RPG odborně

York
2.1.2014 11:38
Přežití RPG v Českých a Slovenských zemích
  • Co pro to chceme a můžeme udělat?
  • Proč staré komunitní servery umírají a nové skomírají?
  • Co by mohlo být společným cílem, na kterém byste se byli ochotni podílet?
  • Má smysl vlastní tvorba? Pokud ano, jak ji podpořit?
31.1.2014 13:56 - Zombie
2. Projekt (co prodat):#22
Další otázka je, jak vůbec nakopnout nějaký společný projekt, aby to mělo nějakou rozumnou naději na použitelný výsledek. Několik projektů ve stylu "pojďme napsat svět" tu už bylo a přínos veškerý žádný. Pak je tu samozřejmě Altar s natolik silnou značkou, že dokáže vývoj zaštítit a i za cenu případné kompletní výměny autorského týmu jej dotáhnout do konce. Tahle metoda má ale určitá omezení. Například to, že nic, co Bouchi osobně neposvětí, takhle nemůže vzniknout.

Poslední možnost je osobně nadchnout a sehnat spolupracovníky. A to buď kouzlem vlastní osobnosti, nebo výsledky své práce.

#24
Hruba kniha s 10 ilustraciami k stolnym RPG ludi nepritiahne. Tam si myslim maju vacsi potencial krabicove vydania s jednoduchsimi pravidlami a hromadou grafickych priloh, figurkami atd.
-> Parafráze na Microsoft a Altarovskou práci: „Steal the rest, ignore the best“
(pravdivé, byť ne zcela korektně podané)
31.1.2014 13:57 - Zombie
3. Financování (za co vyrobit)#46
Tak na to listování by mohlo pomoct si ten elektronický překlad vytisknout a nechat svázat do kroužkového hřbetu, ne? A vyšlo by to i levněji než koupě originálu.
-> Bouchi právě propálil, že nakladatele/vyydavatele vlastně není třeba! :D

#48
Reálná čísla: aby něco mohlo vzniknout v aspoň trochu kvalitní podobě pro web, stojí to asi mega na rok. Má hodnota českého RPG trhu a věcí kolem takovou cenu? Ne, nemá.
-> Měla, byla vyssáta bez reinvestování.
31.1.2014 13:57 - Zombie
4. Produkt (co vyrobit, aby se to dalo prodat)
#39
Druhá věc ale je, že si stále myslím, že pokud má něco dobrého vzniknout, tak je jednak potřeba se to učit (a tudíž psát a zkoušet a přepisovat a zkoušet a konfrontovat to s jinými názory a přepisovat a tak pořád dokola s častým prokládáním studiem všech aspoň trochu dostupných souvisejících materiálů) a za druhé je potřeba učit se konstruktivní kritice, protože bez té to taky nejde a taky to není tak triviální disciplína, jak by se mohlo zdát.
+

#40
Já jeden nápad mám a dokonce ho už řeším s našimi projektovými manažery. Zásah by to mělo velký (zásah v řádu statisíce lidí), možná i na ideální cílovku. Jenže kdykoliv se o tom bavíme, tak mi mlátí o hlavu zásadní věc: nevydělá si to na sebe. Protože není u nás nikdo kdo by zaplatil cokoliv, co s RPG souvisí. Je to mrtvý žánr - jediné, co se dá (a to reálné je) brát RPG jako mrňavý a postradatelný apendix PC her, deskovek a Magiců. A tak makat...
-> učení, zkušenosti, práce -> čas a energie. Odměna? Free PDF / Altar-Bouchi-Kučera to vydá.
Příklad DrD II:
Náklad * zisk – výsledná suma
3.000 ks * 50 Kč/ks = 150.000 Kč (odhad minimální výše)
4.000 ks * 100 Kč/ks = 400.000 Kč (odhad maximální výše)

Použil jsem hrubý!!! odhad rozdělení financí:
300 Kč/kus koncová cena
-> cca 150 Kč/kus cena obchodníka (pozn.: Altaří e-shop prodává za plnou cenu bez platby mezistupni – obchodníkovi)
-> 50 až 100 Kč/kus náklady na tisk)
Zbývá 50 až 100 Kč/kus zisku

