Pravidla

wolfman
18.10.2005 17:30
Zbrane a zbroje Druida
Mam otazku ohledne Druida a jeho povolenych [doporucenych, pokud nechce ztracet magickou silu] zbrani a zbroji.
Ma povoleny pouze urcity typ zbrani, ktere muze pouzivat, nikde vsak neni uvedeno, zda mohou byt kovove, a proto to chapu tak, ze ano.
Ohledne zbroji:
V pravidlech je napsano, ze muze uzivat pouze lehke a stredni zbroje, ktere nesmi byt kovove [v zakladnim vybaveni vycpavana, kozena a usnova]. Muze uzivat take jine zbroje [napr. mitrilovou kosili, supinovou zbroj,...] pokud jsou kouzlem premeneny v drevo (a stale si zachovavaji svoje vlastnosti)? ... nebo jsou jine typy zbroji povazovane za tradicim nepristupne?
Autorská citace #1
18.10.2005 17:44 - Phoenix
Může použít jakoukoliv zbraň se kterou umí zacházet, tzn. můžeš druida klidně naučit zacázet s obouručákem, ale to by vypadalo trochu divně. Pokud jde o zbroje, kovové zbroje nesmí používat. Vyjímkou je když si nechá udějat dřevěnou plátovku a očaruje ji kouzlem ironwood. Nebo si mžeš nechat udělat šupinovku nebo plátovku z dračí kůže.
Autorská citace #2
18.10.2005 17:59 - wolfman
Samozrejme ze muze pouzivat jakoukoliv zbran, ale nemuze pak vyuzivat magii. Aby mohl uzivat magii, musi teda pouzivat pouze povolene zbrane... Hm, s tou platovkou asi tezko. To je stejnej pripad jako u obourucaku [tezka zbroj neni povolena, proto nemuze pri noseni teto zbroje uzivat magii]... :] Slo my hlavne o kouzlo zelezne drevo, je to tedy tak, jak sem si myslel.
Autorská citace #3
18.10.2005 19:06 - Pizin
V 3.5 je změna, že druid má zakázány jen kovové zbroje a štíty. Musíš použít jiné materiály (měl jsem druida s plátovkou z kostí).
Autorská citace #4
18.10.2005 19:22 - wolfman
Jasne... ja to bral z pohledu 3. edition. Hm, myslim ze presedlam na 3.5 pravidla. Kazdopadne diky
Autorská citace #5
19.10.2005 12:39 - Phoenix
Zbraně může používat jaký chce, je jedno jestli jsou ze železa nebo ne. V těžkých zbrojích kouzlit může, jen nesmí být z kovu, má jenom postihy na dovednosti a na útok.
Autorská citace #6
19.10.2005 19:15 - wolfman
Hm... mas pravdu, ted sem se v tom konecne poradne zorientoval [porad mam na mysli 3. edici]. ... Zbrane jsou v pohode, tradice mu nezamezuji pouzivat kovovy zbrane ze svyho seznamu. Bohuz nas klanovy druid nebude mit tu vysnenou mitrilovou zbroj [ucinek kouzla zelezny drevo funguji trochu jinym zbusobem, nez sem se domnival :]]... takze bude muset presedlat na jinou, povolenou zbroj. Samotny kouzlo zelezny drevo zatim neovlada a nechat si vyrobenou drevenou zbroj okouzlit od jinyho druida by ho vyslo na docasnou trvanlivost velice draho, a napriklad na magickou usnovou zbroj bohuzel nema... Takze mu na vyber zbyva pouze obycejna vycpavana, kozena a usnova :] ... kdyz uz jsme u toho: resi pravidla cenu dreveny platovy zbroje a jeji vlastnosti [tzn. bude je mit po okouzleni stejny jako klasicka kovova]?
