Kultura

MIl
31.5.2007 11:31
Co jiného číst?
Mých posledních snad 20 knih bylo všechno možné (Martinovy povíky, Irving, G.G.Marquéz, Vonnegut Jr.) jen ne kniha z fantasy ságy. Chápu, že nic tak dobrého jako icefire na trhu není, ale něco co by stálo alespoň za přečtení. Doporučte něco
PS: Nepište Feista ani Sapkowskiho. Něco nového (rok vydání 2006,07), co třeba zatím nevyšlo celé, ale autor to již ukončil.
30.5.2014 22:24 - Element
Sadako píše:
a rozpočet na knihy je přešvihnutý na dvě měsíce dopředu.
Tohle mě pobavilo, protože jsem taky solidně přetáhl. Další knihy jsem si dovolil, až všechno co jsem nakoupil přečtu. Bral jsem Howardovu Hodinu Draka a Meč s Fénixem, Zápisky o válce Galské, Gamebook Prokletý Hvozd (lol), od Gemmella Pán se stříbrným lukem, Achilleovu píseň, Ender´s Game, Drákulu, Jámu a kyvadlo a Staré Řecké báje a pověsti. :D

Nejlepší je, že mám rozečteno všechno zaráz.
17.6.2014 14:47 - Yashamaru
Na Dresden Files jsem tu našel samý pozitivní feedback. Dá se to číst v češtině nebo radši ne? Englishbooks, kde normálně beru knihy to nemá :/

Když by to někdo srovnal se Supernatural, tak spíš lepší nebo horší? (oboji mi prijde jako takova urban fantasy.)
17.6.2014 14:52 - Quentin
Yasha: Já myslim, že to český vydání je ok. Já jsem začínal na tom. Jinak doporučuju audiobooky, čte je james marsters (dají se i upirátit)
17.6.2014 20:20 - Vojtěch
Yashamaru: Jestli myslíš ty berounské Englishbooks, tak s těmi se dá dohodnout, aby se u dodavatelů poptali a objednali myslím.
17.6.2014 22:21 - chrochta
Yashamaru: Zkus Bookfayre.cz, na dotaz "Dresden Files" mi vyhledavač vyhodilo 18 odkazů.
18.6.2014 06:57 - Yashamaru
Diky vsem.

Vojtěch píše:
Yashamaru: Jestli myslíš ty berounské Englishbooks, tak s těmi se dá dohodnout, aby se u dodavatelů poptali a objednali myslím.
Zkusim jim napsat, to me vubec nenapadlo.

chrochta píše:
Yashamaru: Zkus Bookfayre.cz, na dotaz "Dresden Files" mi vyhledavač vyhodilo 18 odkazů.
Ten Bookfayre, mate s tim nekdo osobni zkusenost? Na me to vzdycky pusobilo hrozne neprofesionalne az podezrele. Myslim, ze se mi nelibily ani jejich obchodni podminky. Jako nerikam, ze je to podvodnej web, ale od pohledu to vypada hrozne neduveryhodne. Premrsteny ceny a sileny dodaci lhuty chapu, vzhledem k tomu, ze je to jen prostrednik ale i tak. Kupoval si tam nekdo neco uspesne?
18.6.2014 08:12 - chrochta
Zatím jsem koupil dvě knihy, a bez problémů dorazily - jedna asi za dva týdny, druhá asi za šest týdnů (dodací lhůta byla 1-2 měsíce). Ceny se mi přemrštěné nezdají (komplet Vanceho Lyonesse za 660 Kč), ale taky nemám s čím srovnávat.
18.6.2014 16:10 - Blaine
QuentinW: upiratit Dresdenovi audioknizky? Barbari!
(mozna to mam nekde uploadnute, chcete nekdo odkazy?:))
19.7.2015 10:24 - yashamaru
Docet jsem tu trojskou trilogii od gemmella a super. Po tom docteni mam ten stav ze chci vic. A mysl porad zustala v tech knihach. Asi prectu znovu tulaka a legendu. Stejne mi chybi v knihovne. Pak mam rozecteny fahfrd a sedy mysilov prvni tri knihy. Uplne jiny nez jsem cekal.
19.7.2015 17:33 - Vojtěch
A dobrý, nebo to za to nestojí?
19.7.2015 17:46 - yashamaru
no je to jiny nez jsem cekal, kdyz se rekne mec a magie, tak je to zminovany hned po Conanovi. samotnej autor mel zanru dat jmeno. prijde mi to dobry, ale prekvapilo me, ze tam bude tolik humoru. nektery povidky se mi libily vic nektery min. urcite nelituju koupe, protoze jsem fanda zanru a je to v nem povazovano za zakladni vzdelani, ale nekomu, kdo ma proste jen rad fantasy bych to asi nekoupil.

zase ale z tech povidek se da nahrabat kupa inspirace pro dnd :)
19.7.2015 17:55 - Vojtěch
Takže pro mě na seznam...

Jinak teď jsem se docela dobře bavil u Chřestýše Callahana od Červenáka. Příjemná změna proti klasické fantasy.
19.7.2015 21:46 - Colombo
Vážně? Mě se Fafhrd a Šedý Myšilov hodně líbil. Mělo to navíc takovou zvláštní chuť. A koupil bych to někomu, kdo fantasy nezná. Rozhodně mi Meče a magie líbí víc, než Zaklínač.

Ale já rád lidem vnucuju své názory.
20.7.2015 19:05 - Vojtěch
Tak že by Zaklínač byl blízko klasické Sword&Sorcery sliším prvně :-)
22.7.2015 22:44 - yashamaru
mece a magie je nazev knihy

on colombo reaguje trochu zmatene, protoze si to neprecetl poradne, ale nechal jsem to byt
22.7.2015 22:46 - yash
mozna sem zmatenej jaale
22.7.2015 22:52 - Vojtěch
Aha,tak to pak dává trochu jiný smysl :-)
22.7.2015 23:23 - yashamaru
on ma totiz spoustu knih pojmenovanych mece a neco. tak jsem myslel ze kolombo mluvi o Swords Against Wizardry. tezko rict :)

kazdopadne je to dobry a takovy jiny.

vcera jsem koupil asi 6 knih od gemmella, takze mam zas chvili co delat. waylandera, vsechny tri. legendu, mec v bouri a mece noci a dne. tesim see :D

jen uz nevim kam to davat.
22.7.2015 23:26 - yashamaru
zaklinac se mi libil taky, nevim jestli min nebo vic nez neco jinyho. kdyz jsem to cetl pred x lety, tak jsem z toho byl nadsenej, ale ted se mi to trochu protivi tim hypem okolo her ani nevim proc. tu novou knizku co vysla jsem ale necetl. co rikal kamos tak je to meh. tak jsem zvedav.
22.7.2015 23:39 - Colombo
sry, zkomolil jsem pseudooficiální název série. Občas se jí totiž říká !Meče! a já k tomu přidal "magie". Snad to objasní nedorozumění.

Zaklínač se příšerně nahypoval. Zejména tím, že se strkal jako protiklad k "anglosaské fantasy" a dával se do "slovanské fantasy", jaktaková definice žánru. Přitom je to vlastně celkem klasická anglosaská fantasy. A celkem průměrná.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072075843811035 secREMOTE_IP: 3.238.5.144