Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
8.9.2010 14:11 - yokuzava
Jen zadny flame prosim!
2.1.2011 14:15 - Nefailsten
Zrovna tu mám před sebou trilogii od J. Abercrombieho První zákon. Mám za sebou první knížku a jsem příjemně překvapenej. Má to potenciál, a i když by to v nejednom případě mohlo bejt lepší, špatný to rozhodně není :)
2.1.2011 15:11 - schleitr
Abercrombie má vzestupnou tendenci,díl od dílu to bude lepší.
2.1.2011 15:18 - Argonantus
Ještě Dan Brown (ad Kubulínek a Týna):

Ta třetí kniha je opět turistická a ideální na léto, když jste náhodou ve Washingtonu (předtím to byl Řím a Paříž).
Nicméně mnohem zajímavějhší je vývoj samotného Langdona; není to už brilantní Holmes, který všechno ví, a ohromuje okolí svými moudry, nýbrž až překvapivý Watson, který neustále kulhá za svým okolím. Přemýšlel jsem, proč k té proměně došlo, a zřejmě proto, aby o to více vynikl efekt, kdy v závěru Langdon plně uvěřil.
Neumím si to vysvětlit jinak, než, že uvěřil sám autor. Přešel na druhou stranu a dal se ke kouzelníkům.
Jinak platí všechny předchozí závěry; svatý grál literatury to rozhodně není, ale rádi si to přečtete.

No, a ten Drood od Simmonse - to je vám ultratěžká kláda, milé děti. Dost mne to překvapilo, ba zaskočilo; kdo má rád perfektní detaily z viktoriánské Anglie, buyde se v tom rochnit, ale pro neanglofily je to možná až moc těžké na žaludek; taková Susan Clarková ad absurdum.
2.1.2011 18:23 - Arutha2321
Tak ja prave dnes zacal po 956782-te cist Nocni klub od Mistra Kulhanka. Srdcovka :)
3.1.2011 19:12 - sarven
schleitr píše:
Abercrombie má vzestupnou tendenci,díl od dílu to bude lepší.


nesúhlasím. druhá mi prišla najzaujímavejšia - napriek tomu však iba zľahka nadpriemerná, tretia je opäť slabšia.
27.2.2011 23:22 - Magus
Onlouvám se za to, že tahlr kniha není z těch, pro které je založena tato diskuse..
Ale teď jsem ji podruhé přečetl a jsem ohromen..
Božská Komedie od Danteho Alighiera.
Opravdu, i když styl překladu knihy mi moc neseděl, tak po druhém přečtení je to kniha, která má strašnou hloubku a nad kterou se opravdu zamýšlím. Je to vážně složitý svazek, ale neumím pět takovou chválu.
Jednoduše kdo ji nečetl, nebo nepochopil celý její význam by měl napravit;)
27.2.2011 23:25 - Magus
EDIT: Je to prostě kniha, která mě zasáhla a nad kterou přemýšlím.. Není to nic ve stylu že kdybych ji dočetl řeknu jen: Hm, zajímavej nápad..
13.11.2011 12:33 - noir
Dočetl jsem nového Kulhánka. Je to špatné. Po většinu knihy jsem se styděl za to, že něco tak špatného čtu. Ten člověk je neskutečně neinvenční. A stal se i děsivým emočním kýčařem. Br.
13.11.2011 18:19 - Sosáček
noir píše:
Dočetl jsem nového Kulhánka. Je to špatné. Po většinu knihy jsem se styděl za to, že něco tak špatného čtu. Ten člověk je neskutečně neinvenční. A stal se i děsivým emočním kýčařem. Br.

Takze zadna zmena? :D
13.11.2011 18:38 - noir
OT: Já k němu měl tak trošku sentimentální vztah. Že je mizerný spisovatel je jasné dlouho, spíš mě znechucuje ta jeho děsná podbízivost.
13.11.2011 18:44 - sirien
jen tak mimochodem bych podotkl, že Kulhánek sám o sobě naprosto v klidu tvrdí, že je mizernej spisovatel, takže asi netřeba ho pranýřovat nějak moc intenzivně :)
13.11.2011 18:58 - noir
sirien: mezi tím, co lidé o sobě tvrdí, a co si o sobě myslí, bývají značné rozdíly.
13.11.2011 19:00 - Sosáček
noir píše:
Já k němu měl tak trošku sentimentální vztah. Že je mizerný spisovatel je jasné dlouho, spíš mě znechucuje ta jeho děsná podbízivost.

Tak me se jeho prvni knizky taky libily. Jestli to bylo tim, ze byly lepsi, nebo tim ze mi bylo 15 nechci zjistovat, takze je radsi nebudu zkouset cist znovu. Ale od ty doby co ty jeho knizky prestaly mit jakykoli dej krom power fantasy hlavniho hrdiny ktery je autoruv avatar ... well, you know.

EDIT: treba ty jeho uplne prvni povidky me bavily. Silena postapo budoucnost, LSDckovy vize koncentracnich taboru, nebo pavouci v panelaku.
13.11.2011 19:37 - sirien
noir: Tak on třeba i několikrát odmít znovuvydání nějakejch knížek s tim že nestojej za to (čímž se připravil o prachy, mimochodem), odmítá pozvání na akce s tim že on by tam neměl co říct a tak podobně. Znám i lidi co s nim choděj sem tam na pivo a řikali že to neni póza, tak bych mu to docela i věřil.
13.11.2011 20:03 - noir
sirien: Jen v listopadu bude mít pan K. dvě autogramiády. Třeba v Luxoru. To, co popisuješ, je vzdálená minulost - dneska se chová hodně jinak.

OT: Cítím to velmi podobně, jen mu holt dám vždycky ještě šanci - a pak jsem zklamaný a naštvaný. Je to trošku jako s Altarem :) Chyba je ve mně, jsem sentimentální.
13.11.2011 20:28 - sirien
Tak to je zase otázka jak moc ty autogramiády jdou z jeho iniciativy a jak moc si je na něm vyškemral vydavatel. Ale tak zase nic moc neřikám, je to už dva roky co sem o něm slyšel něco víc, takže...
13.11.2011 20:39 - noir
sirien: Dřív to nedělal - o to jde.
14.11.2011 12:00 - Wild West
Vydavatel si nemůže vyškemrat autogramiádu, pokud autor nechce.
14.11.2011 14:54 - Blaine
Stejne nikdo neveri, ze tam Kulhanek prijde.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10857605934143 secREMOTE_IP: 35.172.231.232