RPG odborně

sirien
15.11.2009 19:22
V tomto článku najdete trochu rozepsaný postup vzniku a tvorby RPG, od samého začátku a nutných předpokladů až po okamžik ukončení práce. Článek vznikl v reakci na místní dění...
20.11.2009 19:19 - sirien
"syntéza herních stylů" (dovolím ti i krátké nebo čárkované ú)
nicméně JUPÍÍÍ učitel končí dřív, padám odtud, sy all later
20.11.2009 21:04 - Colombo
útočné číslo ^_^
26.9.2014 09:51 - ShadoWWW
Narazil jsem na hodně dobrou studnici (nejen) o game designu.

Mimo jiné obsahuje tyto perly:
- Tři díly slavné série Guide to Game Design od Koboldů.
- Old School Renaissance Handbook
- Be Awesome at Dungeon Design
- Hamlet's Hit Points
26.9.2014 13:49 - Alwaern
Jestli hledáš podobné věci, stačilo se ozvat, nic se hledat nemusí :D
27.9.2014 21:09 - pipux
@ShadoWWW & Alwaern: Podobnou hromadu materiálů jsem založil >zde<, ve formě odkazů. Je to sice hromada zaměřená hlavně na worldbuilding, ale to s gamedesignem často tematicky splývá ...

A pokud by se vám náhodou chtělo, tak vás zároveň poprosím o tipy na další slušné odkazivo. Ono toho totiž nikdy není dost.
27.9.2014 21:49 - Alwaern
Mhm, podívám se do svého skladu a něco nejspíše přihodím.

oops, linkuješ amazon.com, já myslel, spíše něco, řekněme, ne úplně k placení. Asi přechodné na MF.
28.9.2014 06:26 - pipux
Ooops, no, takhle, ty věci, na které se odkazuji můžu v 90% případů obstarat i ve formě "ne tak úplně k placení" (tzn., že by se mohly zázračně objevit na MediaFire, v tvé mailové schránce, a podobně). Jen nevím, jak by přístup přímého sdílení linků souvisel s politikou RPGfóra, kde by mě mohli klepnout přes prstíčky.

Jinak, skoro bych byl za to řešení, kde bychom si vytvořili sdílený účet někde, kde by se ty materiály zázračně objevily, a pak by tam už zůstaly, a nikdo by je nesmazal (jen nevím, nakolik je taková představa možná).

Jo, několik z těch knížeček se objevilo v zákoutích mého google drivu (linkovaném z RPGf postu). Jen se jich tak neobjevilo moc (a ty, které se tam objevily, se objevily jen čirou nepozorností a/nebo je vložil nějaký neznámý živel); protože, kdyby se jich tam náhodou objevilo moc, tak to bych třeba mohl být křivě obviněn z toho, že jsem pirát, anarchista, a tak. Pak by mi event. smazali účet, a to bych nebyl potěšen.
28.9.2014 11:42 - klaymen
pipux píše:
Jinak, skoro bych byl za to řešení, kde bychom si vytvořili sdílený účet někde, kde by se ty materiály zázračně objevily, a pak by tam už zůstaly, a nikdo by je nesmazal (jen nevím, nakolik je taková představa možná).


Co tak sluzba typu Dropbox?
28.9.2014 12:24 - pipux
Co takhle číst? V tom samém příspěvku, který cituješ, zmiňuji, že na svém Google Drive, na který okazuji ve svém předchozím příspěvku, se shodou okolností několik e-knih objevilo.
//nechci působit jako pan arogantní, ale nerad se opakuji

Nutno podotknout, že nějaký Dropbox, Google Drive, či Skydrive ti nezajistí uchování dat. Co když se představení daných služeb třeba rozhodnou, že začnou strojově šmírovat uživatelské účty za účelem hledání "podezřelých" uložišť, následovaným mazáním těchto "podezřelých" účtů? O tom mluvím.
28.9.2014 17:52 - Alwaern
Nevím ovšam, jaká služba by to mohla být, jelikož všechny, kromě vlastního fyzického serveru, mají mouchy. Nějaké nápady?
28.9.2014 18:09 - pipux
Co třeba nějaké šifrované archivy s mylným pojmenováním a klíčem mimo dané datové uložiště?
28.9.2014 18:30 - Alwaern
Z těch relativně dostupných mě napadá pouze Mega-sync, ale nemám s ním žádné zkušenosti. Jsou i jiné možnosti?
28.9.2014 18:30 - sirien
Co takhle založit si separátní diskusi s nějakým adekvátním pojmenováním, například "klub RPGčkařů trpících schizofrenní paranoiou?" - můžete si takhle založit třeba celou skupinu a v tamnějších diskusích řešit jak vám NSA čte e-maily a agenti BIS vás z protějšího domu odposlouchávaj laserem přes okenní tabulky...

(nic ve zlém, ale vaše diskuse je fakt trochu padlá na hlavu... pokud chcete konstruktivní připomínku - seberte si materiály a upněte si je na šifrovaný Mega)
5.10.2015 10:58 - Gurney
Nejsem si úplně jistý kam to hodit, tak zde něco málo o zákulisí nikdy nevydaného Dune RPG (i když jsem si skoro jistý, že sken rpgčka co tam k němu mají ten cover jsem někde ukořistil a mám ho někde na disku)
20.10.2015 18:26 - York
Ač to tak na první pohled nevypadá, tohle je až překvapivě k tématu (Ken Robinson: Do schools kill creativity?, TED talk)
20.10.2015 19:35 - sirien
You must be new on TED... když copypastneš link tak ten jejich pitomej přehravač pošle každého do momentu, ve kterém si to kopíroval. jFYI.


Jinak jestli Tě zajímaj edu TED talky, tak Ti můžu dodat pár dalších dost zajímavejch.
20.10.2015 19:39 - York
No co, aspoň to budeš mít rychle dokoukaný ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097259998321533 secREMOTE_IP: 35.173.233.176