RPG odborně

Vannax
9.2.2007 10:43
Filipika nad RPG inspirací
Určitě se všichni shodneme, že největším zdrojem inspirace pro hráče RPG je seriál Xena. A kdo tvrdí opak nebo říká, že to nesledoval, tak sprostě lže.
Tahle úchvatná princezna válečnice s dovednostmi McGyvera, ostrovtipem Kolomba a akčností party z Kobry 11, je prostě ideální představou pro hraní hrdinů v RPG. Ovšem nastává tady trochu problém do jakého historického období jí zařadit. Mnohé by napovídalo, že do období gotiky, někdy jsem měl i pocit, že do období ještě staršího. V seriálu se však objevilo několik drobných, takřka nepovšimnutelných detailů, které mi tuhle doměnku vyvrací.

Xena nosila minisukni z dokonale vydělané, navíc lesklé a barvené kůže. Vzhledem k technologiím, které se na zpracování kůže používaly ve středověku je zhola nemožné, aby si jí tu minisukni spíchnul nějaký krejčí z té doby. Pak by se to dalo vysvětlit ještě jako dar bohů. Pak ale nastává otázka, když by bohové takovou technologii znali už v té době, proč jí lidstvu nepředali dříve? Takže zase nic. Nabízí se tedy vysvětlení, že Xena přicestovala z budoucnosti. Tedy asi z doby konce 20. století, kdy se přesně tyhle technologie využívaly, k tomu mi však zase nesedí to, že k boji využívá zbraně daleko zaostalejší, než se ve 20. století používaly. Nakonec ještě zbývá jedna možnost, že Xena je mimozemšťan.

