Pravidla

Quentin
25.3.2008 12:11
Roll or pointbuy atributes/average hp?


rad by som hral kompetentnu postavu. preto ma aj nepotesilo ze som si tak nahovno hodil na zivoty. stane sa mi to este par krat a ta postava bude seriozne okriplena.
tohle jsem slysel uz mockrat a chapu to. Kazdy se dokaze srovnat s tim, ze mu nepreje kostka v utoku nebo skillech, ale kdyz mu "zkazi" postavu trvale, tak to nejen zamrzi, ale i vezme chut k dalsimu hrani tehle postavy.

a tak me zajima, kdo z vas pouziva volitelna pravidla k nahazovani atributu a zivotu.

pointbuy: atributy maji zakladni hodnotu 8, kterou muze hrac za body(18-32, podle GM) zmenit. Cena atributu je

8 - 0 bodů;
9 - 1 bod;
10 - 2 body;
11 - 3 body;
12 - 4 body;
13 - 5 bodů;
14 - 6 bodů;
15 - 8 bodů;
16 - 10 bodů;
17 - 13 bodů;
18 - 16 bodů


průměrné životy: na kazdem sudem lvlu se misto hodu na zivoty vezme to mensi prumerne cislo a na kazdem lichem to vetsi (na desetistenne kostce to je na druhem lvlu 5 na tretim 6 na ctvrtem 5 na patem 6 atd.)


(nenasel sem, kde se tu na d20 dela anketa :-/)

Jak nahazujete vlastnosti?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Klasické 4d6 (tři nejlepší)kladné body4
Drsné 3d6kladné body0
6x6 (nahodí se šest postav s fixním pořadím vlastností a vybere se jedna)kladné body0
Point-buy (nákup za body)kladné body11
Přednastavené hodnoty (8, 10, 12, 13, 14, 15)kladné body1
Jinak (napíšu jak do diskuse...)kladné body2

Jak házíte na životy?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Klasicky (padni komu padni)kladné body7
Házíme, ale pokud padne 1 hází se znovakladné body1
Házíme, ale pokud padne podprůměr bere se průměrkladné body1
Neházíme (bereme průměr)kladné body2
Neházíme (bereme maximum)kladné body2
Jinak (napíšu do diskuse jak)kladné body5
Autorská citace #1
25.3.2008 12:36 - Alnag
Point-buy k "nahazování" vlastností jsem používal prakticky od začátku, na životy se ovšem házelo. To, že se ve 4e už házet nebude (a bude tam point-buy vlastností), mi ale nijak žíly netrhá, naopak...
(Anketa jde udělat až po založení otázky/článku (takovým tím čudlíčkem vedle názvu - co vypadá jako soubor s grafíkem) ale nevím, jestli ho vidí i uživatel.
Autorská citace #2
25.3.2008 13:03 - Lotrando
Tak ještě jednou sem.
Přesný průběh je takovýto. 4d6 následuje pointbuy pro správné vyťunťení :)
Tam kde hraju jako hráč se životy háží, myslím že pokud padne 1 háže se znovu. Ale tím si nejsem jistý, mě se to ještě nestalo. Ve hrách, které vedu, to ale tak je.
Autorská citace #3
25.3.2008 13:18 - Quentin
Alnag: dik, uz ji vidim
u nas se po dlouhych debatach zavedl 28 bodovy pointbuy a zivoty prumerne, tak jak sem je popsal
Autorská citace #4
25.3.2008 13:29 - Quentin
Jeste je zajimava PeeKayova varianta "6x6"
4d6(bez nejmensi) ale cisla zustanou v poradi atributu (prvni hod str, druhy dex, treti con...). Timhle zpusobem nahodis 6 postav a mezi nimi vyberes
Autorská citace #5
25.3.2008 13:58 - sea
Citace:
Neházíme, ale pokud padne podprůměr bere se průměr
U tohoto mi nějak nesedí logika...
Autorská citace #6
25.3.2008 14:03 - wraiths
ja hazim klasiku (4d6). a na zivoty hodime, pokud se hod nelibi,je mozny jeste jeden hod,ale ten uz plati.
Autorská citace #7
25.3.2008 14:18 - LZJ
Na vlastnosti používáme téměř výhradně point-buy (často 32), i když mám pocit, že někdo měl i nahazovanou postavu. Point-buy zcela jasně preferuju.
HP se nastavují různě - podle aktuálního DMa, většinou se hází. V jedné variantě hází DM a sdělí číslo, jak uleví hráči při špatném hodu je pak najeho svědomí. V poslední hře jsme používali ten střídavý průměr a celkem bez problémů, nikdo si nestěžuje, že má málo.