#44
Čtečky jsou na to naprd, sedět u PCdla nebo notebooku taky není dvakrát šikovné a tablety ještě nejsou tak rozšířené, aby se to dalo brát za normu. Když už se někdo doptává po konkrétním RPGčku (a tudíž mu můžu tu elektronickou verzi linknout a doporučit), tak to není ten nedotčený nováček (většinou je to někdo, kdo se k tomu po letech vrací).
-> Souhlas - papírová (fyzicky listovatelná) podoba je nenahraditelná.
Jen z mých poznámek tužkou v pravidlech by se dala udělat verze DrD 1.7 ...

#73
Tak zkusím FAE přeložit do ČJ a pokud by byla příznivá finanční kalkulace, zkusila bych vytisknout 500 kusů. Musí se knížka vejít v koncové ceně do 100 kč. Kdyby to něco vyneslo, vrazím to do propagace a vytisknu další várku.
-> cena záleží na počtu výtisků, rozsahu stran, formátu a použité barvě.
Můžu se poptat na tisk v Tiskárně Ministerstva Vnitra + mám ne(stabilní) "link" na soukromou tiskárnu.

#83
„Bouchi píše:
Jojo, DrD2 je nehratelné, Altar nevráží statisíce do reklamy a přesto poptávka roste, tomu říkám zázrak. ;)“

„no, prodejnost neznamená nutně ani hratelnost, ani hranost. Pořád platí, že na všechny ty Tvé prodané kusy nevím o žádné skupině mimo DrDII fandom kdo by to hrál. Letos na GC jsem se tak ptal okolo a ani tam jsem na žádné hráče nenarazil - na kdekoho kdo to koupil, to ano, ale ne na někoho, kdo by to hrál.“
-> Souhlasím s tím, že „prodejnost <> hratelnost, ani hranost“ a přidávám se:
DrD 1.x se prodávaly ještě v roce 2004 cca 3.000 ks za rok.
DrD 2.0 / DrD II prodalo 4000? ks za 2,5 roku prodeje (s reklamou), tj. cca 1.600 ks rok. Na prodej Sci-Fi / Fantazy knihy je to slušný výsledek (a výdělek).
Na 25tiletou existenci značky „Dračí Doupě“, reklamu a (snad) snahu mít kus zábavního trhu je to dost mizerný (ale zisk z toho stejně je).

Pokud z této diskuse náhodou něco vzejde, tak můžete počítat s mojí pomocí (alespoň ohledně rozumné investice času a energie)
-> taktéž za podmínky, že když to budu dělat za "0", tak nechci, aby na vydávání vydělával Altar-Bouchi-Kučera a jiní.

#84
Otázka pro Bouchiho:
Opravdu by mne zajímalo jaký je tvůj současný názor na takovýto jednotný projekt jako celek? (ať pořád nejsi jen staven do role obránce "vlastních" produktů)
Má šanci? Je předem ztracený?
-> Nabízím následující varianty odpovědí:
ANO - vydám to, díky za práci a reklamu ...
NE - je to konkurence mnou vydávaných komerčních produktů.

#86
Pěkně to odpropagovat v pár časácích - Né Pevnost. A myslímsi, že to by byla cesta jak naverbovat skupiny, které jsou mimo dosah existujících hráčů. Byla by to sice taková RPG deskovka, ale nic by jim nebránilo, aby ji jeden z nich modifikoval a hráli jiný příběh.
-> komerční reklama na (ne)komeční produkt.
Vydavatel ti poděkuje. Kdo to asi bude? :D

#87
„Máloco považuju za předem ztracené.“
-> aby ne, ty jsi investor, který nemusí jít do rizika ;) (taky rejp ;)

Šance shodnout se na nějakém majáku IMHO je (a patrně to bude muset být překlad, či z něj vycházet, protože <rejp>co je české, to je špatné ;)</rejp>.)
-> komentář: „a já vám ten maják milostivě vydám“ ;)