Autorská citace #7
20.10.2005 10:40 - Phoenix
Jo, v pravidlech je, že dřevěný předmět očarovaný kouzlem železné dřevo má stejné vlastnosti jako železo včetně váhy, ale pořád na něj platí kouzla ovlivňující dřevo, např. warp wood, a nefungují na něj kouzla jako heat metal.
Autorská citace #8
2.5.2008 09:52 - SkyLuke
To už zacházíte do extrému. Pravý druid má mít jen obyčejnou hůl, klacek chcete-li popřípadě srp. Druid s obouručákem - ten by mě vůbec nebavil. To je blbost. Neodbočoval bych od koncepce a přesvědčení druida :)
Autorská citace #9
2.5.2008 10:22 - Alnag
Vždycky je možno najít kompromis. Obouručák zahnutý jako srp :)
Autorská citace #10
2.5.2008 11:19 - Lotrando
Co je to pravý druid? On ho někdo viděl? Je to ten od Petry Neomillnerový, nebo ten z Asterixe?
Autorská citace #11
2.5.2008 11:44 - Vannax
Tak, jak si představuju druida, tak mi k němu nějak nesedí ani nošení zbroje, ani zbraně. I když - ten obouručák ve tvaru srpu....:)
Autorská citace #12
2.5.2008 12:23 - Alnag
Lotrando: Ten z Asterixe samozřejmě... :-)
Autorská citace #13
2.5.2008 12:51 - wraiths
Alnag: ten s tema vousama a s tim hribkem na hlave? :-))
Autorská citace #14
2.5.2008 13:38 - Lotrando
Tak to bych s mým druidem asi neuspěl. Sice nemá obouručák ani zbroj, ale na klasickýho týpka taky nevypadá :). Družina jistě potvrdí, že ten chlap byl byla takovej .... , no divnej.
Autorská citace #15
5.5.2008 13:06 - Quentin
Autorská citace #16
5.5.2008 13:16 - Lotrando
Kotlík může být z kovu? :)
Autorská citace #17
5.5.2008 13:33 - Quentin
Ovsem osobne se nebranim vsem druhum druidu. Vzpomente treba na velice akcniho druida z diabla, nebo treba legendarniho kamahla z magicu
znudeni barbarem - zkuste bitevni variantu druida :D
zakazuju sice hracum kovove zbroje, ale zbrane rozhodne ne ;-)
lotrando: mno nejspis jo
Autorská citace #18
5.5.2008 14:59 - bigbythewise
QuentinW: Toho Diablo druida kreslil Didier ne?
Jinak kdyz uz jsme u tech karticek, prestoze to s tematem moc nesouvisi, musim to postnout. Je to fakt maso.
Autorská citace #19
5.5.2008 18:02 - Vaeranias
wolfman: Bud chlap a omez se vylucne na bezne prirodni materialy :-). K cemu resit pravidla a co dovoluji a co ne. Druid je o prirodnim/prirodu ovladajicim divousovi, samanovi. Tak budiz. Kovy klidne, ale jen ty, ktere jde nalezt jako ryzi. Tedy drahe kovy a med (kov, e s hackem :-). Ostatne, chlapkovi s moznosti promenit se na tygra nebo velkeho medveda nebo si premenit klacek na megakyj muze byt obourucak ukradeny a zbroj lhostejna, ne?
Autorská citace #20
5.5.2008 20:35 - Lotrando
Vaeranias: železo nejen že najdeš v čisté formě, dokonce je hodně populární. Meteoritické železo k vykování zbraně stačí a v DnD se jmenuje Adamantine (což je divné, ale je to tak)
Autorská citace #21
6.5.2008 08:40 - wraiths
Lotrando: fakt jo adamantine se rovna meteoricky zelezo...? ja myslil ze adamantin je adamantin. a meteoricky zelezo je neco jinyho. treba v LoTRovi to byl "galworn"=mereoricky zelezo. je to nekde napsany v nejaky prirucce(adamantin=meteoricky zelezo)?
