RPG odborně

Argonantus
23.8.2009 19:31
Roleplaying a CRPG
Je možný roleplaying v CRPG? Co myslíte?
Autorská citace #1
23.8.2009 19:45 - Element_Lead
jsem na to alergicky :)
Autorská citace #2
23.8.2009 19:52 - Lotrando
Zažil jsem to trochu mmorpg, ale ne moc a často kvůli tomu bylo zle.
Autorská citace #3
23.8.2009 20:03 - Sethi
S roleplayingem v MMO mám nějaké ty zkušenosti, ne málo; Můžu říct, že jsou v podstatě vesměs dobré, z jednoduchého důvodu - když už někdo v MMO nějaký ten RP dělá, tak je to proto, že o něj stojí. Takže jsem měla možnost účastit se nějakých vyloženě pěkných záležitostí, od hloupoučkých zábavných her na náměstí, po několikahodinové eventy, jak věci spontánní a náhodné, tak vypracované scénáře.

Zajímavé je, že ze všech národů, se kterými jsem hrála, k RP nejvíc tíhli Poláci.
Autorská citace #4
23.8.2009 20:26 - Sosáček
Mam stejnou zkusenost jako usatka, mozna o generaci mladsi pac slo o ultimu online ;)
Autorská citace #5
23.8.2009 21:25 - Jerson
CRPG ... teď si zrovna nemůžu vybavit, co je to za zkratku, tak jdu googlit.

Píše:
CRPG je, obecně, být derivát papíru-a-tužka umístěný role-hrát hry (RPGs) takový jak Žaláře a draci. Například, drtivá většina videa-hra RPGs přiřadí různé atributy k charakterům, takový jako body hitu (HP), body kouzla (MP), a úrovně. Tyto hry také inklinují půjčovat si příběhovou strukturu mnoha papíru-a-tužka RPGs; obvykle skupina hrdinů ( strana) je poslána na nějakém druhu hledání. Podél cesty, dobrodruzi stojí před nekonečným přívalem nepřátel a netvorů


Tak jo, myslel jsem si to dobře.

Hraju RPG po netu formou uzavřeného diskusního fora, ale to asi není ono. A pak jsem hrál Diablo. Roleplaying, alespoň částěčný samozřejmě je možný, co jsem pochopil, tak WoW umožňuje i vyjadřovat různé emoce a rozhazovat rukama, takže to jsou další možnosti k dobru, ale celkově ... nijak mě to neláká.
Autorská citace #6
23.8.2009 21:38 - Colombo
já hraju na "role play" shardu UO Imperial Dawn.
Autorská citace #7
23.8.2009 21:41 - Sosáček
Ten jeste funguje? Bah. Stejne tam urcite nemaji radi PVP.
Autorská citace #8
23.8.2009 21:42 - Sethi
Jerson píše:
CRPG je, obecně, být derivát papíru-a-tužka umístěný role-hrát hry (RPGs) takový jak Žaláře a draci. Například, drtivá většina videa-hra RPGs přiřadí různé atributy k charakterům, takový jako body hitu (HP), body kouzla (MP), a úrovně. Tyto hry také inklinují půjčovat si příběhovou strukturu mnoha papíru-a-tužka RPGs; obvykle skupina hrdinů ( strana) je poslána na nějakém druhu hledání. Podél cesty, dobrodruzi stojí před nekonečným přívalem nepřátel a netvorů

He? Google translator?

Žaláře a draci vedou =))
Autorská citace #9
23.8.2009 21:43 - Jerson
Dal jsem hledat články v češtině a tohle mi vylezlo. Naštěstí umím Googelsky, tak jsem si to přeložit do češtiny.
Autorská citace #10
23.8.2009 22:44 - Colombo
Jerson: Navajo?
Sos: Momentálně ne. A PvP tam nemáme rádi:P teda my RP hráči. Kdo ty tam být? Pod jaký nick?
Autorská citace #11
23.8.2009 22:46 - Sosáček
Co bych delal na shardu bez PvP?
Autorská citace #12
23.8.2009 23:20 - Lotrando
To jsou ty problémy, o kterých jsem mluvil :)
Autorská citace #13
24.8.2009 09:02 - Nachtrose
Kdo ma rad heavy RP v PC hrach, at si zahraje na Equilibrii ( NWN PW ).
Autorská citace #14
24.8.2009 09:38 - Blaine
Nejake to RP jsem si ve WoW zahral. Ale uz to bude hodne dlouho. Bylo to v dobe kdy WoW zacinal a 60. lvl byl strasne daleko. A nehral jsem na celoceskem serveru, kde je vetsina populace powergreedy 13-ti lete decko.
Autorská citace #15
24.8.2009 11:56 - Argonantus
Takže zatím, pokud to sleduji, je roleplaying vyhrazen nejvíc pro netové hraní.

Ve hrách, označených směle jako RPG, jako třeba Baldur´s gate, zřejmě nikdo roleplaying neočekává. Nebo ne?

Yashamaru: Na co jsi alergický? Na CRPG, nebo roleplaying?
Autorská citace #16
24.8.2009 11:59 - Sosáček
Proc ty dve l?
Autorská citace #17
24.8.2009 12:05 - Argonantus
Protože chyba. Díky.
Autorská citace #18
24.8.2009 12:05 - Sethi
No, co se single player RPG týče, já to vždycky beru hrozně vážně - nějaké hraní za temnou stranu / zlé přesvědčení nepřipadá v úvahu a všechny pokusy končí většinou dost rychle (i když to může být třeba tím, že většina DS voleb v konverzaci prostě dělá z postavy nevychovaného spratka, kterého měli v mládí párkrát profackovat).

Vím že na takovém KotOR II mě nejvíc zklamal počet náběhů na decentní romanci a nemožnost kterýkoli z nich někam dotáhnout (ostatně, to i u zbytku vztahů ke členům týmu, ta hra potřebovala tři, čtyři planety navíc a byla by dokonalá).
Autorská citace #19
24.8.2009 12:09 - Lotrando
V tomhle byl dobrej Zaklínač. Tam se dalo klátit dostatečně. Nakolik to byla romantika se ale neodvažuju posuzovat.
Autorská citace #20
24.8.2009 12:12 - Sosáček
Píše:
Protože chyba. Díky.

Jo. Ja jsem premejslel, driv byla klika "roleplaying versus rollplaying" (kde "roll" znamena hazet kostkou) kde se rikalo ze lidi co hazi kostkama to hrajou spatne a nepochopili o cem to je (+ dalsi kecy) tak se ptam, jestli to nema s tim neco spolecneho.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096839904785156 secREMOTE_IP: 34.204.3.195