RPG odborně

wlkeR
16.3.2012 17:14
Autorská citace #1
16.3.2012 17:14 - Gurney
Docela zírám, ve tři postnu link na článek a o dvě hoďky později je tady překlad. To je náhoda nebo se tak zalíbil?

Jinak je samozřejmě skvělé že si někdo dal práci s překladem a vyvěšením na dvacku.
Autorská citace #2
16.3.2012 17:26 - Alnag
Taky jsem trochu koukal, když jsem to našel v seznamu ke zveřejnění. Asi je wlkeR rychlý jako blesk... :)
Autorská citace #3
16.3.2012 20:38 - wlkeR
Haha, popravdě řečeno jsem ten článek četl už včera, ale energii k překladu našel až ráno. Ten blog sleduju, stejně jako tunu dalších... A ten článek mi přišel jako něco, co by tady mohlo být populární :D
Autorská citace #4
17.3.2012 20:05 - ShadoWWW
DDI je určitě klíč. Jak je napsáno v článku, nekonečné vydávání nových modulů nikdy nikam nevedlo, a velká firma se bez něj neobejde. Otázka je imho obsah DDI. Pokud to bude jako u 4E, pak velká část fanoušků si koupí jen Core příručky a pak pojede na DDI (a vydávat pak knižní příručky je asi zbytečné).

Alternativou by mohlo být DDI + PDF (nebo nějaký jiný elektronický formát knih) s on-demand tiskem. On-demand tisk je v USA poslední dobou stále populárnější.

A další otázka: při modelu DDI plus vydávání knih - má smysl dávat do DDI exkluzivní obsah, jako byl např. původní vrah (assassin) nebo revenant (který se však později objevil v HoS)? A má smysl při tomto modelu vydávat exkluzivní obsah do knih (jako v 4E byl např. fluff)?
Autorská citace #5
18.3.2012 09:22 - wlkeR
ShadoWWW: On-demand tisk je jako "vytiskněte mi tohle, pls?" Wow. Ale to by se asi prodražilo.

Osobně bych si dovedl představit, že by vycházely jenom online Dungeon & Dragon magazíny (ve smyslu rovnoměrně rozloženého matroše každý měsíc pro DMy i hráče), přičemž když by nějakého specifického contentu v nich vyšlo dost, vydal by se v rozumném nákladu knižně (páč někerý lidi prostě strašně rádi listujou knihama.) Další věci co by vycházely knižně by mohly být ty, které článek popisuje jako zdravé, tzn. bestiáře a settingy. A sem tam taky nějaký Dungeon magazine "annual."

Anywho, ještě ke knihám... trochu mě popadla nostalgie a říkám si, co kdyby vyšla edice D&D jako černobílé softcovery? Takové ty sešity, do kterých vám nevadí si čmárat a připisovat poznámky, a které pak tím víc člověku přirostou k srdci?
Autorská citace #6
18.3.2012 10:53 - alef0
On-demand ako "robíme predobjednávky na X", ak sa prihlási aspoň Y ľudí, tak to vytlačíme, plus urobíme si aj pár kusov do rezervy. Ak sa to vypredá, tak to dotlačíme znovu. V súčasnosti to číslo môže byť veľmi malé, stačí 200 kusov, lebo dotlač už nie je až taká drahá ako za starých čias.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.052886962890625 secREMOTE_IP: 3.16.81.94