Šance dostat ho aspoň k části cílovky (jestli má cílovka 10-16 let okolo půl milionu osob, tak dejme tomu k 10-20 procentům, pokud by byla řeč o nějaké té tištěné formě) je určitě.
Šance přivést tak k RPG nové hráče - pokud bychom z toho osloveného množství zaháčkovali pár procent, což by se snad povést mohlo, tak bychom k RPG přivedli aspoň tisícovku nových hráčů. Čili - jaké množství bychom považovali za úspěch projektu?
-> ale ale, najednou mluvíme v množném čísle? ;) (psychologický rejp ;)
POZOR na chybné uvažování: velikost domnělé cílové skupiny NEROVNÁ se oslovené množství (reklama, kdo ji zaplatí?), to znamená, že "zaháčkovali pár procent" je v absolutních číslech daleko méně.


#107
„Do jakého prostředí tedy ten sešitek "úvod do RPG formou předpřipraveného dobrodružství" zasadit? Aby to bylo akceptovatelné pro co nejvíce nováčků obého pohlaví. Co říkají tvé zkušenosti z opengamingů?“
+
#169
„Největším přínosem této diskuse tedy podle mě je, že ji čte Bouchi, očividně ho to téma zajímá a uvažuje o tom, že skutečně něco v tomto směru podnikne. Z nás všech má totiž zdaleka nejlepší pozici k tomu, to pak skutečně udělat a má také za sebou spoustu relevantních výsledků.“
-> Bouchi si dělá (investiční) průzkum ... :D
31.1.2014 14:01 - Zombie
5. Shrnutí:

Netěší mne, že "RPG" scéna vyhnívá, ale myslím si, že je to třeba a že je to přirozený vývoj.

Osobně - štěpit již rozštěpené nemá cenu, i proto jsem se věnoval (neplacené) práci na DrD formou redaktora na www.dracidoupe.cz a snažil jsem se Altar-Bouchi-Kučeru od roku 2007 odchytávat na conech a pošťouchnout ho k dalšímu vývoji Dračího Doupěte.
Že si z toho vzal pouze "Velký řez" bylo jeho rozhodnutí.
Že jsem v roce 2009 do tvorby DrD II / DrD 2.0 nešel zejména důvodu manažerského chaosu* bylo zase moje rozhodnutí.
(a nelituju toho, ten čas jsem věnoval daleko produktivněji v reálném světě)

Vnímám jako velmi nechutnou přetvářku/dvojakost Altar-Bouchi-Kučery:
Na straně jedné vystupuje jako (nekomerční) rádce&RPGčkař;
Na straně druhé je to vydavatel, který ze všeho, co vydá či (pře)prodá, má zisk.
(i díky hlazení ega a "zaháčkování" si lidí z prolínajících se komunit deskovek a RPG)

Cílová skupina?
Děti od 3-4 let smaží na tabletech (a rodiče mají problém uhlídat mikrotransakce)
Děti už od osmi! let (situace z doby před 4-5 lety) paří
Děti (žáci) mají problém číst, počítat (sčítat, odčítat). PADESÁT stránek ? Ani pět (normostran).
VeE skutečnosti je cílová skupina přibližně takováto:
Základní stupeň: 7.-9. třída (objevování/hledání nového, sociální vazby VERSUS nedostatečný rozvoj osobnosti pro "konzumaci" produktu = setká se a nepochopí/odmítne);
Střední škola: pokračování ze základní školy, objevování/hledání nového, rozvoj osobnosti VERSUS zájmy a povinnosti reálného světa;
Vysoká škola a pracující: úplně jiné zájmy.

