RPG odborně

Alnag
3.3.2008 08:54
RPG Pundit je podivná a podivuhodná osoba, která proslula zejména jako nesmiřitelný kritik The Forge a jejích přístupů. Jeho nechvalná proslulost dovedla investigativního reportéra norského roleplayingového on-line časopisu k tomu, že se za ním vydal do Uruguaye a udělal s ním rozhovor...
Autorská citace #1
3.3.2008 08:54 - Lotrando
Pod kotlem už to hoří, teď jen začít přilévat olej :)
Fajn článek, a divil bych se kdyby nevzbudil pozornost.
Autorská citace #2
3.3.2008 09:30 - Alnag
Pokud vzbudí pozornost v rámci mezí slušnosti, tak proč ne... Doufám, že to, že osoba v interview se vyjadřuje poněkud vulgárně (a v rámci autentičnosti jsem se to snažil zachovat) nebude nikomu záminkou k tomu, tuto vulgaritu vnášet i do diskuse...
Každopádně si myslím, že je někdy dobré nabídnout i jiný pohled na různé aspekty, které se diskutují na českém webu a tak tady je. Že je to kontroverzní si uvědomuji...
Autorská citace #3
3.3.2008 10:45 - Lotrando
Mě se to líbí, forma rozhovoru odpovídá prostředí, účastníkům, zvolené je to dobře. Nic se nesmí brát moc vážně a Pundit podle všeho bere sebe vážně ze všeho nejmíň. Otázka je, jestli to pochopí i ti co by ho nejkraději viděli na hranici za to co provádí Ronovi. :)
Autorská citace #4
3.3.2008 10:49 - Dalcor
Výborný článek, výborné názory, výborný rozhovor, Alnagu už v březnu jsi si uzurpoval RPG RonOscara pro Článek roku!!!!
Autorská citace #5
3.3.2008 10:50 - Alnag
Díky Dalcore! To víš a už si trénuju ty slzy a takový ten proslov jak jsem to vůbec nečekal... :o) a jak děkuju rodičům za to, že mne vychovali a celému světu a přeuju si světový mír...
Autorská citace #6
3.3.2008 11:37 - sirien
hlavně mě zaujal jeho popis infiltrace diskusních webů Forge terminologií, protože přesně toho co tvrdí jsem byl svědkem v přímém přenosu. Jinak mě zaujal jeho názor na dlouhodobost RPGček
Autorská citace #7
3.3.2008 11:48 - jonka
Fajn článek, díky Alnagu za překlad. Punditovy názory, nebo původy těch názorů mi přijdou celkem v pohodě (a to stojím spíš na opačně straně barikády) respektive ty původy těch názorů. Asi to spočívá v tom, nebrat věci moc vážně, což se dá aplikovat na celé názorové spektrum :) Zaujalo mne jak Pundit tepe do "elitářů" a sám si nechává "čistit boty" respektive užívá si vyšší třídy v chudší zemi a nepokrytě to přiznává. Na tom neshledávám nic špatného, abyste si nemysleli, jen mi to připomíná jednu pravdu, že 'jeden spílá otrokáři sám si přitom plete bič' ,-)
Lotrando: co se týče ČR myslím že žabomyší - rozuměj Edward-Punditovský názorový - boj tady trhá žíly málokomu ,-) (to k té hranici pro Pundita)
Autorská citace #8
3.3.2008 11:49 - Dalcor
Hele Siriene, tak jsem koukal, že jsi sekci osobnosti zodkazoval na RPG F, ale ne včecko ;-)
Mě se líbí názor an diktát prostředí a diktát systému, to bych chtěl vidět rozvinuté do nějaké delší myšlenky.
Autorská citace #9
3.3.2008 12:01 - Alnag
Jonka píše:
Lotrando: co se týče ČR myslím že žabomyší - rozuměj Edward-Punditovský názorový - boj tady trhá žíly málokomu ,-) (to k té hranici pro Pundita)
Tímhle bych si nebyl úplně jistý. Viděl jsem za posledních několik let velmi emocionálně napjaté reakce ze všech stran (i u sebe sama), takže mám dojem, že to čas od času trhá žíly docela dost lidem...
Autorská citace #10
3.3.2008 12:06 - Dalcor
Samozřejmě že žádné konflitky na téma Edwards a the Forge nikdy českým internetem natožpak d20 neprošli. Neznám nikoho takového kdo by se proti jejich užasné typologii a teorii v čechách stavěl. Zváště po stále probíhající úspěšné celorepublikové osvětě. Co ty Alnagu?