Autorská citace #22
6.5.2008 08:55 - Lotrando
wraiths: si přečti pravidla :), je to někde na konci DMG, tam píšou, že součástí adamantine je meteoritické železo, ocž je tam jedinná vyjmenovaná součást. Taky jsem čuměl, ale neuděláš nic :)
Autorská citace #23
6.5.2008 09:00 - Alnag
Viděl jsem diskusi na EnWorldu o tom, zda to je nebo není meteorické železo. Každopádně pokud ano, pak je to odkaz nějakých příruček pro první edici od té doby tohle spojení nebylo nikdy jednoznačně dáno. Pokud teda Lotrando nemá nějaký lepší odkaz. (Jinak je to asi zase původně z LOTRa).
Autorská citace #24
6.5.2008 09:16 - wraiths
Lotrando: ja zas nekde nacetl( na necem podloudnym), ze prave cisty adamntin se na slunecnim zareni rozpada( viz. drowove) a ze trposi to nejak umej osulit ale presto jejich adamantinovy zbrane jsou vlastne slitiny adamntinu+neceho+hromady run. a prave protoze nemuzu najit( a uz patram dlouho) kde jsme to nacet. proto jsme se ptal. ale cihnu teda do DMG,ale tam to jsite nebylo. a pak kdyz se nad tim zamyslim pokud by to bylo meteoricky zelezo, tak jsou ho jen zlomky ne... a nemaj jich drowove plny zbrojnice ze ;-).
Autorská citace #25
6.5.2008 09:21 - Alnag
V DMG je napsáno "found only in meteorites and the rarest of veins in magical areas". To, že se nachází v meteoritech ještě nezakládá jistotu, že to je meteorické železo a ne třeba titan.
Wraiths - to platilo v ADnD a navíc mám dojem, že naopak ty drowí zbraně byly slitiny, ale nevím...
Autorská citace #26
6.5.2008 09:47 - Lotrando
Tak ono je to celkem celé blbost a přemýšlet nad tím, jestli je tam nějaká příměs známá v moderních materiálech je hodně za hranou spekulací. Meteoritické železo se nacházelo v minulosti a snad se i používalo. Pro mě je to jedna z možností jak ozvláštnit materiál z kterého je zbraň vyrobena a přitom se neuchylovat ke kobaltovým pancířům apod. On stačí ten Mithral, to člověk ještě jakž takž bere, když ho měl Frodo, ten zbytek je ale spíš pro pobavení.
Autorská citace #27
6.5.2008 09:55 - Vaeranias
Lotrando: Delam to nerad (rule-lawyera), ale Magic of Faerun, strana 177 :-). Dale - tezi se prakticky vylucne v hlubinach Podsveti, kde by se tam vzal meteorit :-). "Adamantin je neuveritelne tvrdy kov (sic!) popsany v DMG. Nekteri lide na Faerunu veri, ze kovovy adamantin vznika kombinaci adamantinove rudy se spravnym mnozstvim stribra nebo elektra nebo dokonce kombinaci oceli a mitrilu, ale trpaslici a dalsi co vedi se nad tim pohrdave usklibaji".
DMG 242: "K nalezeni jen v meteoritech a v nejvzacnejsich zilach v magickych oblastech..." Vsimnete si, ani slovo ze adamantin=meteoricke zelezo nebo ze jde o cisty kov. V meteoritech je spousta kovu, nejen zelezo. Jsou meteority tvorene temer cistym niklem nebo jinymi kovy, proc by tedy mela platit rovnost adamantin-zelezo?
