RPG odborně

Alnag
8.10.2007 13:13
Historie společnosti White Wolf je vlastně dvojí a pramení ze dvou firem, které jí daly její současnou podobu. Je to jednak samotný White Wolf, ale také Lion Rampant, velmi malá herní společnost vzniklá roku 1987.
Autorská citace #21
14.10.2007 17:20 - Alnag
Ale tím nechci vyloučit, že v budoucnu třeba nezkusím něco podobného pro jiné společnosti. Jen se mi tohle zdálo akutní, doufal jsem, že to trochu rozhýbe zdejší letargickou WoD sekci. Přijde mi škoda, že ač se WoD u nás hraje relativně hodně na webu toho o něm člověk zas tolik nenajde.
Autorská citace #22
14.10.2007 17:29 - sirien
Překecám pár lidí abyněco vyplodili nebo sem převedli něco již vyplozeného :)
Autorská citace #23
29.10.2015 16:17 - ShadoWWW
Paradox koupil firmu White Wolf.
Autorská citace #24
29.10.2015 19:32 - Colombo
ShadoWWW: Pro upřesnění, je to švédský Paradox Interactive.

On je tu totiž ještě jeden Paradox, který dělá do deskovek a RPG. Ale ten vůbec není úspěšný (ačkoliv drží hromadu IP)

https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_Entertainment
Autorská citace #25
30.10.2015 14:53 - sirien
To sem docela zvědavej, co se s tim teď bude dít...
Autorská citace #26
30.10.2015 15:27 - Vojtěch
Mno, vzhledem k tomu, že reedice dělá Onyx Path, tak to asi bude zajímavé.
Autorská citace #27
30.10.2015 15:53 - Shako
Bude verze 3.0 resp. 5 edice?
Autorská citace #28
18.11.2018 15:57 - ShadoWWW
Autorská citace #29
18.11.2018 15:57 - York
ShadoWWW píše:
Velké změny u WW


Zní to dost děsivě :\
Autorská citace #30
18.11.2018 16:07 - sirien
Hodně no.

Hromady keců o tom jak budou v nové iteraci WoD využívat reálný svět k tvorbě hororu a nebudou se bát řezat do živého a aktuálního a pak se:
- sesypou jak malý děcka z trochy SJW rage
- napíšou příručky jednostraně liberálně-levicovym pohledem
- ...vyhážou lidi a reorganizujou protože si někdo dovolil skutečně postavit horor na realitě

Na jednu stranu si řikám, že dostali o co si řekli když se tomu tlaku podvolovat vůbec začali, na druhou stranu mi to je dost líto.
Autorská citace #31
18.11.2018 16:36 - LokiB
sirien píše:
vyhážou lidi a reorganizujou protože si někdo dovolil skutečně postavit horor na realitě


tohle je na tom asi to zajímavé.
jednak, jestli je to opravdu tak, nebo jen mlžej z jiných důvodů (prodeje?)
druhak, je to celkem neveselý obrázek dnešní aktivistické doby
Autorská citace #32
18.11.2018 16:45 - York
Mě hlavně vyděsilo tohle:

Píše:
White Wolf will no longer develop and publish these products internally.


Bude to prostě pár páprdů prodávajícíh licence. R. I. P., White Wolf >\
Autorská citace #33
18.11.2018 17:29 - sirien
York: Jo no, vcelku se děsim že se 5e Mage asi nedočkám :(


Loki: Spekulace jsou různé. Že PnP RPG (+larp) prostor není pro Paradox nějak zvlášť zajímavý se vědělo (ani v nejoptimističtějším scénáři by WoD nedokázalo udělat takový boom jako 5e) a že má 5e fungovat jako canon pro jiná média (podobně jako jsou komiksy podklad pro Marvel filmy, tady to měly být nějaké ty seriály popř. MMOčka atd.) na kterých se bude primárně rejžovat nebylo v komunitě asi žádné zvláštní tajemství. A nikomu to moc nevadilo - ta předtava že RPG knihy budou daný canon a kolem něj se bude hromadit další materiál co to doprovází nebyla nijak špatná.

Bohužel se obávám, že v tomhle nebylo načasování a ani provedení nějak extra šťastné. Osobně sem třeba čekal že hned s vyjitím těch RPGček začne WW posílat do světa nějaké "menší" materiály co nejdřív aby začal utvářet nějaké faktické základy té franchizy - např. bych si dokázal předtsavit kooperaci s nějakými dobrými spisovateli / scénáristy a grafiky a nějaké komiksové linie, co by s tím šly ven - něco v temnějším duchu s nějakou nadsázkou, např. ve stylu Sin City, umístěné někam v USA, třeba Detroit nebo jiné místo co je teď v tahu, kde by navázali na ten mýtus 11. září kdy upíři "řídící" lidksou společnost ve skutečnosti následují její trendy a parazitují na jejím vývoji - mohly by to být zajímavé příběhy o tom jak upíří společnost parazituje na ekonomických rozdílech a úpadku lokalit do ghet, na rasovém pnutí ve společnosti... přesně to, co slíbili. Do toho nějakou druhou komiksovou řadu co by byla víc urbanfantasy pro fanoušky které tyhle společenské sondy a kritiky neberou a chtějí prostě odlehčenější upíří příběhy... možná nějaké licencované knížky, nějaké soutěže pro autory povídek publikované u nich na webu z nichž by pak až by bylo dost dobrých vznikaly tištěné sborníky a tak.