V případě zájmu mohu spolupracovat na:
* základech herního systému (v hlavě mám dvě kostry, jedna pro věk 18+, druhá pro 12+);
* psaní "masa" v podobě popisů, plánků, mapek, předmětů, schopností&dovedností, kouzel, vybavení (předměty&zbraně&zbroje) - v případě že mi bude vyhovovat herní systém;
* nahození krátkých (archetypálních) příběhů;
* jednoduché grafice - vektor, kresba objektů, zbraní, zbrojí, fantastických tvorů [50:50 že to vyjde] - nekreslím postavy a obličeje;
* podílet se na financování - v případě že mi bude vyhovovat herní systém a že nebudou ohroženy moje stávající dlouhodobé závazky

Platí pouze v případě, že:
Altar-Bouchi-Kučera se toho ani nedotkne.
Ani řízením, ani kontaktem z nápady, ani finančně (spolučast, vydání ...)

Nevadí mi pomáhat.
Vadí mi bezplatně pomáhat komerci jiného.

Zombie

Ps:
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=111&t=1263&start=0
„Alnag píše:
DrD zničilo český RPG trh.“
Oprava – byl to přístup Altaru, kdy brali, ale nevraceli adekvátní protihodnotu.
(mohu e-mailem na dotaz rozepsat i s odkazy)
31.1.2014 14:36 - sirien
Zombie: Tlačítko "cite" Ti vloží úvodní a koncový tag citace [cite name=""][/cite]. Můžeš si ho i vepsat přirozeně. Vepsáním jména mezi uvozovky vytvoříš adresnou citaci. Pokud to vypisuješ ručně a bez adresnosti, parametr name="" není nutný.

Pokud označíš nějaký text v cizím příspěvku a klikneš na tlačítko "cite", tento se Ti vepíše do postu již "obalený" příslušným tagem. Pokud označíš text v rozepsaném příspěvku a klikneš na "cite", obalí se příslušným tagem.

Pokud označíš text v něčím příspěvku a klikneš na tlačítko uvozovek u příslušného postu ("") tak se Ti do textu příspěvku automaticky vloží označený text již obalený příslušným tagem A NAVÍC rovnou s vepsaným nickem (POZOR! jaký nick bude vepsán se řídí podle toho, u čího postu je tlačítko na které klikneš, nikoliv tím, jaký text označíš, takže bacha abys omylem neodcitoval někoho jiného)


Pokud chceš něco citovat jen volně (během textu, úryvek vyjádření atp.) nebo si nechceš zaházet celý post citačními okny, stačí občas použít kurzívu (tlačítko "I" dole - tlačítka pod postem fungují všechna stejně, jen přidělují jiné tagy, takže práce s označováním a vkládáním textu v kurzívě viz výše to co jsem psal pro CITE


...v prvním příspěvku myslím píšeš věci, které tu už byly zodpovězené, ke zbylým třem se dostanu pozdějc
31.1.2014 14:45 - Bouchi
Zombie píše:
DrD 1.x se prodávaly ještě v roce 2004 cca 3.000 ks za rok.

Možná tak všech dílů pravidel dohromady, ale určitě ne samotných PPZ, to bych o tom musel něco vědět. ;)
Navíc rok 2004 a rok 2012 prostě nelze jen tak srovnávat.

Zombie píše:
Oprava – byl to přístup Altaru, kdy brali, ale nevraceli adekvátní protihodnotu.
(mohu e-mailem na dotaz rozepsat i s odkazy)

Prosil bych veřejně, ne takovéhle obviňování bez možnosti napadeného se bránit.

Zombie píše:
Příklad DrD II:
Náklad * zisk – výsledná suma
3.000 ks * 50 Kč/ks = 150.000 Kč (odhad minimální výše)
4.000 ks * 100 Kč/ks = 400.000 Kč (odhad maximální výše)

Použil jsem hrubý!!! odhad rozdělení financí:
300 Kč/kus koncová cena
-> cca 150 Kč/kus cena obchodníka (pozn.: Altaří e-shop prodává za plnou cenu bez platby mezistupni – obchodníkovi)
-> 50 až 100 Kč/kus náklady na tisk)
Zbývá 50 až 100 Kč/kus zisku