Zamysleme se prosím nad tímto mystériem.
Autorská citace #1
9.2.2007 11:18 - wraiths
Xena je "kebule" :-)) ale ta Monika ci jak se jmenovala to je uz jina ;-). no ja myslil ze Xena spada do doby staroveku, viz ty kratky mece, kozene zbroje a sem tam prizen bohu. neco jako pribeh "opileho" mozna spise "zhuleneho" Homera. ale s tou barevnou kuzi mas asi pravdu....co kdyz je Klingonka :-))
Autorská citace #2
9.2.2007 11:22 - Rytíř
Zaostalé zbraně? Já tedy viděl jen asi 4 díly (bohužel, fakt sem chtěl víc, ale nedařilo se mi tehdy být ve správný čas na správném místě..), ale ve všech ta holčina mocně machrovala s jakýmsi podivným blyštivým superostrým diskem, jenž zcela popíral fyzické zákonitosti naší planety.. :))
Takže podle mýho je to jasný, Xena je ET. (btw Vanax na to káp - pak se divte, že jsme frustrovaný z pravidel, když chcem pořád hrát někoho jako je ona.. a divíme se, že nám to furt nějak nejde)
Autorská citace #3
9.2.2007 11:31 - Vannax
Spousta věcí se dá v tom seriálu logicky vysvětlit - ten létající superdisk jsou určitě dva spojený bumerangy (protože se jí vždycky vrátí do ruky). Větší záhadou je, že jí nikdy neusekne ruku, když ho chytá. To by skutečně ukazovalo spíš na klingonský původ.
Xena je sice pro nás RPGčkáře něco jako bible pro katolíky. Pokud si neujasníme kdo vlastně Xena byla, tak si to budem stejně jako katolíci vysvětlovat tím, že je to dítě bohů. Ale přiznejme si, kdo by tomu věřil. Vzhledem k dokonalosti, která všude kolem ní panuje, bych možná kromě klingonského původu tipoval i na to, že je to ségra Sedmé z devíti. Třeba to bude Druhá z devíti. Kdo ví….
Autorská citace #4
9.2.2007 11:37 - Dalcor
Já na Xenu nekoukal
Autorská citace #5
9.2.2007 11:39 - Vannax
Takže tu máme prvního kacíře.
Autorská citace #6
9.2.2007 11:47 - taira
Ze Xeny jsem viděla snad jen dva díly a z nich si pamatuji jen že tam byla nějaká Gabriela. ;-)
Autorská citace #7
9.2.2007 11:55 - Vannax
RE Taira: Tak to máš rozhodně lepší základ než Dalcor. (I když ho stejně podezřívám, že lže a potají teď shání videokazetu s nahrávkou....)
Autorská citace #8
9.2.2007 12:19 - Alnag
Tak já jsem na Xenu koukal hlavně ze začátku dost pravidelně a nyní rozlousknu to tajemství. Všechno je totiž jasné, když si uvědomíte, že je to odštěpený seriál od Herkula. A kdy žil Herkules? Přece v časech "mýtů a legend". Čas "mýtů a legend" je jak známo historické údobí, tzv. "zlatý věk lidstva", tedy doba, kdy ještě žili krejčí schopní střihnout obleček s mírně fetišistickým laděním a ručičky ani nožičky se jim za to netrhaly.
Což ovšem nikterak nevyvrací úvahu, že Xena nebyla člověk. Ono totiž "lidé" z období "zlatého věku" nebyli tak docela lidé. To byla ještě Atlantida (nebo se teprve nedávno potopila), po Zemi pobíhalo kde co od titánů po bohy a tak nás nemusí překvapovat, že i Xena je třeba nějaký tvor svou podstatou blízký člověku leč přesto člověku vzdálený.
PS: Dalcore, dobrý pokus... ale už se přiznej!!!
Autorská citace #9
9.2.2007 12:19 - Jarik
S ohledem na puvod serialu bych se podival na to, co proste skutecnost ci neskutecnost je. Kdyz si tak uvedomim, kolikat hraci chteji, aby si mohla postava koupit neco co v danem prostredi neni mozne a nebo si to sami vyrobi, tak se nedivim, ze Xena ma takove moznosti. Zadna pravidla nevytvari ABSOLUTNI skutecnost. A tak je to i ve filmove branzi. Na zaklade nejake (nekdy i slabsi) myslenky se pise scenar. Stejne tak mi pri hrani prece piseme scenare. Herci jsou oblecei do kostymu (a vsichni vime, ze kdyz nejde o dokument, tak se tam vloudi i nejake hlouposti). A sahneme si do svedomi - davame postavam nekdy veci, ktere by mit nemely? Myslim, ze vsichni vime, ze jo.
A ted k zaverecne myslence. Tak proc si kazit ukazku nasi tvorby rozborem realisticnosti? Ja to nedelam.
Autorská citace #10
9.2.2007 12:40 - andtom
Vannaxi, z koho si utahuješ tentokrát? Vypadá to značně výživně :)
Abys neřekl, že nehraji Tvoji zpravodajskou hru :) , tak zcela vážně odpovídám: Xenu jsem nesledoval.
Autorská citace #11
9.2.2007 12:52 - Dalcor
Přísahám při Kiri-Jolith že já vévoda z Rytířů kraje Dalcor Mar-Blakgaard, pán na Černé skále, Patriarcha Kiri-Jolithův a Rytíř meče dle cti jsem nesledoval seriál Xena až na pár náhodných vyjímek.
Přesto se těším na hlas Lucy Lawless jak Zlatoluny.
Autorská citace #12
9.2.2007 12:58 - andtom
A seriál o Sindibádovi jste někdo nesledoval? Tak z toho jsem pár dílů viděl a nebylo to vůbec špatné. Zvlášť se mi vryla do paměti čarodějka ... ;)
Autorská citace #13
9.2.2007 13:01 - Alnag
Andtom: Jj. Souhlas. Čarodějka byla velmi eh... sexy. :-)
EDIT: Našel jsem ten seriál ve wiki: The_Adventures_of_Sinbad, kdyby to někoho zajímalo.
Autorská citace #14
9.2.2007 13:12 - andtom
Jmenovala se Maeve a fotky jsou tady: http://www.geocities.com/jacqueline_collen_net/
Toto není OT prosím, toto je skutečná RPG inspirace! :))
Autorská citace #15
9.2.2007 13:40 - Rytíř
Hm, tak o serioš o Sindibádovi sem ni okem nezavadil.. chjo, patří mi to, Maeve je kus baby, jak tak koukám! :)
Autorská citace #16
9.2.2007 13:54 - Dalcor
Maeve - Nic moc... Pamatujete na filmy Beastmaster? Tam hrala v prvnim dile krasna kocka a tim nemyslim toho Tygra.
Autorská citace #17
9.2.2007 15:00 - wraiths
taira : to je ona :-)) ta Gabriela!!! ta vyda za 5 Xen
Autorská citace #18
9.2.2007 15:12 - wraiths
jo jo a nebo Jestřábí žena. ;-) tam to Michale P. dost sluší. A pry nejlepsi film byl Poslední jednorozec....tam prej hraje Tomicek :-)) ale opravdu ma asi Alnag...Xena patri do mytu a legend. ale stejne myslim ze je to dost rizly Reckem( viz ten Herkules...nebo to byl Herakles :-/)
Autorská citace #19
9.2.2007 15:24 - Jerson
Prý "zaostalé zbraně" - a co ty kladkové luky? Takové zbraně gotika neznala. Ale jsou tedy hezčí holky v kůži, Xena nic moc. Navíc jsem jí viděl jen párkrát a pořád nosí to samé - kdyby se alespoň jednou svlékla, aby vzbudila dojem, že své oblečení někdy pere.
Autorská citace #20
9.2.2007 16:05 - Rytíř
Jerson: Jo tak svlékat bys jí chtěl. I ty jeden. I ty jeden! :)
Hele, fakt tam měli kladkové luky? Ty brďo. Tak to se tvůrci fakt odvázali, to už snad ani do časů mýtů a legend nepatří..

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082046031951904 secREMOTE_IP: 35.175.246.88