Pravidla

Rurik
17.7.2007 11:00
Saga edition-boj beze zbraně, telekineze a škrcení
Měl bych 3 takové dotazy:
- jak je to s neozbrojeným útokem? Např. trik zaměření na zbraň, nebo dvojitý úder, popřípadě talenty vojáka jako devastující útok a specializace na zbraň se vztahují na 1 exotickou zbraň, nebo skupinu zbraní. V popisu triku Weapon proficiency ale unarmed není. Je to zvláštní skupina zbraní, nebo patří pod prosté zbraně?
- pokud použiji telekinezi na vržení předmětu po nepříteli, je dáno poškození velikostí předmětu, nebo spíše výsledkem ověření Use the force? (př.: telekinezí (po hodu na Use the force 20) vrhnu na nepřítele středně velký objekt. Schytá poškození 2k6 za středně velký objekt, nebo 4k6, protože jsem hodil 20 na Use the force)?
- Neměla by být síla Force grip s popiskem(dark side)? Zatím jsem ji neviděl používanou jiným, než nějakým temným. A myslím, že i v Jedi knight-Jedi Academy byla v temné straně. Co myslíte?

Díky za odpovědi.
Autorská citace #1
17.7.2007 11:14 - Sosáček
Luke jednou v epizode tusim 5 pouzil force grip na jednoho strazce, ale to je pokud vim jedine dokumentovane pouziti tehle shopnosti light-siderem.
Autorská citace #2
17.7.2007 11:18 - Alnag
ad 1) neozbrojený útok je něco trochu jiného, než boj zbraní. Takže se k němu aplikují featy/talenty, které to mají výslovně uvedeno. Viz. například Weapon Focus ("you can choose unarmed strike or grapple for your weapon weapon for purpose of this feat")
Proficiency si na to brát nemusíš, proficient s unarmed attackem jsi automaticky.
ad 2) Zranění se odvíjí od velikosti předmětu. Uvedené DC je o tom, zda s tím předmětem vůbec pohneš, žes hodil víc je pak zajímavé už jen vůči Reflexům obránce. Zranění středním předmětem je tedy vždy 2k6.
ad 3) Zřejmě neměla, ale můžeš si jí udělat jestli chceš. Pokud se ale nepletu, erratované to není.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098734140396118 secREMOTE_IP: 44.210.21.70