Pravidla

Prcek
10.3.2009 09:18
Blink a sneak attack
Zdravím všechny. Jeden hráč mě zaskočil otázkou, zda, když si vezme kouzlo Blink, tak jestli z něj může každým prvním útokem v kole způsobit sneak attack.
Pokud to dobře chápu, tak protože se útočník bere jako neviditelný, tak by to tak mělo fungovat. Jaký je váš názor? Na 3. lvl kouzlo mi to přijde dost silné.
Autorská citace #1
10.3.2009 09:30 - Sosáček
Jaka hra?

Pokud je to DnD, tak je mozny ze se nepocita ze nekdo bude zaroven kouzlit a delat sneak attacky, na to potrebujes myslim docela brutalni multiclass, kterej neumi ani poradne sneakattackovat ani poradne kouzlit. Taky zalezi na tom, jak dlouho vydrzi, pokud vydrzi tri kola tak toho zas tak moc nenadela (A sneak attacky nefunguji na kdeco).

Ale na dnd jsou tu jinci odbornici, hm.
Autorská citace #2
10.3.2009 09:46 - Prcek
Myslím 3,5 ed. Hráč hraje Arcane tickstera.
Autorská citace #3
10.3.2009 10:33 - Alnag
Ahoj. Ano, lze to... Viz popis kouzla (You strike as an invisible creature ... denying your target bonus to AC). Nicméně ono to kouzlo není až taková výhra... viz Likewise, your own attacks have 20% miss chance. Navíc ve 3.5e Sneak attack na půlku potvor nefunguje...
Autorská citace #4
10.3.2009 14:19 - wraiths
No jak Pise Alnag s timhle kouzelm to neni takova vyhra( lze pouzit lepsi kouzla). ale zas druha pulka potvor muze byt tuha po takovem dobre provedenem SA. ze mu preji dobre hody.
Autorská citace #5
12.3.2009 13:14 - bigbythewise
No nevím pánové, sice 20% na vlastní minutí, ale 50% šance na vyhnutí se útoku, která nejde snížit přes blind-fight feat, poloviční zranění z AoE útoků, možnost sneakovat, částečná možnost útočit na ethereal potvory, poloviční fall damage, částečná možnost procházet skrze zdi - to mi nepříjde vůbec špatný.
Autorská citace #6
12.3.2009 16:29 - Alnag
Bigby: Až jednou hodíš nejdřív natural 20 na útok a potom si hodíš minutí, budeš mluvit jinak... :)
Autorská citace #7
12.3.2009 18:58 - bigbythewise
To je moc veliká shoda náhod. Navíc, k čemu mi je hod natural 20, když se trefím i na 10? :o) Ledaže by.. no, pak ale nějaká 20% miss chance nehraje roli.

Btw, když nad tím tak přemýšlím, tak se mi to kouzlo líbí čím dál víc. Projít si jen tak zdí s kouzlem 3 úrovně. Co to. Není to moc silný? Není to náhodou ze Spell Compendia? Ne, dělám si srandu. To je stará dobrá 3E magie. Jó, to byly časy. Časy mocných mágů.

Lopin: Co takhle okrást toho nabubřelého čaroděje ve věži?
Gax: Parte?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090699195861816 secREMOTE_IP: 44.200.210.43