Pravidla

Xeth
9.8.2005 13:46
Flank velkých a větších na menší
Zajimalo by mne, zda mohou napr. tri large potvory flankovat střední postavu. Myslím tím zda si mohou navzájem dávat bonus.
Řekněme, že postavu obstoupí do trojúhelníku (jedna je na ploché straně čtverečku, druhé dvě proti ní, na rozích čtverečku, úplně u postavy), všechny mají 10ft reach. Mají v tomto případě všechny potvory flank bonus ?
Autorská citace #1
9.8.2005 15:03 - Pizin
Pokud budou mít jen velikost 5x5, tak ne. Pro flankování musí spojnice středu nějakého políčka první a druhé potvory procházet opačnými stranami zabraného místa nepřítele. IMHO tři postavy v trojúhelníku nemůžou všechny navzájem flankovat.
Autorská citace #2
10.8.2005 09:17 - Alnag
Pizin má pravdu. Pravidla pro flankování jsou velmi jednoduchá. Když povedeš přímku spojující útočníky, musí procházet protilehlými stranami nebo protilehlými rohy obstoupené potvory, aby se jednalo o flankování v opačném případě máš smolík. Když budeš mít postavy do trojúhleníku, tak to u střední a menší potvory nebude flank prakticky nikdy. Něco jiného je to u draka, tam by se to asi dalo udělat...
Autorská citace #3
10.8.2005 09:18 - Alnag
Reach s tím tak moc nesouvisí, to jen znamená, že postavy nemusí stát těsně při sobě...že ta pomyslná čára může překročit prázdný čtvereček.
Autorská citace #4
10.8.2005 09:36 - Xeth
Uz se mi to podařilo dohledat. Předpokládal jsem, že large potvora (i vzprimena) bude minimalne na 2x2 čtverečky. V tom případě se pro již zmiňované spojování počítají všechny čtverečky, které potvora zabírá, čili by to teoreticky šlo... Díky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.068125009536743 secREMOTE_IP: 18.206.12.31