Vyšel jsi ovšem z nesprávného předpokladu, že se tisklo 3000 či dokonce 4000 ks najednou. Leč tak tomu není, tisklo se postupně po nižších množstvích, takže ty ceny tisku opravdu nejsou 50 Kč za kus.
(BTW, ano, ALTAR prodává v eshopu za vyšší cenu než kolik dostane od distribucem, ale to je logické, z něčeho se taky musí zaplatit lidská síla, která objednávky vyřizuje, že...)
No a i kdyby z toho měl ALTAR skutečný zisk (po odečtení všech nákladů na vydání, ne jen tisku) 400 tisíc za 2,5 roku, jak odhaduješ, tak to dělá nějakých 160 tisíc ročně, čili nějakých 13,5 tisíce měsíčně. Z toho se musí pokrýt aspoň část nákladů na provoz (nájem skladových prostor, energie, komunikace) a část mojí mzdy. Jestli někomu připadá, že na tom rejžuju a každý rok si zaletím na Kanáry, nechť zvedne ruku.
31.1.2014 16:04 - sirien
Bouchi píše:
Prosil bych veřejně, ne takovéhle obviňování bez možnosti napadeného se bránit.

ale notak, Bouchi... prostě nejsi taková celebrita aby všem hned došlo, že tu máme Altar přímo zastoupený mezi pravidelými návštěvníky. Smiř se s tim, omdlévající fanynky prostě s touhle profesí mít nebudeš :P
31.1.2014 17:04 - Bouchi
sirien píše:
prostě nejsi taková celebrita aby všem hned došlo, že tu máme Altar přímo zastoupený mezi pravidelými návštěvníky.

Vzhledem k tomu, že Zombie opakovaně píše "Altar-Bouchi-Kučera", tak by to snad nedošlo leda slepci. ;) (A koneckonců s počítačem s hlasovým výstupem i tomu slepci. ;))
31.1.2014 17:17 - Colombo
Kdo je vůbec Zombie?
31.1.2014 17:43 - Bouchi
Před pár lety (když začínaly práce na DrD II) o sobě v jedné diskusi napsal mj.:

Co stojí za mnou ? Jedny z prvních stránek o DrD, dlouholetá redaktorská činnost stejnotematického serveru a vlastní tvorba. Které máte k dispozici GRÁTIS, stačí natáhnout ruku a použít.
Velmi malý zlomek na ukázku:
Krátké kritiky:
http://www.dracidoupe.cz/index.php?rub=alchpredmety_jeden&skin=lightold&id=176&relid=&n_s=99&ord=datum&j_ord=DESC

Rozpracovaná kritika:
http://www.dracidoupe.cz/index.php?rub=predmety_jeden&skin=lightold&id=1576&relid=&n_s=99&ord=datum&j_ord=DESC

Vlastní tvorba:
http://www.dracidoupe.cz/index.php?rub=alchpredmety_jeden&skin=lightold&id=492&relid=&n_s=99&ord=datum&j_ord=DESC

Stránky
http://zombie.webpark.cz/drd/drd_plus.htm (poplatné své době - kvalita úměrná pravidlům 1.1 - 1.3, tj. raná 90 léta až po 2002 -> útlum přechodem k redaktorství).
Teď vidím, že jsem "drd_plus.htm" použil už v roce '98, 8 let před vydáním DrD+ :D
(technická poznámka - díky hlavičkám webparku je špatně uveden charset, má to být win-1250 + skrývají nadpisy :o()
1.2.2014 11:04 - Sparkle
Zombie píše:
Nevadí mi pomáhat.
Vadí mi bezplatně pomáhat komerci jiného.


