RPG odborně

wlkeR
16.3.2012 17:14
Autorská citace #1
16.3.2012 17:14 - Gurney
Docela zírám, ve tři postnu link na článek a o dvě hoďky později je tady překlad. To je náhoda nebo se tak zalíbil?

Jinak je samozřejmě skvělé že si někdo dal práci s překladem a vyvěšením na dvacku.
Autorská citace #2
16.3.2012 17:26 - Alnag
Taky jsem trochu koukal, když jsem to našel v seznamu ke zveřejnění. Asi je wlkeR rychlý jako blesk... :)
Autorská citace #3
16.3.2012 20:38 - wlkeR
Haha, popravdě řečeno jsem ten článek četl už včera, ale energii k překladu našel až ráno. Ten blog sleduju, stejně jako tunu dalších... A ten článek mi přišel jako něco, co by tady mohlo být populární :D
Autorská citace #4
17.3.2012 20:05 - ShadoWWW
DDI je určitě klíč. Jak je napsáno v článku, nekonečné vydávání nových modulů nikdy nikam nevedlo, a velká firma se bez něj neobejde. Otázka je imho obsah DDI. Pokud to bude jako u 4E, pak velká část fanoušků si koupí jen Core příručky a pak pojede na DDI (a vydávat pak knižní příručky je asi zbytečné).

Alternativou by mohlo být DDI + PDF (nebo nějaký jiný elektronický formát knih) s on-demand tiskem. On-demand tisk je v USA poslední dobou stále populárnější.

A další otázka: při modelu DDI plus vydávání knih - má smysl dávat do DDI exkluzivní obsah, jako byl např. původní vrah (assassin) nebo revenant (který se však později objevil v HoS)? A má smysl při tomto modelu vydávat exkluzivní obsah do knih (jako v 4E byl např. fluff)?
Autorská citace #5
18.3.2012 09:22 - wlkeR
ShadoWWW: On-demand tisk je jako "vytiskněte mi tohle, pls?" Wow. Ale to by se asi prodražilo.

Osobně bych si dovedl představit, že by vycházely jenom online Dungeon & Dragon magazíny (ve smyslu rovnoměrně rozloženého matroše každý měsíc pro DMy i hráče), přičemž když by nějakého specifického contentu v nich vyšlo dost, vydal by se v rozumném nákladu knižně (páč někerý lidi prostě strašně rádi listujou knihama.) Další věci co by vycházely knižně by mohly být ty, které článek popisuje jako zdravé, tzn. bestiáře a settingy. A sem tam taky nějaký Dungeon magazine "annual."

Anywho, ještě ke knihám... trochu mě popadla nostalgie a říkám si, co kdyby vyšla edice D&D jako černobílé softcovery? Takové ty sešity, do kterých vám nevadí si čmárat a připisovat poznámky, a které pak tím víc člověku přirostou k srdci?
Autorská citace #6
18.3.2012 10:53 - alef0
On-demand ako "robíme predobjednávky na X", ak sa prihlási aspoň Y ľudí, tak to vytlačíme, plus urobíme si aj pár kusov do rezervy. Ak sa to vypredá, tak to dotlačíme znovu. V súčasnosti to číslo môže byť veľmi malé, stačí 200 kusov, lebo dotlač už nie je až taká drahá ako za starých čias.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.22588801383972 secREMOTE_IP: 3.226.251.81