co jsem si dlouho zvykal, byly ty exotický tituly.
Ad Potr - HP6 jsem přečet už spíš z povinnosti a zvědavosti na to, jak to obecně dopadne.. 7 si asi nechám jen vyprávět.
Autorská citace #43
7.8.2007 15:17 - Dalcor
Potter je docela dobrej a to od a do okamžiku než začnou tábořit! To je rozvleklý! BTW Poter Umře... Ba ne kecám neumře... a nebo víte co... já vám to neřeknu.
Autorská citace #44
24.8.2007 13:00 - Dalcor
Drak Jeho veličenstvaH.M.D. Temeraire :)) moc jsem si odpočinul. Dobreé oddychové čtení
Autorská citace #45
24.8.2007 13:38 - Alek
Dnes nad ránem jsem dočet Měsíční zahrady. Závěr byl moc dobrej, nešlo se od toho odtrhnout. Takže díky za vaše doporučení, Erikson mě vážně nadchnul, sic chvíli trvá, než se tím člověk prokouše (u mě asi tak do poloviny knížky), ale ta výdrž ja pak náležitě odměněna.
Je to sice úplně jiný šálek než Píseň IF, mnohem víc fantasy a magie, ale ve stylu psaní jsou si autoři dost podobný. Např. tím přehršle zajímavých a propracovaných postav, přičemž každá by mohla celý příběh utáhnout sama. Ale nebojte, IF zůstává nepokořen, přeci jenom mi přijde o pár chlupů lepší. ;)
Autorská citace #46
24.8.2007 15:05 - Rytíř
Ad Drak - já sem to měl v ruce, přečet pár prvních stránek... a vrátil do regálu. Nějak vyloženě neuchvátil. Tak říkáš Dalcore, že jsem udělal chybu? Pro jistotu dodávám, že oddychové čtení miluju ;)
Autorská citace #47
24.8.2007 15:49 - Alek
Tak jsem si přečet Dalcorovu recenzi a už se mi rozsvítilo. O tomhle už jsem slyšel a nevěděl jsem, že to už u nás vyšlo. Poprvý jsem to zaznamenal v rozhovoru s P. Jacksonem, kde řikal, že by to rád natočil. No každopádně mi ten příběh přišel už tehdy dost šílenej. Mám sice obojí, jak období námořních válek 19. století, tak draky, rád, ale k podobnejm míchanicím jsem trochu...ehm, rezervovanej? ;)
Autorská citace #48
24.8.2007 17:49 - Crusader
Tedy mně osobně se líbila serie Trůn z dračích kostí, Kámen rozluky a Věž zeleného anděla od Tadda Williamse, doporučuju. Taky jsem slyšel, že je dobrá trilogie Troja od Gammela. Zatím jsem ji bohužel nečetl, poslední díl se teprve dodělává, ale Gammela jsem jinak četl a tohle je prý jeho vrcholné dílo, bohužel poslední :(
Autorská citace #49
25.8.2007 13:37 - Rytíř
Crusader - taky už jsem o ní slyšel, prý je dobrá.. ale myslel jsem, že vyšla jen ve slovenštině a že třetí díl už Gemmel dokončit nestihl..?
Autorská citace #50
27.8.2007 10:11 - Dalcor
Tak Gemmel je dobrej vsude... Troja by česky by být měla snad prý letos :) Slovensky už druhý díl. Žal, Trn a Jasný osten je orpavdu super série od Tada Williamse společně s jeho novotinou Stínové pomezí. Ale Williams je rozvláčnej na čtení.
Drak je super lehké čtivo, to že autorka sbírá jednu cenu za druhou je ku prospěchu věci :)
Autorská citace #51
27.8.2007 16:39 - Crusader
No, nedokončený třeti díl Troje od Gammela prý dopíše jeho manželka. 150 stran a vodítka k dokončení příběhu prý Gammel ještě stačil napsat osobně a příští rok to vyjde v Britském království.
Autorská citace #52
28.8.2007 19:08 - unknown
Eriksona
Autorská citace #53
20.9.2007 08:23 - Rytíř
Tak se musím přidat ke chvále Draka jeho veličenstva, je to opravdu výborná kniha. Noviková má velmi čtivý, popisný styl vyprávění. Vyhýbá se přílišným detailům, které by jí mohly dostat do konfliktu se zdravým rozumem, navíc dodávají příběhu punc věrohodnosti - každý přece ví, že draci existují, že.. :) Děj je v podstatě velmi jednoduchý, ale nijak to nevadí. Jen už by to chtělo ten další díl :)
Autorská citace #54
20.9.2007 10:53 - Dalcor
Už vyšel Rytíř. jen na něj nemám peníze.
Autorská citace #55
20.9.2007 10:58 - Rytíř
Kde, kde, kde že sem vyšel?? :)
Ajo kruci, teď sem si všim, že Nefritový trůn už je venku..!
EDIT: aha, teď mi to došlo, že to nebylo že vyšel rytíř jakýsi, ale oslovení a lehký překlep.. Pardon za ty vtípky :)
Autorská citace #56
1.11.2007 07:06 - Chmur
Chtěl bych doporučit soubor povídek na pomezí scifi a hororu, které jsem právě dočetl. Napsal je Orson Scott Card (proslulý geniální knihou Enderova hra) a celý soubor se jmenuje Hrobka písní (zas ta píseň:-). Všechny povídky jsou smutné a teskněbolné, melancholici si jistě příjdou na své:-)
Autorská citace #57
1.11.2007 21:11 - Flanker.27
Tak koukám, že i na O'Briana tu došlo. Sdílím názor, že Forester je oproti němu hrozně jednoduchý a schématický, ostatně sám přiznával, že (psal to v době druhé světové) mu šlo především o vlastenectví a hrdinství Britů. Já poté co jsem viděl Master and Commander jsem sedl na O'Briana a už mi to zůstalo, jen mě štve, jak se Tallpress neskutečně loudá s vydávánim dalších dílů.
Abychom se drželi fantasy, četl někdo Tři knihy mečů od Saberhagena? Zvlášť první a třetí jsou podle mě hodně dobré. A překvapuje mě, že tu nikdo nezmiňuje Zelaznyho Amber.
Autorská citace #58
2.11.2007 09:55 - Argonantus
Strašná myšlenka - Amber nečtěte. Není zase až tak moc dobrý.
Autorská citace #59
2.11.2007 09:55 - Dalcor
Argonantus evidentně neví o čem mluví - Amber je geniální.
Autorská citace #60
2.11.2007 10:07 - Joe
Argo, to je určite len tvoj neosobný právny názor, predpokladám... °v-v°
Lebo inak....!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075207948684692 secREMOTE_IP: 3.235.251.99