Osobne je mi vysvetleni z MotF mnohem blizsi, nez rici "adamantin je meteoricke zelezo", protoze to by bylo dost bucive nerealne - ciste zelezo je mekke a naprosto nevhodne na zbrane a nastroje, a meteoricke zelezo je k nalezeni jen nesmirne vzacne a vylucne na povrchu nebo na mistech, ktera povrchem byla. Nenajdete ho ve vyvrelinach kilometr pod zemi. A vyroba oceli z nej (ac ta ocel muze byt kvalitni, protoze tam bude jen to, co tam sami date a tedy je mozne dosahnout vynikajicich vlastnosti materialu) uz neni zrovna prirozeny postup ve stylu "roztavit, odlit, par ran kladivem a nabrousit".
Mimochodem, v LotR neni o adamantinu ani zminka, a ze jsem cetl v originale vse co vyslo vcetne Silmarillionu. Berenuv nuz Angrist byl tusim vykovan z oceli vyrobene z meteorickeho zeleza a krajel bezne zelezo (jako treba v Morgothove korune) jak maslo. To by mohlo odpovidat adamantinu s tezkym enchantmentem, ale nikde slovo adamantin proste neni. Obavam se, ze ten termin i material bude nejaka Vanceovina nebo tak neco.
Budte proste nad veci, copak druid tak hrozne potrebuje adamantinovy (nebo vubec nejaky) scimitar :-) ? Na co? Proc potom radeji nehrat rangera nebo proste nejakeho fechtlare v kombinaci s knezem a mit poradne zbrane, zbroj i tu magii?
Autorská citace #28
6.5.2008 10:31 - wraiths
Vaeranias: diky za vysvetleni. me to osobne staci.
Autorská citace #29
6.5.2008 10:55 - Lotrando
Vaeranias: určitě je mnoho dalších příruček, co tvrdí zaručeně něco zcela odlišného. Mě přijde legrační už představa, že ocel s příměsí vzácných kovů je vhodná k výrobě zbraní. Je v tom celkem jednoduchá logika, kterou potvrdí kdejaký šermíř věnující se historickému šermu. Svoji zbraň totiž během krátké doby rozmlátí, nadělá na čepeli zuby atd. Zatímco v minulosti by prostě došel ke zbrojíři a řekl si o opravu, a díky tomu, že se jednalo o kujný materiál by mu ji zbrojíř skutečně opravil, tak dneska ji tak maximálně hodí do popelnice a koupí si novou čepel vytaženou asymetrickým lisem z ocelového profilu. Vzácné prvky se přidávaly někdy až alchymistickými postupy, většinou však tak, že se kalilo vodou obsahující danou příměs a pak znovu překovalo. Vznikla tak tenoučká vrstvička na povrchu. Nebyl to postup jedinný, ale asi nejjednodušší. Časově dost náročný. To je ale už hodně off-topic. Adamantinum je technicky celkem blbost, stejně jako cobalt, ebon apod.
To rovnítko mezi adamantinem a meteoritickým železem jsem vzal trošku hopem, to připouštím :).
Můj druid má kopí, to jen tak na okraj. Ale pro mě je on spíš šaman, než dědula co leze po stromech, trhá jmelí a vaří lektvary.
Autorská citace #30
6.5.2008 11:25 - wraiths
Lotrando: ale vzdyt je to fantasy, zas az takhle podrobne to snad nikdo nezere( ocelovy tridy a praskovy metalurgie). proste adamantit je ocel tridy 18 a je. :-)
Autorská citace #31
6.5.2008 11:38 - Vaeranias
Lotrando: Jo, legovanou ocel v mecich hrdinu neresim, a adamantium a podobne fantasticke materialy a prvky mimo periodickou tabulku take ne Proste je to nejaky legendarni material s prisne strezenym tajemstvim vyroby a zpracovani. Bezny mistr kovar nema sanci to ani opravit - nema znalosti ani vybaveni :-).
Urcite je lepsi prosta uhlikata ocel, da se lepe udrzovat a brousit, skutecnou tvrdou legovanou ocel je sileny problem udrzovat, jakmile se zacne tupit a opotrebovavat. Je to videt na nozich, kazdy kdo s nimi pracuje (ne jen zabiji bodanim do mekkeho :-) to dobre vi.
