RPG odborně

York
2.1.2014 11:38
Přežití RPG v Českých a Slovenských zemích
  • Co pro to chceme a můžeme udělat?
  • Proč staré komunitní servery umírají a nové skomírají?
  • Co by mohlo být společným cílem, na kterém byste se byli ochotni podílet?
  • Má smysl vlastní tvorba? Pokud ano, jak ji podpořit?
5.2.2015 19:19 - Vojtěch
PetrH: Jak již bylo řečeno, tak oDnD klony žijí. Takové DCC je masakr a při tom legrace, kterou jinak při vytuněných postavách, kde se deathtrap moc nenosí, moc nezažiješ. Hlavně se to taky liší nároky na přípravu.
5.2.2015 19:41 - Plz
sirien:
Co k tomu mám dodat?
Asi jen to, že s tvým názorem nesouhlasím.

Co se týče mé maličkosti inu když myslíš.

A co závěrem, snad jen děkuji za tvůj názor, ale nepřesvědčil jsi mě.

Plž
5.2.2015 21:32 - Jerson
Do hry se mi hlásí tři holky a já nemám na hraní čas :-(
5.2.2015 22:07 - Jarik
Jerson: Život otce co dává rodině přednost před hrou. To mi někoho připomíná - půjdu se na něj podívat do zrcadla :)
5.2.2015 22:22 - sirien
Jerson: tak je přepošli dál ne? :) vem na Dálavu a někdo je tam už na svoje hraní naláká ;)
6.2.2015 07:50 - Vojtěch
Podívej se do zrcadla. Ty bys takovému člověku svěřil vlastní děti? :D
6.2.2015 08:33 - Merlin
Sirien: nerad to říkám, ale s tvým postem souhlasím (co se týče odpovědi Plžovi).
Plž: nerad to říkám, ale souhlasím se Sirienem. Přišel jsi sem, spokojeně si zamnul ruce, že Alnag odešel a začal všechny informovat o tom, jací jsou dinosouři (vzhledem k tomu, že to bylo takto napsáno víckrát, beru to jako nějaký skrytý záměr to tak psát a nikoliv překlep) a už dávno měli taky odejít, protože jenom vy to hrajete a děláte dobře. :). zklamu tě...nefunguje to tak, že tito hrajou dobře a tito špatně....funguje to tak, že tito hrají jinak než ostatní.:) V ostatních věcech bych asi opakoval některé části po Sirienovi, což nechci, protože ho nemám rád...mám rád jenom jeho pití.
6.2.2015 09:15 - Plz
York píše:
Na hraní ne, ale vytvořit zábavnou hru není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Něco o tom vědět je docela dobrý startovní bod.


Ano i ne. Základem všeho ale není něco o tom vědět ale nálada všech lidi ve skupině hrát podle stejných not. Velké množství různé teorie může být dvousečná zbraň, zbraň která vzbudí přílišné očekávání od hry, což je vcelku spolehlivý zabiják hraní.

Sirien:
"V době kdy jsem nejvíce hrál jsem nejvíce tvořil"

Problém je jen v komunikaci. Protože já myslel rovinu myšlenkovou, rovinu o tom kolik by kdo chtěl trávit času nad RPG a nikoliv kolik skutečně trávil. To znamená, že i když jsem hrál hodně často neznamenalo to, že bych nechtěl hrát ještě častěji a tedy, že zbytek času trávím nad teorii a naopak. Ve chvíli kdy hraji jednou za měsíc a nemám vnitřní potřebu hrát více tak ani neteoretizuji. Je to vnitřní záležitost každého z nás a jedy na každém z nás aby zvážil jak to vlastně měl.

A k dinosaurům (když se vám to slovo tak líbí).
Ano já sám sebe se za dinosaura označuji a nestydím se za to. Kdo ještě dinosaurem je či není to si musíte zvážit sami stejně tak si musíte zvážit kdo z vás si tento termín vezme osobně. Sám hraji s hráči velkého věkového rozpětí a tedy vím, že skutečný věk nic neznamená. Nicméně celý odstaveček ve kterém tohle slovo padlo je o něčem jiném a dle mého názoru je to typické vytrhávání z kontextu. Nesouhlas vám neberu jen zkrátka mám jiný názor.

A poslední maličkost.
Žádným svým výrokem jsem neměl záměr někoho urážet, ani Alnaga ani nikoho jiného. Své názory si klidně obhájím, vysvětlím, ale nemám potřebu to všechno matlat sem. Mě spíše udivuje, že sirien zde reaguje globálně na mou osobu za všechny mé dosavadní příspěvky bez kontextu k čemu se vlastně vztahují.

