Pravidla

Luke
12.8.2008 14:44
SW 'Body Síly' a jich obnova
Mam otazku postava dostane na urovni 5+ uroven hrdinskej postavy/2 pricom body za predoslu uroven strati.

Chapem to spravne ze neexistuje sposob obnovy Bodov sily iny ako dosiahnut uroven!?

Alebo pokial sa jedna o Jediho s TECHNIKY SÍLY a tam Obnovení bodu Síly
Na konci střetnutí se vám automaticky obnoví 1 bod Síly utracený během střetnutí.
Autorská citace #1
12.8.2008 15:02 - Alnag
Ještě můžeš hodit Natural 20 na Use the Force... nebo ve výjimečných případech heroických výkonů - courtesy of GM ;-)
Autorská citace #2
12.8.2008 15:49 - Luke
este by som sa opytal kedy sa planuje dokoncit preklad tych pravidel? + -
Autorská citace #3
12.8.2008 15:59 - Alnag
Na to je Šalamounská odpověď - až udělám státnice a trochu si uvolním ruce... přeložil jsem většinu zásadních částí nutných pro hráče (část pro DMa, droidi, vozidla a tyhle věci prostě musí počkat).
Autorská citace #4
12.8.2008 16:57 - Fritzs
Luke: Vono, ty schopnosti sou taky patřičně drsný... a asi to počítá s dost rychlým levelením, takže ti spíš body přebydou, než dondou...
Autorská citace #5
12.8.2008 17:25 - Alnag
Jo, musím potvrdit, že problém s Force Pointy jsem nezažil a to jak u uživatelů Síly, tak i u normálních postav.
Autorská citace #6
12.8.2008 17:31 - Gurney
Jediný způsob jak si obnovit body Síly mimo získání nového levelu jsou některé talenty (většinou pokud při nějakém hodu padne 20) a schopnosti některých prestižních classů (Force techniques) jako Jedi knight, Jedi master nebo Sith lord (které tuším nejsou přeloženy) případně můžete vyměnit jeden bod osudu za tři body Síly (i když zase body osudu postavy dostává jen jednou za úroveň.
Ze zkušeností na prvním lvl většina postav ani těch 5 Force pointů nevyužije a používají je vlastně jen na vyhnutí se smrti nebo posílení Force powers (nevím jak je překlad) v krizových situacích, případně je někteří uživatelé Síly mohou použít na výrobu silových předmětů a artefaktů.
Autorská citace #7
13.8.2008 11:01 - Luke
je nejaka mozno skrze tento web dostat s ku originalnej ang verzii?
Autorská citace #8
13.8.2008 11:08 - Alnag
Luke: No já myslím, že když se ti hra líbí a chtěl bys ji hrát, je lepší si anglickou verzi pořídit. Není IMO až tak drahá - Amazon.
Ostatně nepřekládám to kvůli tomu, abys nemusel mít originál, ale proto, aby všichni originálu porozuměli.
Autorská citace #9
13.8.2008 12:02 - yashamaru
Skoda ze to nemaji u cernehorytire uz bych ji mel doma :)
Autorská citace #10
13.8.2008 15:38 - Fritzs
Luke: Upirátit todle je use comuter DC 10 check... to bys měl hodit, vzhledem k tomu, že hraješ RPG, což značí nejméně +1 bonus na inteligencí vázanjé skilly...
Alnag píše:
Ostatně nepřekládám to kvůli tomu, abys nemusel mít originál, ale proto, aby všichni originálu porozuměli.
Ovšem ve výsledku si lidi stáhnou české překlad a na koupi engliš verze se vykašlou...
Autorská citace #11
13.8.2008 15:59 - Luke
Fritzs myslim ze moje schopnosti mi umoznili si zobrat na kontrolu 10ku uz som to nasiel :) ,ale skusil som ci sa k tomu nahodou nedostanem este lahsie.
Tiez si myslim, ze ak mam nieco v cestine tak si nebudem kupovat ang original. Vlastne ho potrebujem len na to aby som sa pozrel na nejake veci, ktore v preklade zatial nie su a ktorych casti som uz roztrusene hladal na nete. Teraz to budem mat pokope. :)
Autorská citace #12
13.8.2008 18:35 - Alnag
Fritzs píše:
Ovšem ve výsledku si lidi stáhnou české překlad a na koupi engliš verze se vykašlou...
To je smutné, ale to by se pak nesmělo/nedalo překládat zhola nic. Já mám rád originální knížky a ty co hraju mám koupené (pokud se dají sehnat). A to ať už překlad k nim existuje nebo ne. Ale tak tohle si musí každý srovnat sám se sebou...
