Pravidla

Xeth
11.12.2004 14:59
Jak léčit sebe pomocí skillu Heal (Léčení) ?
V PHB se píše, že postava se nemůže léčit sama (respektive poskytovat si dlouhodobou péči). Jakým způsobem si tedy může pomoci ? To musí mít kolem někoho, kdo umí také léčit ?
Autorská citace #1
13.12.2004 09:57 - Rytíř
Ano, musí. Anebo musí mít odbornost, která postavě umožňuje léčit si zranění přirozeným způsobem bez toho, že by se o ní někdo staral (viz např. Rychlý metabolismus v Rozšířené příručce psionika anebo Rychlé léčení v Knize válečníka). Další možností je pak samozřejmě magie, která léčí ihned..
Autorská citace #2
13.12.2004 15:32 - Xeth
Rytíř : No jasně, mě šlo o to 'normální' léčení. Připadalo mi divné, že když ztratím 5HP ze 100, že si nejsem schopný tu ruku ovázat. A pořád mi to divné připadá. ;) Když jsem v komatu nebo nehybný, to je neco jiného, ale ty drobotiny...
Autorská citace #3
14.12.2004 09:28 - Rytíř
Jo, leckdy to může divné být.. :)) Pokud si dal DM práci a postava ví, kde přesně je zraněná, nic DM podle mýho nebrání pak říct - ano, normálně to sice nejde, ale protože tě ten skřet seknul do levý nohy, můžeš si jí bez problémů ovázat a na tohle zranění své Léčení aplikovat... Problémje v tom, že za běžných okolností se pravidla nestarají o to, kde byla postava zraněná. Hlavně proto je tam podle mě tahle podmínka.
Autorská citace #4
14.12.2004 14:22 - Xeth
Rytíř : Hraje se v 3,5E (nebo ve 3E) na odsekávání končetin ? Nebo jen na hodnotu HP ?
Je to heroická fantasy a tak si myslím, že pakliže postava může kouzlit, bojovat, okrádat, nebo se prostě jen hýbat, neměl by být problém léčit sebe sama. Nevím co tím přesně chtěli dokázat, ale moc to tam nehraje. :) Ale asi to opravdu bude na benevolenci DM. :)
Autorská citace #5
14.12.2004 17:23 - Alnag
Xeth: Myslím, že to někde bylo jako volitelné pravidlo při masivním zranění, ale nejsem si jist, jestli v základních pravidlech. Já čtu kde co...
Autorská citace #6
15.12.2004 09:09 - Rytíř
Taky sem si nebyl jist, nakonec sem to vážně našel jako nepovinné pravidlo v DMG na stránce u masivního zranění.. :) Místo nějaké šance na zásah konkrétní části těla protivníka (na to je systém boje a životů v Dnd prostě moc abstraktní) tam ale řešej jen zranění části těla (které vyplynulo ze hry, třeba když strčíš ruku do plamenů apod.) V podstatě ale neříkaj nic jinýho, než že pak máš postih -2 na to, co tou končetinou/částí těla děláš..
Kdysi sem někde čet pravidlo, že při poranění končetiny to veme postavě max. polovinu jejích životů, její další poranění už životy neubírá. Ale vůbec netuším, kde to bylo..
Autorská citace #7
15.12.2004 19:16 - Xeth
Rytíř : No snad to půjde nějak ukecat (ehm...dohodnout), uvidíme co na to můj DM. :) Díky.
Autorská citace #8
30.12.2004 15:05 - JackPhoenix
Já to své družině povoluji s pár omezeními. Je jasné že např. druid který má pár škrábanců a skill Léčení 10 si to zranění ošetřit dokáže. Něco jiného by bylo kdyby ležel polomrtvý v posteli náš bojovník, který léčit neumí vůbec. Tam už musí někdo zasáhnout.
Autorská citace #9
30.12.2004 15:41 - Xeth
Phoenix: No právě. Myslím, že pokud ta osoba dokáže bojovat a kouzlit, tak se dokáže i léčit, čili poskytovat si péči.
Autorská citace #10
3.1.2005 15:32 - Quasit
Rytíř napsal: Kdysi sem někde čet pravidlo, že při poranění končetiny to veme postavě max. polovinu jejích životů, její další poranění už životy neubírá. Ale vůbec netuším, kde to bylo..
Quasit odpovídá: To bylo v Gurps, kámo. Jo jo, starý dobrý Gurpsy... :)
Autorská citace #11
4.1.2005 07:45 - Rytíř
Ajta. :)) Tak to bude vono, proč sem si ne a ne vybavit, v kerý příručce k Dnd to bylo.. :))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074836015701294 secREMOTE_IP: 54.226.155.151