Plž
6.2.2015 10:18 - Colombo
Píše:
Ano já sám sebe se za dinosaura označuji a nestydím se za to. Kdo ještě dinosaurem je či není to si musíte zvážit sami

Stydět by ses měl, protože co se týče taxonomie, máš za pět.
6.2.2015 11:48 - Plz
Colombo píše:
Stydět by ses měl, protože co se týče taxonomie, máš za pět

Z tohohle pohledu je to pro mě vlastně pocta se označovat za dinosaura. Protože strunatci jsou vyšší vývojový stupeň než měkkýši mezi, které Plži patří.
6.2.2015 12:23 - ShadoWWW
Plz: Doporučuji ti přestat takto psát. Běž se projít (dnes je venku krásně), nadýchej se čerstvého vzduchu a pak se běž věnovat něčemu přínosnějšímu, než sem psát, nebo se mapiš něco přínosnějšího, až budeš chtít a moct.
6.2.2015 12:29 - Naoki
No ac mi plz taky moc nesedl tak mi udivuje agresivita vuvi nemu...
6.2.2015 12:46 - York
Plz píše:
Ano i ne. Základem všeho ale není něco o tom vědět ale nálada všech lidi ve skupině hrát podle stejných not. Velké množství různé teorie může být dvousečná zbraň, zbraň která vzbudí přílišné očekávání od hry, což je vcelku spolehlivý zabiják hraní.


Měl jsem sice namysli tvorbu pravidel, ale je fakt, že jsem to napsal tak, že to platí i na tvorbu hry u stolu. V tomhle ohledu můžu mluvit jen za sebe - a u mě se rozhodně projevuje kladně, že o tom vím trochu víc. Daří se mi teď díky tomu hrát úplně bez hádek a téměř beze sporů, to dřív moc nehrozilo. Kromě toho můžu teď vést hru, která hráče i po roce stále baví, aniž bych se musel každý týden stresovat s přípravou, to předtím taky nebylo myslitelné.
6.2.2015 12:56 - Pepa
Souhlas s Naoki. Prostě ten člověk přišel s tím, aby řekl, jak hraje, jak hrál, myslím, že s ničím nemachruje a nikomu nic nepodsouvá, a vy ho tady takhle peskujete...
6.2.2015 13:10 - Merlin
Naoki, Pepa: nepeskuju, nejsem agresivní, jen vnímám, že skutečně přišel oznámit co kdo dělá blbě a že"se odvážil až když tu není Alnag :)". Ale pro mne za mne, ať si píše co chce.

Shadowww: ač se mi komunikace Plže vůbec nelíbí...mnohem víc se mi nelíbí, že jsi si zvykl určovat, kdo, co, kdy a kam může psát. Popravdě jsem přestal na d20 přispívat po tvé selektaci týkající se páté edice.
6.2.2015 14:44 - Almi
Merlin píše:
Popravdě jsem přestal na d20 přispívat po tvé selektaci týkající se páté edice.


Páté edici dávám rok, maximálně dva :)

Takže nevěš hlavu, spokojeně hraj, při hře se vysmívej 5e jako já a společně se těšme na edici šestou, neb po jednom kroku zpět vždy následují dva kroky vpřed! :)
6.2.2015 15:09 - Shako
Almi píše:
edici šestou, neb po jednom kroku zpět vždy následují dva kroky vpřed! :)


Myslíš, že ještě bude nějaká edice podobná 4e? A bude se ještě k čemu vracet? Pokud přiznivce 3e přitáhne PF a 4e 13th, tak Wizardů těch potenciálních hráčů moc nezbude.
6.2.2015 15:30 - York
Shako, nohsled píše:
Myslíš, že ještě bude nějaká edice podobná 4e? A bude se ještě k čemu vracet? Pokud přiznivce 3e přitáhne PF a 4e 13th, tak Wizardů těch potenciálních hráčů moc nezbude.


Nevím, jestli se to bude jmenovat DnD, ale stavět na principech DnD 4e určitě ještě nějaká úspěšná hra bude. O tom ani v nejmenším nepochybuju.
6.2.2015 16:03 - andtom
Nikdy by mě nenapadlo, jaké konspirativní teorie a myšlenky o útocích na věc socializmu, chci říct RPG hraní, se dají vidět v Plžově příspěvku. Asi neumím číst.
6.2.2015 16:22 - Vojtěch
Já bych to s 5E zase tak černě neviděl. Bude pomalejší, možná nebude č.1 trhač rekordů, ale udrží se.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079185009002686 secREMOTE_IP: 18.191.239.123