RPG odborně

sirien
20.11.2009 14:18
V tomto článku najdete stručné, ale snad přínosné shrnutí nejčastějších pojmů, se kterými se můžete v RPG komunitě setkat, od zkratek po odborné s laickým vysvětlením.
Autorská citace #61
29.1.2015 10:35 - York
Gurney píše:
Mimochodem task resolution a conflict resolution má normálně český překlad - úkolové řešení a konkfliktové řešení.


Já bych teda určitě preferoval "vyhodnocování".
Autorská citace #62
29.1.2015 14:19 -
pytam sa preto, lebo tiez to pocujem takto prvykrat, vsade inde (slovencina, cestina, RPG kontext) to bolo vyhodnocovanie konfliktu a uloh.
Autorská citace #63
29.1.2015 15:07 - Gurney
Bylo tu dobrým zvykem, že se nepřihlášení podepisovali...

Odkud to je? Trocha rychléhoo Google-fu:
1. Tenhle článek (2006)
2. Creet
3. Tahle diskuze (2006), kde...
...Markus, tehdejší vrchní admin RPGF píše:
Pokusím se sepsat nějaký příklad, na kterém by byl patrný rozdíl mezi "úkolovým řešením" a "konfliktovým řešením" (mimochodem, Alnagu, celkem elegantní překlad).


Mě přijde použitelnější v běžné mluvě "řešení", ale jem pro, aby ve slovníku bylo zmíněno obojí.

York píše:
Já bych teda určitě preferoval "vyhodnocování".

I prefer my beaches with a 3-to-1 Sexy Lady:Dead Body ratio.
Autorská citace #64
29.1.2015 15:33 - Shako
OT:

Gurney píše:
3. Tahle diskuze (2006), kde...


RPG forum označeno jako nespolehlivý web. Kdo z nových adminů má na svědomí tudle sabotáž "konkurence"? ;-)
Autorská citace #65
29.1.2015 16:12 - sirien
Spíš než že byl Markus tehdy top admin je relevantní že byl jedním z předních propagátorů související teorie a přístupu které CR hodně propagovaly.

Shako: what?
Autorská citace #66
30.1.2015 02:02 - Gurney
sirien píše:
Spíš než že byl Markus tehdy top admin je relevantní že byl jedním z předních propagátorů související teorie a přístupu které CR hodně propagovaly.

Mě je celkem jedno co propagoval, to bylo jen tak na ukázku, že CR a TR už mají tenhle český překlad dost dlouho a nikdo proti tomu nijak zvlášť neprotestoval, spíš naopak.
Autorská citace #67
6.2.2015 16:22 - sirien
Opravit tu chybku u "výhoda / nevýhoda"

done

přidáno "Bagrování" do obecných termínů

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061075925827026 secREMOTE_IP: 44.200.23.133