Rella: Logika je jasná - průměr má každý jistý, ale možno si hodit víc. Pro hráče to je celkem příjemné a nevznikají tak velké rozdíly.
Autorská citace #8
25.3.2008 14:21 - Alnag
Rella: Máš pravdu, dělal jsem to v rychlosti na koleně (doslova - Geralt potvrdí, viděl mne u toho), tak jsem to vzal dost hákem.
Autorská citace #9
25.3.2008 14:26 - Alnag
Quentin píše:
4d6(bez nejmensi) ale cisla zustanou v poradi atributu (prvni hod str, druhy dex, treti con...). Timhle zpusobem nahodis 6 postav a mezi nimi vyberes
Přidal jsem, ale ta varianta mi přijde hrozně časově náročná... a tak trochu zbytečná, resp. zřejmě nedohlédnu jejích výhod oproti jiným systémům.
Autorská citace #10
25.3.2008 15:12 - Quentin
Peekay píše:
Pri metode 6x6 sa mi realne este nestalo, ze by aspon jedna z postav nebola hratelna. V skutocnosti preferujem roll prave preto, ze z toho vie vzist postava prekvapiva aj pre mna sameho
nebudu to zkouset, protoze nedam na pointbuy dopustit, ale zni to dobre a min rizikove nez klasicky 4d6 jak je v pravidlech
s casem bych se tolik nestaral, u oneshotu jsou beztak lepsi prednastavene postavy a u tazeni te cas netlaci a kazdy si to napeti u nahazovani muze uzit (cti zabijes hodinu ze sezeni necim, co vypadalo, ze se neco deje, i kdyz jsi se jeste nezacal potit s masterovanim :D)
Autorská citace #11
25.3.2008 15:29 - sirien
Staty si určuju prostě tak jak se mi líbí. HP si určuju prostě tak jak se mi líbí ;)
Autorská citace #12
25.3.2008 15:37 - Joe
Sirien: A potom ti GM pošle príšeru na leveli, aký sa mu "zlíbí" B-D
Autorská citace #13
25.3.2008 15:39 - sirien
Joe Joe Joe... jakobys nevěděl co mám za herní styl... ;)
Autorská citace #14
25.3.2008 15:46 - Joe
Eeeee.... neviem :) Tell me!
Autorská citace #16
25.3.2008 15:56 - Fritzs
Nahazování vlastností byl IMHO blbé nápad už od začátku (DnD) a nemám tušení, proč todle přežilo až do 3tí edice (že by na té teorii o posvátných kravách v DnD něco bylo)... upřímně nevadilo by mi nahazování skillů, statů, whatever v storygame, kerá je na to postavená, ale v DnD mi to fakt nějak nesedí...
Autorská citace #17
25.3.2008 15:58 - sirien
Protože lidi maj rádi náhodu a překvapení.
Autorská citace #18
25.3.2008 16:01 - Joe
píše:
no way. Read me ;)
Are you crazy? Ja musím aj pracovať!
Autorská citace #19
25.3.2008 16:07 - Gurney
Na vlastnosti 4d6 a kdo by měl míň než kdyby rozděloval 30 bodů si to rozdělí (jsou tací kteří si nahodí 33 a jsou blahem bez sebe, tak proč jim to brát :) a na životy 3/4 maxima (1d4=3, 1d6=4, 1d8=6, 1d10=7, 1d12=8) + na prvím lvl. = Odolnost.
Autorská citace #20
25.3.2008 16:10 - sirien
Joe: Pche (:

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080702066421509 secREMOTE_IP: 3.238.6.55