Pravidla

Kostěj
31.8.2004 23:33
Zbraně při zákeřném útoku
Velice by mě zajímalo, jak jste vyřešili otázku, čím vším lze provést zákeřný útok. Ona totiž tahle věc v pravidlech ošetřena vůbec není (mluvím o 3e ve dvojce to myslím popsáno bylo) a představa, jak někdo máchá obouručákem a přitom má sneak atack mi nahání husinu (ale bohužel u nás tak tomu je).
Autorská citace #61
30.6.2009 09:38 - Jerson
Vamp píše:
ja to mam uplne bez tohoto faktoru coz je realistictejsi :)

Jen poznámka na okraj - nenech se zmást, to co jsi vymyslel je od reality vzdálené stejně jako původní pravidla a jako jakýkoliv jiný RPG systém, ať o nich autoři tvrdí cokoliv.
Tím tedy nechci ani náhodou naznačit, že nemůže být funkční a dobrý - jen vyruju před oháněním se "realističností", protože takové tvrzení se dá rozstřílet mnoha argumenty.
"Uvěřitelné" a "vyhovující" jsou myslím mnohem důležitější parametry než "realističnost", obzláště ve fantasy a nereálnými rasami a magií (: )
Autorská citace #62
30.6.2009 11:11 - ForgeMaster
nechapes jak to myslim. nemyslim svet ale zlepsovani, ty mas v b
realu nejaky levely snad? ne :) takze je to oedne toho realny. navic sem nerek ze tam je magie a rasy ruzny. :)
tohle je jen system a ten muzu aplikovat do fantasy nebo i pro historickou hru ze stredovaku. takze argument ohledne realu v tomto neni na miste :)
Autorská citace #63
30.6.2009 11:17 - Merlin
:) vamp..to určitě nemáš takové ty věci, jakože tělo prohledáš za 6 vteřin, zámek otevřeš za 6 vteřin, nemáš systém abilit (kdo má v realitě sílu 20/+5? a inteligenci 19/+4?):) a spoustu dalších věcí(logika nošení věcí, boj s batohem, tahání předmětů...) :) neútočím jen mě to pobavilo...
Autorská citace #64
30.6.2009 11:37 - Jerson
Vamp píše:
ty mas v realu nejaky levely snad? ne :)
V reálu nemám ani hodnocení oddělených dovedností, které by zůstaly stejné, i když je třeba měsíc nepoužiju.
Btw. ... s tím jak vytvářím "realistická" pravidla jsem lidi okolo sebe otravoval v letech 2003 - 2006, i někteří místní by mohli vyprávět (: )
Ale hlavně - proč by "realistické RPG" mělo být lepší než "nerealistické"?
Autorská citace #65
30.6.2009 13:16 - Spize
Vamp píše:
ty mas v b
realu nejaky levely snad?

No, nevim jak ty, ale já jo. Jen nevim kolik a jakejch.
Autorská citace #66
30.6.2009 13:47 - Lotrando
první level základka, druhej průmka, ... epickej důchod, do bude fajn .)
Autorská citace #67
30.6.2009 14:42 - ForgeMaster
kazdej ma zkusenosti. a tema se uci...
Autorská citace #68
30.6.2009 14:46 - Merlin
nene..někteří se nepoučí ani kdyby měli tunu zkušeností...
Autorská citace #69
30.6.2009 15:05 - ForgeMaster
tak si za ne davaj jiny veci misto toho aby si zvedali Wisdom :)
Autorská citace #70
28.9.2009 20:30 - Shaun
Hmmm je to drsná myšlenka... Myslím že v poslední verzi na to žádné omezení není ale je pravda že si nedokážu představit třeba roguněce se spiked chain jak se k někomu vrhne zezadu a začne mu zasahovat zranitelná místa (když si teda nepředstavujete že ho začne škrtit, i když nevím za co by ten spiked chain držel).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07843804359436 secREMOTE_IP: 35.175.246.88