RPG odborně

Alnag
3.8.2007 10:07
Jako doušku za mou přednáškou na Gameconu a díky příležitosti, která se naskytla, pár fakt o prodejnosti různých RPG... Nejlépe prodávaná RPG za květen 2007
2.8.2016 15:11 - Vojtěch
Otázka by měla znít, kdo by je vystřídal...
2.8.2016 16:02 - ShadoWWW
Tak třeba v Německu je ta nová edice SR hodně oblíbená, možná víc než DnD 5e (možná je to i tím, že ho na rozdíl od DnD mají přeložené).

Fantasy/Dragon Age je v USA posledních pár měsíců mnohem populárnější než AW a jeho klony. Zajímavé je, že hodně fanoušků Fantasy Age jsou právě bývalí hráči Dungeon Worldu.
2.8.2016 17:15 - Element_Lead
chudak 13th age az nekde dole :(
2.8.2016 17:20 - York
SR je hodně úspěšný jenak proto, že je to hodně zajímavý a dobře zpracovaný svět, ale hlavně proto, že týpci, co vlastní práva, z toho teď velice cíleně a velice úspěšně dělají franchise. Vzniklo několik počítačových her (celkem dobrých, podle lidí, co je hráli), rozjeli velkou marketingovou kampaň a ve výsledku je to strašně znát.

Pátá edice jsou nejspíš nejhorší Shadowrunová pravidla ever (nehrál jsem podle nich, ani jsem je nečetl, mám to jen z druhé ruky, ale rozhodně to není ojedinělý názor) a přitom popularita Shadowrunu stále roste.
2.8.2016 18:04 - LokiB
ad 13th age ... nechci tvrdit, ze jsem expert na marketing, jen mi prijde, ze uz tim nazvem si moc v propagaci nepomohli ...
a SR opravdu v posledni dobe zaziva dost oziveni v souvislosti s novymi PC hrami, ktere to mnoha lidem pripomenuly a nove oslovily. jak dlouho jim to vydrzi ...
2.8.2016 18:07 - ShadoWWW
Máte nějaké odkazy na ty nové PC hry ze světa SR?
2.8.2016 19:12 - Element_Lead
LokiB píše:
ad 13th age ... nechci tvrdit, ze jsem expert na marketing, jen mi prijde, ze uz tim nazvem si moc v propagaci nepomohli ...
co je na nem spatne?

me jednu dobu prislo, ze 13th age docela zdatne souperi s 5e, ale je fakt, ze uz to bude nejakej rok zpet :)
2.8.2016 21:59 - Vojtěch
13th s 5e nesoupeřil do oblíbenosti snad nikdy. Tady se probíral, ale Pelgrane na tuhle ligu popagačně IMO nemá a chrlení materiálu by taky nedal. Já osobně jsem za to celkem rád, protože kvalita jejich doplňků mi vyhovuje tak jak je.
2.8.2016 23:15 - Colombo
York: Jo, jenže popularita značky "Shadowrun" roste, nevztahoval bych to přímo na RPG.

ShadoWWW: Dobré jsou v podstatě jen Shadowrun Returns: Dragonfall a Shadowrun Returns: Hong Kong. Shadowrun Returns (ten první) je slabší a ta Shadowrun: Boston Chronicles taky (ta je multiplayer, ale... ale...)

J, shadowrun je super, škoda jen, že ty pravidla nestojí za moc. Ta nová společnost (něco labs) je obecně kritizována ne jen pro mechanickou stránku pravidel, ale i pro technickou úpravu.
2.8.2016 23:18 - Colombo
York: Divné, tady doporučují 5 edici jako nejlepší pravidla:
https://www.reddit.com/r/Shadowrun/comments/2gdctn/which_shadowrun_edition_to_start_with/
2.8.2016 23:26 - Sparkle
Numenéra nějak úplně chcípla mi přijde. U nás v krámě se snad neprodal ani jeden kus za poslední rok.
3.8.2016 00:36 - Vojtěch
Základní pravidla u nás asi už mají všichni co je chtěli a teď se asi jen rochníme ve weird settingu... na hraní se asi dá dost blbě skupinka dohromady. Jinak doplňky vychází, Strange doplňky vychází, Cypher systém doplňky vychází...
3.8.2016 02:38 - LokiB
Sparkle: mě Numenéra zaujala, ale ve skupině lidem ten setting nesedl vůbec laděním (mimozemské scifi), takže nebyla ani chuť zkoušet). S Cypher jsem si dělal naděje, že by mohl zaujmout.

Element_Lead : co je na něm špatně? hmm, tak jako pocitově. přijde mi, že ve srovnání s názvy jako je "Shadowrun", "Pathfinder" či "Dungeons & Dragons" to může jednak některé neznalé a nenativní english speakery odradit, protože si pod tím představí ve zkratce něco přímo spojeného s 13. stoletím.
A taky tomu chybí velké písmeno na začátku :) takže některým lidem unikne i to, že je to vlastně název.
3.8.2016 11:00 - York
Colombo píše:
York: Divné, tady doporučují 5 edici jako nejlepší pravidla:
https://www.reddit.com/r/Shadowrun/comments/2gdctn/which_shadowrun_edition_to_start_


Standardní edition wars. U každé edice se vždycky najde někdo, komu fakt sedla a bude ji obhajovat.
3.8.2016 11:42 - Colombo
York: Vůbec nevím, proč si to psal.
14.8.2016 15:48 - ShadoWWW
Mike Mearls potvrdil, že počet kusů PHB 5e už se prodalo víc než PHB 3e, 3.5 a 4e (jednotlivě, ne dohromady) a že to dělá z páté edice nejúspěšnější edici od dob druhé edice.

Gary Ray z Black Diamond Games v Kalifornii, který před pěti lety jako první mluvil veřejně o tom, že D&D je na tom špatně a že Pathfinder je na tom z hlediska prodejů minimálně stejně dobře, tak teď mluví o tom, že Pathfinder zažívá krušné období a jeho prodeje jsou na ústupu, a to i u core příruček. Nedaří se mu získávat nové hráče; přesto je jeho hráčská základna stále velká a loajální.
14.8.2016 16:05 - sirien
ShadoWWW píše:
Mike Mearls potvrdil, že počet kusů PHB 5e už se prodalo víc než

Celkově nebo za období?

ShadoWWW píše:
Pathfinder zažívá krušné období

Rulebooky nebo celá paleta vč. Adventure Path?
14.8.2016 16:34 - LokiB
ShadoWWW: no jo, přeci jen PF je tu dýl a kdo chtěl, ten má ... urvat nové hráče bude pro současné PF obtížnější a obtížnější. otázka je, jestli ti současní loajální mají potenciál to uživit, a co s nimi bude, přijde-li PF 2
14.8.2016 17:23 - ShadoWWW
Celkově. Doslova řekl

Píše:
5e lifetime PHB sales > 3, 3.5, 4 lifetime.(individually, not combined)


Edit: Psaní na mobilu je příšerné

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08511209487915 secREMOTE_IP: 18.208.172.3