Pravidla

Alnag
22.6.2008 20:36
4e: Zaklínač
Šíleně bizarní nápad - zaklínač jako povolání ve 4e? Jde to? Jak byste na to šli?
Autorská citace #41
14.3.2012 12:39 - Vojtěch
noir píše:
Vojtěch: Však by sekal jen jedním (drobná úprava Twin striku), druhý může sloužit k rozptylování nepřátel, víření a takovým těm dalším zaklínačským hračičkám... Ale měl by mít v rukou oba.


Tuhle modifikaci bych jako DM asi nepovolil. Pak by stačilo mít jeden vytuněný meč a plastový nůž na máslo (nebo vůbec nic) a výhody by se tuplovaly. Kdepak :)
Autorská citace #42
14.3.2012 12:51 - noir
Vojtěch: Je-li hráč munchkin, pak je to samozřejmě nepoužitelné. Ale s trochou spolupráce s GM by to mohlo fungovat velmi dobře. Ostatně existuje myslím nějaký magický meč, který se umí rozdělovat na dva stejné...
Autorská citace #43
14.3.2012 13:02 - Vojtěch
Ono i jinak je to nebezpečné. Vem si, že by to nebyl munchkin a narazil na potvoru, na kterou funguje jen jedna ze zbraní. Co se toho swordmage týče, tak tam by to myslím fungovalo. Teleport by se dal používat jako přískoky / rychlé přesuny a elementární damage by pak možná stačilo přefluffovat na nějaké jiné, třeba jako součást nějakého posilovacího znamení, když by hráč chtěl hrát spíš ochránce než ničitele nestvůr na čas. Čím víc o tom ale přemýšlím, tak Avenger se jeví lepší a lepší.
Autorská citace #44
14.3.2012 13:09 - noir
Jak by vypadal Geralt jako Avenger (1. úroveň). Co na to, Vojtěchu, říkáš?

====== Created Using Wizards of the Coast D&D Character Builder ======
Geralt, level 1
Shadar-kai, Avenger
Avenger's Censure Option: Censure of Pursuit
Apprentice of Sinister Cabal (Apprentice of Sinister Cabal Benefit)
Theme: Alchemist

FINAL ABILITY SCORES
STR 12, CON 12, DEX 18, INT 10, WIS 18, CHA 8

STARTING ABILITY SCORES
STR 12, CON 12, DEX 16, INT 10, WIS 16, CHA 8


AC: 19 Fort: 13 Ref: 15 Will: 15
HP: 26 Surges: 8 Surge Value: 6

TRAINED SKILLS
Arcana +6, Dungeoneering +10, Perception +9, Religion +5

UNTRAINED SKILLS
Acrobatics +6, Athletics +1, Bluff –1, Diplomacy –1, Endurance +1, Heal +4, History +0, Insight +4, Intimidate –1, Nature +4, Stealth +6, Streetwise –1, Thievery +4

POWERS
Basic Attack: Melee Basic Attack
Basic Attack: Ranged Basic Attack
Shadar-kai Racial Power: Shadow Jaunt
Avenger Feature: Abjure Undead
Avenger Feature: Divine Guidance
Avenger Feature: Oath of Enmity
Avenger Attack 1: Avenging Shackles
Avenger Attack 1: Bond of Pursuit
Avenger Attack 1: Angelic Alacrity
Avenger Attack 1: Aspect of Might

FEATS
Alchemist
Level 1: Unarmored Agility

ITEMS
Antivenom
Cloth Armor (Basic Clothing) x1
Adventurer's Kit
Greatsword x1
Holy Symbol x1
====== End ======

Přičemž Avenging shackless by byly Aard, Aspect of Might by byl nějaký zrychlovací mutagen...
Autorská citace #45
14.3.2012 13:15 - Vojtěch
Bral bych člověka a asi použil bastard, ale jinak něco podobného...
Autorská citace #46
14.3.2012 13:32 - Slávek
rasa by měla být vždy člověk ne?.
Autorská citace #47
14.3.2012 13:36 - Quentin
Bylo by to tak strasny, kdyby si to clovek navrhl sam?