Kolik by sis představoval odměnu od vydavatele konkrétního RPG systému za to, že povedeš na conu opengaming tohoto systému pro skupinu 5 lidí?
3.2.2014 11:56 - Merlin
Bouchi: já tě na kanárech viděl..určitě si to byl ty :)..btw. co jsi Zombíkovi udělal, že je na tebe takovej? :)..skoro to vypadá, žes povrhl nějakou nabídkou, která se neodmítá :) typu: Void :D
4.2.2014 17:13 - Zombie
sirien píše:
Tlačítko "cite"


Omlouvám se, citovat relevantní pasáže z 250 diskusních příspěvků včetně povolených "tagů" (a ještě to nezvorat) bylo nad moje síly :o(
I tak automatické „tagování“ „sežralo“ za ztučněným nadpisem zalomení nového odstavce, aniž bych si toho všimnul :o(
Pozn.: jedná se o jeden příspěvek, psaný externě v textovém procesoru (5 stran hustě :o( ), pro lepší orientaci tematicky setříděný a rozdělený do 5ti částí.

Odzkoušel jsem si vnořené citace – pokud bude možné, předchozí vstup(y) přepíšu do formálnější podoby.
Za komplikace a přidělanou práci se omlouvám.

Pokus o vyjasnění situace:
Registraci na D20.cz mám, avšak tak zaprášenou, že je až pohřbená - ve volném čase se věnuji své družince, svému psaní a občas i připomínkování tvorby mých přátel skrzevá e-mail;
Internet je sice už téměř všude, ale je problém s časem na nějaké strukturované psaní do hloubky v kombinaci s POVOLENÝM přístupem.
I proto reaguji až po letech a v dávce, než aby to bylo průběžné "věta sem, věta tam" :o(
4.2.2014 17:28 - Zombie
Sparkle píše:
Zombie píše:

Nevadí mi pomáhat.
Vadí mi bezplatně pomáhat komerci jiného.


Kolik by sis představoval odměnu od vydavatele konkrétního RPG systému za to, že povedeš na conu opengaming tohoto systému pro skupinu 5 lidí?


Cena Tvého času vždy záleží na tom, jak je Tvůj čas pro Tebe drahý!
(pokud jsi zapálený student na brigádě, je to jiné, než když jsi čtyřicátník s dětmi, hypotékou a druhou prací.)

Opengaming?
Zdarma (asi jako doborovolná redaktořina na zájmovém webu). Na druhou stranu - když si toho vydavatel nevšímá, něco to o jeho vztahu ke komunitě vypovídá ... :o( :D

Prezentace?
Od: 500,- a/nebo naturální plnění ("Hele, jsem fanda, takhle to hraju, má to tyhle výhody, tyhle nevýhody. Mějte se, letím na druhou linii.")

Po: 5.000,- ("Dobrý den, rád bych vám povyprávěl o (mých)zkušenostech s herním systémem XYZ, ukázal jak to uvnitř funguje, upozornil na slabá místa při vytváření postav/příběhu, kde se systém rozchází s jinými známými systémy ci realitou, proč je tento jerní systém lepší než jiné (čti: pomluvy, mazání medu kolem pusy), tady máte podklady a pracovní materiály, propagační materiály, dobrodružstí. Když dovolíte krátkou ukázku přímo ze hry... Prostor pro dotazy a představy jak vytvořit či zahrát to či ono, večer uvidíte vzorovou hru a poté budete mít možnost v ní pokračovat/zahrát si ABC příběh ...")
To celé protažené na dva dny od rána do večera.

Chceš si mne najmout? ;) :D
Nebo jen zjištuješ, kolik máš po Altaru/Blackfire etc. chtít za prezentaci? ;) :D

:D
4.2.2014 17:40 - Zombie
Merlin píše:
Bouchi: já tě na kanárech viděl..určitě si to byl ty :)

Seychely to byly, nebo tuším Azory :D

Merlin píše:
..btw. co jsi Zombíkovi udělal, že je na tebe takovej? :)..skoro to vypadá, žes povrhl nějakou nabídkou, která se neodmítá :)