V historickem sermu je navic poradna ocel zbytecny luxus, dokonce spis nebezpecna (mekci ocel nebo zelezo se prinejhorsim promackne nebo ohne, nehrozi, ze zarazite ulomky nekomu do sisky, a o udrzeni dobreho ostri vam opravdu nejde).
Mece ze zeleza, to je take legrace - meli je Keltove, a nebylo zadnou vyjimkou, ze se jim v bitvach zkrivila zbran natolik, ze ji museli pomoci dupani a kamenu zase narovnavat (po chvili boju totiz byl z cepele tupy klacek a hlubsi rana sla zasadit jen bodnutim, coz s krivou cepeli moc neslo - ale zase se nelamaly :-). Rimane s jejich kratkymi ocelovymi meci, ktere podobnym neduhem zdaleka tolik netrpely, meli pak o dost snazsi praci na otevrenem poli v organizovanem boji.
Autorská citace #32
6.5.2008 12:46 - Rytíř
Lotrando píše:
Adamantinum je technicky celkem blbost, stejně jako cobalt, ebon apod.
Tím kobaltem a ebenem máš na mysli co? Teď se nějako nechytám.. :)
Když jsem sháněl podklady pro článek o kvalitě zbrojí vs. luky/kuše, tak jsem narazil na pár zajímavých stránek a diskuzí, kde se vyjadřovali lidi, co zkoumali kvalitu železa a ocele používaného ve středověku. Velmi, velmi se to prej lišilo.. ale já nejsem honěnej ve stupních tvrdosti ani uhlíkatosti ocele, tak si to z hlavy nepamatuju.. :)
Ale zajímá mě to, moh bys to rozvést? Nebo se na to případně přesunem jinam, abysme neplevelili druida
Autorská citace #33
6.5.2008 13:16 - Lotrando
Rytíř: jen malinko plevelení, Cobalt a Ebon byly materiály, ze kterých se vyrábělo v Everquestu (který má d20 variantu). Zajímavé na tom bylo, že jeden byl černočerný (Ebon, odtud asi jméno) a druhý byl modročerný. PRostě něco jako mitrila adamantinum. MMORPG tím hodně trpí, na každém tier potřebuješ novej materiál :)
Autorská citace #34
6.5.2008 14:13 - Alnag
Wiki píše:
In J. R. R. Tolkien's The Lord of the Rings it is said in the second verse of Bilbo's Song of Eärendil, regarding the appearance of Eärendil; "Of adamant his helmet tall".
D&D je vykradený LOTR.
Autorská citace #35
6.5.2008 20:04 - bigbythewise
Adamant se objevil i v X-MEN komiksech, ktere jsou dost stare, ale nevim jestli starsi nez LOTR.
Lotrando píše:
Adamantinum je technicky celkem blbost.
A jsme zase u te reality... :P
Autorská citace #36
6.5.2008 20:15 - Lotrando
bigbythewise: jsme u toho, kde jsme skončili s těmi magickými předměty. Což je celkem jedno, protože to stejně nerozlousknem. Ale přijde mi lepší tvrdit, že Mitril má unikátní vlastnosti, protože to bude těžko někdo zpochybňovat, než že Adamantinum je příměs do jiných kovů, která je zušlechťuje, což je dost pochybné. Ale to už zase plevelíme.
Autorská citace #37
6.5.2008 22:37 - unknown
Ebon se objevil v sériï PC her Elder Scrolls, byl to černej, zatraceně těžkej a zatraceně kvalitní kov. Mimochodem vlastnosma překonával i adamantnum, který bylo v datadisku na Morrowind. Jedinej materiál lepší než ebon byl Daedrickej kov, což byl taky ebon, jen upravenej za trochu jiných podmínek pomocí magie a démonů.
