Pravidla

Maro
11.2.2008 10:45
Tasení a schování zbraně
Dokázal by mi někdo vysvětlit, jak toto přesně funguje? Pokud má postav BAB +1 a více, může tasit i schovat zbraň jako součást pohybu. To chápu, ale může ji tasit a schovat i tehdy, když se nepohybuje? Tzn. stojí, tasí zbraň a zaútočí okamžitě na cíl, který je vedle ní. Jde to? A může v tomtéž kole schovat zbraň a tasit jinou? A jak je to s pětistopým pohybem? Může tasit zbraň i jako součást něho? Díky.
Autorská citace #1
11.2.2008 11:16 - Lotrando
Tak já to zkusím, znalci mě mohou opravit.
Můžeš tasit jako součást pohybové akce, když máš BAB +1 a více. Za pohybovou akci se považuje vlastní pohyb, zpravidla až o 6 čtverečků, ale i spousta dalších činností. Jejich součástí může být volná akce tasení zbraně. Samotné tasení zbraně je považováno za move akci vždy. Její zastrčení zpět také. Pětistopý pohyb je součást standardní akce a vylučuje následný pohyb formou pohybové akce, ale jen pohyb po čtverečcích. Můžeš udělat pohybovou akci tasení zbraně, nebo můžeš seskoči z koně (move akce) a zároveň tasit, máš-li BAB +1 a více. Pohybové akce jsou v tabulce 8-2, je to například zvednutí se z lehu, ovětření dveří, připravení štítu. Moje oblíbená je připravení štítu a tasení zbraně dohromady.
Autorská citace #2
11.2.2008 20:49 - bigbythewise
Schovat zbran a tasit v temze kole muzes, ale uz nebudes moci utocit, pokud tedy nemas feat Quick Draw, pak muzes (jen) tasit volnou akci.
Autorská citace #3
12.2.2008 08:04 - wraiths
bigbythewise: ale muzes tzv prezdrojit. ze zbran pustis a vytasis. to snad jde... a pak v pohode jetse zautocic.
Autorská citace #4
12.2.2008 08:38 - Lotrando
wraiths: upuštění zbraně je free akce, stejně jako tasení, hmm, tak by to mělo jít a pak std. akce na útok
Autorská citace #5
12.2.2008 13:23 - wraiths
Lotrando: no alepson ja to tak praktikuji....strilim lukem pak ho upustim a taham dyku a bojuji.
Autorská citace #6
12.2.2008 16:26 - bigbythewise
wraiths: To uz ale neni schovani zbrane. :)
Autorská citace #7
13.2.2008 07:32 - wraiths
bigbythewise: no tak malinke osizeni noo :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.070981979370117 secREMOTE_IP: 44.204.24.82