RPG odborně

Alnag
3.8.2007 10:07
Jako doušku za mou přednáškou na Gameconu a díky příležitosti, která se naskytla, pár fakt o prodejnosti různých RPG... Nejlépe prodávaná RPG za květen 2007
11.11.2009 20:41 - Gurney
Taky se koukám že Pathfinder boduje, jde o to jestli bude mít s to držet dlouhodobě krok s 4e.
11.11.2009 21:13 - tuleník
Pathfinder môže veľmi úspešne ťažiť s backward compatibility s 3ed a toho že pre ňu existuje neuveriteľná hromada materiálu. A nie je tam až tak cítiť ten super-hero feeling 4ed, čo sa občas nehodí.
11.11.2009 22:41 - Alnag
Tak ono jde taky o to, že to zdánlivé udržení kroku - tj. druhé místo - může být stále řádový rozdíl (myšleno o jeden řád). Podívejte se na čísla z doby, kdy máme i prodejnost v procentech...
31.10.2010 00:13 - Alnag
Přidal jsem údaje za poslední rok (a taky vyhrabaný Q4/2008). Je tam např. vidět, že Pathfinder dotáhl v posledním kvartálu D&D.
31.10.2010 00:23 - Gurney
Bezva, zrovna nedávno jsem prohlížel Rogue Tradera a říkal jsem si jak si vede.

Btw Warhammer Fantasy Roleplay reprezentuje čistě třetí edici nebo se v těch číslech můžou projevit i nějaké případné doprodeje 2e?
31.10.2010 00:28 - Alnag
Řekl bych, že 3e (soudě i dle nakladatele, který byl pro 2e myslím jiný). Ale co já vím...
31.10.2010 12:35 - Gurney
No pokud vím tak Warhammer odjakživa vydávali Fantasy Flight Games a druhá edice je stále dostupná např. přes Amazon, takže se nabízí otázka jak zásadně se v těch číslech projevuje doprodej 2e (která předpokládám už se od doby co vyšla 3e nevydává). Sice bych nečekal že by to byl nějaký zásadní podíl ale pár procent by to být mohlo (pokud tedy je v oněch číslech 2e skutečně započítána).

(Mimochodem jak bude čas projdu si na diskuzácích nějaké thready a reakcích fandů 1e a 2e na 3e WHFR; vzhledem k tomu jaké emoce u DnD budí drobnosti typu DC nastavená podle lvl (viz vedlejší diskuze) by mě fakt zajímalo jak se smiřují hráči starých systémově "grim'n'dark" edic (navíc 2e je vydaná relativně nedávno, tuším 2006) s novou edicí, která (aspoň pokud můžu soudit podle hry na srazu) je dost filmová a všechny ty opravdu nebezpečné a hnusné věci jsou spíš taková kulisa v pozadí než něco co by se doopravdy stalo některé PC.)
31.10.2010 12:41 - Alnag
Gurney: Já mám právě takový neodbytný pocit, že 2e Fantasy Flight jen pro někoho zprostředkovávali...

EDIT: Ano. Black Industries.
31.10.2010 13:11 - Gurney
Alnag: Aha, už to vidím. A BI pořád existuje? A pokud ano, tak pořád vydává druhou edici? (nevím jestli je to moje chyba ale nikde nemůžu najít žádné jejich funkční oficiální stránky)
31.10.2010 13:13 - Alnag
Gurney: Myslím, že ještě v průběhu 2e to nějak předali FFG a ti to ukončili... ani tehdy jsem těm komplikovaným licencčním a vydavatelským vztahům moc nerozuměl.

Přijde mi spíš zajímavé, jak zmizel ze scény World of Darkness (nebo Exalted).
31.10.2010 22:28 - sirien
Mě moc ne, vzhledem k tomu, že White wolf zkoupili CCP Games a prakticky ho rozpustili, když přetáhli takřka všechny jeho tvůrce na svoje comp games projekty, protože o WW stáli jen kvůli jejich kreativním týmům. Bez supportu, reklamy a hlavně zájmu se značka prostě vytratí... (za*** CCP)
1.11.2010 12:49 - Sosáček
Ale zas udelaji VtM online, zejo ;)
1.11.2010 12:54 - Blaine
sirien: no jo, to je tak, kdyz se mali Islandane cpou do RPG prumyslu v USA. Ale jasne to ukazuje, ze EVE je vydelacny byznys, ktery vynasi dost na to, aby si mohli CCP dovolit koupit tak zavedenou znacku jako je WW.
1.11.2010 13:57 - Colombo
Největší sranda byla, když po ekonomické krizi se ukázalo, že tahle firma je jediná islandská prosperující společnost:D
1.11.2010 15:04 - ozzKarr
Sheldon píše:
Spíše mi dělají starosti spojení typu prosperující Island
30.3.2013 16:52 - Alnag
Doplnil jsem data za rok 2012 (a také 2011, zdá se, že už jsem to neaktualizoval dlouho).

Dungeons & Dragons zřejmě dosáhly nových hlubin, když se propadly až na třetí místo, ale je potřeba připomenout, že k D&D už také prakticky nic nevychází a tohle jsou údaje o prodejích (tedy nikoliv o hranosti). Pathfinder si drží suverénně pozici jedničky a v na druhé místo proklouzly nové Star Wars of Fantasy Flight games.
30.3.2013 17:36 - Vojtěch
Jsem docela zvědav, jestli se do toho nějak promítne návrat PDF do prodeje.
5.4.2013 12:04 - alef0
V tej analyze v casopise vladla zhoda, ze Pathfinder vs D&D bolo jednoznacne vitazstvo toho prveho. To, ze je 4e z hladiska predajnosti na odchode, ma vyhodu: nebude tolko zmatku ak pride D&D Next. (pre obchodnika je dost blbe mat na sklade stare veci, ak uz vysla nova edicia).

Potesujuce je, ze takmer vsetci sa zhoduju na fakte, ze RPG trh rastie. Aj ked predajnosti papiera mozno stagnuju, PDFka a spol letia raketovym tempom.
7.8.2014 15:20 - ShadoWWW
Prodejnost Jaro 2014:
1. Pathfinder
2. Star Wars
3. Shadowrun
4. Fate Core
5. Numenera

(D&D 5e se promítne až do podzimních prodejů.)
7.8.2014 15:25 - ShadoWWW
alef0 píše:
Potesujuce je, ze takmer vsetci sa zhoduju na fakte, ze RPG trh rastie. Aj ked predajnosti papiera mozno stagnuju, PDFka a spol letia raketovym tempom.

Ehm. Celková prodejnost stolních RPG už od dob 3. edice D&D naopak dlouhodobě klesá. Mluvil o tom Mike Mearls v jednom rozhovoru. Překvapivá je až teď prodejnost 5e, kdy se její produkty dostaly dokonce mezi top 10 bestsellerů Amazonu, což se předtím nikdy žádnému RPG nepodařilo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065575122833252 secREMOTE_IP: 3.239.15.34