Autorská citace #13
13.8.2008 18:46 - Quentin
alnag: asi to nechces slyset, ale muj osobni odhad je, ze je vic lidi, kteri preklad zneuzijou nez vyuzijou (chci rict, ze by prelouskali i original, ale takhle usetri)
od prichodu na forum jsem se tomu divil, jaktoze zakazujou distribuci pdf a pritom tam ty systemy maj vystaveny v prekladech
Autorská citace #14
13.8.2008 22:50 - Gurney
QuentinW: Možná pravda, ale stejně jsem si koupil origoš - ušetřit pár stovek když si budu tisknout překlad... no nevím a ještě nudně šedé bez obrázků a na kancelářským papíře :( a hráčům zase docela pomáhá když si můžou doma přečíst co potřebují a navíc v češtině (pravidla sice máme jenom jedny do skupiny ale to snad nečeká ani wotc že si každý jeden hráč koupí svoje). A lidi co opravdu začnou hrát - třeba si to vyzkouší s tím překladem - si asi stejně dřív nebo později ten origoš pořídí.
Autorská citace #15
14.8.2008 21:48 - Lokken
Souhlasím s Alnagem, to co hraju se snažím mít originálně. Je to kvůli pohodlí a asi i trochu snobárna(alespoň něco :-))
Jeden způsob jak obnovovat force points(body síly),který mě momentálně napadá je užitím destiny pointu, jehož jedno z využití je obnovení tří FP. Pak je tu samozřejmě Force Technika Force Point Recovery,která na konci střetnutí automaticky obnoví 1 spotřebovaný FP. To je vše co mě teď napadá...
Autorská citace #16
20.8.2008 12:28 - unknown
Nazdar mam este jeden dotaz, tento raz k 'Dovednostem' kazda postava ma urcity pocet tzv 'trenovanych dovednosti' chapem to spravne ze ich pocet sa uz v priebehu hry nemeni pokial sa nezvysi bonus Inteligencie postavy!?
Autorská citace #17
20.8.2008 14:58 - sirien
FP se mi na d20 SW versi nikdy nelíbily :( . Rvát do Forsy mana systém mi přijde jako hereze...
Qentin: hh, tak o tomhle tématu se na RPG F vedly celé dlouhé flamey mezi nesmyslným idealismem "překlad je něco jinýho než PDF" ("modrá oktávka je něco jinýho než červená, takže ukradené auto stačí přebarvit", jak jsem kontroval) - tedy lidmi kteří si MO chtěli zabalit svůj pocit vini do dost podivné výmluvy, a lidmi kteří si připouštěli že to krádež je ale byli ochotni tomu čelit tváří v tvář a tvrdili že když sou překlady, tak klidně můžou být i PDF.
Nakonec to rozcek Markus, stojící na straně (IMO pokryteckého) moralismu když prohlásil že to je jeho portál a PDF tam nebudou, zatímco překlady ano a ještě naplno podporovány.
Neptej se mě kde je smysl nebo logika, podrobnosti byly v tom tématu které nemůžu nikde najít :(
Ad nákup originálů: PDFek mám plný počítač... mám rád originály, ale bohužel nemám prachy na to abych si koupil originály všech věcí které si chci přečíst - ani poloviny. Navíc většinu z nich si chci jen přečíst. Hry které hraju mám rád v knižní podobě (i když možná protože nemám problém s angličtinou, nevím jak to vnímají neanglofonní)
Autorská citace #18
20.8.2008 18:41 - Lokken
unknown: správně,pokud postava nužije featu Skill trainin() na konrétní skill, který podporuje její class/multiclass.Pokud ano, ten se pak zařadí mezi její trained skills.
Autorská citace #19
20.8.2008 19:38 - Alnag
Sirien: Nejsem si jistý, jestli víš, jak přesně ve SW Saga ty force pointy fungují, protože označit to za "manový systém" bych se zdráhal. Byť záleží na definici. Na použití schopností Síly nicméně FP nepotřebuješ.
Autorská citace #20
20.8.2008 23:01 - sirien
No, mě byly vysvětleny tak že je potřebuju k nětkerým částem Forcy stejně, jako v Mage the Ascension - tam si taky můžu čarovat dle libosti, ale k některým kouskům prostě potřebuju Quintessenci, i když nejsou časté.
Pokud se teď pletu tak se omlouvám za mystifikaci a zeptal bych se, jak to teda je :o)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10523986816406 secREMOTE_IP: 44.200.196.38