Pravidla

Quentin
26.3.2008 09:30
Barbarian vs Fighter
Je to detinske, ale pracovni doba je dlouha, tak proc se v dobrem rozmaru nepohadat. Inteligentni, rozumni a narativni hraci muzou tenhle topic ignorovat.



Ja rikam fighter je k nicemu!

Proc? protoze proste proto! (moji hraci maji skupinu 3x orc barbarian (cti power attack, cleave) + 1x bard (cti song of courage) + 1x air mage (cti haste) a v otevrenem boji bez pouziti magie, ci nejake vyrazne lsti je nic nezastavi)

jak vylepsit chudaka fightera aby ho alespon nekdo hral?
Autorská citace #1
26.3.2008 09:40 - Lotrando
Když půjdou postupně, tak je Lotrando dá v klidu. Dostanou nabacáno hošové :)
Autorská citace #2
26.3.2008 09:53 - Alnag
Přímá taktika není vždycky nejlepší. Navrhuju střelecky orientovaného fightera s poziční výhodou - nepřístupný zvýšený terén a dostatečná zásoba šípů. :))
Autorská citace #3
26.3.2008 10:00 - Quentin
klasicky scenar zacinajiciho munchkina:
hrac si rekne "chci bojovou postavu" a jede postupne, paladina nechci, ranger, tss to budu rovnou fighter na luk. Hmm ... fighter, tak to bych mohl zkusit stitonose, jenze to budu mit dmg tak 1d8+5 ... co takhle obourucka? ... tak to budu rovnou barbar, sice budu mit mensi obranu, ale budu silnejsi diky zurivosti, budu mit vic zivotu, vic skillu, trapsense, uncanny dodge a damage reduction. Nene, zadnej fighter nebude, jeste bych se utopil v plechu jako moje predpredpredminula postava.
Autorská citace #4
26.3.2008 10:05 - Alnag
To je fakt začínající munchkin...
protože pokročilý munchkin si řekne... hm, jenže barbar to je k ničemu. Budu radši kněz. Víc buff kouzel, lékárna když je potřeba, atd. atd.
Autorská citace #5
26.3.2008 10:08 - Quentin
tak nejak mam pocit, ze na prvnich jedenacti urovnich (tedy do doby nez se zacnou postavy vyzbrojovat kvalitnima magickejma kouskama) je to s fighterem dost bledy :-/
dual wielderi rozhaneji mouchy (nedejboze kdyby meli dmg reduction) stitonosi jako by tam ani nebyli a lucistnici ztraceni v lese nadavaji, proc si radsi nevzali lvly rangera.
barbari mezitim bori truny svymi sandaly. Power attack za power attackem...
Autorská citace #6
26.3.2008 10:11 - Lotrando
To co může dělat v boji fighter nemůže žádná jiná postava. Barbar sice může mít víc životů, díky zuřivosti, ale zajedno bude hrát pořád stereotypně to samé a navíc k čemu mu budou, když bude ležet na zemi beze zbraně? Barbar je výhodný pro pár prvních levelů, pak převáží variabilita fightera, nebo fighter/rogue dualclass.
Autorská citace #7
26.3.2008 10:13 - Alnag
Zvlášť teda kooperující dvojice fighter/rogue multiclass, která bere soupeře do flanku může pěkně zavařit...
Autorská citace #8
26.3.2008 10:17 - Corvus
ja som hraval fightera/rogua (obojrucak, improved critical, sneak attack ugh).. 4lvl fighter a 5lvl rogue bolo max co som sa dostal. barbarian je nahovno okamzite ked mu dojde rage. cize na heavy combat dobrodruzstva je nevhodny.
Autorská citace #9
26.3.2008 10:18 - Corvus
to som bol ja :-/
Autorská citace #10
26.3.2008 10:38 - Quentin
po par minutach pocitani musim rict, ze corvova postava, dobre hrana a pekne zabarvena je moc sympaticka (bojove i skillove vybavena).
V primem boji se ale s barbarem nemuze rovnat (rozhodne ne 1v1)
Autorská citace #11
26.3.2008 11:02 - wraiths
QuentinW: nenech se mylit. ono hodne bodu v bluff a jedno preziti utoku udela svoje. pokud mas dost velkej leve zlodeje( na hodne vysoky SA). prece jen SA v primem boji je opravdu odstarsujici... a zraneni je podobny jak jak barbarovo ne li vetsi.
ale ja bych asi preferoval roque/valecnik strelec. s par(proste valecnik aby bylo spousta featu :-)) ) featama behat okolo barbara a pekne si do nej strilec je opravdu lahoda.
on valecnik je dobry na dokresleni postavy protoze zkrz nej ziskas mnoho peknech featu. ;-) ale samotna kombinace valecnik je asi opravdu chudak.
Autorská citace #12
26.3.2008 11:18 - Corvus
hoci ta postava bola skirmisher.. teda hit and run, viem ze cisteho paladina 9lvl zakovaneho v platoch som sundal one on one, jak sa podaril critical tak to bol krute (ten obojrucak bol keen).. bavila ma ta postava :) ja si ale stale myslim ze weapon focus/weapon specialization je lepsia vec nez rage... mozno fighter 4 lvl a zvysok barbarian by bolo kool.
Autorská citace #13
26.3.2008 11:40 - Quentin
oj corve o tom radsi ani nemluv, toho sme v grupe uz taky meli a odstartovala s nim tahle snura barbaru ... kazdy chce hrat barbara :-/
Autorská citace #14
26.3.2008 12:25 - wraiths
QuentinW: a to nikoho nenapadlo hrat treba postavu valecnika se dvema zbranema nebo zbran a stit...? tam je obyc. valecnik docela nutnost.
Autorská citace #15
26.3.2008 12:35 - Quentin
samozrejme napadlo, ale po kratkem vypoctu si to rozmyslel.
Autorská citace #16
26.3.2008 12:39 - jonka
No já nevim, já hraju dycky válečníky, o barbarech sice uvažuju, ale pak mě zlomí spousta featů, které si můžu nakombinovat. Obouručák, Power attack a Cleave = klasika. Nevidím důvod proč by měl být barbar o tolik lepší než warrior ,-) On výběr je dost závislý od toho v jaké sestavě hraješ. Jestli to je sestava jakou zmiňuješ tak to se nedivím, pokud bys ale měl být jediný kdo hraje melee a ostatní hrajou svitkaře tak potřebuješ tanka a vzít si barbara je podle mě trošku nezodpovědnost protože družina jako celek může dostávat tak trošku na prdel.
Toť můj názor, v celkovém pohledu to vidím vyrovnaně, osobně mám radši válečníka pro větší customization.
Autorská citace #17
26.3.2008 12:46 - Lotrando
Feint, Trip, a power Attack na ležícího, pokud možno obouručnou zbraní. Když se zvedá, znovu trip a power attack.
Autorská citace #18
26.3.2008 13:10 - wraiths
Lotrando: no slusny kombo... :-))
Autorská citace #19
26.3.2008 14:21 - Ebon Hand
Chlapci sice si pěkně notujete, ale mě neznalého vašich pojmů, by taky zajímalo o jaké hře a pravidlech se vlastně bavíte a případně kdyby jste ke svým hláškám i dávali jisté komentáře.
Nepřišlo mi totož, že to je uzavřená diskuze..
Autorská citace #20
26.3.2008 14:43 - Corvus
Ebon Hand píše:
by taky zajímalo o jaké hře a pravidlech se vlastně bavíte
hadaj dva krat! potom ti prezradime ;-}

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082377910614014 secREMOTE_IP: 34.229.50.161