RPG odborně

York
2.1.2014 11:38
Přežití RPG v Českých a Slovenských zemích
  • Co pro to chceme a můžeme udělat?
  • Proč staré komunitní servery umírají a nové skomírají?
  • Co by mohlo být společným cílem, na kterém byste se byli ochotni podílet?
  • Má smysl vlastní tvorba? Pokud ano, jak ji podpořit?
29.4.2014 15:23 -
ShadoWWW píše:
Olomouci

No, v Olomouci je tak maximalne velky hovno. Tak z 10 inzeratu, jestli by si nekdo nechtel zahrat next, co sem rozhodil po vsech aspon trochu fantasy strankach co sem nasel mi odpovedel jeden sympaticky kluk, ze hraji sporadicky Drd 2. A Drd 2 fakt nedam. Radsi se bodnu vydlickou do oka.

Ebon Hand píše:
nový hrač vstupuje do kampaně s uměle vytvořenými předsudky o nudě a ztracenosti v systému.
Todle se me stalo, u Drd+, hral jsem to pod 2 ruznyma GMama a ani u jednoho me to nechytlo, vyzkousel jsem asi ctyri povolani, jestli aspon pod jednim me a hra bude bavit a po par letek trapeni jsem se s klukama rozloucil. Druhou takovou zkusenost nechci. Geez, ted kdyz to po sobe ctu, tak znim jako hrozne negativni Nancy, sorry :)

Jsem trosku zklamanej, ze to tak umira i ve velkych mestech. Chtel jsem si zahrat next jako hrac (omagad unreal, ten nejnadsenejsi je vzdy odsouzen k vypraveni) a dopadnul jsem tak, ze jsem si koupil par fantasy knih, sel nasranej do posilky a vecer se predbezne zapsal na historicky nejaky historicky serm LOL.

Chybi nejaka organizace, rpg jsou tak strasne underground, ze skupinu nedokazou najit ani lidi co vi o co jde, natoz novacci. Sorry konec QQ.
29.4.2014 15:27 - ShadoWWW
Tak stolní RPG hraje málo lidí a z nich o Nextu ví ještě míň. Dračák je pořád nejznámější. Zkus počkat, jak Next vyjde ve finální podobě na pultech. Pak bude imho ochota větší.
29.4.2014 16:54 - Sparkle
hm a je v Olomouci aspoň nějaký místo, kde to na tom pultu bude?
29.4.2014 17:28 - Element_Lead
Nope. Nevim o tom, ze by se tu rpg vubec prodavala kdekoliv. Mozna v nejaky random samoobsluze je obcas k videni to Drd 2. (good job Altar). Tim to konci. Checkoval jsem i v komix shopu v Santovce a tam nemeli pro jistotu nic. Nechcete expandovat s Mephitem? :)
29.4.2014 17:30 - ShadoWWW
A to se v Olomouci kdysi pořádal několik let po sobě GameCon (nezačínal tam dokonce?).
29.4.2014 17:32 - Shako
ShadoWWW píše:
A to se v Olomouci kdysi pořádal několik let po sobě GameCon (nezačínal tam dokonce?).


Jj, ale posledni GC tam probehnul tak pred 10 lety...
29.4.2014 17:38 - Quentin
S hledánim DMů je to těžký. Normálně má člověk třeba 5-30 kamarádů, se kterejma se nějak pravidelně stejká. Dnd je social event ne moc odlišnej od sezení v hospodě, takže vždycky prvně hledáš hráče mezi přáteli. A dnd hra vyžaduje 3-6 hráčů. Do the math. Máš-li 5-30 kamarádů a ani jeden z nich neni DM, tak gratuju, ty jsi DM :)
29.4.2014 17:55 - noir
Já viděl v Olomouci před 14 dny v knihkupectví u náměstí ten epic level handbook pro DrD2... Br...
30.5.2014 10:53 - Yashamaru
Podarilo se mi ziskat hromadnej mail na random Olomoucke magickare a frajersky sem je zaspamoval s reklamou na DnD a ozval se mi jeden dracakista. Awesome :D

Pak jsem sehnal dalsi dva lidi, co to nevidi na delsi hrani, ale nejakej one-shot by si zkusili. OK.

V gymu jsem se zeptal dvou nahodnych borcu :D Jeden nevedel ktera packa a po chvili z nej vypadlo ze nenavidi trpasliky. A druhej rikal, ze zna draci doupe, ale ze na to moc neni. Takze jasnej hrac.

Segra od pritelkyne to nikdy nehrala, ale ukecat se necha fakt na vsechno, takze jsem po mesici asi dal dohromady skupinu :D

Jelikoz je to uz asi pata, co jsem v Olmu vydupal ze zeme, tak uz je to takovy slabsi, ale beru co muzu dostat.

Jelikoz to vypada, ze mam jen jeden shot na to je vsechny zaujmout a nadchnout pro vec, chtel bych se zeptat, jake by podle vas bylo pro ne nejlepsi lvl 1 dobrodruzstvi. Na systemu nezalezi. Setting je fantasy.

V nejhorsim pripade bych neco sesmolil sam, ale hraju tak malo, ze bych toho chtel zaroven vyuzit a zahrat si neco ne vlastniho. (Stejne si to hodne poupravim k obrazu svemu).

Co je podle vas awesome lvl 1 dobrodruzstvi?
30.5.2014 11:02 - ShadoWWW
Vzal bych to spíš jako víc konverzační hru s jedním bojem, co by mohl zaujmout (ten může být klidně hned na začátku, aby vytvořil napětí). Systém bych na tvém místě zvolil nějaký, který ti nejvíc padne, ve kterým se nejlépe cítíš jako ryba ve vodě.
30.5.2014 11:03 - York
Yashamaru píše:
Co je podle vas awesome lvl 1 dobrodruzstvi?