Prostě začít zespoda a budovat to nahoru. Ale bohužel to příšlo v době kdy upíři zrovna nejsou v trendu (nemůže se to svést ani na vlně Vampire diaries a True blood co byla kdysi) a nejspíš tam byl i slušnej korporátní tlak na to aby s tím hned prorazili někam ve velkym.
Autorská citace #34
18.11.2018 19:08 - ShadoWWW
Ten nápad na "upíry z reálného/našeho světa" mě naprosto nadchnul. Škoda...
Autorská citace #35
18.11.2018 20:31 - Gurney
Co to znamená pro Chicago by Night, které je pořád v kickstarteru?
Autorská citace #36
18.11.2018 21:44 - LokiB
V diskusi k tomu KS píšou, že "prý nic", že je to schválený.
Autorská citace #37
21.11.2018 10:17 - Gurney
Nedá se někde sehnat celá ta kapitola o Čečensku? Zatím jsem našel jen útržky:




LokiB píše:
V diskusi k tomu KS píšou, že "prý nic", že je to schválený.

Cool, Chicago vypadá dost zajímavě.
Autorská citace #38
21.11.2018 11:59 - LokiB
Přiznám se, že tady jsem celkem rozpolcenej - na jednu stranu mi přijde fajn, když je setting/svět alter k tomu našemu a jsou tam využity zajímavé reálie.

Z nějakého důvodu v tomhle případu Čečny (a když si k představím třeba i současnou Sýrii) mi při čtení toho zde ukázaného textu není moc příjemně - přijde mi to fakt dost "živé", oproti třeba alternativní WWII, nebo Kubánské krizi či Studené válce, nebo i té Jugošce v 90. letech, které už mi přijdou dost "dávno".
Tohle se stále ještě děje, není to skončené, a tak trochu se nedivím, že to některým lidem nepřijde vhodné.

Jako nijak nechci omezovat hraní druhých, na co si hrají a jak. Od ofiko vydavatelství jsem z toho prostě rozpačitý.
Autorská citace #40
21.11.2018 13:19 - sirien
. . píše:
Kvůli debilních Čečenců...

EDIT:

CRAP CRAP CRAP, sorry.

Chtěl sem tu ten post nechat a jen k němu napsat že žádný další co by byl psaný tímhle způsobem a zároveň byl postnutý anonymně nebudu trpět, ale bohužel sem kliknul nějak blbě a smazal sem ho a nemůžu nikde najít zálohu :/

Anyway, anonymní přispívání má zjednodušit přístup k místní komunitě - pokud se někdo hodlá vyjadřovat nějak ostře, tak by už měl být součástí téhle komunity a měl by se pod to být schopný podepsat.

/EDIT

LokiB píše:
Přiznám se, že tady jsem celkem rozpolcenej

Nejsem si jistej, že oprávněně - možná si měl blíž sledovat co vlastně bylo s 5WoD slíbeno a co bylo už předtím dodáno.

Už 5VtM se natvrdo opřela do některých témat co jsou místy "posvátná" - např. si dovolili explicitně zmínit 11. září jako hybnou událost settingu. A, ironie iroinie, dostali sodu za to že si dovolili říct, že za to upíři nemůžou a že to i v takovémhle settingu nechali na lidech. Zato ale upíry zapletli do toho co následovalo a udělali z nich zdůvodnění různých prohřešků proti lidským právům jichž se dopouští západní státy v rámci witch-huntu "války s terorismem" (např. celý "security theater" na letištích atp.) a založili na tom celý koncept Druhé Inkvizice, který je v tom settingu dost klíčový.

A jestli Ti tohle ušlo tak sorry, ale jestli si přehlíd celý koncept "wars in the East" kdy sice není řečeno, že Sabbath ty války začal, ale je jasně řečeno, že je udržuje při životě, šíří a přilévá do nich benzin kudy může a je jasně řečeno, že starší upíři cítí volání krve a odchází do těch válek bojovat (což je dost klíčová událost celého settingu a definuje jej minimálně stejně jako to předchozí), tak si asi taky nečet moc pozorně. Popř. nevim co sis jako myslel, že ty "války na Východě" mají být, ale jestli Tě minulo že to je přímé ukázání na Afghanistán, Irák, Daeš (ISIS), Sýrii, Kurdy/Turky, Jemen a vůbec celej tenhle nekonečnej bordel, tak moc nevim kde žiješ.