Autorská citace #11
3.3.2008 12:10 - jonka
Alnag: V tom případě ok. Já asi žiju v myslném dojmu toho, že lidi už se vyhádali a nemají potřebu říkat my jsme červení vy jste černí, jdeme se porvat o tom která barva je lepší aneb že pochopili, že každá ze stran se dívá na tu samou věc jen z trochu jiného pohledu. Ale asi žiju jen ve svém malém smířlivém rovnostářském světě :)
Autorská citace #12
3.3.2008 12:24 - Rytíř
Mě se to taky líbilo, má to šmrnc!
A co se týče názorů.. no, teorie mi žíly fakt netrhá, takže jsem v klidu.. nicméně, názorově je mi rozhodně bližší on než jeho protivníci. Aspoň myslim, z toho, co jsem tak bokem vysledoval ;)
Autorská citace #13
3.3.2008 12:38 - sirien
Dalcor: Postnul sem tam osobnosti zahraničního formátu, všiml jsem si že tam jsi i Ty, ale Tebe tam stejně všichni znají, o Tobě mezi námi netřeba psát :)
Autorská citace #14
3.3.2008 12:42 - Dalcor
Ach jo :))))
Autorská citace #15
3.3.2008 12:47 - Lotrando
Jonka: já bych to zrovna moc nevytahoval. U tebe sice o upřímnosti podobného trvzení nepochybuju, ten zbytek jsi ale viděl sám v přímém přenosu. A tenhle článek o Punditovi jenom dokazuje co jsem si z různých náznaků posbíral už dřív. Jenže to co já považuju za výbornej Punditův vtip a smysl pro humor, označí jeho odpůrci za pokrytectví. Ale to nic, já jsem "poškozenej" hráč, se mnou se toho už moc nenadělá.
Autorská citace #16
3.3.2008 12:49 - Joe
Presne!
(šepol tichúčko malý chlapček na vozíčku, zovrel bezvládnou ručičkou malú DnD figúrku a nahol hlavičku k slamke s dobrou kuracou polievočkou).
Autorská citace #17
3.3.2008 13:01 - andtom
3.3.2008 11:48 - jonka: Jsou dvě možnosti. 1 . Buď je RPG Pundit tak hloupučký, že si neuvědomuje, co nepokrytě přiznává, nebo 2. to udělal záměrně z pozice "je mi z tohoto mého jednání poněkud špatně" (kritická sebereflexe, pocit, že něco dělám, ale není to úplně košer). Sázím na možnost č. 2. Ono ta možnost č. 2 dva je pravděpodobnější také proto, že by se tím pak záměrně stavěl do kontrastu s přístupem k sebekritice u jiných a v jiné věci.
Autorská citace #18
3.3.2008 13:48 - Alnag
Jonka píše:
Ale asi žiju jen ve svém malém smířlivém rovnostářském světě :)
Asi opravdu ano. Jednu věc, kterou píše i Pundit a ve které se v ní velmi shoduji je potřeba další "platformy" (jako je ta, na níž právě jsme), která umožní rozvíjet i jiný názor. Myslím si, že podstata nespočívá ve "vyhádání se a klid", ale v tom, že lidi nejsou tak snadno zahnáni do kouta z něhož není úniku - a proto potřebuješ ty kouty přinejmenším dva. Pak se sice můžou kousat, ale mají si kam chodit lízat rány, takže to není na život a na smrt...
Autorská citace #19
3.3.2008 13:53 - Ebon Hand
Alnagu dobrá práce. Jak se o tyto věci povšech proběhlých válkách moc nezajímám, tak tohle se mi moc líbilo. Vybral jsem si svou stranu barikády. S dost názory ohledně elitářství a vymívání mozků teoretickými orgiemi (GNS) se ztotožňuji. A moc se mi líbí hláška, že protivníci na druhé straně barikády jsou sekta! Hlavně z pohledu, že Pundit se chová jako horlivý kněz. :-)
Autorská citace #20
3.3.2008 14:21 - Lotrando
Ebon: jestli von ty sekty nemá v popisu práce :). Se pak div že je na to trošku alergickej.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068956851959229 secREMOTE_IP: 3.144.233.150