Pokud to má být oneshot, co takhle to nestavět pro "level 1" postavy, ale pro takové, které už něco umí? Ono totiž bez následného vývoje k drsnému hrdinovi ty level 1 začátky nebývají až tak úžasné.
30.5.2014 11:14 - Sparkle
Mně se hodně líbilo dobrodružství, kterým začínala oficiální Pathfinder Society kampaň, co jsme onehdá hráli s Vojtěchem v Mephitu. Odkaz už nevím. Celkově dobrodružství od Paiza a pkud chceš hrát Next, tak předělat do něj.
30.5.2014 11:29 - York
ShadoWWW píše:
Systém bych na tvém místě zvolil nějaký, který ti nejvíc padne, ve kterým se nejlépe cítíš jako ryba ve vodě.


S tím naprosto souhlasím. A ideálně bych vzal i dobrodružství, které jsi už někdy vedl.
30.5.2014 11:36 - Yashamaru
V podstate znam jen 4e, takze tam moc prostoru neni. Proto si myslim, ze lvl 1 by mohl byt OK, protoze v tyhle edici jsou lvl 1 postavy vyrazne silnejsi nez je obvykle. Na druhou stranu powers atd. by mohly byt uz moc matouci, kdybych je nechal hrat treba na 3jce nebo 6tce. Plus ja predpokladam, ze to bude tak cool, ze budou chtit pokracovat a pak by se siklo, ze jedou od zacatku. Ja nevim. V podstate to je jedno, hlavne mi slo, jake jsou vase zkusenosti.

Z dobrodruzstvi jsem vedl z knizky jen Keep on the Shadowfell, kterej ja nepovazuju za vrchol rpg tvorby.

Kouknu na ty pathfindery, slysim na to jen chvalu. Spousta jich je dokonce zadarmo.
30.5.2014 11:44 - York
Yashamaru píše:
V podstate znam jen 4e. Proto si myslim, ze lvl 1 by mohl byt OK, protoze v tyhle edici jsou lvl 1 postavy vyrazne silnejsi nez je obvykle.


Jo, ve 4e to není problém.

Napiš kdyžtak pmku Almimu, ten ti určitě doporučí nějaké dobré 4e dobrodružství pro začínající hráče.
30.5.2014 11:47 - Vojtěch
Zadarmo a one-shot?

We Be Goblins!

Jinak

Crypt of Eternal Flame
Krvavá vila
Hollow's Last Hope

to co myslí Sparkle je soubor scénářů na 3 sezení In service of Knowledge

Zkusil bych nějak hodit na papír kouzelnickou věž - Pár skupinkám se to už líbilo.
30.5.2014 12:13 - Yashamaru
Kdyz se ti bude chtit, kouzelnicka vez se hodi vzdycky :)

Ty tri scenare uz jsem nasel. Vsechny tri jsou free. Hollows Last Hope uz jsem objevil vcera a je taky free. Paizo asi pohrda penezma.

Vsechno si to projdu. Diky za tipy.
30.5.2014 12:33 - Arten CZ
Mě když přišli do hry nový lidi, kteří rpg nikdy nehráli, tak jsme se shodli, že se všem líbí Akta X a něco takového by si chtěli zahrát. Tak každý dostal agenta, zavolal jim Skinner, že v Texasu v New Heavenu se pohřešují dva agenti a jelo se. Vše si vymysleli sami za běhu a já jsem jen reagoval na jejich nápady. A všichni s námi hrají i nadále, regulérní kampaň.

Hráli jsme dle Kostek osudu (které jsou v podstatě osekaný Fate), takže pravidlově velice jednoduché, bez nutnosti se cokoli učit. Kdybych chtěl někoho zaujmout jednou hrou, tak bych asi volil něco takového - co nejjednodušší systém, společný žánr a nechat to hodně na nich.
30.5.2014 12:34 - Vojtěch
Tohle jsou scénáře kratší k free RPG day. Jinak Paizo moduly placené jsou buď na jedno sezení pro society (těch se dá koupit celý balík), nebo samostatné a delší (Crypt of Everflame třeba). Od loňska třeba začali dělat ještě delší moduly na 6 lvlů (Dragon's Demand a dál).

Pak mají ještě Adventure Path, kde je to kampaň na cca 16-20 lvlvů rozsekaná do 6 sešitů, ale bývají tam i samostatné kousky, které jde bez problémů užít i jinde.

Sparkle by zase mohla poreferovat o modulech k Dungeon Crawl Classic, které si prý občas bere k inspiraci.
30.5.2014 12:53 - chrochta
Jedna kouzelnická věž (dělal Dalcor? k nějakémo turnaji) by se měla toulat někde na Kostce stejně jako přeložená dobrodružství z různých zdrojů (Stříbrné pomezí, Dungeon, webové doplňky, Lost Empires of Faerún, Návrat do chrámu živelného zla - bez map), hromadu volných dobrodružství kdysi měli Wizardi v downloadech - klidně pošlu. Nějaká slušnější dobrodružství byla i v Dechu draka (např. Sestřička zoufalství (?)), jedno dobrodružství z mistrovství v DrD má (měl?) na svých stránkách Erric (lykantropové, lykantropie, proroctví, dost úchylná vesnička a ne zcela good konec), nějaké drobnosti jsou na stránkách Tarie nebo Druhé hlavy (odkaz najdete v Tarii), na rpg.drivethrustuff.com je volně ke stažení dobrčodružství Serpent Amphora. Pokud si uděláš nějakého známého, co koupil od Paiza časopis Dungeon v pdf, máš další dobrodružství (těch pár věcí, co mám, klidně pošlu).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092949867248535 secREMOTE_IP: 3.80.131.164