Tohle pro mnohé fanoušky předeslalo tón, který chce 5WoD držet. A celé to bylo předesláno ještě předtím, než vůbec vyšla první knížka - autoři o tom otevřeně mluvili na různých talcích a v diskusích atp. Dokonce se v kontextu toho zmínili že si chtějí hlídat, aby každou příručku vždycky psali lidé co rozumí situaci na daném místě / v dané komunitě / dané problematice, aby nikdy neudělali tu chybu že by něco zpracovali příliš povrchně nebo "mediálně odtrženě" od reálné podoby věcí a aby ten horor co to bude obsahovat měl vždycky pevnej link na reálné zlo ve světě.

A popravdě to byl velmi silnej příslib a spousta lidí se na to velice těšila. Včetně mě. Tenhle obrat z WoD jako nějakého temného světa co je na pozadí reality k WoD jako temnému světu co se prolíná s realitou a přímo ho komentuje mi přišel super dospělej krok dopředu jak co do vývoje WoD tak třeba i možností RPG jako formátu.


Jeden z dobrých příkladů toho co je na tom awesome je něco, cos zjevně nezvážil, a to je fakt, že dokud 5WoD tohle téma nehodil na stůl, tak nikdo netušil, co se v Čečně queer komunitě děje. V diskusích k téhle kauze psali i lidi z Amnesty International a říkali "jako my o tom věděli, ale nikoho to absolutně nezajímalo - teď nám lidi píšou a ptaj se co je na tom pravdy a jak zlý to fakt je a jestli se dá pomoct".

...a jako to že to spojili s sharijou a že pocestě stihli vrazit facku místnímu diktátorovi a Putinovi... v tom nějak nevidim moc problém vzhledem k tomu, že to všechno sou fakticky vzato objektivní a pravdivé skutečnosti o té situaci.



Skutečnost, že WW dostane sodu za to že dodá co slíbil, protože se parta SJW může zcvoknout, je strašně smutná. Zároveň to je ale přesně to, co si WW zaslouží - když se té partě cvoků nedokázali postavit hned a poslat je k čertu na první dobrou a neudělat jasnou čáru mezi legitimní kritikou co budou reflektovat a hysterií kterou ne, tak teď si můžou vychutnat ovoce své předchozí servility.
Autorská citace #41
21.11.2018 13:49 - LokiB
sirien píše:
Nejsem si jistej, že oprávněně - možná si měl blíž sledovat co vlastně bylo s 5WoD slíbeno a co bylo už předtím dodáno.


Necítím se být členem party SJW :)
Ani, jak jsem psal, neberu nikomu právo si hrát co chce. A i když jsem nesledoval genezi 5WoD vůbec, a tedy nevěděl jsem nic o tom, co a jak bylo slíbeno, tak ani nehodlám WW bičovat za to, že to takhle chtěli hráčům dát :)

Jediné, co píšu, je, že svým způsobem chápu, že pro některé lidi je to citlivé a nepříjemné téma. A že tedy se ozvali.
Jak na to WW, potažmo jeho vlastníci zareaguje, nechávám zcela na nich.

Vzhledem k tomu, že ty zprávy byly i v našich mainstream médiích, a to opakovaně, včetně televize, tak jsem základní informace o tom, jak se pod Kadyrovem v Čečně jede proti homosexuálům, měl.
Nevím, jak je tomu na Západě, možná tam to pro ně byla zcela pod rozlišovací úroveň hlavních médií, u nás tomu tak nebylo, žurnalistika u nás je přeci jen stále ještě více orientovaná ven, než jen na lokální stories.

Takže suma sumárum - nehoroval jsem pro hysterii a svatá tažení proti WW produktům. Obecně jsem celkem až cynicky založen, takže nemám problém si dělal srandu z ničeho. Klidně si dělám za sebe prdel z nějakého tématu, nebo ať si ho dělá Louis CK ve standup výstupu. Na plakátech u dálnice by mi podobně zpracované téma asi vadilo. Což není to samé, já vím.

Prostě chápu, že to je pro některé lidi bolestivé a že oni tu ostrou reakci jedou. Ostatně si myslím, že na to mají právo.
Že a proč se tomu od majitelů WW ustupuje, to prostě nemám jak komentovat. Asi je to škoda. Ustupovat neustále nátlakovým skupinám je cesta do pekel. Vytyčit nějakou hranici, kdy si slyšíš názory lidí a kdy předposraně reaguješ na jakýkoli křik.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076739072799683 secREMOTE_IP: 18.188.61.223