Autorská citace #38
7.5.2008 08:14 - bigbythewise
Lotrando: Neni treba neco rozlouskavat, nicmene jestli nekdy narazis na Adamantinoveho golema, tak o unikatnosti tohohle materialu nebudes pochybovat.
Alnag: Adamant je normalni anglicky vyraz.
EDIT: Saha mnohem dal nez Tolkienova dila.
http://en.wikipedia.org/wiki/Adamant
Autorská citace #39
7.5.2008 11:03 - Vaeranias
Alnag: Adamant je slovo, znacici tvrdou substanci. Ve stredoveku bylo volne zamenitelne za cokoli tvrdeho, zejmena vyrobeneho z drahokamu, diamantu. slovo pochazi z rectiny, tusim. Vyznam te vety je "A tvrda byla jeho helmice vysoka..." nebo tez "A z drahokamu byla jeho vysoka helmice". Tolkien byl lingvista a historik, lze tedy predpokladat, ze historicky vyznam toho slova dobre znal. Vsimnete si, ze pro mithril pouzil slovo z elfstiny, tak jako pro dalsi specialni materialy, proc by tedy pro podobny extratvrdy kov pouzil slovo z anglictiny?
Takze nikoli, adamantine je prinejlepsim nepochopeni ze strany tvurcu DnD, coz se mi az nechce verit. Ackoli, pravda je, ze "adamant" je v soucasnosti slovo velmi neobvykle a archaicke a diamanty (vsimnete si podobnosti s adamant) se dnes nazyvaji proste "diamonds", takze vyznam se posunul v popularnich poetickych popisech k oznacovani jakehokoli tvrdeho materialu. Odtud zrejme pak zkratkou doslo k vytvoreni materialu adamantine. Nicmene s Tolkienem to ma spolecne jen anglictinu :-).
Autorská citace #40
7.5.2008 23:57 - Alnag
Vaeranias - Tolkien byl lingvista o tom žádná. Přesto existuje spousta dokladů o přejímání mezi LOTRem a DnD a i o tom, jakým způsobem DnD nakládá se slovy, které někde "objeví" - typu Vorpal nebo Drow. Můj "dojem" je, že prostě vzali, že v LOTRovi je něco z adamantu (whatever it is), udělali z toho odolný kov a voilá... adamant-inum je na světě.
Autorská citace #41
8.5.2008 07:01 - Barbar Conan
Mít meč z Pevnia, to je na mě trochu moc. Přidržím se klasické oceli.
Autorská citace #42
8.5.2008 21:24 - Rytíř
Taky si myslím, že autorům Dnd stačil Tolkien a pár dalších spisovatelů, a nějaký starý ságy a zastaralý slovíčka neměli pak už potřebu vykrádat :) V zásadě je to nicméně dost jedno, výsledek je dán, tj. máme tu super kovy, který pár lidem, co berou moc vážně fyziku a metalurgii a podobný věci, vadí.. :))
Jinak když se vrátím k druidovi a jeho výzbroji - hned jak jsem u něj uviděl odkaz na kouzlo Ironwood s vysvětlením, že vyřeší všechny jeho potíže v tomto směru, tak jsem se musel ptát, na co vlastně ta šaškárna? :)) Je to jen o malinko stížené shánění vybavení, aby to "vypadalo".
Pokud si dobře vzpomínám, tak druid byl pro Kelty něco jako bard, potulný učitel a mudrc, který zbraně nenosil veškeré žádné.. V tomto kontextu se mi zdá opravdu zbytečné přít se o správnou podobu druida, nebo nechat si jí dokonce diktovat pravidly! Stejně ve většině světů je tohle povolání to první, které je zrušeno nebo značně předěláno.. :)
Autorská citace #43
8.5.2008 22:41 - unknown
Alnag: jenze tenhle vyraz se vyskytuje v historickych sagach a mytech davno a davno pred Tolkienem. Kde to slovo Gygax poprve videl, na to uz asi nikdo nikdy odpoved neziska... Ale pokud cetl take neco jineho nez Vanceovy a Tolkienovy knihy, tedy pokud cetl Artusovske legendy, Tristana a tak dale, tak na tenhle vyraz narazil mnohokrat.