Právěš naopak ... a já naštěstí odmítnul :D
4.2.2014 17:49 - Jerson
No, zajímavé cenové rozpětí.
4.2.2014 18:52 - sirien
ZOMBIE

ad citace: stěžoval sis na neznalost, tak jsem dodal manuál, nenutím Tě ho používat (mimochodem, vnořené citace jsou zlozvyk, zvlášť pokud by měly přejít přes druhou úroveň)
A prosím nestěžuj si na místní "automatické formátování" co Ti něco "sežralo za nadpisem". Místní automatické formátování je poměrně jednoduché a neinvazivní a to, že někam napíšeš tag B neznamená, žes z toho udělal nadpis. Nadpisy se tvoří tagem H (ne, není na něj tlačítko, ano, přesto funguje pokud ho vepíšeš)

Ad "POVOLENÝ" přístup: ?? teď nechápu o čem mluvíš. Jestli o Kostce, tak tady je přístup naprosto veřejný, jak sám dokazuješ svým postováním bez loginu (btw., starý login lze refreshnout), které není ani nijak "penalizované", máš k dispozici tytéž možnosti co zalogovaní uživetelé (resp. tytéž v rámci technických možností - věci které jsou technicky nutně napojené na účet samzořejmě prostě nezalogovanému uživateli poskytnout nedokážeme, ale to je nutnost, ne že bychom někoho o něco připravovat chtěli)

Ad Tvoje ceny: Pár faktografických informací na úvod - že to si Ty tak grátis:
- to co si "účtuješ" za prezentace je aktuálně cca troj až čtyřnásobek tržní ceny v ČR
- Sparkle si nic zjišťovat nemusí, neboť cenové hladiny v ČR docela dobře zná

A teď ta faktická část: Na české RPG scéně se pohybuju posledních 12 let VELICE intenzivně prakticky ve všem, co by Tě jen mohlo napadnout. Vyjma založení firmy a designu vlastního systému jsem dělal snad všechno, co se u nás kolem RPG dělat dá, a to opakovaně a dlouhodobě.
Vživotě jsem o Tobě neslyšel a pokud ano, bylo to v kontextu který jsem zapomněl.
Vživotě jsem nenarazil na žádnou Tvojí práci nebo činnost a pokud ano, nezaujala mě natolik, abych si jí pamatoval.

...tím Tě nechci shazovat nebo nějak říkat, že Tvoje práce nemůže mít kvalitu, ale říkám, že pokud má, pak o ní prostě doposud nevím. Takže za co že si to chceš účtovat těch 500-5000?
Nějakej týpek odněkud co sem tam něco napsal na nějaký web a protože patřil do správné skupiny kamarádů tam dostal admin pozici - to není zrovna prezentace se kterou bych na svojí akci přijal přednášejícího zdarma, natož abych mu něco platil. Čím bys mě přesvědčil o opaku? Co za Tebou stojí že chceš tvrdě komerční cenu v prostoru, který funguje pod úrovní komerčních cen?


EDIT: a aby nedošlo k omylu, ano, jsem v pozici, ve které bych Ti čistě teoreticky mohl nabídnout, abys přednášel / vedl workshopy / vedl opengamingy nebo cokoliv dalšího podobného a to dokonce tak, že na více akcích a pravidelně - jen prostě nevidím jediný důvod, proč bych Tě měl vůbec oslovovat, takže mi přijde trochu ujeté Ti za to ze současné perspektivy ještě navíc platit /EDIT


Bouchi: jenže já si jeho posty přečet až teď, takže to, že psal Altar/Bouchi jsem přehlíd.
4.2.2014 19:38 - Sosáček
Lidi na internetech umi poznat, kdyz nekdo dela reklamu za penize, umi ho ignorovat, smat se mu a nenavidet ho.
4.2.2014 21:37 - Jarik
OT: Líbil se mi jeden výrok na Erricovo přednášce.
'Není důležité, na čem jste pracovali, ale co jste udělali'.
4.2.2014 21:40 - sirien
Jarik: jo, no... já s oblibou používám formulaci: "je ukradené, jak moc ses snažil, podstatné je, co z toho vzešlo" - bohužel, poslední dobou se mi zdá, že mé okolí jakoby amerikanizovalo a kdekdo poslední dobou cení snahu víc, než výsledek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067080020904541 secREMOTE_IP: 44.222.149.13