  • Hp, obrany, surge, skilly atd jako avenger (krom religionu)
  • proficiency s armorem az po scale (nebo dat jen light a nejakej bonusek do obrany na dohnani sekudarniho statu), zadnej stit
  • hlavni stat sila, druhej dle libosti dex nebo int
  • class feature - endurance +2
  • class feature - +2 nebo +4 na všechny monster knowledge
  • class feature - jednou za encounter muze rerollnout utok bastard swordem
  • class feature - hunters quarry jako u rangera
  • atwill - cleave jako od fightera, jde davat i behem charge
  • atwill - 1(w) bez statu, ale kdyz na nej nekdo do zacatku pristiho kola zautoci tak dostane str+2 damage
  • encounter - znameni, close blast 3, 1d10+str force damage, push 3 <a nejde do něj quarry
  • daily - Mutace (aka aspekt of might)
    • ... you get the idea... a jako paragon path adroit explorer
Autorská citace #48
14.3.2012 13:39 - Sosáček
zapomels twin strike :D
Autorská citace #49
14.3.2012 13:41 - Quentin
Traktor: To bylo samozřejmě schválně. Tím jsme chtěl oponoval případným nařčením z munchkinismu - "vždyť tam ani nemám twin strike!"
Autorská citace #50
14.3.2012 13:47 - Slávek
jak by si hodil rozvržení znamení ?

Igni
Ard
Heliotrop
Axie
Quin
Yrden


?

Jinak to navrhování aby si to člověk navrhoval sám jsem dával a jako příklad právě toho Swordmage.
Autorská citace #51
14.3.2012 13:57 - Quentin
Slávek: Ve znameních se nevyznám, napsal jsem tam prostej force push.
Poslední větu jsem nějak nepobral.
Autorská citace #52
14.3.2012 14:04 - Slávek
uf jinak

Prostě příklad Mustru jsem dal SwordMage prostě postava co umí zacházet s mečem a magii. Rasa Člověk ale neudělat to přes kopírák, ale brát to jako výchozí hodnotu. Pak mě napadlo že magie toho zaklínače by se mohla podobat jak u šamana třeba ( ale to zjišťuji je blbost). Frr vysvětlit přímo by bylo nejednoduší než vypisovat :)
Autorská citace #53
23.3.2012 10:32 - Magor
TEzko rict jak ho implementovat do 4 Edice.Ja to zkousel pred lety do Draciho doupete,ale vsichni od nas ho cetly a kazdy ho videl tak,jak byl v knize.Je to proste OP postava,kterou se mi nepovedlo zakomponovat jako hracskou postavu.Obcas jsem ho vyuzil jako NPC,ale jinak nic.Pak co jsem hral PC hru,tak jsem zase byl zklaman,jeho abilitami ktere mi moc nenapovedeli jak tento pokus opakovat.Takze jsem ho nechal jen jako NPC.Mozne reseni by bylo ho strcit do Shadowrunu,kde se mezi OP postavami,Upiry ztrati ale,uz jsem na takove veci linej.
Byl i pokus v casopise Nemesis o vytvoreni hracke postavy ale spolu s Paladinem to byli dost narychlo nedodelane srajdy,ktere za to nestaly.
Autorská citace #54
23.3.2012 10:35 - Slávek
No ve staré družince o vedl Ulf kde jsme hrál asi šest let tak byl hráč ( raven) co jel za zaklínače a uplně v pohodě dle knihy byl udělaný na velice upraveném základe Dračáku. Dokonce mám někde ještě pravidel na něj. A nebyl problém jen velice pomalu postupoval ..za to to bylo neskutečné prase :) ( pokud tedy nedostal zrovna bílou střelou nebo dwymeritem atd :)
Autorská citace #55
23.3.2012 10:39 - Vojtěch
Tak zrovna v dračáku to na Geralta s hraničářem sedělo. 4E sedne taky, ale má dokonce víc kandidátů :)
Autorská citace #56
23.3.2012 10:43 - Slávek
Na 4 E si to nedokážu představit tady je problém že class dejem tomu ještě uděláš vlastní ALE mutaci na rasu ne...musela by to být fakt prase rasa (upravený člověk). Zas na druhou stranu DnD tak neznám .
Autorská citace #57
23.3.2012 10:47 - Vojtěch
Zrovna ten Avenger a rasa stačí člověk.

Popravdě řečeno hráči prakticky hrají nadlidi (co se srovnání vlastností s obyčejným sedlákem týče) ve většině případů a zbylé lektvary a tak už dotvoří alchymie a tak dál...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10488700866699 secREMOTE_IP: 44.202.90.91