Nicmene podstatne je, ze Tolkien proste nikde o zadnem adamantiu ve smyslu extra kovu nebo slitiny nepise :-). Me osobne specialni materialy nevadi, pokud tedy nerypame do toho, co to opravdu je a pokud se druid nepokousi ziskat povoleni byt ovesen kovy :-).
Autorská citace #44
10.5.2008 11:19 - SkyLuke
S jakym povolanim je nejlepší nakombinovat druida?
Autorská citace #45
10.5.2008 13:07 - Fibriso
Skyluke: Nature warior.
Autorská citace #46
10.5.2008 13:45 - unknown
takže by druid o sva kouzla přijít neměl...? A jak je to s téma kovovýma zbaňema a zbrojema? Měl bych ako postava stále nevýhody za kov. předměty?
Autorská citace #47
10.5.2008 16:59 - Lotrando
Nesmíš mít kovové zbroje a štíty, zbraně z kovu být smějí, pokud s nimi umíš zacházet.
Autorská citace #48
12.5.2008 15:57 - SkyLuke
Ještě jedna otázečka: Když si očaruju třeba plátovou zbroj druidským kouzlem ironwood 6. urovne kouzel, trvání je jen 1 hodina/uroven. 3lo by toto něják vyřešit aby působilo natrvalo? Třeba ve spojení s řemeslem?
Autorská citace #49
12.5.2008 16:07 - wraiths
SkyLuke:a hodina za lev se ti zda malo..? no pak uz ti pomuze jen dohoda s kouzelnikem, a permanency to jsite vyresi. :-)
Autorská citace #50
12.5.2008 16:21 - SkyLuke
wraiths: No když si vezmeš že ironwood má dobu sesílání: 1 minuta/stvořenou libru tak se to ani nevyplatí, protože když budeš chtítí jakkoliv a cokoliv kouzlit musíš mít nejdřív ironwood plátovku.
Autorská citace #51
12.5.2008 16:30 - LZJ
Podle SRD je trvání den/level. Takže připravovat si nové brnění musíš jednou za 14 dní nebo tak nějak podle úrovně, to ani moc neomezuje.
Stejně nejlepší zbraní a zbrojí druida je jeho věrný companion ;-)
Autorská citace #52
12.5.2008 17:45 - Vaeranias
Nelepší zbraní a zbrojí druida je to, že si ho vlastně nikdo nevšimne, dokud nechce. Druid se naučí kouzlit ve zvířecí podobě a je za vodou. Na fyzickou mlátičku má dost silné podoby (kde je mu plech na nic) a na nekontaktní boj plech nepotřebuje - ono není tak snadné určit, které z padesáti malých prchajících zviřátek kolem vás právě téměř zabilo kouzlem a to pak něčím trefit za stálého obtěžování faunou a florou v okolí. A hoňte druida-pěnkavu v lese... Vážně nevím, na co plechy a meč, proč se s tím tahat? Není to spíš výhodné pro kněze?
Autorská citace #53
12.5.2008 18:07 - LZJ
Vaeranias píše:
Vážně nevím, na co plechy a meč, proč se s tím tahat? Není to spíš výhodné pro kněze?
Jak kdy a jak pro kterého, u nás je důležitou součastí hraní i poflakování se po krajině a to jsou těžké plechy na obtíž každému ;-)
Autorská citace #54
12.5.2008 20:20 - SkyLuke
A co featy pro druida? Jaký máte výběr?
Autorská citace #55
13.5.2008 13:29 - wraiths
SkyLuke:klasika+ v knezech(complete divine) jich je hafo

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12362217903137 secREMOTE_IP: 18.204.214.205